95' Koniec, tylko remis...
94' Niestety Polonia zdobywa bramkę wyrównującą. 67
93' Mądrzyk nie daje się pokonać po wrzutce z rzutu wolnego! 67
91' Co najmniej 4 minuty potrwa dłużej ten mecz.
80' Szypulski wszedł za Spychałę, a Jońca za Wójcika. 1

Artykuł

Szymon Grabowski: W Warszawie spodziewamy się fajnego spektaklu

30.07.22 09:17   kyn   0  

Stomil Olsztyn w poniedziałek (1 sierpnia 2022 roku) zagra na wyjeździe z Polonią Warszawa. Przed meczem w programie "Rozgrzewka" nagraliśmy rozmowę z trenerem olsztyńskiego zespołu - Szymonem Grabowskim.

Jak nastrój w zespole po fajnym i wysokim zwycięstwie z Zagłębiem II Lubin oraz integracji w postaci spływu kajakowego Łyną?
- Od momentu jak wspólnie pracujemy nie możemy narzekać na nastroje. Dzieje się tak jak sobie zakładaliśmy, ale oczywiście wyniku nie można sobie wcześniej założyć. Cieszy, że do tej atmosfery dochodzą wyniki, bo wtedy jest nam łatwiej szykować się do kolejnego spotkania. Cały czas trzeba integrować, bo to jest nowa drużyna.

Jak wygląda sytuacja kadrowa przed meczem z Polonią Warszawa?
- Są odczuwalne skutki pierwszych potyczek. Mamy trzy znaki zapytania wobec pewnych osób, mam nadzieję, że do sobotniego treningu, to wszystko zostanie rozwiane i będziemy wiedzieli czy z tych zawodników będziemy mogli korzystać czy jednak nie.

Czego możemy się spodziewać w poniedziałkowym meczu?
- Chcemy kontynuować serię spotkań, w których punktujemy. Jedziemy po trzy punkty, ale zdajemy sobie sprawę, że Polonia ma dopiero jedno spotkanie rozegrane, do tego przegrali (z Polonią Siedlce 1:2 - red.). Dla nich to pierwszy mecz po awansie do II ligi przy własnej publiczności. Możemy spodziewać się fajnego spektaklu, oczywiście z korzyścią dla Stomilu.

W pierwszym meczu zagrali głównie piłkarze, którzy wywalczyli awans do II ligi, ale tam zmian doszło sporo.
- Znamy cały zespół przeciwnika, doszło do jednej zmiany w meczu w porównaniu do tego co Polonia prezentowała w III lidze. Liczymy się z tym, że skład będzie wyglądał zupełnie inaczej, gra pewnie też będzie zmieniona. Ramowy plan Polonii się nie zmieni, na który będziemy gotowi. My i tak będziemy szykować się pod to co my będziemy chcieli zaprezentować w Warszawie. Plan się zrodził po wygranej z Zagłębiem II Lubin. Te rzeczy, które nam nie wychodziły muszą być poprawione i w znacznym stopniu będziemy w stanie zaprezentować w stolicy. Chcemy lepiej wchodzić w mecz, od początku grać odważniej, co będzie się przekładało na swobodę w działaniu całego zespołu.

Kiedy wyjeżdżacie na mecz?
- Jedziemy w poniedziałek, tak pewnie przed południem. Sprawy organizacyjne zostawiamy kierownikowi, na pewno trzeba będzie wziąć pod uwagę uroczystości w Warszawie tego dnia, żeby bez zakłóceń dojechać na Kowiktorską.

Więcej informacji o meczu:

Zobacz także:

Tagi: Stomil Olsztyn, Polonia Warszawa, Szymon Grabowski, II liga, wywiad, Rozmowa przed meczemKomentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!