Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki

9 maja 2012 r.
godz. 17:00

Stomil Olsztyn 2:2 Wigry Suwałki
2:1
16' Paweł Baranowski
17' Michał Świderski
Karol Salik ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 8. Igor Biedrzycki, 13. Radosław Stefanowicz - 9. Łukasz Suchocki, 11. Robert Tunkiewicz, 21. Łukasz Jegliński, 26. Dominik Kun (71, 14. Piotr Łysiak), 20. Michał Świderski (63, 4. Ángel Segarra) - 27. Paweł Łukasik.
Wigry Suwałki: 1. Karol Salik - 23. Wasilij Tagil, 11. Przemysław Makarewicz, 21. Andrzej Niewulis, 24. Tomas Statkevičius - 14. Adam Pomian (90, 30. Łukasz Walicki), 13. Krystian Słowicki, 17. Kamil Lauryn (57, 2. Patryk Koszycki), 10. Patryk Gondek (66, 25. Maciej Kisiel), 22. Michał Twardowski - 18. Gražvydas Mikulėnas (73, 28. Tomasz Bobrowski).
Szczegóły sędziował: Jacek Kikolski (Płock).

Stomil Olsztyn stracił na własnym stadionie kolejne punkty. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka prowadzili już nawet 2:0, żeby później stracić dwie bramki i ostatecznie zremisować. - Zagraliśmy najgorsze spotkanie od kiedy jestem tutaj trenerem - mówił po meczu Zbigniew Kaczmarek.

Przed meczem nikt nie mówił, że będzie łatwo zdobyć w Olsztynie trzy punkty. Stomil jednak w odstępie dwóch minut strzelił dwie bramki, a pod koniec pierwszej połowy z boiska wyleciał zawodnik Wigier, to chyba można było w drugiej połowie śpiewać: "I liga, I liga OKS!"? Jak się ostatecznie okazało taka przewaga nie wystarczyła, żeby odnieść zwycięstwo...

Na prowadzenie Stomil wyszedł po strzale Pawła Baranowskiego, który głową pokonał bramkarza gości. Z rzutu rożnego idealnie dośrodkował Łukasz Suchocki. Chwilę później piłkę na swojej połowie przejął Dominik Kun, podał do Roberta Tunkiewicza, a ten podał do Michała Świderskiego. Skrzydłowy Stomilu pewnie wykorzystał sytuację.

I teraz powinniśmy napisać o kolejnych bramkach Stomilu, a musimy napisać o... golach Grazvydasa Mikulenasa i Michała Twardowskiego. W między czasie z boiska musiał zejść za dwie żółte kartki Tomas Statkievicius. Kontaktową bramkę strzelił dla Wigier doświadczony litewski napastnik - Mikulenas. Wigry Suwałki dzięki niemu też wyrównały... Właśnie po zejściu z boiska tego zawodnika drużyna gości zaczęła śmielej grać z przodu. Trzecia akcja ofensywna przyniosła skutek. Przymierzany zimą do Stomilu - Michał Twardowski pokonał Piotra Skibę.

- Rozegraliśmy najgorszy mecz od kiedy zostałem tutaj trenerem. Nie wiem co się stało. Na treningach piłkarze prezentowali się dobrze. Gdy granica błędu się zmniejsza to chłopacy są coraz bardziej sparaliżowani na boisku. Mamy teraz kilka dni, żeby chłopacy się odbudowali. Żeby zaczęli grać tak jak wcześniej. Nie możemy popełniać tyle błędów! Dzisiaj mieliśmy chyba cztery dogodne sytuacje. Każdy następny mecz będzie trudny do wygrania. Kto tu nie przyjeżdża to stawia poważny opór. Na razie sytuacja jest taka, że wszystko leży w naszych głowach i nogach. Wystarczy wygrać dwa spotkania i będziemy w pierwszej lidze. Inaczej będzie bardzo ciężko - mówił po meczu Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

Mini-relacja live:

90+4' - Koniec spotkania. Stomil zremisował 2:2 z Wigrami Suwałki.

90' - Łukasz Walicki wchodzi za Adama Pomiana.

84' - Żółta kartka dla Igora Biedrzyckiego.

83' - Karol Salik ukarany żółtą kartką.

81' - GOOL! Michał Twardowski doprowadził do remisu 2:2.

73' - Tomasz Bobrowski wszedł za Grazvydasa Mikulenasa.

71' - Piotr Łysiak wszedł za Dominika Kuna.

67' - Maciej Kisiel wszedł za Patryka Gondka.

63' - Angel Segarra Meliton wszedł za Michała Świderskiego.

57' - Patryk Koszycki wszedł za Kamil Lauryna.

52' - Kamil Lauryn ujrzał żółty kartonik.

46' - Początek drugiej połowy.

45+3' - Koniec pierwszej połowy.

41' - Druga żółta kartka dla Tomasa Statkieviciusa. Stomil Olsztyn gra w przewadze jednego zawodnika.

37' - Żółta kartka dla Tomasa Statkieviciusa.

34' - Żółta kartka dla Janusza Bucholca ze Stomilu Olsztyn.

33' - GOOL! Kontaktową bramkę dla Wigier zdobywa Grazvydas Mikulenas.

18' - GOOL! Drugą bramkę w akcji sam na sam zdobywa Michał Świderski!

16' - GOOL! Bramkę z główki zdobywa Paweł Baranowski!

1' - Początek spotkania.

Stomil powalczy z Wigrami o kolejne ligowe punkty. Czy po meczu będziemy bliżej awansu? To pytanie rodzi się w głowach u większości kibiców. Stomil Olsztyn żeby awansować musi zdobywać na własnym stadionie punkty. I taki jest cel na środę! Wygrać i nie patrzeć się na innych.

- Mam nadzieję, że wygramy ten mecz. Zrobimy wszystko, żeby zdobyć trzy punkty. Jeżeli Puszcza straci punkty, to będzie można powiedzieć, że już jedną nogą jesteśmy w I lidze. Zwłaszcza, że później Puszcza gra jeszcze ze Zniczem - mówi w wywiadzie dla oficjalnej strony Janusz Bucholc, kapitan Stomilu Olsztyn.

Trener Zbigniew Kaczmarek nie będzie mógł skorzystać z usług napastnika Krzysztofa Filipka, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek. Inny napastnik Karol Żwir przebywa na mistrzostwach Europy U-17. Trener będzie miał w takim razie do dyspozycji tylko jednego nominalnego napastnika - Pawła Łukasika. W razie, odpukać (!) kontuzji na szpicy będzie mógł zagrać Michał Świderski lub Łukasz Suchocki. Kontuzjowani nadal są Arkadiusz Koprucki i Paweł Głowacki. Trener do meczowej osiemnastki włączył młodego obrońcę - Wojciecha Dziemidowicza.

Przypominamy, że na mecz kobiety wchodzą za darmo. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

Tak zagrają? Skiba - Bucholc, Baranowski, Biedrzycki, Stefanowicz - Suchocki, Tunkiewicz, Jegliński, D.Kun, Strzelec - Łukasik.