Relacja z meczu Wigry Suwałki - Stomil Olsztyn

godz. 12:30

Zarzecze 26, 16-400 Suwałki
Wigry Suwałki 1:1 Stomil Olsztyn
1:1
44' Mateusz Żebrowski Bramki Irakli Meschia 36'
ż Adrian Karankiewicz kartki
Bramki Wigry Suwałki: 1. Karol Salik - 23. Jakub Bartkowski, 33. Tomasz Jarzębowski, 4. Adrian Karankiewicz, 3. Artur Bogusz - 27. Mateusz Żebrowski (90, 25. Bartosz Bujalski), 8. Aleksandar Atanacković, 18. Daniel Michałowski (76, 26. Piotr Karłowicz), 21. Sebastian Radzio (70, 17. Kamil Lauryn), 11. Karol Mackiewicz - 9. Tomasz Tuttas.
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 31. Tomasz Wełnicki, 27. Tomasz Wełna - 10. Piotr Darmochwał, 16. Dawid Szymonowicz, 7. Paweł Głowacki, 9. Irakli Meschia (72, 12. Michał Trzeciakiewicz), 8. Piotr Głowacki (80, 5. Yasuhiro Katō) - 77. Paweł Łukasik (90, 19. Rafał Śledź).
Szczegóły sędziował: Tomasz Radkiewicz (Łódź).
widzów: 2300.

Stomil Olsztyn zremisował w wyjazdowym, inauguracyjnym spotkaniu I ligi z Wigrami Suwałki 1:1.

Pierwszą bramkę strzelił w 36. minucie Irakli Meschia, który dość niespodziewanie pojawił się dzisiaj w pierwszym składzie Stomilu. Chwilę przed przerwą zaspała olsztyńska obrona i niepilnowany Mateusz Żebrowski z bliska pokonał Piotra Skibę. Już w doliczonym czasie gry pierwszej połowy z pięciu metrów piłkę próbowali umieścić w bramce Wigier Meschia i Wełnicki, ale niewyjaśnionym cudem Karol Salik zdołał dwukrotnie obronić.

Druga połowa nie zmieniła rezultatu, wolne tempo gry w upalne popołudnie spowodowało, że sytuacji bramkowych nie było zbyt wiele. Pozostał lekki niedosyt, Stomil grał dojrzalej i kontrolował przebieg spotkania. Podział punktów jednak nie krzywdzi żadnej ze stron.

- Przede wszystkim mam wielki szacunek dla zawodników obu zespół, że dali w tym upale  tyle z siebie. Myślę, że mecz mógł się podobać. Oba zespoły chciały ten mecz wygrać i dążyły do tego wszystkimi siłami. Na pewno w takich warunkach gra się bardzo ciężko, mimo tego, sporo było sytuacji podbramkowych. Oceniając swój zespół można mieć tutaj zastrzeżenia do zgrania zespołu. Za dużo mieliśmy w tym meczu strat, a wynikało to właśnie z braku zgrania. Nie do końca realizowaliśmy założenia taktyczne. Przeciwnik również nie zostawił nam wiele miejsca do grania. Oba zespoły miały okazje na bramki. Myślę, iż jest to wynik sprawiedliwy - powiedział po meczu trener Stomilu Mirosław Jabłoński.

