Artykuł

Arkadiusz Tymiński. Fot. Łukasz Kozłowski

Arkadiusz Tymiński. Fot. Łukasz Kozłowski

Arkadiusz Tymiński: Naszym celem jest utrzymanie i gra o jak najwyższe miejsce w PJS

02.02.23 13:16   em   258  

Na 4. tygodnie przed starem II ligi porozmawialiśmy z prezesem Stomilu Olsztyn - Arkadiuszem Tymińskim. O co będzie grał Stomil wiosną? Czy klub będzie się bił o awans? Czy będą opóźnienia w wypłatach. M.in. tego dowiecie się z naszej rozmowy.

W środę wieczorem doszło do spotkania zarządu klubu ze sztabem szkoleniowym Stomilu i radą drużyny. Jakie informacje zostały im przekazane?
- Dwa tygodnie temu umówiliśmy się na to, że 1 lutego spotkamy się i określimy na jakim etapie jesteśmy. Co udało się nam podomykać, udokumentować i obiektywnie określić, na co realnie stać Stomil. Tak jak podkreślaliśmy na początku sezonu naszym celem jest utrzymanie się w II lidze i gra o jak najwyższe miejsce w Pro Junior System. Dla nas kluczowe jest to, żeby budżet był zabezpieczony i zamknięty na koniec sezonu. I tak to wybrzmiało. Jeśli pewne rzeczy nie powyjaśniają się w najbliższych tygodniach to niestety będziemy musieli się skupić w pierwszych kolejkach na tym, żeby mieć przeświadczenie, że się utrzymaliśmy, a później punktować w Pro Junior System.

Jaka była reakcja zainteresowanych?
- Nie spodobało im się to, nam również się to nie podoba, bo wiemy jak fantastyczny wynik zrobiliśmy w rundzie jesiennej. Na tyle ile mogli przyjęli to ze zrozumieniem. My musimy stanąć na wysokości zadania, żeby odbiło się to jak najmniejszym rykoszetem dla tych osób. Jednocześnie podkreślaliśmy to podczas rozmowy, że my nie spuszczamy głów, a walczymy dalej. Liczba spotkań w sprawie finansowania z gminy, pozyskania sponsora strategicznego, jest bardzo duża. Jestem w tym klubie kilka lat, a nie przypominam sobie, żeby były podejmowane działania na tak szeroką skalę. Ja muszę być obiektywny, operować na faktach, nie mogę żyć mrzonkami. Głęboko wierzę w to, że sztab szkoleniowy i piłkarze mają przeświadczenie, że my jako zarząd i ludzie w biurze dalej będziemy walczyć, żeby docelowo robić to na czym nam wszystkim zależy, by głównym celem wiosną były wyniki sportowe.

Jak miałaby wyglądać gra o Pro Junior System? Zarząd oczekiwałby występów konkretnej liczby młodzieżowców w podstawowej jedenastce?
- Musimy podjąć takie działania, żeby w PJS-ie być jak najwyżej. Nikt nikomu nie narzuci tego, że na boisku ma być taka a nie inna liczba zawodników. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby ten klub funkcjonował na jak najmocniejszych fundamentach. Nie dopuszczam takiego wariantu, żebyśmy weszli do I ligi z zadłużeniem. Wiem doskonale, że w takim przypadku bez partnerstwa z miastem zaliczylibyśmy totalną wywrotkę, dlatego musimy w tym aspekcie nadal ciężko pracować i te rozmowy trwają. Spadek z I ligi biorę na siebie, ale operując na faktach, wiem, że byliśmy jedynym klubem, który nie mógł liczyć na wsparcie gminy. Gdyby nie Michał Brański, który w ubiegłym sezonie wsparł klub kwotą miliona złotych, to mierzylibyśmy się z ogromnymi kłopotami. Staramy się jak najmocniej dywersyfikować przychody, tych partnerów teraz przybywa, jest ich drastycznie więcej niż w poprzednich latach. We wtorek pojawił się nowy podręcznik licencyjny dla I i II ligi i są pewne nowe kryteria, które trzeba spełnić. Wynagrodzenie zawodników i sztabu nie może przekraczać 90 procent przychodów klubu i jesteśmy na takim etapie, że mam poczucie komfortu, że my te kryteria spełniamy, a nie spełnialiśmy ich nigdy od momentu zawiązania spółki Stomil Olsztyn SA czyli od 2015 roku. Można mieć różne zdania na ten temat, ale nie da się budować klubu na szczeblu centralnym bez współpracy z gminą i na tę współprace liczymy. Nie zgadzam się z tym żeby beznamiętnie dotować kluby wielomilionowymi kwotami. My budujemy w mieście takie przeświadczenie, że pieniądze będą wykorzystywane na konkretny cel i będą za nie realizowane konkretne działania.

