Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz

Stomil przegrał z Olimpią Grudziądz. Ładna bramka Filipka.

2011/2012 - Sparing nr 13 Olsztyn - boisko Szkoły Podstawowej nr 18 przy ul. Żytniej
18 lutego 2011 r.
godz. 11:00

Stomil Olsztyn 1:3 Olimpia Grudziądz
1:1
24' Krzysztof Filipek Bramki Paul Grischok 11'
Przemysław Sulej (k) 70'
Janusz Dziedzic 85'
Bramki Stomil Olsztyn: 33. Erwin Sak (46, 82. Piotr Skiba) - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski (46, 3. Rafał Remisz), 23. Arkadiusz Koprucki (46, 8. Igor Biedrzycki), 7. Paweł Głowacki (46, 13. Radosław Stefanowicz) - 9. Łukasz Suchocki (46, 4. Ángel Segarra), 16. Bartosz Szaraniec (46, 15. Arkadiusz Mroczkowski), 11. Robert Tunkiewicz (67, 16. Bartosz Szaraniec), 14. Piotr Łysiak (46, 10. Daniel Michałowski), 20. Michał Świderski (46, 12. Tomasz Strzelec) - 6. Krzysztof Filipek (46, 27. Paweł Łukasik).
Olimpia Grudziądz:
Szczegóły sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

W 27. minucie spotkanie zostało przerwane na osiem z powodu urazu Marcina Kokoszki.

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali w spotkaniu sparingowym z pierwszoligową Olimpią Grudziądz 1:3 (1:1). Bramkę dla "biało-niebieskich" zdobył w 24. minucie strzałem głową Krzysztof Filipek.

Na prowadzenie Olimpia wyszła w 11. minucie. Erwina Saka pokonał Paul Grischok. Do remisu doprowadził Krzysztof Filipek. Napastnik Stomilu bramkę zdobył głową po idealnej wrzutce Roberta Tunkiewicza.

Po przerwie trener Kaczmarek wymienił praktycznie całą jedenastkę. Miało to wpływ na końcowy wynik spotkania. Najpierw bramkę straciliśmy po rzucie karnym, a następnie po błędzie Remisza, który nie upilnował w polu karnym Janusza Dziedzica.

W 27. minucie z powodu kontuzji obrońcy gości Marcina Kokoszki mecz został przerwany na osiem minut. Na boisku musiała wjechać karetka pogotowia.

- Wynik nie jest najlepszy, ale jestem zadowolony z fragmentów gry, które zespół pokazał, zwłaszcza w pierwszej połowie. Po dokonaniu zmian graliśmy trochę słabiej. Idziemy cały czas do przodu, nasza dyspozycja fizyczna jest coraz lepsza. Wynik na tym etapie przygotowań nie jest sprawą priorytetową - mówi trener Zbigniew Kaczmarek.

Trener nie mógł skorzystać w spotkaniu z przeziębionego Łukasza Jeglińskiego, kontuzjowanego Dominika Kuna oraz przebywającego na zgrupowaniu reprezentacji Patryka Kuna.