mmks

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 12:00:26

94' Koniec meczu. Podział punktów w Suwałkach.
94' Paweł Łukasik opuszcza boisko, Rafał Śledź debiutuje w I lidze.
92' Boisko opuszcza Mateusz Żebrowski, w jego miejsce Bujalski.
92' Żółtą kartką ukarany Adrian Karankiewicz
80' Do wejścia przygotowany Yasuhiro Katō. boisko opuszcza Piotr Głowacki.
76' Boisko opuszcza kontuzjowany Michałowski , w jego miejsce Piotr Karłowicz.
72' Boisko opuszcza Irakli Meschia, w jego miejsce Michał Trzeciakiewicz.
72' Groźna główka, minimalnie ponad bramką SKiby.
71' Faul przed polem karnym Stomilu. Będzie rzut wolny dla Wigier.
70' Boisko opuszcza Sebastian Radzio, w jego miejsce Kamil Lauryn.
68' Mieliśmy dłuższą przerwę, poza boiskiem Radzio.
63' Podobnie jak w pierwszej połowie, po 15 minutach Stomil zaczyna przejmować inicjatywę.
61' Paweł Łukasik. główką i minimalnie obok bramki!
60' Prosto w mur obrońców...
59' Przed polem karnym faulowany Łukasik.
57' Drugi rzut wolny z 40m dla Stomilu i ponownie bez problemu wybijają obrońcy Wigier.
56' Początek drugiej połowy dla Wigier. Sebastian Radzio pada w polu karnym, bez gwizdka sędziego, zawodnik jednak opuszcza boisko.
46' Gramy ponownie! Bez zmian w obu drużynach.
45+2' Koniec pierwszej połowy.
45+2' Jak to nie wpadło? Główka i dobitka z kilku metrów trafia wprost w ręce bramkarza.
45+1' Rzut rożny dla Stomilu.
45' Mamy wyrównanie. Niepilnowany Mateusz Żebrowski z bliskiej odległości pokonuje Skibę.
43' Rzut rożny dla Wigier. Wykonany w stylu drugoligowym. Z autu rozpoczną goście.
42' Dobre podanie Meschi do Łukasika, ten próbował przelobować bramkarza, niedokładny strzał.
39' Rzut wolny sla Stomilu z 30m i z wysiłkiem broni Karol Salik.
38' Dośrodkowanie Bucholca krótko wybite przez obrońców Wigier, przed polem karnym piłkę przejmuje Irakli Meschia i pięknym uderzeniem pokonuje bramkarza gospodarzy!
37' GOOOOOOOOOOOOOOl! Irakli Meschia!
34' Rzut rożny dla Stomilu, dobra wrzutka Łukasika, ale odgwizdany faul w ataku.
33' Po wykopie Skiby o piłkę walczył Łukasik i wywalczył rzut rożny.
25' Groźna akcja Wigier, zakończona jednak strzałem z którym problemów nie miał Piotrek Skiba.
24' Pierwsza przerwa na uzupełnienie płynów za nami, oby przyniosła przyśpieszenie wolnej, jak na razie, gry.
21' Rzut wolny z 25m dla Wigier, rozegrany płasko i strzał gospodarzy nad poprzeczką.
13' Dobre dośrodkowanie Głowackiego, broni bramkarz Wigier. Stomil coraz odważniej.
9' Faulowany Meschia, rzut wolny z 30m, dośrodkowanie Łukasika, piłka obok bramki.
7' Była szansa na kontrę po rożnym, ale Stomil niedokładnie...
6' Początek dla Wigier, które wolno konstruują akcje pozycyjne. Rzut rożny dla gospodarzy.
2' Na trybunie gości pojawiają się pierwsi kibice Stomilu.
1' Gramy!
1' Stomil zacznie na południowej stronie boiska. Mecz rozpoczynają gospodarze.
Piłkarze rezerwowi już na ławce, pierwszy skład czeka na wyjście.
W "zimnych" Suwałkach dzisiaj upalnie, ponad 30 stopni.
Łukasz Jegliński na ławce rezerowowych, po tym jak nabawił się kontuzji łydki na czwartkowym treningu, w jego miejsce w składzie Paweł Głowacki. Zaskoczeniem jest Irakli Meschia w pierwszym składzie Stomilu, Ukrainiec w ostatniej chwili otrzymał pozwolenie na pracę w Polsce. Z dwójki Piotr Głowacki i Yasuhiro Katō ten pierwszy prezentował się lepiej w ostatnim czasie, więc zagra w podstawowym składzie.
Wigry: Karol Salik - Jakub Bartkowski, Adrian Karankiewicz, Tomasz Jarzębowski, Artur Bogusz - Mateusz Żebrowski, Aleksander Atanacković, Daniel Michałowski, Sebastian Radzio, Karol Mackiewicz - Tomasz Tuttas.
Stomil w składzie: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Arkadiusz Czarnecki, Tomasz Wełna, Tomasz Wełnicki - Piotr Darmochwał, Dawid Szymonowicz, Paweł Głowacki, Irakli Meschia, Piotr Głowacki - Paweł Łukasik.
Jesteśmy w Suwałkach, w składzie Stomilu pewne niespodzianki, za chwilę podamy kto zagra w meczu z Wigrami.

Po blisko dwóch miesiącach przerwy na boiska I ligi wracają piłkarze Stomilu Olsztyn. W pierwszym spotkaniu "Biało-niebiescy" zagrają w Suwałach. Początek meczu w niedzielę o godzinie 12:30. Termin nieprzypadkowy, relację na żywo ze spotkania przeprowadzi Orange Sport.

Mirosław Jabłoński, nowy trener i dyrektor sportowy w jednej osobie dokonał sporego przemeblowania w zespole. Olsztyński Stomil opuściło wielu piłkarzy: Tomasz Bzdęga, Dawid Kucharski (Stilon Gorzów Wielkopolski), Marcin Warcholak (Arka Gdynia), Patryk Gondek (Płomień Ełk), Grzegorz Lech (Arka Gdynia), Michał Leszczyński (Wisła Puławy) oraz Piotr Łysiak (Sokół Ostróda).

Do zespołu dołączyli: Naoya Shibamura (brak klubu), Tomasz Wełnicki (Górnik Zabrze), Irakli Meschia (Karkonosze Jelenia Góra), Tomasz Wełna (Puszcza Niepołomice), Witalij Berezowśkyj (Zirc Kirowohra), Wołodymyr Kowal (PFK Sewastopol). Jeszcze do czwartku zawodnikiem Stomilu był Marko Rajić (FK Teleoptik), ale ostatecznie rozwiązano z nim umowę.

W Suwałkach na boisku zobaczymy tylko dwóch nowych piłkarzy. Chodzi o polskich obrońców: Tomasza Wełnickiego oraz Tomasza Wełnę. Zagraniczni zawodnicy mają zostać zgłoszeni do rozgrywek najwcześniej na mecz z Arką Gdynia.

Czy w niedzielę wybiegniemy w takim składzie jak przeciwko Polonii Lidzbark Warmiński? Wszystko wskazuje na to, że tak. Trener Mirosław Jabłoński odpowiada dyplomatycznie. - Większość zawodników jest przymierzana do pierwszego składu - mówi trener.

- Na mecz jedziemy w sobotę. Mecz jest o wczesnej porze. Drogi są niebezpiecznie, różnie to może być, a nie możemy sobie pozwolić na żadne spóźnienie. Na miejscu w sobotę zrobimy rozruch. W niedzielę lekkie śniadanie i walka o pierwsze ligowe punkty - zapowiada olsztyński szkoleniowiec.

Spotkanie z Wigrami to mecz z podtekstami. Zespół beniaminka I ligi prowadzony jest przez byłego trenera Stomilu Zbigniewa Kaczmarka. W składzie Wigier jest dwóch piłkarzy ze stolicy Warmii: Piotr Karłowicz oraz Daniel Michałowski.