Pierwszą bramkę w meczu strzelił Mindaugas Kalonas, fot. Artur Szczepański

Szczęśliwy remis w Stróżach

09.09.12 17:51   mmks   20

Piłkarze Stomilu Olsztyn zremisowali w meczu 6. kolejki I ligi z Kolejarzem Stróże 2:2 (2:0). Od 33. minuty "biało-niebiescy" grali w dziesięciu, ponieważ z boiska został usunięty Paweł Baranowski za faul w polu karnym.

Od początku spotkania przewagę na boisku posiadali piłkarze Stomilu. W 11. minucie Mindaugas Kalonas nie celnie strzelał zza pola karnego. Dziewięć minut później Łukasz Jegliński zagrał idealnie do Litwina, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z Konradem Forencem i zdobył bramkę. Trzy minuty później drugiego gola dla olsztynian strzelił Michał Świderski. Dramat olsztynian zaczął się w 33. minucie, kiedy to po faulu w polu karnym z boiska został usunięty Paweł Baranowski. Na całe szczęście "jedenastki" nie wykorzystał Cheikh Niane, ale od tego momentu to Kolejarz dominował na boisku. Dobra postawa w bramce Tomasza Ptaka uchromiła olsztynian przed startą bramki przed przerwą.

Dwie minuty po zmianie stron Maciej Kowalczyk pewnym strzałem pokonał olsztyńskiego golkipera. Drugiego gola dla gospodarzy zdobył strzałem głową Janusz Wolański. Na bramkę olsztynian ponadto strzelali Adam Giesa, wspominany wcześniej Kowalczyk, ale już bez efektów bramkowych.

- Na pewno nie jestem zadowolony z tego wyniku. Jeżeli prowadzi się 2:0 i ma się mecz pod kontrolą, to trudno być zadowolonym. Wypuściliśmy zwycięstwo z rąk już któryś raz z rzędu. Uważam, że my straciliśmy dwa punkty, a nie zyskaliśmy jeden. Mieliśmy dziś ogromne szanse na trzy punkty. Mimo remisu jesteśmy mocno rozżaleni. Straciliśmy bramki po naszych błędach. To był kolejny mecz, w którym prowadziliśmy, w którym dominowaliśmy, w którym lepiej graliśmy w piłkę i nagle zrobiliśmy "babola", który spowodował, że w nasze szeregi wkradła się nerwowość. Przede wszystkim straciliśmy jednego zawodnika z pola i to moim zdaniem miało przełożenie na dalszą grę. Inaczej miała nasza gra wyglądać nawet w osłabieniu. Pierwsze minuty po przerwie w naszym wykonaniu nie były dobre i przeciwnik doprowadził do remisu. Dopiero w momencie, kiedy straciliśmy drugą bramkę, zaczęliśmy grać lepiej. Potem stwarzaliśmy jakieś sytuacje pod bramką Kolejarza i gdyby było lepsze rozegranie, to można byłoby pokusić się o zwycięstwo, ale zabrakło i precyzji, i być może sił - mówił po meczu dla stomilolsztyn.com Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

Tagi: Stomil Olsztyn, Kolejarz Stróże, I liga, Mindaugas Kalonas, Michał Świderski, Paweł Baranowski, Zbigniew Kaczmarek

1. 10.09.12 20:12 chodi

Muszę przyznać, ze piłkarsko to gramy jak czołówka tej ligi a momentami nawet lepiej a mimo wszystko nie widać tego w wynikach, w najbliższym meczu jeżeli zagra Suchy i Koprucki to myślę że powinniśmy wygrać ten mecz, tylko błagam was BEZ BŁĘDÓW I BABOLI. Swojej siły należy upatrywać w dobrej statystyce Zawiszy, może to brzmi śmiesznie ale tak jest. Myślę ze zlekceważą przeciwnika czyli nas a my musimy to wykorzystać. Cały mecz grać na maxa ostro i agresywnie nie odstawiając nigdy nogi a jak nadarzy się okazja to naparzać z całej mocy a coś na 100% wpadnie.

2. 10.09.12 19:03 wariaat7

Mam nadzieje ze w niedziele 3 punkty zostaną w Olsztynie:)

3. 10.09.12 14:35 tommy1976

paniki póki co nie ma, ale najgorsze jest to nasi mimo tych kilku meczów nie wyciągają wniosków i popełniają te same błędy. najbliższe 3 mecze odpowiedzą jak to faktycznie ze Stomilem jest...

