Artykuł

Koki Hinokio to najskuteczniejszy piłkarz Stomilu Olsztyn. Fot. Łukasz Kozłowski

Koki Hinokio to najskuteczniejszy piłkarz Stomilu Olsztyn. Fot. Łukasz Kozłowski

Podtrzymać dobrą historię spotkań z Koroną Kielce

27.04.21 21:37   em   57  

Piłkarze Stomilu Olsztyn nie mieli zbytnio dużo czasu na rozpamiętywanie swojej nieskuteczności z meczu z Arką Gdynią. Już w środę (28 kwietnia 2021 r.) podopieczni Piotra Klepczarka zagrają na własnym stadionie z Koroną Kielce. Początek meczu o godz. 16:00.

Piotr Klepczarek po dwóch meczach nieobecności na ławce trenerskiej w końcu będzie mógł kierować drużyną z linii boiska. Będzie to pierwsze domowe spotkanie dla nowego olsztyńskiego trenera. Do zwolnieniu Adama Majewskiego Stomil Olsztyn zagrał 3 wyjazdy, w których łącznie zdobył 3 punkty. W pierwszym meczu Stomil wygrał w Bełchatowie, a następnie doznał porażki w Rzeszowie i ostatnio w Gdyni.

- To co się działo w Gdyni jest już dawno za nami - mówi Piotr Klepczarek, trener Stomilu. - Mecz przeanalizowaliśmy w poniedziałek i mamy swoje wnioski. Są pozytywne i też negatywne. Najważniejszy jest wynik spotkania, a z Gdyni nie przywieźliśmy punktów, a to było naszym celem. Przygotowujemy się pod kątem najbliższego przeciwnika, a czasu jest bardzo mało. Odbyliśmy we wtorek ednostkę treningową. Tak jak zawsze mamy swój plan na ten mecz, który będziemy chcieli zrealizować.

Mają w pamięci to jak grał Stomil ostatnie 45 minut w Gdyni można podejść do tego meczu z optymizmem. Za walory artystyczne nie zdobywa się punktów, więc koniecznie Stomilowcy muszą nastawić celowniki, bo bez zdobycia chociażby jednego gola nie można myśleć nawet o remisie, a co dopiero o zwycięstwie.

W tym sezonie olsztyński klub wygrał w I lidze 7 razy. Tylko 2 razy miało to miejsce na własnym stadionie. Jesienią Stomil pokonał 1:0 Zagłębie Sosnowiec oraz 2:1 Górnik Łęczna. Recepta na wygraną? Strzelić pierwszego gola w meczu. Właśnie tak się działo w tych 7 spotkaniach. Łącznie w tym sezonie drużyna Stomil Olsztyn 9 krotnie wychodziła na prowadzenie jako pierwsze, ale w 2 przypadkach nie udało się zgarnąć kompletu punktów.

W meczu z Koroną Kielce nie będzie mógł zagrać Wojciech Łuczak, który w ostatnim spotkaniu obejrzał 4 żółtą kartkę. Swoją karę odcierpiał już Damian Byrtek. W ostatnim meczu pod znakiem zapytania stał występ Kokiego Hinokio, ale po anginie nie było śladu, szczególnie w drugiej połowie meczu w Gdyni, gdzie dzięki swobodnej grze młodego piłkarza z Japonii drużyna Stomilu tworzyła sobie stuprocentowe sytuacje. Na ławce rezerwowych po urazie zasiadł także Maciej Spychała, który przed kontuzja miał pewny plac w formacji środka pola. Z urazem nadgarstka zmaga się bramkarz Piotr Skiba.

- Wojtek Łuczak jest jednym z liderów zespołu na na boisku i poza nim - mówi Klepczarek. - Wielka szkoda, że nie zagra, bo jest to dla nas bardzo kluczowy zawodnik. Tak jak powiedziałem tydzień wcześniej przed meczem z Arką. Ktoś inny dostanie swoją szansę, ktoś kto ciężko trenuje i czeka. Jesteśmy w stanie załatać tę dziurę. Jak wygramy i piłkarz dobrze się zaprezentuje, to po powrocie Wojtek będzie musiał walczyć z powrotem o powrót do składu. To pomoże całemu klubowi. Bez rywalizacji ciężko jest o dobre wyniki.