Prowadzenie klubu bez długu to jest zrozumiała decyzja. Myślę, że nie tylko ja tak myślę. Z drugiej jednak strony takie informacje spowodują, że we wszystkich począwszy od sztabu, zawodników i na kibicach kończąc, opadnięcie entuzjazmu. Być może o komplecie na Polonii Warszawa możemy zapomnieć.
- Zdaję sobie sprawę, że istnieje takie zagrożenie, ale my musimy być odpowiedzialni za ten klub i przewidywać to co się może stać za pół roku, za rok czy za dwa lata. Ja też kocham ten klub, jestem jego kibicem i gdyby to były decyzje zerojedynkowe, to być może podejmowaliśmy inne działania. Pozyskujemy sponsorów i partnerów, ale to ciągle jest za mało. Chwała każdemu sponsorowi, każdemu, który otwiera nam drzwi do nowych partnerów. Tej przychylności mamy bardzo dużo. Na dziś, gdybyśmy prześledzili finansowanie klubów II-ligowych z wyłączeniem wsparcia gminnego, właścicielskiego i spółek skarbu państwa jesteśmy czołowym klubem w II lidze pod kątem wysokości przychodów. To ciągle jest za mało. Pewnych rzeczy nie przeskoczymy.

Będą opóźnienia w wypłatach?
- Robimy wszystko, żeby opóźnień było jak najmniej. Dla mnie kluczowe jest to, żeby ten budżet był zamknięty na koniec sezonu. Może się tak wydarzyć, że te obsuwy będą. Ja chcę mieć przekonanie, że w kolejny sezon wchodzimy jako niezadłużony klub. Dlatego ambitnie musimy na ten moment myśleć o Pro Junior System. Sztab i zawodnicy są szczerze informowani o tym wszystkim.

Już w trakcie naszej rozmowy pojawiły się głosy niezadowolenia kibiców, że Stomil w tym momencie nie jest gotowy na awans do I ligi.
- Ja się kibicom kompletnie nie dziwię. Ja też nie jestem z tego faktu zadowolony. Nie ma innej fizycznej możliwości jak gra o PJS, gdy na dziś nie mamy udokumentowanych dodatkowych źródeł przychodów.

Wychodzi na to, że piłkarze grając dobrze w rundzie jesiennej narobili działaczom kłopotu.
- Nie, broń Boże! Jesienią być może nie punktowaliśmy w PJS na miarę pierwotnych założeń, ale uznaliśmy, że należy bić się o jak najwyższe miejsce w tabeli. Założyliśmy też, że dobry wynik sportowy ułatwi nam rozmowy w mieście i ze sponsorami. Nikt nam nie stworzył kłopotu, ułatwiło nam to wręcz zadanie. Nie wiem czy bez tych wyników udałoby nam się w ostatnim czasie podpisać nowych złotych sponsorów (m.in. Koma czy Superbet). Tego nie wiem. Natomiast mam przekonanie, że dzięki fantastycznej jesieni zbliżyliśmy się do realizacji głównego z naszych celów przedsezonowych, czyli utrzymania.

Zakładając, że po marcowych spotkaniach klub nadal jest w czubie tabeli, to zarząd klubu może zmienić swoje założenia?
 - Wszystko się może zmienić za tydzień, za dwa tygodnie lubi po pierwszych trzech kolejkach. Żeby tak się stało, to muszą się zmaterializować pewne rzeczy.

Mówimy o gotówce z miasta czy o pozyskaniu sponsora strategicznego?
- Z miasta otrzymujemy informacje, że najprawdopodobniej uda się wygospodarować jakieś środki, pojawiła się dobra atmosfera rozmów wynikająca też z naszej ciężkiej pracy i zaangażowania osób po stronie Pana Prezydenta. To jednak nie jest na papierze i dla mnie to nie może być wiążące. W ramach spotkań podczas poszczególnych posiedzeń komisji mamy deklaratywnie bardzo dużo przychylności. Radni podkreślają, że pierwszy raz od 2015 roku klub przychodzi z konkretną ofertą, jest przygotowany merytorycznie i odpowiada na trudne pytania. Tylko z tej przychylności nic na ten moment nie wynika, choć liczymy, że to się zmieni. To też jest dłuższy proces i on trwa. Jesteśmy w trakcie rozmów z kilkoma sponsorami. Rozmowy się toczą, ale na dziś nie materializują się.

Rozmawiamy na gorąco po spotkaniu, wszyscy potrzebują się z tą informacją oswoić. Co jednak w obliczu gdy ktoś będzie chciał odejść, bo nie będzie się godził z tą polityką klubu?
- Z każdym jestem gotowy rozmawiać indywidualnie. To byłby jednak dla mnie dramat, gdyby kilka osób dostało wolną rękę, a pewne sprawy doszłyby do szczęśliwego rozwiązania.

Prezes się nie boi, że pierwszy mógłby odejść Szymon Grabowski? Trener Stomilu Olsztyn to ambitny człowiek, charakterny i chciałby grać o awans do I ligi, a nie wprowadzać na siłę jak największą ilość młodzieżowców.
- Na dziś to nie wybrzmiało, natomiast na nikim niczego nie możemy wymusić. Jeżeli ktoś w tej sytuacji będzie czuł się niekomfortowo i źle, to nie będziemy nikogo trzymać na siłę. Bylibyśmy nie fair wobec wszystkich osób, które osiągnęły te wyniki. I teraz bijemy się z dylematami: czy bić się o awans wiedząc, że będą kłopoty jak nie znajdzie się większe finansowanie czy skupić się na innych kierunkach.

