Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Pogoń Siedlce

ż Łukasz Szramowski
ż Hubert Krawczun
ż Michal Bezpalec
kartki Dawid Burka ż
Bramki Stomil Olsztyn: 30. Miłosz Garstkiewicz - 14. Filip Szabaciuk (79, 11. Filip Wójcik), 4. Igor Kośmicki, 25. Hubert Sadowski, 3. Lukáš Kubáň, 50. Michał Karlikowski - 10. Karol Żwir, 17. Łukasz Szramowski (79, 8. Marcin Stromecki), 18. Michal Bezpalec (63, 23. Filip Laskowski), 7. Hubert Krawczun (70, 77. Bartosz Florek) - 9. Piotr Kurbiel (62, 89. Tomasz Bała).
Pogoń Siedlce: 97. Jakub Kowynia - 4. Przemysław Misiak, 2. Tomasz Lewandowski, 3. Robert Majewski - 20. Cezary Bujalski, 43. Lukáš Hrnčiar (87, 99. Bartosz Wicenciak), 16. Jakub Sinior, 8. Kamil Włodyka (73, 14. Dawid Burka), 10. Krystian Miś - 21. Mateusz Majewski (87, 11. Tomasz Mamis), 56. Cezary Demianiuk.
Szczegóły Sędziował: Filip Kaliszewski (Gdańsk).
Widzów: 1769 (w tym 24 gości).

Piłkarze Stomilu Olsztyn rozczarowali swoich kibiców sobotnią postawą na boisku. Podopieczni Patryka Czubaka tylko zremisowali bezbramkowo z Pogonią Siedlce. Olsztynianie nie oddali żadnego celnego strzału przez całe 90. minut meczu.

Olsztynianie do tego spotkania mieli trzy punkty w ligowej tabeli, wywalczyli je na wyjeździe z Jastrzębiu-Zdroju. Po wygranym meczu 2:1 szkoleniowiec Stomilu zdecydował się na dwie zmiany w wyjściowej jedenastce. Od pierwszej minuty w akcji można było zobaczyć Łukasza Szramowskiego oraz Igora Kośmickiego. Na ławce rezerwowych usiedli Filip Wójcik oraz Marcin Stromecki. Z powodu kontuzji nie mógł zagrać Bartosz Waleńcik, piłkarz przeszedł już rezonans kontuzjowanej nogi i teraz w Stomilu czekają na opis.

Pierwsza połowa to niezbyt okazałe widowisko dla fanów, którzy postanowili sobotnie popołudnie spędzić przy Al. Piłsudskiego 69a. Tego dnia na wysłużonym obiekcie pojawiło się 1769 kibiców.

Żadna z drużyn nie stworzyła sobie stu procentowych sytuacji. Dwukrotnie mogło być groźnie po akcjach Łukasza Szramowskiego, a najlepszą okazję do strzelenia gola miał Filip Szabaciuk. Pierwsze minuty drugiej połowy to dwa zagrożenia, ale w uderzeniach piłkarzy Stomilu brakowało precyzji, żeby pokonać bramkarza gości Jakuba Kowynia. Kolejne minuty nie przynosiło żadnej sytuacji, po której Stomil mógłby strzelić gola. Trybuny coraz bardziej się denerwowały, na przemian na decyzje piłkarzy Dumy Warmii oraz arbitra Filipa Kaliszewskiego.

Szkoleniowiec Patryk Czubak szukał rozwiązań poprzez wprowadzanie na boisko nowych piłkarzy, kolejno weszli: Tomasz Bała, Filip Laskowski oraz Bartosz Florek. W 77. minucie goście mogli wyjść na prowadzenie. Pogoń miała rzut wolny z okolicy 25. metrów, ale fenomenalną paradą popisał się nasz bramkarz Miłosz Garstkiewicz. Na ostatnie 10. minut meczu na boisku pojawili się jeszcze Filip Wójcik oraz Marcin Stromecki. Na nic to się zdało, bo Stomil nie miał pomysłu jak przeprowadzić jedną skuteczną akcję, która pozwoliłaby strzelić zwycięską bramkę. Spotkanie zakończyło się, podobnie jak w rundzie jesiennej poprzedniego sezonu bezbramkowym remisem.

