Relacja z meczu Wigry Suwałki - Stomil Olsztyn

I liga 2017/2018 (32. kolejka, 5.V.2018) Suwałki
Zarzecze 26, 16-400 Suwałki
Wigry Suwałki 1:2 Stomil Olsztyn
0:1
53' Patryk Klimala Bramki Patryk Sokołowski (sam) 43'
Wołodymyr Tanczyk ż
Bramki Wigry Suwałki: 96. Damian Węglarz - 16. Artur Bogusz, 3. Rafał Remisz, 17. Adrian Jurkowski, 4. Mateusz Żyro, 27. Piotr Kwaśniewski (71, 23. Serhij Pyłypczuk) - 25. Damian Gąska (76, 20. Laurențiu Iorga), 8. Patryk Sokołowski, 10. Mateusz Radecki, 19. Mariusz Rybicki - 9. Patryk Klimala
Stomil Olsztyn: 13. Michał Leszczyński - 11. Lukáš Kubáň, 23. Paweł Baranowski, 27. Tomasz Wełnicki, 71. Remigiusz Szywacz - 29. Tomasz Zając (55, 6. Dani Ramírez), 44. Adrian Karankiewicz, 97. Wiktor Biedrzycki, 5. Grzegorz Lech (82, 8. Marcin Stromecki), 10. Piotr Głowacki - 34. Wołodymyr Tanczyk (89, 18. Janusz Bucholc)
Szczegóły Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin)

W meczu 32. kolejki Nice I Ligi broniący się przed spadkiem Stomil Olsztyn wygrał w arcyważnym wyjazdowym spotkaniu z Wigrami Suwałki 2:1 (1:0).

W związku z absencją najlepszego strzelca - Artura Siemaszko - Stomil musiał rozpocząć mecz w przemeblowanym składzie, bez nominalnego napastnika. Goście prowadzenie objęli po samobójczym trafieniu Patryka Sokołowskiego tuż przed przerwą. W drugiej połowie, w 53. minucie, po bramce Patryka Klimali gospodarze doprowadzili do wyrównania. W 70. minucie, na ponowne prowadzenie wyprowadził Stomil Grzegorz Lech, który to 15 minut wcześniej przesunięty został do ataku. Olsztynianie do ostatniej minuty wytrzymali napór gospodarzy i udało się dopisać na konto Stomilu niezwykle cenne punkty, które przedłużają nadzieję na utrzymanie w lidze.

Kolejne spotkanie Stomil rozegra za tydzień w niedzielę na własnym stadionie, a przeciwnikiem będzie Stal Mielec. Będzie to ostatnie spotkanie w tym sezonie przy Piłsudskiego, a w związku z bardzo prawdopodobnym remontem murawy i grożącym widmem spadku, może to byc ostatnie spotkanie w Olsztynie przez dłuższy okres. Obecność każdego kibica obowiązkowa!

zic

Piłkarze Stomilu Olsztyn w sobotę (19 maja) zagrają ligowe spotkanie w Suwałkach z miejscowymi Wigrami. Tylko zwycięstwo pozwala myśleć o wskoczeniu na miejsce barażowe. Początek meczu o godz. 16.

W tym spotkaniu olsztyński zespół będzie musiał sobie radzić bez najlepszego strzelca zespołu - Artura Siemaszki. Zawodnik wypożyczony z Zagłębia Lubin musiał odpuścić w tym tygodniu grę i treningi z powodu urazu, z którym zmaga się od dłuższego czasu. Nie wstawi się także na zgrupowaniu reprezentacji młodzieżowej, do której został powołany razem z Wiktorem Biedrzyckim.

Z kadry wypadł Lukasz Sołowiej, który w meczu z Zagłębiem Sosnowiec zobaczył ósmą żółtą kartkę. Od pierwszej minuty powinien zagrać Tomasz Wełnicki, który wiosną wychodził już w podstawowej jedenastce. To nie jedna zmiana, która powinna nastąpić w linii obrony. Swoją karę odcierpiał Lukas Kubań, który powinien zamiast Bucholca zagrać na prawej stronie. Marcel Ziemann przebywa w Niemczach, skąd przysłał zwolnienie lekarskie, mówiące o przewlekłym bólu zęba (problemy z ósemką).

W piątek rehabilitację zakończył zmagający się z urazem pleców Piotr Skiba, do treningów na boisku (bieganie, lekkie ćwiczenia z piłką) ma wrócić w najbliższy poniedziałek. Olsztyński bramkarz jest bardzo ambitny i nie zdziwi nas to, że jeszcze w tym sezonie będzie chciał zagrać. W Suwałkach będzie Michał Leszczyński.

Polski Związek Piłki Nożnej ustalił już termin spotkań barażowych. Pierwszy mecz odbędzie się 9 czerwca na boisku drugoligowca, a 13 czerwca rewanż. Jeżeli Stomil chciałby w tej rywalizacji uczestniczyć, to musi z Suwałk przywieźć komplet punktów i liczyć na to, że swoje straci także Górnik Łęczna. Potem zostaną jeszcze dwa kolejne mecze, ale na początek celem jest zwycięstwo w Suwałkach.

Paweł Mogielnicki z 90minut.pl wyliczył, że Stomil ma 68,5% szans ryzyka na bezpośredni spadek do II ligi, na 30,9% oceniane są szanse na udział w barażach.