A gdyby w kwietniu byłoby pewne utrzymanie, Stomil cały czas byłby w czubie tabeli, a sztab szkoleniowy grałby tylko dwójką wymaganych młodzieżowców, to zarząd klubu byłby zmuszony zwolnić trenera?
- W sztabie pracują rozsądne osoby, więc nie wyobrażam sobie, żebyśmy w ostatecznym rozrachunku musieli zrobić coś co nie byłoby wzajemnie i wnikliwie przedyskutowane. Dla nas wszystkich są to bardzo trudne decyzje i po to toczymy konstruktywne rozmowy wewnątrz klubu by wypracować jak najlogiczniejsze rozwiązanie.

Na pewno wiosną nie zobaczymy Jakuba Tecława, który przeniósł się do GKS-u Tychy. Duże to wsparcie finansowe dla klubu?
- Kuba miał kontrakt ważny tylko do czerwca 2023 roku. Nie jest to zastrzyk gotówki, który w jakiś fundamenty sposób wpłynie na budżet. To był ostatni moment, żeby mieć benefity z tego transferu. Kuba chciał nowych wyzwań, miał do tego prawo po tym jak się ostatnio angażował. Wyszliśmy naprzeciw jego oczekiwaniom i teraz pracujemy nad jego zastępstwem, żeby nie odbiło się na jakości w tym obszarze boiska. Niezależnie od celów jakie obrał klub, to musi się pojawić ktoś kto zastąpi Jakuba Tecława.

Trafią do klubu jakościowi młodzieżowcy? Obecnie nisko jesteśmy w klasyfikacji PJS, a żeby wskoczyć wyżej, musi grać po prostu więcej zawodników niż tylko dwóch.
- Od początku zakładaliśmy, że do klubu dołączy co najmniej jeden jakościowy młodzieżowiec, niezależnie od celów, które byśmy sobie stawiali i dalej trzymamy się tych założeń.

***

Artykuł powstał przy współpracy sklepu numizmatycznego - skup starych monet i banknotów Olsztyn.

Tagi: Stomil Olsztyn, wywiad, Arkadiusz Tymiński


Komentarze

 1. 11.02.23 20:46 Szakar

  Dzisiaj w Pubie Krova zawiązał się komitet referendalny :) Udział wzięło 5 osób. Sami fajni ludzie :) Duża rzecz zaczęła się na forum. Będziemy informowali. Potrzebujemy każdej pary rąk do obywatelskiej roboty :)

 2. 08.02.23 15:02 Szakar

  Bart z tymi łazienkami to skandal ale tu trudno sformułować pytanie referendalne. To się nadaje na listę do zrobienia po wygraniu wyborów samorządowych.

 3. 07.02.23 13:34 Bart

  trener go chciał to trzeba wierzyć że potrzebny jest i przydatny a wszystko i tak boisko zweryfikuje:) Fajnie ze trener wreszcie wybiera zawodnikow pod siebie nie manager z workiem szrotu. Mikita Reiman tez mieli być gwiazdami a wyszło jak wyszło jeden na siłe budowane statystki (karne zakładam że nie gorzej by poszły nawet złotustemu Adrianowi jakby do nich podszedł) a drugiego presja trybun przerosła mimo 33 lat. Nie ma co wyrokować na nasze warunki wydaje się ok pomimo że nie spełnia wymogów stawianych przez prezesa, ale skład ustala trener i niech tak zostanie:)

 4. 07.02.23 12:20 stomil olsztyn forever

  Pablo - ostatni mecz w Pogoni II zagrał 4 lata temu. Od tego czasu 25 meczów w 1 lidze i 46 meczów w 2 lidze. Trzeba naprawdę mieć coś z głową żeby opisać go jako "grajek z III ligi" .

 5. 07.02.23 10:51 Bart

  ...podpiąć i zrobić coś dobrego

 6. 07.02.23 10:49 Bart

  szakar szukaliście 3 postulatu który chwyci ludzi i pod który będzie się można podpiąć zebrać więcej podpisów : https://twitter.com/olsztyncompl/status/1620713313381535745?s=20&t=mjT59awgQ4bk3Fn1gVD8rw

 7. 06.02.23 20:01 Pablo Olsztyn

  DJKS miał rację. Grajek z III ligi ( Pogoń II Szczecin gra w III) Który grał i w pierwszej. Niestety już nie młodzieżowiec .

 8. 06.02.23 18:14 Pablo Olsztyn

  Hybrydy to na pazurach u kobiety albo w salonie TOYOTY... hehe

 9. 06.02.23 18:06 nowy nick czerkasowa

  Pablo - nie twórz jakiś hybryd🤣

 10. 06.02.23 17:54 Bart

  * literowka :Strzelnakovs:)

 11. 06.02.23 17:52 Bart

  lotewski snajper aidas strzlankovs:)

 12. 06.02.23 17:42 Pablo Olsztyn

  CzerDJKS fakt. Emotka przy info o new wiadomościach wskazuje podpis. Nie wiem co, z kim i za ile.