- Chciałbym podziękować za doping, który był fenomalny w tym meczu - mówił na konferencji prasowej trener Stomilu Patryk Czubak. - To nam pozwoliło zdobyć punkt z dobrym przeciwnikiem, dobrze przygotowanym, mieli lepsze walory fizyczne od nas. Mierzyliśmy się jak równy z równym w wielu momentach. Szczególnie w pierwszej połowie, gdy piłka była na ziemi, to mieliśmy kontrolę nad meczem. Natomiast później im dalej w las, to mieliśmy więcej długich piłek przegrywaliśmy. To generowało sytuacje, po których można było mieć wrażenie, że coś się nam wymyka. To był trudny mecz, mecz dobrze zorganizowanych zespołów. Ja mam ogromny szacunek wobec mojego zespołu za realizację zasad pod kątem bronienia. Nawet jak przeciwnik zdobył przestrzeń na boku, to obrona była pewna. Dzięki temu w tych kluczowych sytuacjach potrafiliśmy się wybronić.

I dodaje: Szkoda, że nasze momenty nie zamieniły się na bramkę. Mam takie wrażenie, że to nie przeciwnik nas z rytmu wybijał, a momentami sędzia (Filip Kaliszewski - red.), nie ma o czym rozmawiać. Były momenty, w których zdobywaliśmy przewagę, i pojawiały się decyzje, nie chce ich na gorąco oceniać, z perspektywy linii końcowej wydawały się dziwne. Powodowało, to że musieliśmy przejść do defensywy, przejąć piłkę, a wiadomo, że im bliżej końca meczu, to sił mieliśmy mniej. Cieszę się, że zawodnicy, którzy weszli w drugiej połowie wykonali swoje zadania w defensywie, nie w ofensywie. To bardzo istotne, bo weszli w trudnym momencie, bo piłka byłą częściej w górze niż na ziemi. Trzeba było wchodzić w wiele kontaktów. Szkoda, że jedna z sytuacji, którą mieliśmy, nie zamieniła się, nie powiem, że na bramkę, a na korzystniejszą sytuacją zakończoną celnym strzałem.

Lukáš Kubáň (Czechy) przeszedł do historii Stomilu Olsztyn. Zagrał 87. raz w barwach olsztyńskiego klubu i tym samym został liderem klasyfikacji występów w barwach olsztyńskiego klubu uwzględniając obcokrajowców. Wyprzedził Andreja Siniczyna (Białoruś), który grał w naszym klubie głównie w okresie Ekstraklasy.

- Nie biorę mocno tego pod uwagę, ale liczę na to, że będę powiększał liczbę spotkań w Stomilu. Jest z tego zadowolony i chcę grać jak najdłużej - mówił po meczu obrońca Stomilu urodzony w Czechach. - Jak oceniam mecz? Zdaję sobie sprawę, że z trybun to kiepsko wyglądało. My mieliśmy coś do zrealizowania, ale nie bardzo się nam to udawało. Takie mecze są, raz się gra, raz się walczy do końca. Tak bym to ujął. Takie są mecze, my musimy nad tym pracować, ćwiczyć to w mikrocyklu, żeby być lepszym i sytuacje sobie stwarzać, więcej niż w tym meczu.

W środę Stomil zagra w rundzie wstępnej Pucharu Polski z Radunią Stężyca. Spotkanie odbędzie się w Olsztynie, a początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00. W kolejnym meczu ligowym olsztynianie zmierzą się na wyjeździe z Wisłą Puławy.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 12:03:56

