Relacja z meczu Stomil Olsztyn - ŁKS Łódź

ż Jakub Tecław
ż Hubert Szramka
kartki Maksymilian Rozwandowicz ż
Kamil Dankowski ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 27. Damian Byrtek, 3. Rafał Remisz, 23. Jurich Carolina, 6. Jonatan Straus (77, 4. Jakub Mosakowski) - 12. Wojciech Łuczak (69, 37. Hubert Szramka), 8. Maciej Spychała (59, 15. Jakub Tecław), 24. Sam van Huffel (46, 30. Damian Sierant), 16. Koki Hinokio - 7. Adrian Szczutowski
ŁKS Łódź: 1. Arkadiusz Malarz - 8. Kamil Dankowski, 5. Maciej Dąbrowski, 2. Jan Sobociński, 3. Adrian Klimczak - 20. Pirulo, 29. Maksymilian Rozwandowicz, 10. Antonio Domínguez (81, 24. Jakub Tosik), 7. Mikkel Rygaard (59, 21. Ricardinho), 37. Piotr Janczukowicz (64, 17. Piotr Gryszkiewicz) - 22. Łukasz Sekulski.
Szczegóły sędziował: Konrad Kiełczewski (Białystok).
Mecz bez udziału publiczności.

Stomil Olsztyn na własnym obiekcie przegrał 0:2 z ŁKS-em Łódź. Drużyna Adama Majewskiego od 24 minuty grała w osłabieniu po tym jak z boiska wyleciał Janusz Bucholc.

W tym spotkaniu z powodu 4 żółtych kartek nie mógł zagrać Mateusz Skrzypczak. Trener Adam Majewski w jego miejsce wstawił Sama van Huffela, a od początku widzieliśmy w akcji także Kokiego Hinokio, który wskoczył do składu w miejsce Huberta Szramki.

Przed meczem odbyła się miła uroczystość. Pamiątkową koszulkę za 300 spotkanie ligowe otrzymał kapitan Janusz Bucholc. Razem z rozgrywkami pucharowymi było to spotkanie 319 w barwach "Dumy Warmii". Niestety nasz zawodnik nie będzie miło pamiętał tego meczu...

Stomil szybko mógł objąć prowadzenie. W 30 sekundzie z 15 metrów strzelał Wojciech Łuczak, ale piłka przeleciała obok słupka. W 4 minucie obrońcy gości wybilii piłkę z linii bramkowej po strzale głową Rafała Remisza po wrzutce z rzutu rożnego.

Po przewadze gospodarzy mecz się wyrównał. ŁKS w pewnym momencie zaczął stwarzać poważniejsze zagrożenie, czego efektem była czerwona kartka dla Janusza Bucholca. Nasz obrońca faulował wychodzącego sam na sam Łukasza Sekulskiego i zasłużenie udał się do szatni.

Olsztyńska drużyna na szczęście nie cofnęła się do głębokiej defensywy, a próbowała swoich szans grą z kontry i strzałami z dystanu. Od utraty bramki raz uratował nas Piotr Skiba. Do przerwy obydwa zespoły zeszły do szatni przy wyniku 0:0.

Po przerwie trener Adam Majewski na boisku wpuścił Damiana Sieranta, który zastąpił na boisku van Huffla. W 60 minucie mogliśmy objąć prowadzenie. W pole karne wpadł Łuczak i po ziemi podawał do Szczutowskiego, ale wyszarpał to Arkadiusz Malarz.

W 68 minucie goście wyszli na prowadzenie po prezencie naszej obrony. Rafał Remisz tak wybijał piłkę, że ta trafiła w Juricha Carolinę. Do piłki dopadł Ricardinho i mocnym strzałem wpakował piłkę do siatki.

W 79 minucie byliśmy blisko wyrównania. Mocne dośrodkowanie w pole karne Jakuba Mosakowskiego wybija Malarz, ale prosto na głowę Sieranta. Piłkę lecącą w światło bramki wybili obrońcy ŁKS-u. W 81 minucie błąd Caroliny wykorzystuje Sekulski, który wyszedł sam na sam, ale Skiba kolejny raz uratował Stomil w tym meczu od utraty bramki.