 13. 06.02.23 17:40 Pablo Olsztyn

  Czerkasow hehe Kovalonoks i Loshi wracają na białych koniach i będą punktować w PJS x 2. Czemu ? Tyle u Nas trenowali bez gry że jak wychowankowie nie ? 🤣🤣🤣

 14. 06.02.23 16:59 nowy nick czerkasowa

  Nikita Kavolnoks wraca 🤣

 15. 06.02.23 16:44 DJKS

  Zacząć trzeba od tego, że z ust poważnego prezesa nie powinny paść takie słowa jak w niniejszym wywiadzie. A co do dobrych wieści to sądzicie, że ogłoszą jakiegoś sponsora? A może jakiś grajek z 4 ligi?

 16. 06.02.23 16:32 Parsifal

  Ja bym takim hurraoptymistą nie był. Podpis może znaczyć wszystko, ale niekoniecznie kasę 😉 choć tak czy tak, pewnie będzie to dobra wiadomość.

 17. 06.02.23 16:12 nowy nick czerkasowa

  Czekać, mocium panie, czekać.

 18. 06.02.23 15:30 Pablo Olsztyn

  Czerkasow Emota? Podpisanie czegoś.. To po hu...w piątek podają że sorki utrzymanie a w pon pyk mamy umowę z jakimś sponsorem ? Chore jak dla mnie..

 19. 06.02.23 15:25 nowy nick czerkasowa

  Emota podpisu coś ci nie mówi?

 20. 06.02.23 15:24 Pablo Olsztyn

  Czerkasow powodów może być duzo hehe Nawet nie chce zgadywać ..

 21. 06.02.23 15:02 nowy nick czerkasowa

  Kasa się znalazła. Tylko tyle i aż tyle Pablo.

 22. 06.02.23 14:29 Pablo Olsztyn

  O 19:45 jakies nowe wieści z klubu... 🙈 Tak podali na TT

 23. 06.02.23 12:00 DJKS

  Miejmy nadzieję, że te komentarze docierają do pana ''prezesa'' i całego zarządu Stomilu. Albo zacznijcie w końcu szanować kibiców albo dajcie sobie spokój ze Stomilem.

 24. 06.02.23 11:58 Parsifal

  Jak Ty mnie kubuś zaimponowałeś teraz 😄 tak dobitnie nie chciałem tego ujmować .😅

 25. 06.02.23 11:30 vuvuvu

  oczywiście 19kuba84

 26. 06.02.23 11:29 vuvuvu

  29kuba84 w samo sedno

 27. 06.02.23 09:40 Pablo Olsztyn

  Kuba lepiej bym tego nie ujął. Brawo Ty 💪

 28. 05.02.23 21:18 19kuba84

  KURWA !! Co to za frajerska gadka. Przed początkiem rundy gościu wychodzi i mówi że w dupie mamy awans bo liczy się tylko hajs z pjs. Sprawdziłem tabele i nagrody za ten system to realnie patrząc może mamy szansę na 300tys zł i w zamian za to mamy dać dupy ? Zrobienie awansu daje otwartą kartę do negocjacji ze sponsorami którzy te 300tys wyłożą bez problemu. Taką gadką kastrujesz Pan Panie Areczku caly zespół i odbierasz nam chęć do czegokolwiek. Miałem iść kupić karnet ale teraz to mam w to wyjebane skoro planujecie pół sezonu wypinać dupe i prosić się o analne igraszki. Jestem zdruzgotany tym wywiadem i taką postawą. Przy realizacji tego cwelowskiego planu musimy się liczyć ze wszyscy ambitniejsi gracze odejdą z klubu. W Polskę pójdzie fama ze jest jeszcze gorzej niż i tak wszyscy myślą że jest. I w nowym sezonie znowu kurwa jego w dupe zajebana mąć będziemy szukać ludzi i składać wszystko od nowa...

 29. 04.02.23 22:39 Stomilek

  Naszym celem wojna! Liczy się tylko awans wsączu jebany.

 30. 04.02.23 17:24 Szakar

  EXTRA do zobaczenia :) Na pewno będzie nas więcej, już mam jakieś deklaracje. Panowie z forum, ktoś jeszcze się wybiera?

 31. 04.02.23 17:20 Juliusz Więckowski

  Noo ciekawe, cikaweee, kolejna inicjatywa przy Stomilu, czy teraz wyjdzie, wypali?

 32. 04.02.23 16:29 EXTRA

  Do zobaczenia , mam nadzieję że nie we dwoje :)

 33. 04.02.23 15:44 Szakar

  Panowie to mamy to. Przyszła sobota 11 lutego. godz 17.00 w KROVA grill&pub, Księdza Jana Hanowskiego 9/61. Spotkanie w sprawie referendum obywatelskiego o dofinansowanie klubów sportówych w Olsztynie i innych propozycjach referendalnych. Zapraszamy wszystkich na przygodę obywatelską. Wpadajcie forumowicze dowiecie się kim jest Exta i kim jest Szakar :). Zaproście też innych zainteresowanych zmianą w Olsztynie. Tramwaje dojeżdżają blisko :) i autobusy. Także Godzina dla Olsztyna nadchodzi :) Ja przygotuję dokumentację, odbędziemy dyskusję i ruszymy po złote runo.

 34. 04.02.23 15:07 EXTRA

  Szakar tylko pisałeś że te właśnie 15 osób ma być tym kołem zamachowym na dalsze działanie , także i finansowe . Nie że kogoś bliskiego namowie na podpis i tyle , tu potrzeba także mocy szerokopojętej . Tak więc 17- ta w sobotę 11-tego ok , wolałbym jak nikomu nie przeszkadza w KROWA na Jarotach , ale dopasuję się

 35. 04.02.23 14:16 Emilozo

  No to Grzyma wyślij na warsztaty do Niepołomic.