Korona Kielce to spadkowicz z Ekstraklasy. W tym sezonie także zawodzą swoich kibiców, którzy oczekiwali realnej walki o powrót na salony piłkarskiej Polski. Tak się nie dzieje, bo najbliższy rywal olsztyńskiego klubu, jest tylko o 1 miejsce wyżej, ale ma przewagę 6 punktów i jedno zaległe spotkanie do rozegrania. Korona o barażach może w tym sezonie zapomnieć. Podobnie jak w Stomilu w trakcie sezonu doszło do zmiany trenera. Z pracy odszedł Maciej Bartoszek (znalazł zatrudnienie w Wiśle Płock), przez moment zastępował go były Koroniarz Kamil Kuzera, a ostatnio angaż otrzymał Dominik Nowak (pracował m.in. w Miedzi Legnica czy Wigrach Suwałki).

- Korona Kielce to bardzo solidny zespół, bardzo dobrze gra w ofensywie, są dobrze zorganizowani w defensywie - ocenia rywala trener Stomilu. - My patrzymy na siebie, bo najważniejsze jest to, co my pokażemy na boisko. Co zrealizujemy z tego co sobie zakładamy. To będzie bardzo ciężkie spotkanie, chcemy je wygrać, bo punkty są nam bardzo potrzebne. Za ładną grę punktów się nie utrzymuje. Postaramy się zrobić żeby była ładna gra i gole, ale kluczowe są w tym meczu punkty.

W krótkiej historii spotkań Stomilu z Koroną nasz zespół jeszcze nie przegrał, a wszystkie dwa domowe spotkania wygrywał. 29 lat temu w październiku “Biało-niebiescy” wygrali 6:0, a ostatnio gola na stadionie przy al. Piłsudskiego Koronie strzelił Tomasz Sokołowski.

Początek spotkania o godz. 16. Mecz na żywo będzie można obejrzeć w telewizji internetowej IPLA TV.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Korona Kielce, I liga, Piotr KlepczarekKomentarze

 1. 29.04.21 20:12 czerkasow

  Masz rację - słowo Twoje (a raczej prokurenta) przeciwko mojemu. Pozdrawiam ;)

 2. 29.04.21 18:02 kyn

  No i z Tobą taka dyskusja, na słowo innych to nie, bo to bujda i miglance, Twoje słowo tak, bo Ty wiesz :P ok, faktycznie zakończmy dyskusję.

 3. 29.04.21 12:39 czerkasow

  Pytać? Przecież na słowo każdą bajeczkę można nakręcić na uszy.

 4. 29.04.21 12:28 czerkasow

  Nie myślę, ja to.wiem. doskonale wiesz że są sposoby obejścia. Skończyłem dyskusję. Nie ma papieru o przelewie - to będą takie domysły. Już różnych miglanców klub przerabiał.

 5. 29.04.21 10:37 Kyniu

  @czerkasow Ty naprawdę myślisz, że Brański narażałby się na odpowiedzialność za niewpłacenie kapitału zakładowego? Ja nie widziałem rzeczonej umowy, o której mówi waldi, ale jeśli mówi, że ją widział, to mu wierzę. Nie ma natomiast żadnego dowodu na to, że kapitał zakładowy nie został wpłacony, spółka ogłasza, że kz jest opłacony w całości. Nie sądzę, że zobaczymy tzw dowód wpłaty, bo też niby dlaczego. Parafrazując Emila, nie jestem niczyim adwokatem, też nie podoba mi się to co widzę, lub raczej czego nie widzę w klubie. Nie znaczy to jednak, że nie mając dowodów, mogę komuś zarzucać oszustwo i przestępstwo, bo tym jest, w świetle KSH niewpłacenie kapitału zakładowego. Więc bardzo proszę, nie zarzucaj mi kłamstwa czy niezroumienia czegoś. Nie jestem też przekonany czy nieprzekonany. Jeśli pokażesz mi, że Brański nie wpłacił - ok sprawa jest prosta. Na tę chwilę fakty świadczą trochę inaczej, ale nie omieszkam osobiście zapytać pana Brańskiego przy najbliższej okazji.

