Relacja z meczu Pogoń Siedlce - Stomil Olsztyn

godz. 17:00

Pogoń Siedlce 3:0 Stomil Olsztyn
2:0
12' Adam Czerkas
18' Marek Kaliszewski
56' Robert Kwiatkowski
ż Marcin Paczkowski
ż Marek Kaliszewski
kartki Paweł Baranowski ż
Bramki Pogoń Siedlce: 1. Paweł Nerek - 15. Paweł Marchel (75, 14. Tomasz Grochowski), 24. Marek Lendzion, 23. Grzegorz Krystosiak, 22. Damian Guzek - 10. Marek Kaliszewski, 17. Przemysław Rodak, 11. Marcin Paczkowski (88, 21. Cezary Demianiuk), 8. Robert Kwiatkowski - 9. Adam Czerkas (59, 5. Dariusz Dziewulski), 20. Jacek Kosmalski (82, 4. Chinonso Agu).
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 3. Rafał Remisz, 13. Radosław Stefanowicz - 20. Michał Świderski (63, 9. Łukasz Suchocki), 11. Robert Tunkiewicz (68, 10. Daniel Michałowski), 15. Łukasz Jegliński, 7. Paweł Głowacki, 22. Dominik Kun (69, 8. Igor Biedrzycki) - 27. Paweł Łukasik (61, 6. Krzysztof Filipek).
Szczegóły sędziował: Marcin Michał Woś (Zamość).
widzów: 2.000.

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali na inaugurację drugiej ligi z beniaminkiem Pogonią Siedlce 0:3 (0:2). Bramki dla rywali zdobyli Adam Czerkas, Marek Kaliszewski oraz Robert Kwiatkowski.

90' - koniec. Pogoń trzy, Stomil zero.

75' - Wynik nadal bez zmian. Stomil przegrywa w Siedlcach 0:3.

68' - Michałowski za Tunkiewicza, minutę później w zespole debiutuje Igor Biedrzycki, który zastępuje najlepszego na boisku w naszym zespole Kuna.

Z innych boisk: Jeziorak 1:0 Pelikan, Stal St. W. 0:0 Okocimski KS oraz Motor 0:0 Puszcza.

63' - kolejna roszada w naszym zespole. Tym razem Suchocki pojawił się na boisku za Świderskiego.

61' - Filipek w miejsce Łukasika.

56' - GOOOL! Oczywiście kolejny dla Pogoni Siedlce. Tym razem Robert Kwiatkowski.

46' - Marcin Michał Woś daje sygnał do rozpoczęcia drugiej połowy.

45' - koniec pierwszej części spotkania. Stomil gra bardzo słabo, nie potrafi stworzyć żadnej sytuacji bramkowej. Oprócz strzałów Głowackiego i Tunkiewicza "biało-niebiescy" w pierwszej połowie nie zagrozili bramce Pawła Nerka. Na tle zawodników w naszym zespole wyróżnia się Dominik Kun.

18' - GOOOL! Marek Kaliszewski na 2:0!

12' - GOOOL! Adam Czerkas otwiera wynik spotkania. Pogoń jeden, Stomil zero. "Biało-niebiescy" rozpoczynają spotkanie tak samo jak w Łomży.

1' - początek spotkania.

Przed meczem - W Pogoni na bramce od pierwszej minuty stoi Paweł Nerek, były zawodnik naszego klubu. Jesienią 2010 roku wystąpił w sześciu ligowych i dwóch pucharowych meczach naszej drużyny. W ataku siedlczan doświadczeni Adam Czerkas oraz Jacek Kosmalski.

Przed meczem - Na ławce olsztyńskiej drużyny siedzą: Erwin Sak, Paweł Sędrowski, Daniel Michałowski, Krzysztof Filipek, Łukasz Suchocki, Igor Biedrzycki oraz Tomasz Strzelec.

Przed meczem - Trener Zbigniew Kaczmarek dokonał kilku zmian w składzie w porównaniu do meczu w Łomży. Od pierwszej minuty zagrają dzisiaj Piotr Skiba, Paweł Baranowski, Michał Świderski, Łukasz Jegliński oraz Paweł Łukasik.

em, mmks

Piłkarze Stomilu Olsztyn zainaugurują rozgrywki II ligi wyjazdowym meczem w Siedlcach. Tam podopieczni Zbigniewa Kaczmarka zagrają z beniaminkiem - Pogonią.

"Biało-niebiescy" mają już za sobą w tym sezonie mecz o stawkę. W minioną środę Stomil awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski pokonując w bólach 3:2 ŁKS 1926 Łomża. Z taką grą może być ciężko wywalczyć pierwsze zwycięstwo w lidze.

- Proszę kibiców o cierpliwość. Ten zespół musi się jeszcze zgrać. Wiemy jednak, że tego czasu nie mamy. Cel jest jasny dla nas - mówi trener Zbigniew Kaczmarek. - Przede wszystkim brakuje nam świeżości po ciężkim okresie przygotowawczy, na którym wykonaliśmy kawał dobrej roboty - mówi Erwin Sak. Natomiast Paweł Głowacki przekonuje, że cały zespół zrobi wszystko, żeby wygrać dwa pierwsze spotkania, w których Stomil zagra z beniaminkami II ligi (Pogoń Siedlce oraz Wisła Puławy - red.).

Do zdrowia powrócił Paweł Baranowski, który powinien w tym meczu z młodzieżowcem Rafałem Remiszem stworzyć parę dwóch środkowych obrońców. Dopiero w poniedziałek do treningów powrócą Kamil Bartosiewicz i Bartosz Szaraniec.

Z tego spotkania przeprowadzimy mini-relację live!