Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki

2010/2011 - Druga Liga Olsztyn - Stadion Stomilu
Stomil Olsztyn 1:0 Wigry Suwałki
1:0
17' Paweł Alancewicz Bramki
Krystian Słowicki ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 23. Arkadiusz Koprucki, 7. Paweł Głowacki - 87. Jakub Kowalski, 16. Bartosz Szaraniec, 11. Robert Tunkiewicz, 20. Paweł Alancewicz (46, 22. Eduardo), 24. Michał Renusz (83, 13. Radosław Stefanowicz) - 9. Łukasz Suchocki (57, 27. Paweł Łukasik).
Wigry Suwałki: 1. Karol Salik - 16. Tomasz Bajko, 25. Marcin Rogoziński (65, 5. Tomasz Sawicki), 26. Rafał Darda, 24. Tomas Statkevičius - 13. Krystian Słowicki (78, 3. Paweł Omilianowicz), 17. Kamil Lauryn, 9. Sebastian Świerzbiński, 14. Adam Pomian (51, 90. Gediminas Kruša; 90, 2. Bartosz Byliński) - 18. Gražvydas Mikulėnas, 30. Dawit Dżanelidze.
Szczegóły sędziował: Tomasz Tobiański (Gdańsk).

W deszczowe, niedzielne popołudnie OKS 1945 Olsztyn po mało emocjonującym meczu pokonał Wigry Suwałki 1:0 (1:0). Zwycięską bramkę zdobył najlepszy strzelec tej rundy - Paweł Alancewicz.

Mecz nie był tak ciekawym widowiskiem jak środowe derby. Na boisku więcej niż sytacji podbramkowych było fauli i kartek. W 17. minucie zwycięską, jak się później okazało, akcję przeprowadzili piłkarze OKS, i po raz kolejny w polu karnym gości w odpowiednim miejscu znalazł się Paweł Alancewicz, który zdobył swoją ósmą  bramkę w tym sezonie.

W 30. minucie drugą żółtą kartę od sędziego z Gdańska, który nie szczędził dzisiaj kartek, otrzymał Grazvydas Mikulenas. Wydawało się, że zwycięstwo przyjdzie gospodarzom łatwo, jednak nerwowo było aż do końcowego gwizdka. Ostatecznie ważne trzy punkty zostały w Olsztynie, do miejsca premiującego awans brakuje już tylko 5 punktów. W najbliższą sobotę OKS zagra w wyjazdowym spotkaniu ze Stalą Stalowa Wola, gdzie powinno się wyjaśnić o co tak na prawdę gra nasza drużyna w tej końcówce sezonu...