 36. 04.02.23 13:41 Realista

  O Niepołomicach też pisałem że 16 tys mieszkancow trochę wiekszy PGR i stadion, i dofinansowanie od sołtysa i prywatni sponsorzy i co najważniejsze o ligę wyżej niż stomil

 37. 04.02.23 13:39 Realista

  Byłem tym że nie rosną krzaki na trybynach i nie ma nazwy Estadio dela gruz olsztyn

 38. 04.02.23 11:58 Szakar

  EXTRA Krowa na Hanowskiego? To proponuje przyszły tydzień, sobota 17.00 ?Krowa albo Browar Warmia? Co lepsze dla większości? Ja przygotuje papiery, propozycję plany działania, pogadamy o całej koncepcji referendum i ruszymy z pracą. :) Damy radę z tymi 15 osobami, jak 5-10 osób dorzuci swoich bliskich, którzy wystarczy, że się podpiszą to będzie 15 osób. Jak ruszymy to inni się przyłączą :)

 39. 04.02.23 11:29 Emilozo

  Nie, ale przecież pisałeś o Niecieczy. A w Niepołomicach mają stadionik, nie stadion. Byłeś tam kiedyś? Czym się tu podniecać?

 40. 04.02.23 11:17 Realista

  Niepołomice mają prywatne stadion?

 41. 04.02.23 08:50 Emilozo

  Realista o jakim dofinansowaniu do stadionu mówisz w Niecieczy? Tam jest stadion prywatny, a nie miejski.

 42. 04.02.23 08:38 EXTRA

  Szakar i widzisz - nie wierzę że zbierzesz nawet te 15 osób . Ale próbuj . Lub inaczej wpadnij do KROWA na którą chcesz - napisz godzinę , na herbatę , lub kto woli coś innego i zobaczymy kto przyjdzie . Nie wierzę że to zciągnie tych 15- stu zapaleńców

 43. 04.02.23 00:39 Realista

  Gmina postarała się o dotacje o dofinansowanie do stadionu w olsztynie tylko zapowiedzi tam realne działania, mają zarząd, dobrych menegerow olsztyn też miał spinsora i prywatnego i niestety nie wykorzystał szansy,

 44. 04.02.23 00:17 Bart

  I dla scislosci Nieciecza to nie wies pod Krakowem a pod Tarnowem drobny szczegol ale dosc wazny regionalnie tak jak u nas wies pod Olsztynem a pod Elblagiem dosc duza roznica geograficzna:)

 45. 04.02.23 00:15 tomaso

  Kot, pub Champion się zamknął w styczniu.

 46. 04.02.23 00:14 Bart

  Realista za przeproszeniem o czym ty pieprzysz z ta Nieczecza i soltysem? Nic nie znalazl nieczecza to wioska z ktorej sa wlasciciele bruk-betu nie interesowala ich Warszawa Krakow czy Poznan tylko spelnili swoja fanaberie a soltys moze byc co najwyzej wasalem bo zagra tak jak mu powiedzą skoro 3-4 dochodow wioski nalezy do nich:) soltys nie sciagnal i westora bo on to stworzyl w swojej wiosce, soltys nie dobral managerow bo nic nie mial dogdania tylko wlasciciele, stadionu z tego co pamietam tez soltys z wlasnego budzetu w 100%nie postawil. Poza jednym powiazaniem u nas i tam jest wlasciciel prywatny klubi nie ma zadnego powiązania:) tam wlasciciel jak trzeba dolozy kase bo Ma u nas nie dolozy bo nie ma taki to maly a dosc wazny szczegol:)

 47. 04.02.23 00:10 Pablo Olsztyn

  Realista Firma w Niecieczy od 1984 roku tj roku powstania i zaczynała od małego baraku. Tak więc zainteresowanie miejscowością od zawsze a nie czyjeś starania.

 48. 03.02.23 23:57 Emilozo

  Szakar to działaj, to Twoja inicjatywa, ja tam jutro na mecz idę.

 49. 03.02.23 23:51 nowy nick czerkasowa

  Szakar - piętro wyżej nad tym pubem jest siedzibą olsztyńskiego oddziału pewnej firmy😉 Mało czasu.

 50. 03.02.23 23:49 Realista

  Sołtys zapronował budowę stadionu i drużyny na poziomie ekstraklasy lub 1 ligi i właściciel spełnił marzenie o byciu właścicielu drużyny, dużo osób zamożnych w Krakowie czy Wisła czy cracowie a Bruk-Bet zainteresowal się wsią pod krakowen reklama w takim miejscu jest słaba za dużo profitów z bycia właścicielem z całym szacunkiem wioskowego klubu sportowego inwestować grube miliony sołtys i mieszkańcy mają dar przekonywania i dobrego dialogu,

 51. 03.02.23 23:42 Szakar

  DJKS myślę, że warto przygotować jakieś pozytywne referendum. Trzy ciekawe postulaty które integrują ludzi. Osobiście mam już dosyc podziałów. Ja nie chcę odwoływać prezydenta, na 1,5 roku przed wyborami. Szkoda energii. Natomiast integrowanie środowiska przez referendum, pokazanie siły obywateli, tego, że Miasto to MY i możemy zadecydować, co i jak ma w nim być, to już mi się zdecydowanie podoba :) Na taką przygodę się piszę :)

 52. 03.02.23 23:41 Pablo Olsztyn

  Zetknąłem w historię zespołu z Niecieczy i awans do ekstraklasy było marzeniem....sponsora klubu tj jego właściciela. Firma wspiera klub od 2009 od gry w II lidze. Więc marzenia właściciela firmy ....

