Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki

godz. 13:00

Stomil Olsztyn 2:2 Wigry Suwałki
1:1
13' Wołodymyr Kowal
54' Piotr Darmochwał
Darvydas Šernas ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 7. Paweł Głowacki, 55. Witalij Berezowśkyj, 23. Arkadiusz Koprucki, 12. Michał Trzeciakiewicz - 22. Roman Maczułenko (82, 77. Paweł Łukasik), 21. Łukasz Jegliński, 95. Arkadiusz Mroczkowski, 4. Ihor Skoba, 10. Piotr Darmochwał - 11. Wołodymyr Kowal (59, 8. Piotr Głowacki).
Wigry Suwałki: 1. Karol Salik - 23. Jakub Bartkowski, 19. Maciej Wichtowski, 33. Tomasz Jarzębowski, 22. Bartosz Widejko - 14. Bartosz Biel, 31. Michał Kopczyński, 16. Maksims Rafaļskis, 20. Marcin Tarnowski (85, 13. Darvydas Šernas), 3. Artur Bogusz - 11. Karol Mackiewicz.
Szczegóły sędziował: Rafał Rokosz (Katowice).
widzów: 2800.

W 38. minucie Karol Mackiewicz (Wigry) nie wykorzystał rzutu karnego (Piotr Skiba obronił).

Po emocjonującym meczu, ostatnim w tym roku na własnym stadionie, Stomil Olsztyn zremisował 2:2 (1:1) z Wigrami Suwałki. Stomil grał większość spotkania w dziesięciu, a rzut karny obronił Piotr Skiba.

W mecz lepiej weszli piłkarze gości, w 5. minucie przejęli piłkę w środku pola i przy mało agresywnej obronie Stomilu po strzale Karola Mackiewicza wyszli na prowadzenie. Po stracie bramki Olsztynianie ruszyli do ataku i już 7 minut później doprowadzili do wyrównania. Wołodymyr Kowal znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i zdobył bramkę dla swojej drużyny.

W 37. minucie w polu karnym faulował Witalij Berezowśkyj, sędzia podyktował rzut karny i dodatkowo ukarał piłkarza Stomilu czerwoną kartką. Do piłki podszedł strzelec pierwszej bramki dla gości, strzelił silnie przy słupku, ale Piotr Skiba zdołał obronić zarówno strzał jak i dobitkę.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, goście wychodzą na prowadzenie po bramce Artura Bogusza. Jeszcze szybciej odpowiada Stomil, Piotr Darmochwał pewnie wykorzystuje rzut karny i po 54 minutach mamy 2:2. Dużo sił kosztowało piłkarzy Stomilu dogranie meczu do końca. Z powodu kontuzji boisko opuścił Roman Maczułenko. Wigry próbowały zdobyć zwycięską bramkę, jednak na wysokości zadania stawał dziś Piotr Skiba.

Ostatecznie Stomil zremisował z Wigrami. Kolejny mecz Stomil zagra z GKS Tychy (który przegrał przed chwilą u siebie z Sandecją 2:7). Będzie okazja pozytywnie zakończyć dobrą jesień w wykonaniu piłkarzy Stomilu.

- Nie od tego meczu wiadomo, że na naszym boisku gra się nam bardzo trudno. Z czego to wynika? Mamy duże ubytki kadrowe i to powoduje to, że mamy problemy z prowadzeniem gry. Stąd takie wyniki na naszym stadionie. Nie zawsze udaje się nam wychodzić na prowadzenie i podwyższać wynik jak to było z Chojniczanką. Jak ten element taktyczny opanujemy, to na wiosnę nasza gra będzie lepsza. Remis w tej sytuacji jakiej się znaleźliśmy jest dobry, jesteśmy zadowoleni z tego punktu. To był ostatni mecz w tym roku w Olsztynie, dlatego chciałbym podziękować kibicom za wsparcie, które mieliśmy cały czas. Były momenty grosze oraz lepsze. I mnie to buduje, że tych zawodników się podbudowuję, a nie dołuje. Dzięki temu grają bardzo ambitnie i to jest docenione - powiedział po meczu trener Stomilu Olsztyn Mirosław Jabłoński.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 06:54:09

