Relacja z meczu Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn

2012/2013 - I Liga (34. kolejka) Grudziądz
Olimpia Grudziądz 2:1 Stomil Olsztyn
0:0
62' Adam Banasiak
72' Robert Szczot
Bramki Michał Glanowski 90'
ż Maciej Rogalski
ż Mateusz Górka
kartki Piotr Łysiak ż
Paweł Głowacki ż
Bramki Olimpia Grudziądz: 69. Michał Wróbel (87, 1. Jędrzej Woźniak) - 22. Robert Pisarczuk, 2. Michał Łabędzki, 27. Marcin Woźniak, 6. Adam Banasiak - 33. Adrian Frańczak, 8. Mariusz Kryszak (68, 21. Mateusz Górka), 11. Marcin Smoliński (57, 7. Marcin Kokoszka), 30. Robert Szczot, 19. Maciej Rogalski - 16. Dariusz Gawęcki.
Stomil Olsztyn: 25. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 3. Rafał Remisz, 27. Kamil Hempel - 13. Dominik Kun (70, 10. Daniel Michałowski), 14. Piotr Łysiak (77, 31. Michał Glanowski), 7. Paweł Głowacki, 55. Grzegorz Lech, 6. Paweł Kaczmarek - 87. Szymon Kaźmierowski (68, 11. Paweł Piceluk).
Szczegóły sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).
widzów: 1400.

Relacja

Piłkarze Stomilu Olsztyn zakończyli sezon I ligi. W ostatnim meczu podopieczni Zbigniewa Kaczmarka przegrali 1:2 z Olimpią Grudziądz.

Wynik sobotniego spotkania nie miał już żadnego wpływu na tabelę I ligi. Piłkarze Stomilu Olsztyn utrzymanie się na zapleczu Ekstraklasy mieli już zapewnione. Tak jak pisaliśmy w zapowiedzi to spotkanie po prostu musiało się odbyć. Oczywiście szkoda, że przegraliśmy, ale jakiś pretensji o wynik mieć nie można. Wszystkiego na wyjazdach wygrywać nie można.

Michała Leszczyńskiego w drugiej połowie pokonali Adam Banasiak oraz Robert Szczot. Honorową bramkę dla Stomilu strzelił Michał Glanowski, który w czwartek ogłosił, że odchodzi ze Stomilu.

Teraz piłkarze Stomilu Olsztyn udadzą się na urlopy. Treningi wznowią 23 czerwca. W jakim składzie? Zobaczymy. Pierwsze decyzje kadrowe klub ma ujawnić w najbliższy wtorek. Dzień wcześniej dojdzie do zmiany nazwy stowarzyszenia prowadzącego nasz klub z OKS 1945 Olsztyn na OKS Stomil Olsztyn.


Zapowiedź

Szybko wklepujemy hasło Grudziądz w Wikipedii. Szału nie ma. Trochę zabytków jest. Można wybrać się nad Wisłę. W oko wpadła nam też galeria Alfa i kino Helios. Ale to mamy i u siebie. Zabytki też. Rzekę też, tylko mniejszą.

Wszyscy w klubie są już myślami o nowym sezonie. Zaplanowane są już sparingi, dograny obóz przygotowawczy. Nie wiadomo jeszcze kto zostanie w zespole i kto poprowadzi zespół w nowym sezonie. Co prawda trener Zbigniew Kaczmarek ma zapis w umowie, że w razie utrzymania jego umowa zostanie przedłużona, ale nie jest to określone na jakich warunkach. Pewne fakty to są takie, że ze Stomilu odchodzi Michał Glanowski. Wypożyczania kończą się dla Pawła Piceluka, Grzegorza Lecha oraz Kamila Hempela. Czy trójka zostanie? Podobno we wtorek mają być pierwsze oficjalne komunikaty z klubu co do transferów.

Piłkarze Stomilu Olsztyn na mecz wybiorą się w sobotę rano. W Grudziądzu nie zabraknie olsztyńskich fanatyków, którzy w sobotę przed południem zbierają się pod olsztyńskim stadionem. Szczegółów szukajcie tutaj.

Początek meczu o godzinie 17:00.

em