4. 10.09.12 12:56 Kot

Nie wiem tylko jak można grać 90 minut bez napastnika - 37 na własne życzenie i 53 z minimalnej konieczności. Po raz kolejny nie mamy czym ukłuć i w ten sposób tracimy punkty. Jak się zaczniesz tylko bronić przez godzinę, to na pewno przejebiesz, a my gramy w ten sposób od początku sezonu.

5. 10.09.12 11:19 skorupa

stomil olsztyn forever brawo! W zupełności się z Tobą zgadzam i tez nie rozumiem tej paniki już po 6 kolejce.Ja osobiście remis w Stróżach przed meczem brałbym w ciemno.Chłopaki naprawdę pokazują że potrafią grac w piłkę ,tak naprawdę to nie wyszedł im tylko mecz z Wartą,w reszcie spotkań spokojnie można wyłapać wiele pozytywów.Owszem,może nie ma z tego zbyt wielu punktów, ale i na to przyjdzie czas.

6. 10.09.12 11:02 stomil olsztyn forever

Nie rozumiem czemu kazdy tak panikuje. Po przebiegu kazdego z meczow widac ze chlopaki potrafia grac w pilke i jesli tylko sie ograja, poprawia psychike to bedzie naprawde ladnie to wygladalo. Okocimski na przyklad, ktory rozjechal II lige ma teraz tylko 4 pkty, wiec jak widac - nie jest latwo. U nas od poczatku sezonu brakuje podpory obrony Kopruckiego, teraz wypadl Suchy, na dobra sprawe jeszcze nie zagralismy podstawowa jedenastka. Ja jestem dobrej mysli, sadze ze skonczymy lige kolo 8-9 miejsca ;)

7. 09.09.12 23:09 tommy1976

zgodzicie sie lub nie, ale zobaczcie na pewne fakty. 6 meczów rozegranych..w ilu brakowało nam naprawdę mało żeby coś ugrać? Dolcan - wtopa na własne życzenie, ŁKS - ok, Warta - niby dominacja gości,ale jakoś tak nie jestem do końca przekonany, Cracovia - powinien być min. 1 pkt, Bogdanka - podobnie do Dolcanu, Stróże - kolejne frajerstwo, lekko licząc powinniśmy mieć w tej chwili moim zdaniem min 6 pkt więcej. A wiecie czemu tak się nie stało? przeczytajcie np wypowiedź Głowackiego z dzisiaj i inne po poprzednich meczach. "Wydawało się że 3 bramka jest kwestią czasu" - to po Stróżach, "Wydawało się, że przeciwnik nie jest w stanie nic nam zrobić" - to po Dolcanie....jak można tak podchodzić do grania w tej lidze? a ku...a ostatni gwizdek sędziego, w meczu słyszałeś? że uważasz że przeciwnik nie jest w stanie ci nic zrobić? piłkarze obudźcie się, zacznijcie w końcu myśleć na tym boisku, bo na razie inni dymają was i to na własnym terenie. mecz nie musi być piękny, póki co potrzebujemy punktów, na fajerwerki przyjdzie czas, a póki co grać, myśleć, zapier....ć, i gryźć trawę.

8. 09.09.12 21:47 chodi

Ale my możemy im dać dużo czasu ile chcecie?? Miesiąc, dwa?? może rok?? tylko nie wiem czy inne drużyny też wiedzą że my potrzebujemy tego czasu, bo za 29 kolejek remisując wygrane mecze nikt nie da nam więcej czasu tylko spadniemy z tej ligi, mój kolega dobry sędzia piłkarski z doświadczeniem powiedział tak o Stomilu ,, To jest dobra solidna drużyna ale bez cwaniactwa boiskowego potrzebnego w 1 lidze, tutaj nie ma miejsca na amatorkę która jest jeszcze w II lidze. Jeżeli się utrzymają i ograją to pewnie tam już zostaną na długo a część zawodników może trafić nawet do ekstraklasy, jeżeli spadną to szybko wszyscy o nich zapomną." plus minus ale sedno zachowałem, myślę że b. trafna opinia. Piszę to wszystko bo zależy mi na tej drużynie naprawdę na maxa... SPW!

9. 09.09.12 21:41 ww

Jedyne rozwiązanie jakie widzę to gra 3 obrońcami + 2 defensywnych pomocników ,4 w lini pomocy i napastnik na szpicy, chyba tak Stomil jeszcze nie grał od 1 minuty.

