Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Miedź Legnica

78' Patryk Mikita
ż Wojciech Reiman
ż Maciej Spychała
kartki Bruno Garcia ż
Bramki Stomil Olsztyn: 31. Krzysztof Bąkowski - 14. Filip Szabaciuk (55, 17. Patryk Zych), 3. Rafał Remisz, 28. Maciej Dampc, 6. Jonatan Straus - 10. Karol Żwir, 4. Wojciech Reiman, 33. Jakub Tecław, 70. Merveille Fundambu (90, 8. Maciej Spychała), 13. Łukasz Moneta (77, 5. Beniamin Czajka) - 77. Patryk Mikita (90, 55. Jakub Brdak).
Miedź Legnica: 1. Paweł Lenarcik - 7. Marcin Garuch, 25. Nemanja Mijušković, 6. Szymon Matuszek (44, 50. Filip Balcewicz), 13. Jon Aurtenetxe, 2. Carlos Julio Martínez - 22. Szymon Stróżyński (65, 80. Hamza Bahaïd), 10. Maxime Dominguez, 20. Damian Tront, 59. Mehdi Lehaire (78, 27. Bruno Garcia) - 71. Patryk Makuch (78, 18. Kamil Zapolnik).
Szczegóły Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).
Widzów: 1051 (w tym 2 gości).

Piłkarze Stomilu Olsztyn sprawili olbrzymią niespodziankę przed własną publicznością. Podopieczni Adriana Stawskiego wygrali 3:0 z faworyzowaną Miedzią Legnica.

Trener Adrian Stawski zaskoczył wyjściową jedenastka, dokonując dwóch zmian obronie. Na ławce rezerwowych zasiedli Damian Ciechanowski i Jonathan Simba Bwanga, którzy nie zaliczyli wyprawy do Opola do udanych. W ich miejsce swoje szanse dostali Maciej Dampc i Filip Szabaciuk. Kontuzjowanego Piotra Pyrdoła zastąpił Karol Żwir.

Mecz rozpoczął idealnie dla olsztyńskiego zespołu. W 6. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, padła pierwsza bramka dla Stomilu. Prawie z narożnika boiska dośrodkowywał Wojciech Reiman, a w zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Jonatan Straus i z bliskiej odległości pokonał Pawła Lenarcika, dla którego było to 3 trafienie w tym sezonie. Olsztynianie chcieli pójść za ciosem, ale swoje szanse zmarnowali Fundambu i Żwir. Przy odrobinie dokładności po 10 minutach mogło być 3:0 i praktycznie po meczu.

Do przerwy utrzymał się wynik 1:0, ale drużyna Miedzi z minuty na minutę uzyskiwała przewagę na boisku, ale olsztyńska obrona grała bezbłędnie. Po zmianie stron rywale mocno zaatakowali i raz udało im się pokonać Krzysztofa Bąkowskiego, ale na szczęście dla Stomilu w tej sytuacji był spalony. Chwilę później kibice na stadionie tylko westchnęli z ulgą po tym jak piłka trafiłą w słupek po uderzeniu Lehaire.

Wydawało się, że tylko kwestią czasu jest wyrównanie Miedzi, ale w 70. minucie Stomil przeprowadził zabójczą kontrę. Fundambu pięknie skleił piłkę od Patryka Mikity, zagrał do Łukasza Monety a ten strzałem z dalszej odległości pokonał Lenarcika. Stomil zaczął śmielej atakować. W końcu w 78. minucie padła bramka na 3:0. Piłka po strzale Patryka Zycha trafiła w poprzeczkę, a z bliskiej odległości wynik meczu ustalił Patryk Mikita.

