Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Lider rozbił Stomil

I liga 2020/2021 (17. kolejka, 12.XII.2020 r.) Koniec Stadion Stomil Olsztyn
Stomil Olsztyn 1:4 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
0:3
64' (k) Wiktor Biedrzycki Bramki Roman Gergel 14'
Dominik Kąkolewski ż
Bramki Stomil Olsztyn: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs (46, 92. Jakub Kanclerz) - 18. Janusz Bucholc (83, 22. Jakub Staszak), 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki, 27. Damian Byrtek, 23. Jurich Carolina (46, 30. Damian Sierant) - 37. Hubert Szramka, 8. Maciej Spychała, 51. Krystian Ogrodowski (46, 24. Sam van Huffel), 12. Wojciech Łuczak - 9. Grzegorz Kuświk (83, 87. Sebastian Jarosz).
Bruk-Bet Termalica Nieciecza: 99. Tomasz Loska (46, 70. Dominik Kąkolewski) - 13. Mateusz Grzybek, 18. Piotr Wlazło, 77. Artem Putiwcew, 3. Marcin Grabowski - 8. Samuel Štefánik, 22. Michal Hubínek, 16. Paweł Żyra (90, 34. Tomasz Matuszewski), 11. Patrik Mišák (54, 9. Kacper Śpiewak) - 7. Roman Gergel (90, 2. Patryk Czarnowski), 66. Martin Zeman (68, 10. Adam Radwański).
Szczegóły sędziował: Marcin Szrek (Kielce).
Mecz bez udziału publiczności.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza pewnie wywiózł z Olsztyna komplet punktów. Stomil rywalom w ramach świątecznych prezentów podarował wszystkie gole! Goście wygrali 4:1!

Adam Majewski wystawił na ostatni mecz w roku wydawałoby się najbardziej optymalne zestawienie. Jak się później okazało było to bardzo słabe spotkanie w wykonaniu Stomilu.

Przed meczem odbyła się miła uroczystość. Wiktor Biedrzycki w Legnicy rozegrał setne spotkanie w barwach Stomilu i z rąk prezesa klubu Grzegorza Lecha otrzymał pamiątkową koszulkę.

I to były ostatnie miłe chwile w sobotnie popołudnie przy stadionie w Olsztynie. Pierwszy gola mógł zdobyć Stomil, ale piłka po rzucie rożnym i strzale Huberta Szramki trafiła w poprzeczkę. Potem nastąpił już tylko świąteczne prezenty w wykonaniu naszych piłkarzy.

W 14 minucie Serafin Szota próbował wybić piłkę, ale zrobił to tak nieudolnie, że Bruk-Bet wyszedł z szybką kontrą. Strzał oddał Roman Gergel, Damian Byrtek chciał wybijać piłkę, ale ta niestety wpadła do naszej siatki.

W 16 minucie błąd popełnił Krystian Ogrodowski. Podał piłkę prosto pod nogi rywali i goście wyszli z szybką kontrą. Roman Gergel minął naszego bramkarza i strzelił do pustej bramki.

W 31 minucie lider I ligi prowadził już 3:0. Jurich Carolina podał piłkę wzdłuż boiska prosto do Marcina Grabowkiego, a ten nie zastanawiał się i mocno strzelił w kierunku bramki i wpadło!

Po przerwie Adam Majewski zdecydował się na 3 zmiany. W I lidze zadebiutował Jakub Kanclerz, który zmienił Vjačeslavsa Kudrjavcevsa. Na boisku pojawili się także Damian Sierant oraz Sam van Huffel. Zeszli: Jurich Carolina oraz 51. Krystian Ogrodowski.

W 64 minucie padła bramka dla Stomilu. W polu karnym Piotr Wlazło faulował Wojciecha Łuczaka. Karnego pewnie wykonał Wiktor Biedrzycki.