W 84 minucie goście podwyższyli na 2:0. Straciliśmy piłkę w środku pola, Ricardinho pięknie wyłożył piłkę do Pirulo i ten w sytuacji sam na sam się nie pomylił.

Za tydzień (21 marca, godz. 12:40) zagramy u siebie z Widzewem Łodź.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 21:45:15

93' Koniec!
91' 3 minuty do końca.
84' Pirulo strzela gola na 2:0! 552
79' Mogliśmy wyrównać. Źle wybija Malarz, głową strzela Sierant, ale obrońcy wybijają z linii. 1
77' Mosakowski wchodzi za Strausa. 1
68' Błąd Caroliny i Ricardinho wyprowadza gości na prowadzenie! 552
63' Jakub Tecław dostał żółtą kartkę. 1
62' Wrzutka Sieranta, ale łapie Malarz. 1
60' Łuczak wpada w pole karne, wystawiał po zimie do Szczutowskiego, ale pewnie broni Malarz. Bardzo szkoda tej akcji. 1
59' Jakub Tecław wszedł za Macieja Spychałę. 1
46' W miejsce Sama van Huffla wszedł Damian Sierant.
46' Gramy! 1
45+4' Do przerwy remisujemy 0:0. Od 24 minuty gramy w osłabieniu po tym jak czerwoną kartkę zobaczył Janusz Bucholc.
45' 3 minuty dłużej potrwa pierwsza połowa.
41' Łuczak z 40 metrów, ale piłka nad poprzeczką. Nie udało się zaskoczyć Malarza. 1
40' Piotrek Skiba ratuje Stomil od utraty bramki. Skiba paruje na 5 metr strzał zawodnika ŁKS-u i następnie broni dobitkę Rozwadowicza. Nasz bramkarz ucierpiał przy tej interwencji, bo dostał... po "jajkach".
30' Stomil się nie broni. Szczutowski wyszedł z kontrą, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane. 1
28' Łuczak wpadł w pole karne, ale został zablokowane. 1
26' Mikkel Rygaard trafia w słupek z rzutu wolnego! 552
24' Czerwona kartka dla Janusza Bucholca! Faulował wychodzącego sam na sam Sekulskiego. 1
21' Łukasz Sekulski na pozycji spalone, ale arbiter nie podniósł chorągiewki. Na szczęście pewnie broni Piotrek Skiba. 552
16' Gra się wyrównało, ŁKS powoli zaczyna tworzyć akcje bramkowe.
9' Jurich Carolina przedryblował dwóch rywali i oddał strzał z 25 metrów. Piłka wpadła prosto w ręce Malarza. 1
4' Ciśniemy! Łuczak wywalczył rzut rożny. Dośrodkowanie, uderzył głową Rafał Remisz, a piłkarzy ŁKS-u wybili piłkę z linii. 1
1' Szybka akcja Stomilu, ale słabo uderzył Wojtek Łuczak. 1
Gramy! 552
13 minut do rozpoczęcia spotkania.
Piłkarze Stomilu Olsztyn już na płycie boiska. Zaczynają rozgrzewkę. 1
Nadal kontuzjowany jest Grzegorz Kuświk. 1
Ławka rezerwowych: 13. Michał Leszczyński - 30. Damian Sierant, 14. Filip Szabaciuk, 37. Hubert Szramka, 15. Jakub Tecław, 51. Krystian Ogrodowski, 4. Jakub Mosakowski. 1
Wyjściowa jedenastka Stomilu: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 27. Damian Byrtek, 3. Rafał Remisz, 23. Jurich Carolina, 6. Jonatan Straus - 12. Wojciech Łuczak, 8. Maciej Spychała, 24. Sam van Huffel,16. Koki Hinokio - 7. Adrian Szczutowski. 1
Witamy ze stadionu w Olsztynie!

Stomil Olsztyn zagra drugie spotkanie na wiosnę przy al. Piłsudskiego 69a. Podopieczni Adama Majewskiego zmierzą się w tym meczu z ŁKS-em Łódź. Początek meczu w sobotę (13 marca) o godz. 13.