 6. 29.04.21 10:20 waldi812

  Na siłę nie będę nikogo przekonywał, na pewno nie jestem rzecznikiem Inwestora i nie bronię jego osoby, ale uważam że trzeba trzymac się faktów. Tak jak już napisałem, jeżeli nie masz przekonania możesz zamówić akta spółki i udać się do krsu, gdzie będziesz mógł przejrzeć dokumenty spółki.

 7. 29.04.21 10:09 czerkasow

  Haras - kończąc ten wątek, bo i tak przekonanych się nie przekona (dotyczy to również mnie) - gdybym nie wiedział w jaki sposób to się odbyło, to bym nie pisał. Jestem przygotowany na prostowanie w razie potrzeby w wydziale cywilnym. Waldiego pozdrawiam (bez napinki, bo obrażanie kogokolwiek nie było moim celem).

 8. 29.04.21 09:52 Haras

  Mocne słowa. Idziesz w zaparte. Moim zdaniem waldi chyba ma rację i jemu można zaufać, nie jest tu na stronie przypadkową osobą.

 9. 29.04.21 09:37 czerkasow

  I doskonale o tym wiesz.

 10. 29.04.21 09:34 czerkasow

  Nigdy Brański nie wpłacił takiej kwoty. Więc nie rozbawiaj mnie.

 11. 29.04.21 09:30 waldi812

  Podałem Ci rzeczowe argumenty i fakty, jeżeli chcesz zawsze możesz wybrać się do krsu i poprosić o akta spółki Stomil Olsztyn S.A., bo dostęp jest jawny.

 12. 29.04.21 09:28 czerkasow

  Idąć dalej - innego wyjścia prawnego nie było, jak wpisanie tych czterech milionów finansowania przez miasto jako podwyższenie kapitału ssa przez miejszościowego udziałowca (miasto) i dodatkowo dwóch milionów na oddłużenie. Semantyka, ale jaka ważna. Ważna, bo próbujecie udowodnić że to Brański podwyższył fizycznie kapitał zakładowy kwotą 4 milionów, a nie zawoulowana forma finansowania przez dwa lata przez Gminę. Właśnie na tym polega cały pic.

 13. 29.04.21 09:21 czerkasow

  Wiesz dlaczego - bo do tej pory była to ssa miejska. Czyli sam potwierdzasz że miasto założyło emisję na kwotę 4 mln złotych i te pieniądzą są wirtualne i nigdy nie trafiły ani na konto klubu, ani do miasta poza kwotą 40 tys. Więc analizuj dalej. Fajnie się bawi za publiczne pieniądze, które niby miały iść na kapitał zapasowy (vide umowa z miastem na temat finansowania klubu), dalej idąc kapitałem zapasowym była umowa o finasowaniu klubu przez miasto na kwotę czterech milionów i to było zabezpieczenie Brańskiego.

 14. 29.04.21 09:06 waldi812

  Czerkasow, ja nie jestem na tyle innowacyjny, żeby być przy podpisaniu umowy pomiędzy miastem a inwestorem ;) Na bipie masz uchwałę z 15 lipca, że miasto obejmie akcje z emisji za kwotę 4 mln zł, z czego 40 tysięcy zostanie przeznaczone na kapitał zakładowy spółki, a 3960000 na kapitał zapasowy spółki. Dlaczego niby na bipie ma być informacja, że inwestor obejmie akcje za 4 mln zł, jeżeli nie dotyczy to wkładu z pieniędzy publicznych? Ale jeżeli chcesz to zweryfikować, to możesz zajrzeć do krs spółki Stomil Olsztyn S.A. i tam w odpisie pełnym w rubryce 8.1 kapitał zakładowy spółki znajdziesz informację, jaki był kapitał zakłądowy spółki przed objęciem akcji przez gminę i inwestora: 3640000. Następnie po objęciu akcji w kapitale zakłądowym przez gminę - 40 000 zł i 10xS.A., gdzie prezesem jest Brański - 4 000 000, kapitał zakładowy został podwyższony do kwoty 7 680 000 - vide rubryka 4 odpisu pełnego, gdzie jest informacja o zmianie statutu spólki, bo podwyższenie kapitału zakłądowego wymaga zmiany statutu. Więc wszystko się zgadza. Umowę widziałem na własne oczy i mogłem ją szczegółówo przeanalizować.