 53. 03.02.23 23:40 Realista

  Pan sołtys z Niecieczy powinien reprezentować stomil w poszukiwaniu skoro zrobił tak dobra robotę na czas żniw tylko urlop mu dać

 54. 03.02.23 23:37 Bart

  Ponad 200 postow mamy chyba rekord a moze i cos innego historycznego z tego wyjdzie:)

 55. 03.02.23 23:36 Szakar

  Kot chyba lepiej w jakimś innym miejscu. Może coś bardziej przestronnego?

 56. 03.02.23 23:33 Realista

  Ktoś ta firmę zachęcił do zrobienia z PGR i pola kukurydzy metropoli piłkarskiej dobrze ma gadane ten sołtys aby prywatny inwestor dla garstki kibiców wydać miliony zlotych a mówią że nie ma dobrych ludzi

 57. 03.02.23 23:29 Pablo Olsztyn

  Realista w Niecieczy jest po prostu firma Bruk-Bet i tyle. Więc najpierw była firma a potem dopiero sponsoring klubu , stadion itd Więc lokalny biznesmen.

 58. 03.02.23 23:23 kot

  W pubie Champion spotkanie.

 59. 03.02.23 23:20 DJKS

  Szakar co do zasady pewnie takie referendum byłoby trudniejsze. Natomiast jeśli chodzi o ewentualne wyniki to wydaje mi się, że w dobie szalejącej inflacji, podwyżek wszelkich opłat itp, ludzie niezadowoleni z tego jak wygląda Olsztyn i czego w nim brakuje, prędzej pójdą zagłosować za odwołaniem jaśnie miłościwie panującego niż oddadzą głos za konkretnym finansowaniem Stomilu czy sportu w ogóle.

 60. 03.02.23 23:12 Realista

  A i nie gram w totolotka to płacenie podatku od marzeń o wygranej

 61. 03.02.23 23:10 Szakar

  Ja jestem gotowy :) Zróbmy pozytywne zamieszanie w naszym mieście. Emilozo, zaproponujesz jakieś miejsce i termin spotkania? Może być jakaś knajpa, gdziekolwiek, może być nawet jutro.

 62. 03.02.23 23:08 Realista

  Emil skoro prywatny inwestor zaintersował się wioska 635 mieszkańców czy tam gmina Niepołomice 16 tys mieszkańców i postanowił z PGR zrobić metropolie piłkarską to w Olsztynie tez można a jak to zrobić oprócz prywatnego sponsora strategicznego to dobry meneger a nie osoby na każde stanowisko prezes, piłkarz, trener, olsztyn jest trudnym miastem dlatego ciężko zachęcić , jeżdżę dużo po kraju i każdy ma beke jak slysza o tym mieście i pytają czy tam czasy zatrzymał się i jest mnóstwo PRL

 63. 03.02.23 22:53 EXTRA

  Za kim idzie to wszystko , za kim idzie kasa , jesteś gotowy ??

 64. 03.02.23 22:50 Szakar

  EXTRA popatrz Ty, ja, Emilozo, DJKS, Bart, Pablo? to już 6, podejrzewam, że na tym forum się jeszcze znajdzie 9 osób, plus jak zaczniemy działania i coś zrobimy to ludzie się pojawią. krok po kroku najpierw 15 osób. Zróbmy pierwsze spotkanie. Pogadajmy. Spotkanie może być też on line, dla tych którzy akurat nie mogą się fizycznie pojawić. Najważniejsze pierwszy krok, potem drugi, jak ruszymy razem to gdzieś dojdziemy :)

 65. 03.02.23 22:44 EXTRA

  Chodzi mi o promocje . to naprawdę musi zjeść kasę .

 66. 03.02.23 22:39 EXTRA

  Nie wierzę że to się znajdzie , te 15 osób , dalej także watpię w głosowanie w Olsztynie ???

 67. 03.02.23 22:38 Szakar

  DJKS Referendum w sprawie odwołania prezydenta jest o wiele trudniejsze. Po pierwsze ludzie go wybrali i ma wielu wyborców. Mogę być za Grzymowiczem i uważać, że Stomil powinien być finansowany, że żeglarze powinni mieć wsparcie itd. Co więcej. Mogę lubic Grzymowicza ale uważać, że brak jarmarku bożonarodzeniowego w mieście wojewódzkim i smutna starówka to już jednak przesada. Na koniec w referendum odwołania Prezydenta musi wziąć udział 3/5 uprawnionych w głosowaniu, którzy wybierali prezydenta. Także największym problemem przy odwoływaniu prezydenta/burmistrza zasze jest frekwencja. Referendum na TAK/ 3xTak :) Potrzebujemy 3 dorbych postulatów i niech ryknie nasza lokalna społeczność jak Lew :)

 68. 03.02.23 22:34 EXTRA

  Historia , jest ważna , lecz Teraz jest Teraz . Ciekawe , tylko ta koordynacja ???!!