94' Koniec. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.
94' Tomasz Bała główkuje, ale niecelnie. 1
93' Mamy rzut wolny na wysokości 40. metra. Może to ten moment? 1
91' Arbiter doliczył 4 minuty.
86' Goście z kontrą, ale na szczęście kiepskie wykończenie. 1412
77' Super obrona Miłosza Garstkiwicza! Uchronił nas od utraty gola!
71' Bartosz Florek wszedł za Huberta Krawczuna.
63' Tomasz Bała wszedł za Piotra Kurbiela, a Filip Laskowski za Michala Bezpalca.
62' Do wejścia na boisko szykuje się Tomasz Bała oraz Filip Laskowski.
60' Michal Bezpalec z dystansu, ale fatalne wykonanie. 1
59' Sędzia Filip Kaliszewski napomniał żółtą kartką Patryka Czubaka. Szkoleniowiec Stomilu miał pretensje o decyzja arbitra. Trzeba przyznać, że arbiter jest słaby.
53' Michal Bezpalec ujrzał żółtą kartkę. 1
50' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego akcję zamykał Michal Bezpalec, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką. 1
46' Bez zmian w obydwu zespołach.
46' Rozpoczęła się druga połowa meczu.
45+1' Pierwsza połowa zakończona bezbramkowym remisem.
45' Doliczona co najmniej 1. minuta.
45' Hubert Krawczun napomniany żółtą kartkę, ale za co? Wie tylko pan arbiter. Nasz zawodnik uwolnił się od trzymającego go zawodnika Pogoni... i sędzia uznał, że to Krawczun faulował.
43' Zamieszanie w polu karnym Pogoni. Strzelał Filip Szabaciuk, ale wyszło mu fatalnie, a potem był jeszcze faul w ataku w wykonaniu Stomilowców. 1
41' Koniec meczu w Białej Piskiej. Stomil II w 1. kolejce IV ligi przegrał 1:5 z miejscowym Zniczem.
36' Łukasz Szramowski napomniany żółtą kartką.
34' Cały czas przy #P69a utrzymuje się bezbramkowy remis. Nie mieliśmy jeszcze okazji zobaczyć stuprocentowej sytuacji.
30' Łukasz Szramowski zza pola karnego, ale piłka przeleciała obok słupka. Dobra decyzja, gorsze wykonanie. 1
28' Łukasz Szramowski wrzucał z rzutu wolnego, ale widać, że jeszcze musi sporo poprawić w tym elemencie gry. 1
18' W Olsztynie mamy wyrównane spotkanie, bez żadnej groźnej akcji z obu stron.
18' Stomil II Olsztyn strzelił gola w Białej Piskiej. Karnego wykorzystał Mateusz Pajdak i rezerwy przegrywają aktualnie 1:5.
6' Lukáš Kubáň przeszedł do historii Stomilu. Zagrał 87. raz w barwach olsztyńskiego klubu i stał się rekordzistą pod względem występów spośród obcokrajowców. Wyprzedził w klasyfikacji Adreja Siniczyna.
3' Łukasz Szramowski z wolnego, ale za mocno posłał piłkę w kierunku pola karnego.
2' Znicz Biała Piska prowadzi 5:0 ze Stomilem II Olsztyn.
Zaczęli. DO BOJU OKS! 1412
Piłkarze wychodzą na murawę.
Mecz sędziować będzie Filip Kaliszewski z Gdańska.
Przerwa w Białej Piskiej. Znicz prowadzi 4:0 ze Stomilem II.
Znicz Biała Piska prowadzi 4:0 ze Stomilem II Olsztyn.
W barwach Pogoni Siedlce grali kiedyś aktualni piłkarze Stomilu: Piotr Kurbiel i Marcin Stromecki.
Piłkarze Stomilu wyszli na rozgrzewkę. 1
Piłkarze Pogoni Siedlce wyszli na rozgrzewkę. 1412
Znicz Biała Piska prowadzi 3:0 ze Stomilem II Olsztyn.
Kontuzjowany jest Bartosz Waleńcik. Nie wiadomo jak długo potrwa przerwa, czekamy na wyniki badań. 1
Ławka rezerwowych: 1. Łukasz Jakubowski - 8. Marcin Stromecki, 11. Filip Wójcik, 19. Daniel Pietraszkiewicz, 23. Filip Laskowski, 29. Radosław Tuleja, 77. Bartosz Florek, 89. Tomasz Bała, 99. Kacper Kondracki. 1
Znicz Biała Piska podwyższa z rzutu karnego na 2:0. Fatalne wejście Stomilu II Olsztyn w rozgrywki IV ligi.
Znicz Biała Piska objął prowadzenie 1:0 w meczu ze Stomilem II Olsztyn.
Wyjściowa jedenastka Stomilu: 30. Miłosz Garstkiewicz - 14. Filip Szabaciuk, 3. Lukáš Kubáň, 25. Hubert Sadowski, 4. Igor Kośmicki, 50. Michał Karlikowski - 18. Michal Bezpalec, 17. Łukasz Szramowski, 7. Hubert Krawczun, 10. Karol Żwir - 9. Piotr Kurbiel. 1
Witamy ze stadionu przy al. Piłsudskiego 69a.

