Relacja z meczu Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn

Loshi uratował remis w sparingu

Sparing 2020/2021 (22.X.2020 r.) Koniec Grudziądz
Olimpia Grudziądz 1:1 Stomil Olsztyn
1:0
35' (k) Damian Ciechnowski Bramki Skender Loshi 89'
ż Caique
cz David Andronic
Bramki Olimpia Grudziądz: Łukasz Sapela (46 Nikodem Sujecki) - Damian Ciechanowski, Kacper Pietrzyk, Caique, Bartosz Widejko - Mikołaj Gabor, David Andronic, Kacper Janiak, Oskar Kalenik, Patryk Leszczyński - Grzegorz Gulczyński
Stomil Olsztyn: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs (75, 92. Jakub Kanclerz) - 30. Damian Sierant (68, Koki Hinokio), 32. Ingo van Weert (46, 44. Serafin Szota), 97. Wiktor Biedrzycki, 6. Jonatan Straus (46, 27. Damian Byrtek), 22. Jakub Staszak - 8. Maciej Spychała, 25. Hubert Sadowski (46, 51. Krystian Ogrodowski), 12. Wojciech Łuczak, 16. Koki Hinokio (46, 37. Hubert Szramka) - 87. Sebastian Jarosz (59, 19. Skënder Loshi).
Szczegóły sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń).

W piątkowym sparingu w Grudziądzu padły dwa gole. Miejscowa Olimpia zremisowała 1:1 ze Stomilem Olsztyn.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w sobotę mieli rozegrać ligowe spotkanie z Koroną Kielce. Drużyna rywali przebywa jednak obecnie na kwarantannie z powodu wykrycia u rywali przypadków zarażenia koronawirusem. Mecz został odwołany, ale nie wiadomo jeszcze kiedy zostanie rozegrany.

Stomil zdecydował się zagrać sparingowe spotkanie z Olimpią Grudziądz, z którą w poprzednim sezonie rywalizował w I lidze. Teraz rywale grają w II lidze, a w ten weekend mają wolne w terminarzu (II liga liczy obecnie 19 zespołów).

Trener Adam Majewski wobec kontuzji Grzegorza Kuświka i pauzy za czerwoną kartkę w najbliższym meczu ligowym Damiana Byrtka chciał sprawdzić inne zestawienie zespołu niż w minionym ligowym meczu z Arką Gdynia. Od pierwszej minuty zagrali Ingo van Weert oraz Sebastian Jarosz.

Stomil Olsztyn miał optyczną przewagę w spotkaniu, stwarzał więcej sytuacji, ale to gospodarze zdobyli jedyną bramkę w pierwszej połowie. Z interwencją w polu karnym spóźnił się obrońca Jonatan Straus i arbiter podyktował rzut karny, którego pewnie na bramkę zamienił Damian Ciechanowski.

W drugiej połowie olsztyński szkoleniowiec dokonał kolejnych rotacji w składzie. Stomil próbował doprowadzić do wyrównania, ale nie miał żadnej stu procentowej sytuacji. Blisko strzelenia gola był Hubert Szramka i Maciej Spychała.

Ostatnie minuty spotkania Stomil grał w przewadze jednego zawodnika po tym jak jeden z zawodników Olimpii (David Andronic) wyleciał z boiska za uderzenie bez piłki Wojciecha Łuczaka. Mało brakowało a spotkanie zakończyłoby się regularną “bitką” na murawie.

Pod koniec meczu do wyrównania doprowadził Skender Loshi.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 08:02:35

95' Koniec meczu.
93' Koki wysoko nad poprzeczką. 1
88' GOOOL! 1
77' Spychała strzela, ale broni Sujecki. 1
76' Robert Kanclerz wszedł za Vjaceslavsa Kudrjavcevsa
68' Koki Hinokio wszedł za Damiana Sieranta. 1
63' Szramka zdecydował się na strzał, ale piłka obok słupka.
59' Loshi wchodzi za Jarosza 1
51' Kombinacyjna akcja Stomilu. Spychała chce wyłożyć piłkę Jaroszowi, ale pewnie obrona gospodarzy. 1
49' Nic z tego, nadal 0:1.
48' Faulowany Szramka, okazja na dośrodkowanie przez Spychałę. 1
41' Hinokio pada w polu karnym, ale nie ma karnego.
35' GOOOL! Damian Ciechnowski wyprowadza gospodarzy na prowadzenie. 738
34' Straus fauluje w polu karnym i karny dla Olimpii. 738
23' Bardzo dobra piłka dograna przez Sieranta, a tam na wślizgu pudłuje Jarosz. To powinno być 1:0. 1
19' Dośrodkowanie w pole karne, ale pewnie w polu karnym zachowuje się Biedrzycki. 738
13' Spychała z rożnego, ale Biedrzycki mija się z piłką. 1
7' Od początku drugiej połowy na boisku pojawili się: Krystian Ogrodowski, Hubert Szramka, Serafin Szota oraz Damian Byrtek. Zeszli: Ingo van Weert, Jonatan Straus, Hubert Sadowski oraz Koki Hinokio. 1
Gramy!
Ławka rezerwowych: 92. Jakub Kanclerz - 27. Damian Byrtek, 23. Jurich Carolina, 51. Krystian Ogrodowski, 44. Serafin Szota, 37. Hubert Szramka, 19. Skender Loshi. 1
Skład Stomilu: 1. Vjaceslavs Kudrjavcevs - 30. Damian Sierant, 25. Hubert Sadowski, 97. Wiktor Biedrzycki, 32. Ingo van Weert, 22. Jakub Staszak - 16. Koki Hinokio, 6. Jonatan Straus, 8. Maciej Spychała, 87. Sebastian Jarosz - 12. Wojciech Łuczak. 1
Jutro Stomil miał zagrać ligowe spotkanie z Koroną Kielce, ale w drużynie rywali wykryto zakażenia koronawirusem.