 69. 03.02.23 22:33 Bart

  Referendum o odwołanie bez sensu zanim wszystko sie ogarnie bedzie czas wyborow i tak odejdzie, Ale w kwestii budżetu na sport jest ok. Jak potrzeba papier pod te kartki do referendum +Rodo dołożę zeby coś na początek było:p

 70. 03.02.23 22:30 Emilozo

  Ale tamto referendum nie doszło do skutku, bo organizatorzy nie zebrali odpowiedniej ilości głosów. W 2008 roku odwołano Małkowskiego ze stołka w referendum i nastała era PG.

 71. 03.02.23 22:29 Pablo Olsztyn

  Szakar ojoj co innego zbieranie podpisów i złożenie ich by odbyło się referendum a co innego zbieranie danych i przetwarzanie ich. Więcej ludzi tym odstraszysz niż przyciągniesz... Nie idź tą drogą...

 72. 03.02.23 22:25 Parsifal

  Djks , było i wtedy został, ale też wtedy nie był na to odpowiedni czas. Gdyby to referndum było dziś, szansa na odwołanie byłaby zdecydowanie wieksza.

 73. 03.02.23 22:24 Bart

  Dobrze mowi Nawet jesli referendum by nie wyszlo a zgromadzis wiecej niz 4-5 tys podpisow to i radnym pokaze ze nie stoi za tym 300 nominalnych glosujacych a grupa mogaca wywalczyc 4-5 radnych a to rozsadnie patrzac poszczegolne partie nie maja takiego poparcia i za soba ciagnie to kolejne pozytywne konsekwencje moze jesli pomozemy klubowi to i klub przystanie honorowo do opcji kibicowskiej w strukturach, nie w formie na odczep sie jak w Wisle ale z realnym wplywem na dzialanie

 74. 03.02.23 22:24 Emilozo

  Była taka próba, ale organizatorzy niby zebrali 14,5 tysiąca podpisów, ale pewna ich część była nieważna (4,5).

 75. 03.02.23 22:22 Parsifal

  Emil dobrze mówi. Zebranie, akcje, to można by było zrobić pod ratuszem. Dziesiątki osób oleją, setki także, ale gdyby przyszedł tysiąc musieliby zacząć rozmawiać poważnie. Tylko że... przyjdzie garstka, bo tak naprawde niewielu osobom tak naprawde zależy na przyszłości klubu, i taka jest prawda. Po tych aferach koperkowych, klub ma złą sławę i nie tak łatwo odbudować zaufanie w ratuszu. Mimo, że sami włofarze bez winy nie są. Prawda zawsze leży gdzieś po środku.

 76. 03.02.23 22:20 DJKS

  A może zacząć od referendum w sprawie odwołania ratuszowego sępa? Pamiętam, że takie referendum już kiedyś miało być przeprowadzone.

 77. 03.02.23 22:18 EXTRA

  Ważne są emocje . Zobaczymy na ile starczą OK :)

 78. 03.02.23 22:15 Szakar

  Pablo, masz rację, wszystko musi być zgodnie z prawem, dlatego przygotujemy zgody RODO i inne takie. Musi być jakiś podmiot, który to będzie zbierał, założymy stowarzyszenie i tyle, to nie jest trudne, zakładałem w swoim życiu kilka stowarzyszeń. Każda podróz zaczyna się od pierwszego kroku. Dlatego najpier 15 osób, pierwszy sukces potem werbowanie kibiców Stomilu ale też innych sportowców w mieście a potem niech każdy przyniesie kartkę z 10 podpisami. Będziemy mieli wtedy referendum i wtedy zadbamy o to żeby przekonać 30% to udziału i tego, żeby głosowali za naszymi postulatami.

 79. 03.02.23 22:13 EXTRA

  Ponownie OK :)

 80. 03.02.23 22:11 Szakar

  EXTRA skoordynuje tych pierwszych 15. Tych którzy się zdecydują to zrobić. Ja się piszę na tą obywatelską przygodę, potrzebujemy teraz tylko drużyny pierścienia, czyli 15 kozaków :) To kiedy pierwsze spotkanie i gdzie? Umówmy je publicznie, podyskutujemy jak i co zrobić a potem zrobimy, zarys planu jest i nie jest jakoś specjalnie skomplikowany.

 81. 03.02.23 22:02 Pablo Olsztyn

  Bazę mailingową ? Hmm ciekawe a RODO ? I różne zgody na przetwarzanie, przechowywanie ? Ojj Może jednak małymi kroczkami... Emilozo jednak ma rację, że chyba lepiej zebranie Rady Miasta. Szczerze to wątpię że zagłosuje te min 30%.