W 80 minucie kolejny prezent dla gości podarował Szota. Zbyt lekko podał w kierunku Byrtka, piłkę przejął Gergel i 3 raz w tym meczu wpisał się na listę strzelców. Gościnność Stomilu posunięta do granic absurdu i 7 porażka w tym sezonie stała się faktem.

Było to ostatnie spotkanie w tym roku kalendarzowym w wykonaniu podopiecznych Adama Majewskiego. Stomil Olsztyn rundę jesienną zakończył z dorobkiem 20 punktów.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 22:33:21

94' Koniec meczu.
90' Szramka blisko strzelenia gola, ale nie wpadło z 3 metrów! 1
88' Chwilę później ładne uderzenie Łuczaka, ale solidną interwencją popisał się Kąkolewski. 1
88' Łuczak z wolnego prosto w mur. 1
86' Stomil wyszedł z kontrą. Kąkolewski powalił naszego piłkarza na 20 metrze i... obejrzał tylko żółtą kartkę. 1
82' Goście prowadzi 4:1! Roman Gergel strzela 3 gola! Serafin Szota za lekko podaje w kierunku Byrtka. Piłkę przejął Gergel i ponownie skarcił Stomil! 251
78' Dobra, kombinacyjna akcja Stomilu, ale bez uderzenia niestety. 1
74' Żółtą kartką ukarany Grzegorz Kuświk.
64' Łuczak faulowany w polu karnym, a "jedenastkę" pewnie wykonał Wiktor Biedrzycki. 1
64' GOOOOOOL! 1
64' Łuczak faulowany w polu karnym i karny! 1
63' Piłka trafia w rękę zawodnika gości. Arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Wiktor Biedrzycki za dyskusję z sędzią ukarany żółtą kartktą.
49' Łuczak wysoko nad poprzeczką. 1
47' 3 zmiany w Stomilu. W I lidze debiutuje Jakub Kanclerz, który zmienił Vjačeslavsa Kudrjavcevsa. Na boisku pojawili się także Damian Sierant oraz Sam van Huffel. Zeszli: Jurich Carolina oraz Krystian Ogrodowski. 1
46' Gramy! 251
46' Koniec pierwszej połowy.
45' Tym razem Stomil dostał prezent od gości. Nas trzech w polu karnym, ale nie potrafimy zdobyć gola z 7 metrów. Kuświk nie potrafił strzelić do pustaka. 1
44' Strzał Szramki, ale nad poprzeczką. 1
31' Termalica prowadzi 3:0! Jurich Carolina zalicza asystę! Podał na środek boiska, a Marcin Grabowski silnie strzelił z 20 metrów i wpadło! 251
23' Roman Gergel marnuje "setkę"! 251
16' Tym razem błąd popełnia Krystian Ogrodowski. Podaje piłkę prosto pod nogi rywali. Goście wychodzą z szybką kontra. Roman Gergel mija naszego bramkarza i strzela do pustej bramki. 251
13' Serafin Szota próbowal wybić piłkę, ale zrobił to tak nieudolnie, że Bruk-Bet wyszedł z szybką kontrą. Strzał oddał Roman Gergel, a Damian Byrtek chciał wybijać piłkę, ale wpadła do naszej siatki.
13' Goście wychodzą na prowadzenie. Samobójcze trafienie zalicza Damian Byrtek. 251
10' Pierwsze 10 minut bez fajerwerków. Tylko jedna dogodna sytuacja Stomilu.
2' Mogliśmy prowadzić 1:0. Rzut rożny, dośrodkowanie w pole karne, a piłka po uderzeniu Huberta Szramki trafia w poprzeczkę. 1
Gramy! 1
Wiktor Biedrzycki odebrał pamiątkową koszulkę za rozegranie 100 meczów w barwach Stomilu.
Stomil wybiegł na murawie. 1
Goście już na murawie. 251
Sponsorem meczu jest KMM Logistics Service.
Mecz sędziować będzie Marcin Szrek z Kielc.
To będzie ostatnie spotkanie Stomilu Olsztyn w tym roku. 1
W składzie brak Jakuba Tecława, Rafała Remisza, Skëndera Loshiego. Kokiego Hinokio czy Piotra Skiby. 1
Ławka rezerwowych: 92. Jakub Kancelerz - 6. Jonatan Straus, 22. Jakub Staszak, 24. Sam van Huffel, 25. Hubert Sadowski, 30. Damian Sierant, 32. Ingo van Weert, 87. Sebastian Jarosz. 1
Wyjściowa jedenstka: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs - 18. Janusz Bucholc, 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki, 27. Damian Byrtek, 23. Jurich Carolina - 37. Hubert Szramka, 8. Maciej Spychała, 51. Krystian Ogrodowski, 12. Wojciech Łuczak - 9. Grzegorz Kuświk. 1
Witamy ze stadionu w Olsztynie!

