Relacja z meczu Pogoń Siedlce - Stomil Olsztyn

Hubert Krawczun ż
Sebastian Szypulski ż
Shun Shibata ż
Maciej Spychała ż
Bramki Pogoń Siedlce: 97. Jakub Kowynia - 24. Przemysław Misiak, 29. Maciej Wichtowski, 26. Michał Rutkowski, 98. Maciej Kołoczek - 11. Robert Prochownik (23, 20. Cezary Bujalski; 86, 99. Bartosz Wicenciak), 31. Ernest Dzięcioł (60, 29. Marcinho), 6. Mateusz Piotrowski (86, 16. Jakub Sinior), 8. Kamil Włodyka, 56. Cezary Demianiuk - 9. Damian Nowak (61, 23. Nikodem Fiedosewicz).
Stomil Olsztyn: 39. Jakub Mądrzyk - 4. Igor Kośmicki, 33. Jakub Tecław, 3. Lukáš Kubáň - 11. Filip Wójcik, 7. Hubert Krawczun (90, 14. Filip Szabaciuk), 15. Shun Shibata, 6. Sebastian Szypulski (63, 8. Maciej Spychała), 10. Karol Żwir - 9. Piotr Kurbiel (84, 20. Werick Caetano), 77. Bartosz Florek (63, 29. Mateusz Maćkowiak).

Stomil Olsztyn przerwał serię trzech porażek z rzędu. Olsztynianie zremisowali bezbramkowo w Siedlcach z miejscową Pogonią. W drugiej połowie zmarnowaliśmy dwie doskonałe sytuacje na strzelenie zwycięskiej bramki.

Szymon Grabowski praktycznie nie zaskoczył składem na to spotkanie. Wystawił zawodników, którzy w ostatnich spotkaniach występowali w podstawowej jedenastce. Największą niespodzianką był występ na lewym wahadle Karola Żwira. Co ciekawe na ławce mieliśmy trzech lewonożnych zawodników, w tym pozyskanego ostatnio Mateusza Maćkowiakia. Do gry w lidze powrócił Filip Wójcik, który ostatnio pauzował za żółte kartki.

Piłkarze Stomilu w ostatnich dwóch spotkaniach przyzwyczaili nas do tego, że stwarzają sobie sporo sytuacji i do tego, że są bardzo nieskuteczni. W pierwszej połowie meczu w Siedlcach Stomil nie miał żadnej okazji do strzelenia gola, bo nie wliczyliśmy do tego wrzutek w pole karne z rzutów wolnych czy rożnych. Gospodarze także niczym nie zachwycili, a jedną groźną akcję mieli dopiero pod koniec spotkania, ale nasz bramkarz Jakub Mądrzyk nie popełnił błędu, chociaż przez pierwsze 45 minut mógł się wręcz nudzić w bramce, podobnie jak wszyscy kibice obecni na stadionie w Siedlcach.

W 55 minucie Stomil miał wspaniałą okazję na wyjście na prowadzenie. Świetnie w środku pola piłkę odebrał Sebastian Szypulski i znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarza. Gdy znalazł się w polu karnym to musiał się mocno wystraszyć, bo wystarczyło spokojnie strzelić w bramkę, a ostatecznie piłka poleciała obok słupka.

W drugiej części meczu trener Grabowski wprowadził dwóch zawodników, którzy mieli poprawić grę Stomilu. Po kontuzji powrócił Maciej Spychała, a w barwach "biało-niebieskich" zadebiutował Maćkowiak, który został wypożyczony ze Śląska Wrocław.

W 83 minucie znowu mieliśmy doskonałą szansę na gola. Po dośrodkowaniu Spychała z piątego metra głową strzelał Piotr Kurbiel, ale zrobił to tak nieudolnie, że bramkarz gospodarzy nie miał problemów z obroną.

Arbiter Damian Gawęcki z Kielc napomniał piłkarzy Stomilu aż 7 razy. W pewnym momencie była obawa, że nie dotrwamy do końca meczu w jedenastu. W kolejnym meczu nie będzie mógł zagrać Szypulski, bo zobaczył w Siedlcach czwarte "żółtko".