- Gratulacje dla drużyny za ciężką pracę na boisku i wykonanie założeń taktycznych - mówił po meczu Adrian Stawski, trener Stomilu. - Wygraliśmy z bardzo trudnym rywalem i to wysoko. Rywale mieli swoje sytuacje, my inne sytuacje też powinniśmy wykorzystać.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 18:10:21

95' Koniec meczu. Zabójczo skuteczny Stomil pokonuje 3:0 Miedź!
95' Przewrócił się w polu karnym Spychała, sędzia uznał że chciał wymusić rzut karny. 1
94' Podwójna zmiana w Stomilu, na boisku meldują się Brdak i Sypchała, z boiska zeszli Fundambu i Mikita 1
92' Tymczasem Bąkowski wyłapuje strzał Martineza 1497
91' Żółtą kartką ukarany Garcia 1497
90' 4 minuty zostały Stomilowi na strzelenie 4. bramki.
86' Goście z rzutem rożnym, próbują przebić się przez olsztyńską obronę, jednak to Stomilowi tylko dzisiaj wszystko wychodzi. 1497
82' Zych wywalczył rzut rożny po kolejnym kontrataku. 1
77' GOOOOL! 3:0! Patryk Mikita pakuje piłkę do pustej bramki. Duża w tym zasługa Patryka Zycha, który poszedł do końca, uderzył głową w poprzeczkę, po czym piłka spadła pod nogi Mikity przepychającego się z obrońcą. 1
70' GOOOOOOL! Łukasz Moneta! Dostał podanie przed polem karnym, wypracował sobie pozycję i płaskim, niezwykle precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce, zaskoczony i wściekły Lenarcik. 1
65' Boisko opuszcza Szymon Strozynski, w jego miejsce Hamza Bahaid 1497
62' Dwie akcje Stomilu, było tam dużo miejsca w ofensywie, ale nic z tego. Można było to lepiej rozegrać.
58' Uderzenie z rzutu wolnego Reimana niecelne. 1
55' Boisko opuszcza Filip Szabaciuk, w jego miejsce Patryk Zych 1
50' Lehaire przed szansą, miał przed sobą tylko bramkarza, ale trafił w słupek 1497
47' Piłka w bramce Stomilu, ale... uniesiona chorągiewka sędziego. Spalony. 1497
46' Rozpoczynamy drugą połowę
45+3' Koniec pierwszej połowy.
45' Dwie minuty potrwa jeszcze ta połowa. Po tempie gry można wywnioskować że obie drużyny czekają już na przerwę.
44' Boisko opuszcza Szymon Matuszek, w jego miejsce Filip Balcewicz 1497
35' Niepilnowany Mijuskovic dostał idealne dośrodkowanie na głowę, jeszcze się zastanawia w jaki sposób nie udało mu się skierować piłki w kierunku bramki. 1497
32' Dobrze się zapowiadała kontra Stomilu, jednak Mikita kolejny raz zbytnio zwalnia akcję i ostatecznie odzyskuje Miedź 1
31' Strzał Makucha po wejściu w pole karne, piąstkuje Bąkowski. 1497
29' Dużo niedokładności w grze obu drużyn. Składnych akcji jak na lekarstwo, ale co najważniejsze, bez większych błędów olsztyńska obrona.
29' Coraz groźniej pod bramką Bąkowskiego. Teraz bezpańska piłka przemknęła na piątym metrze wzdłuż bramki gospodarzy. 1497
19' Strzał gości na bramkę Bąkowskiego, ale wysoko ponad bramką 1497
12' Teraz Żwir ponownie obija Lenarcika, kolejny rzut rożny. 1
11' Mocne uderzenie Fundambu z 20 metrów, paruje na rzut rożny ten strzał Lenarcik 1
9' Była to pierwsza okazja Stomilu w tym meczu, pierwsza ofensywna akcja po kilkuminutowej przewadze gości. 1
6' GOOOOOOOL! JONATAN STRAUS! Dośrodokowanie z lewej strony pola karnego gości z rzutu wolnego, piłka spadła pod nogi Strausa, ten uderzył lewą nieczysto, poprawił prawą i płaski strzał wpadł w bramkę Lenarcika! 1
Gramy! 1
Na ławce rezerwowych Ciechanowski i Simba, którzy nie zaliczyli wyprawy do Opola do udanych. W ich miejsce swoje szanse dostali Maciej Dampc i Filip Szabaciuk. Kontuzjowanego Piotra Pyrdoła zastąpił Karol Żwir.
W ostatnim meczu w Olsztynie Stomil odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie pokonując Resovię i do tego zdobywając cztery bramki. Dzisiaj też życzymy sobie podobnej skuteczności.
Rezerwowi: Smug - Czajka, Spychała, Shibata, Zych, Simba, Ciechanowski, Galach, Brdak.
Dziś Stomil wybiegnie w następującym zestawieniu: Bąkowski - Szabaciuk, Remisz, Dampc, Straus - Żwir, Reiman, Tecław, Fundambu, Moneta - Mikita
Stomil ligowych punktów potrzebuje jak ryba wody. Sytuacja w tabeli jest dramatyczna, ale komplet w tym spotkaniu mimo wszystko pozwoliłby odbić się od dna.
Witamy ze stadionu przy #P69A. O 15 zaczynamy mecz z Miedzią Legnica!