W sobotę (5. sierpnia 2023 roku) Stomil rozegra drugie domowe spotkanie w tym sezonie. Przy Al. Piłsudskiego 69a podejmie Pogoń Siedlce, która w ostatniej kolejce wygrała ze Stalą Stalowa Wola w dramatycznych okolicznościach. Początek meczu o godzinie 17:00.

Stomil po dwóch kolejkach ma na koncie 3 punkty i chociaż kibice przed sezonem dopisywali już sobie ich 6, to mimo wszystko olsztynianie muszą być zadowoleni z dorobku. Duma Warmii nie odzyskała jeszcze rezonu z poprzedniego sezonu i na inaugurację przegrała 1:2 z rezerwami Zagłębia Lubin. W pierwszym meczu w delegacji, podopiecznym udało się przywieźć do stolicy Warmii i Mazur komplet punktów. Stomil odwrócił spotkanie i mimo słabej gry, potrafił wygrać w Jastrzębiu z GKS-em 2:1. Dodatkowo, tuż przed meczem, na rozgrzewce, urazu kostki doznał Bartosz Waleńcik i trener Patryk Czubak musiał zmienić koncepcję na to spotkanie. Olsztynianie przegrywali już od 11. minuty, po bramce Farida Aleigo, po błędach w ustawieniu w defensywie. Wyrównanie Dumie Warmii dał Piotr Kurbiel po świetnej kontrze, wyprowadzonej przez Huberta Krawczuna, który obsłużył podaniem Michała Karlikowskiego. Olsztyński wahadłowy zagrał idealnie w pole karne i tam Kurbiel dopełnił formalności. W przerwie trener Czubak dokonał istotnych zmian w środku pola, a zwycięstwo Stomilowi zapewnili zmiennicy: Tomasz Bała i Bartosz Florek w 75. minucie meczu. Bała świetnie podawał, a Florek przepięknie uderzył z 18 metrów i to goście cieszyli się z kompletu punktów. Stomil przesunął się w tabeli na 8. miejsce.

Pogoń po dwóch kolejkach ma na koncie 4 punkty. Na inaugurację zremisowała na własnym stadionie z rezerwami ŁKS-u Łódź 1:1, natomiast w 2. kolejce wygrała z beniaminkiem, Stalą Stalowa Wola 2:0. Jest to o tyle ważne, że ta sztuka udała się podopiecznym trenera Marka Brzozowskiego mimo gry w 9. W 19. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwona kartkę ujrzał były zawodnik Dumy Warmii, Ernest Dzięcioł. Tuż przed przerwą to samo spotkało Damiana Szuprytowskiego i wydawało się, że goście mają otwartą drogę do zwycięstwa. Bramki padały w drugiej części gry, ale strzelali je osłabieni gospodarze. Pogoń wygrała po dwóch trafieniach Cezarego Demianiuka (jedno z rzutu karnego). Siedlczanie obecnie są na 4. miejscu w tabeli.

Przy Piłsudskiego na murawie na pewno nie zobaczymy Waleńcika, który właśnie w sobotę ma przejść badanie rezonansem magnetycznym, które ma odpowiedzieć na pytanie o długość absencji olsztyńskiego obrońcy. Pozostali zawodnicy są zdrowi.