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 06:31:59

96' Koniec.
90' 5 minut nadziei na strzelenie zwycięskiego gola.
83' PIOTR KURBIEL GŁOWĄ PROSTO W BRAMKARZA Z PIĄTEGO METRA! 1
79' Mecz wyrównany, ale każda z drużyn chce strzelić zwycięską bramkę.
65' Maciej Spychała napomniany żółtą kartką. 1
64' Tecław bezpośrednio z wolnego, ale niecelnie. 1
63' Podwójna zmiana w Stomilu. Do gry po kontuzji wrócił Maciej Spychała, a w barwach Stomilu zadebiutował Mateusz Maćkowiak. Zeszli: Bartosz Florek oraz Sebastian Szypulski. 1
60' Shun Shibata napomniany żółtą kartką 1
55' SEBASTIAN SZYPULSKI PRZEJĄŁ PIŁKĘ W ŚRODKU POLA, WYSZEDŁ SAM NA SAM, WYSTARCZYŁO TRAFIĆ W BRAMKĘ... I NIE MA GOLA! 1
53' Żółtą kartką ukarany Sebastian Szypulski i nie zagra w meczu z GKS-em Jastrzębie. 1
49' Dobre dośrodkowanie w pole karne Krawczuna, ale nikt nie zamknął. 1
46' Hubert Krawczun napominany żółtą kartką. 1
45+4' Przerwa.
45+1' Co najmniej 3 minuty dłużej potrwa pierwsza połowa.
45+1' Filip Wójcik napominany żółtą kartką.
41' Lukáš Kubáň napomniany żółtą kartką. 1
39' Igor Kośmicki napomniany żółtą kartką.
34' Dośrodkowanie Żwira z lewej strony w pole karny, a Kurbiel do spółki z Wójcikiem faulują w ataku. 1
33' Zbyt mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego Pogoni i na szczęście nie oddali nawet strzału. 1412
22' Karol Żwir dośrodkował w pole karne, ale Piotr Kurbiel w dziwny sposób przyjmuje futbolówkę, która poszła w górę i akcja nie została zakończona strzałem. 1
20' W środku pola faulowany był Sebastian Szypulski. Dośrodkowanie z rzutu wolnego zakończyło się faulem w ataku Jakuba Tecława. 1
15' Pierwszy kwadrans wyrównany. Bez żadnych sytuacji bramkowych.
10' Faulowany w środku pola był Shun Shibata, ale podniósł się i jest zdolny do dalszej gry. 1
10' Filip Wójcik strzał z dystansu, ale niecelnie. 1
9' Stomil z lekką przewagę na początku, jesteśmy więcej przy piłce, ale póki co bez sytuacji bramkowych. 1
Gramy! DO BOJU OKS! 1
Piłkarze wychodzą na murawę.
Na lewym wahadle ma grać Żwir.
Z powodu kontuzji nie mogą grać Dawid Kalisz oraz Bartosz Waleńcik. 1
Ławka rezerwowych: 1. Jakub Grzesiak - 8. Maciej Spychała, 14. Filip Szabaciuk, 20. Werick Caetano, 21. Mateusz Jońca, 22. Mateusz Jarzynka, 29. Mateusz Maćkowiak, 50. Michał Karlikowski, 74. Mateusz Drabiszczak. 1
Wyjściowa jedenastka Stomilu: 39. Jakub Mądrzyk - 3. Lukáš Kubáň, 4. Igor Kośmicki, 6. Sebastian Szypulski, 7. Hubert Krawczun, 9. Piotr Kurbiel, 10. Karol Żwir, 11. Filip Wójcik, 15. Shun Shibata, 33. Jakub Tecław, 77. Bartosz Florek. 1
Witamy ze stadionu w Siedlcach!

Po nieudanej przygodzie w Pucharze Polski i przegranej z Chrobrym Głogów (1:3) czas wrócić do ligowego rzeczywistości. Olsztyński zespół zagra w sobotę (3 września 2022 roku) na wyjeździe z Pogonią Siedlce.

Stomil w ostatnim okresie zaliczył dwie porażki z rzędu w lidze z Motorem Lublin i KKS-em Kalisz (oba mecze po 0:1), a wliczając jeszcze mecz pucharowy, to Stomil za sobą serię trzech porażek z rzędu. Aktualnie z dorobkiem 9 punktów zajmujemy 12. pozycję w tabeli. Co prawda w spotkaniu z Chrobrym piłkarze przerwali długą passę minut bez zdobytego gola z akcji, ale nadal razili niefrasobliwością w obronie i małą konkretnością w ataku. Stomil potrzebuje goli i punktów jak kania dżdżu, więc spotkanie z drużyną z Siedlec znów podnosi stawkę presji, jaką sami na siebie nakładają zawodnicy z Olsztyna.

Podopieczni trenera Damiana Guzka też nie mogą jak na razie być zadowoleni z przebiegu sezonu. Po 8 kolejkach mają 9 punktów na koncie i są w tabeli o oczko niżej od Stomilu. Zaliczyli trzy wygrane i pięć porażek, ale to zespół nieobliczalny, który strzela sporo bramek, ale i sporo traci. Siedlczanie przegrali na przykład z Zagłębiem II Lubin (0:1), ale potrafili wygrać z Motorem Lublin, Polonią Warszawa i Górnikiem Polkowice (wszystkie mecze 2:1). W Pucharze Polski Pogoń odprawiła z kwitkiem Chojniczankę Chojnice (3:1) i w dobrych nastrojach przystąpi do meczu z Dumą Warmii. Najlepszym strzelcem naszego najbliższego rywala jest Damian Nowak, który ma na koncie 4 trafienia w lidze, strzelił także w ostatnim spotkaniu pucharowym.

- Jest to zespół nieprzyjemny, który tym zwycięstwem z Chojniczanką dodał sobie pozytywnego kopa - charakteryzuje rywala Szymon Grabowski, trener Stomilu. - Znamy też słabe strony zespołu z Siedlec i będziemy chcieli je wykorzystać. Na pewno będziemy musieli być bardzo czujni w kilku kwestiach, pewnie nawet bardziej, niż z dotychczasowymi przeciwnikami.

Nadal kontuzje w Stomilu leczą Bartosz Waleńcik i Dawid Kalisz, natomiast Maciej Spychała wrócił już do treningów z pełnym obciążeniem i może być brany przy ustalaniu składu na sobotnie spotkanie. Nikt w zespole nie pauzuje za żółte kartki, do ligowego grania powraca Filip Wójcik. W Stomilu w tej rundzie nie zagra na pewno Szymon Dowgiałło, który wypadł ze składu po pierwszych dwóch spotkaniach, a teraz został wypożyczony do Sokoła Ostróda.