Piłkarze Stomilu Olsztyn w niedzielę (26 września) zagrają z Miedzią Legnica. Początek meczu o godz. 15:00.

Miniony tydzień drużyna Stomilu Olsztyn miała bardzo wyczerpujący, bo w ciągu trzech dni olsztyński zespół zagrał łącznie 3 mecze. Gdyby w tych meczach drużyna nic nie zdobyła, to z pewnością z posadą trenera pożegnałby się Adrian Stawski, a tak prezes klubu Łukasz Puciłowski nie musi się martwić skąd znaleźć pieniądze na zatrudnienie kolejnych trenerów. I tak pewnie w klubie cały czas liczą, że Stomil przegrywać ciągle nie będzie i gdy już jest całkowicie pod ścianą to się od niej odbije.

Poprzedni tydzień drużyna Stomilu zaczęła od zwycięstwa z Resovią, potem przyszedł z Górnikiem Polkowice, a na sam koniec olsztyńska drużyna przegrała 0:2 z Odrą Opole. W ostatnim spotkaniu Stomil miał olbrzymią ilość sytuacji, ale żadnej nie potrafił zamienić na bramkę, a, że w każdym meczu olsztyńska obrona popełnia błędy, to porażka stała się faktem.

- Mieliśmy bardzo ciężki tydzień, bo rozegraliśmy 3 spotkania w ciągu tygodnia. Nie jest nam łatwo grać, ale mimo to w tym meczu stworzyliśmy bardzo dużo sytuacji - mówił po ostatnim meczu trener Stawski. Drużyna do treningów wróciła dopiero w środę, więc wszyscy piłkarze mieli dwa dni żeby wypocząć po poprzednim intensywnym tygodniu.

Na zajęciach brakuje Piotra Pyrdoła, który miał zmienić oblicze gry Stomilu w I lidze. I trzeba przyznać, że w dwóch spotkaniach, w których grał był bardzo aktywnym zawodnikiem. W meczu z Górnikiem Polkowice pomocnik wypożyczony z Wisły Płock doznał urazu palca w stopie i na dłuższy czas jest wyłączony z treningów z drużyną. Piłkarz trenuje indywidualnie i czeka na powtórkowe badanie RTG żeby zobaczyć jak poważny jest to uraz. W tajemniczych okolicznościach z drużyną Stomilu przestał trenować także napastnik Szymon Lewicki, którego nie było na ławce rezerwowych w ostatnim meczu z Odrą Opole. Tego piłkarza nie ma co się spodziewać w meczu z Miedzią Legnica.

Miedź Legnica do Olsztyna przyjedzie podbudowana awansem do kolejnej rundy Pucharu Polski, który wywalczyli w ostatnią środę pokonując na własnym boisku 4:0 Odrę Opolę (z tą samą, którą Stomil przegrał w lidze 0:2). Zespół Miedzi w lidze także spisuje się dobrze, bo jest w czołówce i ma do rozegrania jeszcze zaległe spotkanie z Resovią. Ich mecz w zeszłej kolejce został odwołany z powodu zalanego boiska w Rzeszowie.

Razem z drużyną Miedzi do Olsztyna przyjedzie były piłkarz Stomilu - Jurich Carolina. W swoim zespole gra w każdym meczu od 1 do 90 minuty, teraz będzie podobnie. - Serce zabije mi mocniej przed tym spotkaniem - mówi piłkarz. - W Olsztynie mi się podobało i będę zawsze pamiętał o mojej przygodzie w tym klubie.