93' Koniec meczu.
90' 3 minuty potrwa jeszcze to spotkanie
85' Boisko opuszcza Marcin Tarnowski, w jego miejsce Darvydas Sernas
82' Boisko opuszcza na noszach Roman Maczułenko, w jego miejsce Paweł Łukasik
71' Ciężko się gra w dziesięciu, Wigry w ataku, Stomil cofnięty może liczyć tylko na kontry.
57' Boisko opuszcza Wołodymyr Kowal, w jego miejsce Piotr Głowacki.
54' GOOOL! Piotr Darmochwał z rzutu karnego i mamy remis!
53' Piotr Darmochwał w polu karnym "nabija" rękę i będzie rzut wolny dla Stomilu!
50' 2:1 dla gości. Artur Bogusz.
45+1' Koniec pierwszej połowy.
45' Minutę potrwa jeszcze ta połowa.
38' Piotr Skiba broni strzał i dobitkę z rzutu karnego!
37' Czerwona kartka Witalij Berezowśkyj. rzut karny dla gości!
31' Rzut rożny dla gospodarzy. Z autu rozpoczną Wigry.
27' Roman Maczułenko trafia w słupek bramki Karola Salika!
26' Rzut rożny dla Stomilu.
19' W sektorze gości około 100 kibiców z Suwałk z 8 flagami.
13' Jest odpowiedź Stomilu! 1:1. Wołodymyr Kowal!
12' Rzut rożny dla Stomilu...
11' Stomil ruszył do ataku, jak na razie nie może się przebić przez obronę Wigier.
5' Ups, udana kontra gości i przegrywamy 0:1.
1' Gramy! OKS! Tylko zwycięstwo!
Blisko sto osób wzięło udział w przemarszu przed dzisiejszym meczem. Za chwilę rozpoczynamy spotkanie.
Wigry: 1. Karol Salik - 3. Artur Bogusz, 11. Karol Mackiewicz, 14. Bartosz Biel, 16. Maksims Rafalskis, 19. Maciej Wichtowski, 20. Marcin Tarnowski, 23. Jakub Bartkowski, 22. Bartosz Widejko, 31. Michał Kopczyński, 33. Tomasz Jarzębowski
Stomil: 82. Piotr Skiba - 7. Paweł Głowacki, 55. Witalij Berezowśkyj, 23. Arkadiusz Koprucki - 12. Michał Trzeciakiewicz, 21. Łukasz Jegliński, 4. Igor Skoba, 22. Roman Maczułenko, 10. Piotr Darmochwał, 95. Arkadiusz Mroczkowski - 11. Wołodymyr Kowal

W sobotę piłkarze Stomilu Olsztyn ostatni raz zagrają przed swoją publicznością. "Biało-niebiescy" powalczą o trzy punkty z Wigrami Suwałki. Początek meczu o godzinie 13:00. Wszyscy na stadion!

Zawodnicy Stomilu Olsztyn oraz sztab szkoleniowy zapowiadają otwarcie walkę o trzy punkty. - Zawsze gramy o zwycięstwo, w sobotę nie będzie inaczej - mówi trener Stomilu Olsztyn Mirosław Jabłoński.

W porównaniu ze składem z ostatniego zwycięskiego spotkania w Nowym Sączu trener Jabłoński będzie musiał wprowadzić przynajmniej jedną korektę. Za żółte kartki nie zagra Arkadiusz Czarnecki. W jego miejsce zobaczymy najprawdopodobniej Arkadiusz Mroczkowskiego. - Nie wiem czy zagram, w piątek jest jeszcze jeden trening, więc zobaczymy. Ja na treningach zawsze walczę o pierwszy skład - mówi młody zawodnik Stomilu.

Spotkanie będzie ciekawe jeszcze z innego powodu. Do Olsztyna powraca Zbigniew Kaczmarek, który obecnie trenuje Wigry Suwałki. Z powodu kontuzji nie zagra Daniel Michałowski, który w rok temu opuścił olsztyński zespół. W składzie Wigier raczej nie zobaczymy Piotra Karłowicza, który więcej czasu spędza na ławce rezerwowych niż na boisku.

Początek ostatniego meczu Stomilu w Olsztynie w 2014 roku zaplanowano na godzinę 13:00. Serdecznie zapraszamy! Gorący doping musi poprowadzić naszych piłkarzy do zwycięstwa!