Relacja z meczu Arka Gdynia - Stomil Olsztyn

ż Jarzębowski
ż Sobieraj
kartki Piceluk ż
Niewulis ż
Bramki Arka Gdynia: 13. Michał Szromnik - 6. Dawid Kubowicz, 33. Tomasz Jarzębowski, 3. Krzysztof Sobieraj, 2. Marcin Dettlaff (73, 25. Paweł Wojowski) - 8. Marcus Vinícius, 15. Radosław Pruchnik, 9. Piotr Kuklis (66, 17. Michał Gałecki), 14. Mateusz Szwoch (81, 10. Łukasz Zwoliński), 20. Marcin Radzewicz - 18. Janusz Surdykowski.
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 4. Andrzej Niewulis, 5. Paweł Baranowski, 3. Rafał Remisz, 2. Wojciech Dziemidowicz (80, 31. Michał Glanowski) - 13. Dominik Kun, 7. Paweł Głowacki, 14. Piotr Łysiak (87, 15. Dawid Szymonowicz), 55. Grzegorz Lech, 6. Paweł Kaczmarek - 87. Szymon Kaźmierowski (72, 11. Paweł Piceluk).
Szczegóły Sędzia: Adam Lyczmański z Bydgoszczy

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 02:32:58

90' Andrzej Niewulis z żółtą kartką.
90' Za chwilę usłyszymy końcowy gwizdek. Pierwsi kibice gospodarzy opuścili już stadion. Arka wciąż nie rezygnuje z ataków. Pewnie jednak olsztyńscy obrońcy.
80' Wojciech Dziemidowicz na noszach opuszcza boisko. W jego miejsce wchodzi Michał Glanowski.
77' Paweł Piceluk, kilka minut po swoim wejściu ostro fauluje, za co otrzymuje żółtą kartkę.
72' Zmiana w Stomilu. Na boisku Paweł Piceluk, do szatni schodzi Szymon Kaźmierowski.
52' Od początku drugiej połowy groźnie piłkarze Arki. Dobrze jednak dzisiaj dysponowany jest Piotr Skiba.
45' Koniec pierwszej połowy. Prowadzimy 1:0!
44' Dominik Kun nad poprzeczką!
37' Powinno być 0:2. Kaczmarek z akcją w polu karnym po przejęciu piłki od obrońcy, nie miał jednak komu podać na 5 metr.
35' Arka nie składa broni, strzał z dystansu na bramkę Skiby minimalnie niecelny.
29' Goool! Andrzej Niewulis! Dośrodkowanie z prawej strony Kaczmarka!
19' Kaźmierowski na sam na sam z bramkarzem... Górą jednak bramkarz gospodarzy.
15' Do życia powoli budzi się Stomil. Za nami pierwsza groźna akcja i rzut ro zny.
10' Początek dla gospodarzy, którzy groźnie w ataku.
1' Zaczynamy. Od środka Stomil.
Okocimski przegrał u siebie z Dolcanem. Warta przegrywa z GKS Tychy. Do utrzymania w tym sezonie brakuje już tylko jednego punktu w dzisiejszym meczu.
Rozpoczniemy w składzie: Piotr Skiba - Andrzej Niewulis, Paweł Baranowski, Rafał Remisz, Wojciech Dziemidowicz - Dominik Kun, Paweł Głowacki, Piotr Łysiak, Grzegorz Lech, Paweł Kaczmarek - Szymon Kaźmierowski
Piłkarze rozgrzewają się na murawie. Kibice Stomilu już na stadionie.

Bez pauzujących za kartki Janusza Bucholca oraz Kamila Hempela i kontuzjowanego Łukasza Jeglińskiego zagra w środę (29 maja) o godzinie 19:00 Stomil Olsztyn na wyjeździe z Arką Gdynia.

Każdy komu wydaje się, że to najlepszy moment, aby do wyjściowego składu "biało-niebieskich" wskoczyli zdolni zawodnicy z rezerw i juniorów jest w wielkim błędzie. Trener Zbigniew Kaczmarek ma swoją filozofię, w której miejsca dla młodych w ogóle nie ma. Kto więc zastąpi wspomnianych zawodników? Na prawej obronie zapewne wystąpi mający nie najlepszą opinię wśród kibiców Tomasz Strzelec, na lewej Andrzej Niewulis. Wydaje się, że trener Kaczmarek na prawej flance postawi na ciągle narzekającego na kontuzję Łukasza Suchockiego. Jeżeli ten nie będzie chciał pogłębienia urazu to w jego miejsce wejdzie Dominik Kun. W ostatnim meczu na lewej pomocy przez chwilę grał Paweł Piceluk, z przodu zaś Paweł Łukasik, jednak taki eksperyment nie wypalił i trener szybko się z niego wycofał.

Arka wiosną prezentuje się z bardzo dobrej strony. Gdynianie wygrali osiem meczów, trzy zremisowali i trzy przegrali. Na własnym boisku w obecnej rundzie pokonał ich tylko lider tabeli - Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

Z tego też miejsca chcielibyśmy zaprosić wszystkich kiboli, kibiców, pikników oraz januszów do wspólnego wyjazdu na mecz. Olsztyńscy fani zorganizowali dla Was pociąg specjalny, więc informacji w tej sprawie znajduje się w naszym serwisie. Jedziemy tam wszyscy - STOMIL OLSZTYN TO MY!