 15. 29.04.21 08:51 czerkasow

  Zresztą waldi wybacz, to że byłeś przy podpisaniu czegoś i coś tsm na szybkiego widziałeś nie jest argumentem.

 16. 29.04.21 08:30 czerkasow

  Być może, a raczej na pewno Brański sie w taki sposób zabezpieczył (tu wszyscy pamiętamy jakie było podejście miasta do inwestorów), że był taki zapis o tej kwocie, której inwestor tak czy siak fizycznie, ani metafizycznie nie wpłacił.

 17. 29.04.21 08:23 czerkasow

  Umowa między Brańskim a miastem na temat finansowania klubu przez miasto, ponieważ podwyższenie kapitału przez ssa musiało być opublikowane w bip. O to mi chodzi.

 18. 29.04.21 08:09 Emilozo

  A dlaczego miałby nie zrozumieć?

 19. 29.04.21 08:09 waldi812

  Czerkasow i Nor, te dokumenty, do których odwołuje się Czerkasow dotyczą uchwały z 15 lipca i umowy sprzedaży akcji z 15 lipca, a 13 lipca była inna umowa, która nie jest opublikowana w sieci i w skrócie po lekkich przepychankach udało się ją wydobyć i tam jest wprost wskazana ta kwota 4 mln, widziałem na własne oczy i mogę zaświadczyć. Więc nie jest tak, że ktoś tam w klubie coś powiedział, tylko wiedza ta opiera się na twardym dokumencie.

 20. 29.04.21 08:07 czerkasow

  Pytanie - czy go zrozumiał.

 21. 29.04.21 07:17 Emilozo

  waldi to musiał dotrzeć do jakiegoś dokumentu, który nie jest opublikowany w sieci.

 22. 28.04.21 18:50 czerkasow

  Nor - przepraszam, na szybkiego pisałem.

 23. 28.04.21 18:31 nor

  @czerkasow - nie należy zaczynać zdania od ,,więc,,:) @Kyniu - może zechcesz uzasadnić swoje rewelacje, bo wygląda na to, że wyszedł z tego wielbłąd...

 24. 28.04.21 18:22 czerkasow

  Waldi - może nie kłamią, ale nie jest prawdą że Brański wpłacił 4 miliony. Nawet taki kwit nie istnieje zatem osoba od której wychodzą takie informacje z klubu pobprostu kłamie.

 25. 28.04.21 18:11 waldi812

  Czerkasow redaktorzy nie kłamią, podałem poniżej podstawę tej kwoty o której była mowa. Sam mam bardzo dużo zastrzeżeń do Branskiego, ale ta kwota 4 mln nie wzięła się z sufitu.

 26. 28.04.21 18:00 czerkasow

  Autorzy wyceny (Biuro Konsultingowe "Agrotex", Olsztyn, ulica Iwaszkiewicza 39/23), która była przygotowana na potrzeby przeprowadzenia zbycia akcji przez Gminę Olsztyn wycenili 1 akcję na poziomie 4,95 zł. Taka była ich rekomendacja. Inwestor nabył 25 000 akcji (które stanowiły 68,9% kapitału zakładowego Spółki). Kwota nabycia na podstawie wyceny autorów - 123 750 zł. Ponadto Gmina Olsztyn zobowiązała się do spłaty zobowiązań Spółki. Więc redaktorze Kyniu - daleko, oj daleko od prawdy ;).

 27. 28.04.21 17:14 czerkasow

  A raczej nie ten o którym mowa. Kwota ta była zagwarantowana przez miasto.

 28. 28.04.21 17:12 czerkasow

  Nie.

