Relacja z meczu Wigry Suwałki - Stomil Olsztyn

Stomil wygrał w Suwałkach i wskoczył na pozycję lidera

2011/2012 - Druga Liga Suwałki
Zarzecze 26, 16-400 Suwałki
Wigry Suwałki 1:2 Stomil Olsztyn
1:2
24' Audrius Brokas Bramki Michał Świderski 15'
Krzysztof Filipek 43'
ż Andrzej Niewulis kartki Łukasz Jegliński ż
Janusz Bucholc ż
Bramki Wigry Suwałki: Karol Salik - Tomasz Bajko (70 Sebastian Świerzbiński), Marcin Rogoziński, Przemysław Makarewicz (67 Rafał Darda), Tomas Statkevičius - Adam Pomian (78 Tomasz Barczak), Andrzej Niewulis, Willer, Audrius Brokas, Łukasz Walicki - Gražvydas Mikulėnas.
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Arkadiusz Koprucki, Paweł Głowacki - Piotr Łysiak (89 Igor Biedrzycki), Bartosz Szaraniec (88 Daniel Michałowski), Robert Tunkiewicz, Łukasz Jegliński, Michał Świderski (79 Rafał Remisz) - Krzysztof Filipek (85 Paweł Łukasik).
Szczegóły sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).

Stomil Olsztyn wygrał w spotkaniu 13. kolejki drugiej ligi z Wigrami Suwałki 2:1 (2:1) i został liderem tabeli. Gole dla "biało-niebieskich" zdobyli Michał Świderski oraz Krzysztof Filipek, dla gospodarzy trafił Audrius Brokas.

Pierwszą groźną sytuację w meczu mieli "biało-niebiescy". W 11. minucie Michał Świderski otrzymał piłkę na wolne pole, jednak futbolówka po jego strzale minimalnie przeleciała nad poprzeczką. Cztery minuty później Stomil strzelił gola, a na listę strzelców wpisał się Świderski, który wpakował piłkę w samo okienko bramki strzeżonej przez Karola Salika. W 21. minucie piłka po strzale głową Gražvydasa Mikulėnasa trafiła w słupek. Trzy minuty później Wigry doprowadziły do wyrównania, Piotra Skibę strzałem z około 20 metrów pokonał Audrius Brokas. Kolejną akcję olsztynianie mieli w 28. minucie, ale Świderski uderzył zbyt słabo i Salik poradził sobie z interwencją. Dwie minuty przed końcem pierwszej części gry Stomil zdobył drugiego gola. Krzysztof Filipek wykorzystał nieporozumienie pomiędzy Przemysławem Makarewiczem i Salikiem i skierował piłkę do bramki.

W 53. minucie Janusz Bucholc dobrze dośrodkował do niepilnowanego Świderskiego, ale ten źle trafił w futbolówkę i Wigry zażegnały niebezpieczeństwo. Chwilę później ten sam zawodnik zmarnował kolejną dobrą sytuację, tym razem przed zdobyciem bramki suwalski zespół uratował Marcin Rogoziński. W 60. minucie Świderski miał kolejną okazję na podwyższenie prowadzenia, będąc jednak w sytuacji sam na sam z Salikiem trafił w poprzeczkę. Nasz pomocnik ma dzisiaj fatalną skuteczność. Wigry swoją jedną z okazji miały w 70. minucie gry, kiedy to Willer w dobrej sytuacji uderzył w nogi jednego z olsztyńskich obrońców. W dalszej fazie meczu żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie klarownej sytuacji.

mmks

W piątek (7 października) piłkarze Stomilu Olsztyn rozegrają kolejne spotkanie o ligowe punkty. Tym razem podopieczni Zbigniewa Kaczmarka pojadą do Suwałk na mecz z Wigrami.

W olsztyńskiej drużynie zabraknie na pewno kontuzjowanych Dominika Kuna, Łukasza Suchockiego oraz Radosława Stefanowicza. Uraz tego drugiego pokrzyżował plany trenerowi Zbigniewowi Kaczmarkowi. Najprawdopodobniej na prawej pomocy zagra Piotr Łysiak, a miejsce w środku boiska zajmie powracający po kontuzji Bartosz Szaraniec.

Wigry w tym sezonie grają poniżej oczekiwań. Obecnie zajmują w tabeli drugiej ligi trzynastą pozycję. Do tej pory podopieczni Donatasa Vencevičiusa (w przeszłości niedoszłego szkoleniowca Stomilu) zdobyli 13 punktów. W ostatniej kolejce pokonali na wyjeździe Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0.

Niestety meczu na żywo nie obejrzą kibice olsztyńskiej drużyny. Sektor gości na nowym stadionie w Suwałkach jest na razie wyłączony z użytku. Szkoda, że hasło PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW jest coraz bardziej to obce dla większości klubów.