10. 09.09.12 20:48 Lisek1984

ej znawcy troszke kredytu zaufania dla trenera i druzyny. czego Wy oczekujecie od tak malo doswiadzobego zespolu... dajcie im czas. pozdro

11. 09.09.12 20:01 Jungingen

Znowu remisujemy wygrany mecz.Tragedia.Baranowskiego należy na stałe przesunąć do rezerw.Ale i tak na wyjazdach gramy o niebo lepiej,niż u siebie.Za tydzień z Zawiszą pewnie cudów nie będzie i znów wszyscy będą dziękować drużynie za frajerską porażkę,albo remis.

12. 09.09.12 19:46 Fanatyk_OKS

Brawo za ambitna walke w 10 przez 60 minut. Mysle ze nie ma co pastwic sie nad Barankiem, zapewne nikt z wypowiadających sie osób nie widział za co tą kartke dostał. Mysle ze mimo wszystko jest ostoja naszej defensywy i bardzo szkoda ze teraz w dwoch meczach nie zagra...

13. 09.09.12 19:00 tommy1976

Barana niestety ale poziom chyba przerasta. Rok temu najsolidniejszy zawodnik, teraz tragedia - zadanie dla trenera i psychologa. Za tydzień prawdziwy test drużyny, jeśli wynik będzie ok, możemy sie podnieśc i zacząć wreszcie grać tak jak potrafimy, jeśli nie, ciężko będzie się wydostać z samego dołu. Jeśli nie ma kto grać z I drużyny, to może trzeba brać z rezerw, niech chłopaki gryzą trawę.

14. 09.09.12 18:31 Joe Black

baran bardzo obniżył poziom :( Czekam na Stomil z rundy wiosennej 2 lata temu

15. 09.09.12 18:18 ptr

Zespół może podziękować Baranowskiemu... Teraz Zawisza - będzie ciężko, ale cuda się zdarzają:)

16. 09.09.12 18:05 chodi

a co do Baranowskiego i naszej obrony to niech się chłopak zastanowi jak gra 2 mecz i 2 czerwo w normalnej drużynie dostałby za takie granie karę finansową. Ciekawe kto zagrałby w meczu z Zetką gdyby nie wrócił Stefan??? Bucholc nie zagra Baranowski (może i dobrze) też, ciekawe co z Kopruckim... no Panie trenerze do zobaczenia na Piłsudskiego za tydzień Olsztyn na 1mln % będzie ciekaw jak Pan poustawia drużynę, tylko niech Pan nie mówi ze gra się 90 minut bo powtarza się Pan w kółko a po 45 min wszyscy klepią nas jak chcą... a może po prostu brak kondycji na całe spotkanie, to co Wy robiliście w trakcie sezonu przygotowawczego??? Niech tylko wszyscy forumowicze zdadzą sobie sprawę z tego że najgorszym dla drużyny co może być to wyjść do rozgrywek szczebel wyżej i polecieć z niej z hukiem w tym samym sezonie, bo wtedy wiele rzeczy się załamuje oby tak nie wyglądał scenariusz w przypadku Stomilu.

17. 09.09.12 18:02 Owsian

Wara od Kaczmarka!!! Kolejarz w tamtym sezonie był 4, walczył o awans. Remis na wyjeździe to dobry wynik. Powoli się ogarniamy. 2 mecze z punktami. Nie narzekać. To 1 liga. Nie jest źle.

18. 09.09.12 17:59 F.R.T.

remis = sukces !! Taka aktualnie nasza sutuacja, że się musimy z tego cieszyć !! STOMIL PONAD WSZYSTKO !!

19. 09.09.12 17:58 obserwator1985

Tak jak wcześniej antybohaterem był Skiba, tak teraz jest nim Baranowski. Zawala bramki, daje się ogrywać jak junior, dostaje głupio kartki i fauluje w polu karnym. Tak naprawdę szkodzi więcej drużynie niż pomaga, dlatego cieszę się, że za tydzień nie będzie go na boisku.

20. 09.09.12 17:56 chodi

Czy droga redakcja nazywa szczęśliwym remisem 1 pkt 5 żółtych kartek i jedna czerwona - czy to mamy obierać w charakterze sukcesu z przeciwnikiem typu Stróże, który jeszcze dwa lata temu grał z nami w II lidze???? Oj Panie Trenerze albo niech Pan coś szybko zmienia i wymyśla albo Olsztyn zmieni Pana!!!