W ostatnim tegorocznym spotkaniu Duma Warmii zmierzy się z liderem Fortuna I Ligi Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Początek spotkania w sobotę (12. grudnia) o godz. 12:30.

Po trzech meczach bez porażki Stomil przystępuje do ostatniego tegorocznego starcia. Lider tabeli Bruk-Bet Termalica zagrał w środę zaległe spotkanie z Odrą Opole (1:1) i ma siedem punktów przewagi nad drugim ŁKS-em Łódź. Podopieczni trenera Adama Majewskiego lubią grać z wyżej notowanymi rywalami, którzy chcą grać w piłkę i to niesie pozytywne nastawienie przed tym spotkaniem. Liczymy na kolejne punkty, by w dobrych nastrojach zakończyć piłkarski rok, który przecież wcale nas nie rozpieszczał.

W podobnym tonie wypowiedział się szkoleniowiec Stomilu na tradycyjnej, przedmeczowej konferencji.

- Przyjeżdża lider i patrząc na całą rundę - lider zasłużony - mówił Adam Majewski. - Najrówniej grał ten zespół, ma solidny, równy skład. Teraz zremisował w zaległym spotkaniu mecz z Odrą Opole i to pokazuje, że z każdym można powalczyć. To ostatni mecz w rundzie, po naszym bardzo intensywnym poprzednim tygodniu, gdzie rozegraliśmy trzy spotkania w siedem dni i przejechaliśmy dwa tysiące kilometrów. Teraz była chwila odpoczynku i na całkowitej świeżości podejdziemy do tego spotkania, zmobilizowani, żeby powalczyć o punkty na własnym boisku. Jak się uda to trzy i taki jest nasz cel.

Ostatnia, dobra punktowo seria Stomilu, pozwoliła Dumie Warmii zadomowić się w środku stawki. Ewentualna wygrana, lub chociaż remis z liderem, zapewni nam spokojną przerwę zimową. Jak zapowiadają zarówno prezes Grzegorz Lech, jak i trener, klub chce podczas pauzy wzmocnić zespół. Starcie z Bruk-Betem zapowiada się więc ciekawie, bo, jak powtarzamy od jakiegoś czasu, w meczach z takimi rywalami Stomil "tylko może, nic nie musi". To powinno zdjąć z piłkarzy Stomilu presję, a równoczesnie uskrzydlić ich na boisku, przed zapowiadaną przez trenera serią rozmów podsumowujących rundę.

Poza Jakubem Tecławem, który cały czas leczy kontuzję i Rafałem Remiszem, który przeciążył ostatnio operowane kolano, wszyscy zawodnicy są do dyspozycji trenera. Nikt nie pauzuje za kartki, natomiast jeśli w tym meczu Jurich Carolina ujrzy kolejny żółty kartonik, to nie zagra w inaugurującym wiosnę starciu z GKS-em Tychy. Serafin Szota również ma na koncie trzy upomnienia, ale Wisła Kraków już nakazała mu powrót po zakończeniu rundy i na razie nie wiadomo czy po przerwie zimowej pojawi się w barwach Stomilu.

Mecz będzie można obejrzeć za pośrednictwem kanału ipla.tv oraz wysłuchać relacji live na naszym FB.