 29. 28.04.21 17:02 Owsian

  To w końcu dał te 4 mln właściciel czy nie?

 30. 28.04.21 16:49 DJKS

  Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości, że to nie Stomil zagrał dobrą drugą połowę w Gdyni, tylko to arka odpuściła sobie? Przecież to jest profanacja piłki nożnej, żadnej składnej akcji 🤣 Zgraja przypadkowych kopaczy, bez techniki i przeglądu pola. Dwa podania między obrońcami i laga do przodu w myśl zasady, że jakoś to będzie 🤦 Tej żenady nie da się dłużej oglądać!

 31. 28.04.21 16:47 Kot

  Ale kopanina, tego nie da się oglądać. Leci piła, to kopią na pałę, byle wyżej i dalej.

 32. 28.04.21 16:33 Yogi baboo

  ... żenujace... Żadnego pojedynku jeden na jeden.. Mam piłkę to... wale do przodu... Ja pierd

 33. 28.04.21 16:31 czerkasow

  http://bip.olsztyn.eu/bip/dokument/359430/XI_166_19_dokument więc nie jest tak do końca prawda co tu piszecie. A o milionie - było to 800 tys zł pożyczki, która została zwrócona "inwestorowi" niezwłocznie po wpłynięciu kasy od miasta na podstawie umowy. Jedyny koszt - to 123 tys zakupu akcji.

 34. 28.04.21 15:56 czerkasow

  Kyniu - daj mi link do informacji że Brański w jakikolwiek zwiększył kapitał zakładowy spółki (musi być to informacja jawna) bo aż krzesło pode.mną pekło że na takiego bogacza trafiliśmy. 4 mln? 😁

 35. 28.04.21 14:58 Kyniu

  Wyjaśniły się nasze wątpliwości co do finansowego zaangażowania właściciela, choć realnie jest ono wyższe o około milion. Niestety boli, co zostało zrobione, a właściwie, że nie zostało zrobione. To jednak historia już znana ...

 36. 28.04.21 14:31 waldi812

  Zjs z umowy z dnia 13 lipca 2019 zawartej pomiędzy Gminą Olsztyn a 10x SA, Stomil Olsztyn SA i PWiK sp. z oo. Dokładnie jak napisał Kyniu, poprzez podwyższenie kapitału zakładowego spółki 10x S.A., gdzie prezesem jest Brański , spółka objeła akcje za kwotę 4mln złotych.

 37. 28.04.21 14:08 Kyniu

  @waldi masz rację. Z tego co wiem, to część poszła w akcje, w kwocie 125 tys. a reszta jako zwiększenie kapitału spółki, żeby nie szło dla miasta, a dla klubu.

 38. 28.04.21 14:01 SzEFoo

  Jeśli M. Brański nie wymyśli czegoś przed przyszłym sezonem to będziemy mieć problem z budową silnego zespołu. Miasto dało do zrozumienia jakiś czas temu, że koniec z finansowaniem Stomilu. Umowa z DBK kończy się w czerwcu? Budimex też nie wiadomo czy przedłuży i jaka to będzie kwota. Tak czy inaczej kasa z PJS będzie lwią częścią przyszłego budżetu jeśli uplasujemy się w klasyfikacji wysoko.

 39. 28.04.21 13:55 zjs

  @waldi812...skąd te info o partycypacji M.B w kwocie 4mln?

 40. 28.04.21 13:33 chodi

  Panowie jeszcze się nie utrzymaliśmy !!! Korona jest prze słaba porównywalna do GKSu Bełchatów z mega długami . Z kim jak nie z nimi? To trzeba wygrać , za wszelka cenę !

 41. 28.04.21 13:10 Emilozo

  To ładnie się bawili poprzedni prezesi, po tym jak klub trafił w ręce MB...

 42. 28.04.21 13:00 waldi812

  W tym przypadku jest to kwota wniesiona przez spółkę Brańskiego, niezależnie od miasta.

 43. 28.04.21 11:59 czerkasow

  Doprecyzuj czyje to cztery bańki😁? Miasta, co nie?😁

 44. 28.04.21 11:38 waldi812

  Czerkasow nie jest tak do końca jak mówisz, bo Brański, a dokładnie spółka 10 x S. A. wyłożyła 4 mln złotych.