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że gdyby nie obostrzenia spowodowane koronawirusem, to bilety na to spotkanie rozeszłyby się jak świeże bułeczki. Niestety ostatni raz kibice Stomilu na stadion w Olsztynie mogli wybrać się na początku października. Od tego momentu na trybuny nie są wpuszczani fani w całej Polsce i nie wiadomo kiedy to nastąpi. Traci na tym cała liga, która i tak jest średniej jakości, a co dopiero gdy na trybunach nie ma piłkarskiej/kibicowskiej atmosfery.

ŁKS Łódź w tym sezonie chce wrócić do Ekstraklasy. Klub poczynił w tym kierunku ciekawe transfery. Do zespołu przed rundą wiosenną dołączyli m.in. Mikkel Rygaard z duńskiego Nordsjælland czy dobrze znany w Polsce - Ricardinho. Drużynę w pierwszych spotkania na wiosnę prowadził Wojciech Stawowy, ale po ostatnim meczu z Widzewem Łódź (2:2) pożegnał się ze stanowiskiem. Drużynę przejął Ireneusz Mamrot, który ostatnio pracował w Arce Gdynia, a wcześniej w Jagiellonii Białystok i Chrobrym Głogów.

Działacze łódzkiego klubu nie tak sobie wyobrażały start w 2021 roku i dokonały zmiany szkoleniowca. ŁKS w trzech spotkaniach zdobył 4 punkty. Najpierw przegrał 0:3 z GKS-em Tychy, potem wygrał 2:1 z Odrą Opole, a na koniec w derbach Łodzi padł remis 2:2.

Ireneusz Mamrot przyjazdów do Olsztyna nie wspomina zbytnio dobrze. Gdy prowadził Chrobrego to przegrał tutaj dwukrotnie. W jednym spotkaniu padł remis, ale to spotkanie odbyło się wtedy w Ostródzie.

Stomil Olsztyn po ostatnim zwycięstwie w Opolu zyskał na większej pewności siebie. Podopieczni Adama Majewskiego potrafili wyjść z opresji i wywalczyć komplet punktów na wyjeździe. Tym samy zrehabilitowali się za porażkę na własnym stadionie z GKS-em Tychy.

Teraz przed drużyną ciężkie wyzwanie, bo tak należ rozpatrywać spotkanie z ŁKS-em Łódź. W tym meczu na pewno nie zobaczymy pauzującego za żółe kartki Mateusza Skrzypczaka. Zawodnik w ostatnim meczu obejrzał dwie żółte kartki i z boiska wyleciał już w 18 minucie, ale pauzuje nie za czerwoną kartkę, tylko za 4 “żółtko w tym sezonie I ligi. Jesienią grając w Puszczy Niepołomice zobaczył 3, ostatnio 2, więc na koncie ma już 5. Kto w jego miejsce? Krystian Ogrodowski lub Jakub Tecław. Chociaż ten ostatnio w meczach sparingowych był sprawdzany jako obrońca. Ogrodowski natomiast w ostatnich sparingach przed ligą zawsze chodził za Skrzypczaka.

- To będzie wyrównane spotkanie, a o wyniku zadecydują detale, umiejętności i dobra organizacja gry w defensywie - mówił przed meczem dla "Gazety Olsztyńskiej" Jonatan Straus, piłkarz Stomilu. - ŁKS jest mocnym zespołem, dobrze operuje piłką. Najlepiej grają w I lidze, dobrze grają krótkimi podaniami, szukają zagrań za linię obrony, dużo szukają gry prawą stroną gdzie jest Wolski i Pirulo. W środku jest groźny Domínguez, z Danii przyszedł groźny Mikkel Rygaard. Dołączył do nich doświadczony Ricardinho, którego pamiętam jeszcze jak grał w Lechii Gdańsk i Wiśle Płock. To jest Brazylijczyk, nie można mu dać się rozkręcić, a on nie lubi agresywnej gry.

I dodaje - Będziemy odpowiednio przygotowani do tego meczu. Mentalnie nikogo nie trzeba motywować. W tym meczu trzeba dać z siebie 120 procent jak się myśli o pozytywnym wyniku. Przygotowujemy plan na ten mecz w tym tygodniu, wierzę w tę drużynę i w to, że wyjdziemy zwycięsko z tego meczu.

Początek spotkania w sobotę (13 marca) o godz. 13. Mecz na żywo będzie można obejrzeć w IPLA TV. Z meczu nasz portal przeprowadzi komentarz na żywo.