 45. 28.04.21 11:28 czerkasow

  Słuszne masz obawy - bo jak do tej pory poza pożyczkami, które mu zostały zwrócone, nie dołożył ani złotówki. Prośba do moderatorów - nie usuwać mojego komentarzu, poniosę "wszelkie konsekwencje prawne".

 46. 28.04.21 11:16 henio

  Nie wiem jakie są ustalenia na linii Michał B. Piotr G. Zastanawiam się czy miasto będzie dalej brało udział w utrzymywaniu Stomilu. Myślisz, że sam Michał utrzyma klub na 1 ligowym poziomie? Jakoś tego nie widzę i mam obawy przed startem nowego sezonu.

 47. 28.04.21 11:06 czerkasow

  A z jakiej paki ms coś dorzucić jak jest większościowy właściciel?

 48. 28.04.21 09:56 henio

  W tym sezonie nie spadniemy. Nowy sezon zapowiada się tragicznie, zaciskanie pasa, brak pieniędzy na transfery, budżet raczej ciężko będzie dopiąć z obecną polityką klubu. Kolejne pytanie to, czy miasto coś dorzuci w nowym sezonie na działalność klubu.

 49. 28.04.21 09:41 zjs

  Ja mam obawy, że ten sezon zakończy się spadkiem. Jeśli tak będzie to zjazd totalny, bo II liga jest również kosztowna. Natomiast III i IV liga to zabawa dla amatorów i brak inwestorów, jeśli nie ma planów awansu do lig wyższych. Ja będę chodził i na IV ligę bez emocji związanych z obecną klasą rozrywkową, dla rekreacji.

 50. 28.04.21 09:10 DJKS

  Chyba nie tylko Ty straciłeś tą wiarę. Myślę, że nawet najwięksi optymiści nie mają jej za wiele. Najgorsze, że przyszły sezon nie zapowiada się wcale lepiej. Niestety przy obecnej polityce Brańskiego (a w zasadzie braku jakiejkolwiek logiki w działaniu) Stomil w przyszłym sezonie będzie murowanym kandydatem do spadku!

 51. 28.04.21 09:04 zjs

  "Podtrzymać dobrą historię spotkań z Koroną Kielce". Zaklinanie deszczu. Przydałby się się czarownik z Kenii, najbardziej skuteczni. Nie ma we mnie wiary w tą drużynę.

 52. 28.04.21 08:46 DJKS

  Pierwsze trzy, cztery wykopy miał w trybuny... 😁 Ale niech się chłopak rozwija w lepszym klubie. W Stomilu by go obrońcy zdecydowanie częściej wystawiali do wiatru...

 53. 28.04.21 08:34 czerkasow

  Ile razy na niego narzekaliście? Setki. A teraz fobry bramkarz? Być może ma lepszą obronę.

 54. 28.04.21 08:04 waldi812

  Czy taki dobry to bym polemizował, bo w dzisiejszych czasach gra nogami przez bramkarza jest jednak bardzo ważna i widac było, że ma z tym duże problemy, no ale jeżeli podszkoli ten element to może być niezłym bramkarzem.

 55. 28.04.21 06:52 nor

  @tomaso - stanął między słupkami i zagrał dobry mecz. To młody zawodnik, który robi postępy, więc wytykaną przez niektórych słabszą grę nogami z pewnością by poprawił. Nie czaję, jak mogliśmy oddać rywalowi bramkarza, z którego mogliśmy mieć pożytek przez lata. Strzał w kolano - chyba że w grę wchodzą jakieś sprawy zakulisowe.

 56. 28.04.21 06:09 tomaso

  I nasz Łotysz stanął między słupkami

 57. 27.04.21 21:57 SzEFoo

  Jak nie z nimi to z kim? Oni są tak samo słabi jak my. Czas się przełamać w Olsztynie i zacząć myśleć o kolejnym sezonie. Bełchatów kolejna porażka więc tym meczem możemy sobie zapewnić spokój do końca rozgrywek.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!