 82. 03.02.23 22:01 EXTRA

  Ha Ha Ha ha czad , bo jest tak jak mówisz . Dokładnie odnośnie struktur , lecz kto to skoordynuje . Waw

 83. 03.02.23 21:47 Szakar

  Najlepiej od razu zrobić zbieranie podpisów zgodnie z układem wyborczym do rady miasta. To nam ułatwi pracę w terenie. To mądry i praktyczny podział W Olsztynie są 4 okręgi wyborcze. Nr 1 Redykajny, Gutkowo, Nad Jeziorem Długim, Likusy, Dajtki, Grunwaldzkie, Podgrodzie, Brzeziny, Kortowo 5 koordynatorów Nr 2 Wojska Polskiego, Podleśna, Zatorze, Zielona Górka, Kętrzyńskiego, Pojezierze 7 koordynatorów Nr 3 Śródmieście, Kościuszki, Kormoran, Nagórki, Mazurskie 6 koordynatorów Nr 4 Jaroty, Pieczewo, Generałów 7 koordynatorów Razem 25 koordynatorów tylu ilu radnych. Przy okazji zbierania podpisów, zbierzemy pokaźną bazę mailingową do mieszkańców miasta, która się przyda na przyszłość do różnych dobrych społecznych działań dla dobra wspólnego.

 84. 03.02.23 21:47 Szakar

  Emilozo ja jestem jak najbardziej za spotkaniem. Nasza akcja nie jest skierowana przeciwko Prezydentowi, czy radzie miasta. Po prostu My Obywatele, skoro odwiedza nas jeden radny, postanowiliśmy przypomnieć, kto w mieście rządzi. Możemy zmusić radę miasta i prezydenta, do działania i zrealizowania naszych planów. To jest o tyle lepsze, że można przekonać również ludzi którzy popierają aktualnych rządzących. Referendum będzie bowiem w sprawie ważnych spraw dla wszystkich mieszkańców. To jest też szybsze, niż czekanie na wybory samorządowe. W końcu jak to zrobimy, to pokażemy w całej Polsce, że takie działania są możliwe i przejdziemy do historii. Jak się uda pierwszy krok, czyli zebranie podpisów, to można myśleć o kolejnych etapach.

 85. 03.02.23 21:38 Emilozo

  Realista, ale przecież Nieciecza to klub prywatny z potężnym zapleczem finansowym. To czego chciałbyś się tam nauczyć? Ty musisz w totka wygrać i swój hajs przeznaczać na prowadzenie klubu. Puszcza Niepołomice? To klub, którego właścicielem jest miasto i gmina Niepołomice i tym samym sponsorem jest miasto. Chociaż jeden z raportów finansowych mówią, że Gmina dała 500 tysięcy, a więcej uzyskali z innych umów sponsorskich. Oni też koszą kasę z PJS, ale tak na prawdę mogliśmy ich “spuścić” do II ligi w zeszłym sezonie, gdyby tylko zostały podjęte inne decyzje rok temu w okresie zimowym, ale też mi się nie chce wracać do tego tematu…

 86. 03.02.23 21:23 Emilozo

  Chcecie robić referendum? Chcecie robić jakieś akcje? To radzę się spotkać na żywo i obgadać temat w cztery oczy. No chyba, że to ma być celu straszaka takiego tutaj w internecie, bo pewnie wszystkie komentarze czytają także w olsztyńskim ratuszu. Chociaż nie wiem czy nie lepiej wszystkie siły rzucić na wejście do rady miasta niż organizację referendum za odwołanie prezydenta…

 87. 03.02.23 21:03 EXTRA

  OK :)

 88. 03.02.23 21:02 Emilozo

  Czerkasow: FC Dajtki Olsztyn nie działały jako OKS Stomil Olsztyn. Oni mają swoje własne stowarzyszenie. WMZPN podaje nawet, że zostali założeni w 1984 roku, ale ja pamiętam, żę zaczęli grać od 2013 roku, może coś grali w latach 80/90, ale to powinien wiedzieć The Core. Ty pomyliłeś klub OKS Stomil Olsztyn, który powstał na bazie stowarzyszenia, które prowadziło na początku klub OKS Stomilowcy Olsztyn (którzy później stali się formalnie rezerwami OKS 1945 Olsztyn). I rzeczywiście klub OKS Stomil Olsztyn mógł mieć (tego formalnie nie pamiętam) siedzibę na Dajtkach. Następnie się zrzekli nazwy dla Stomilu, żeby nazwa wróciła w 2012 roku. Teraz to są Stomilanki, które w tym sezonie zapewne awansują do Ekstraligi.

 89. 03.02.23 20:33 Emilozo

  Oho, ile komentarzy :) Niedługo na kilka odpowiem w oddzielnych wpisach, więc proszę nie traktować tego jako spamu :)

 90. 03.02.23 20:28 Szakar

  1) Musimy mieć 15 osób które założy komitet referendalny, tutaj nie potrzeba pieniędzy 2) Kluczowe jest zebranie 13 169 podpisów w ciągu 60 dni od zgłoszenia, to znaczy, że 2000 osób powinno zebrać 10 podpisów (mamy bezpieczną górkę20 000 podpisów). Zakładam, że jeżeli wystąpimy z propozycją referendum na temat uczciwego funduszu, dla wszystkich sportowych organizacji w mieście, bez łaszenia się o pieniądze do włodarzy miasta uzyskamy poparcie kibiców i działaczy innych drużyn. Tutaj dalej nie są potrzebne pieniądze. 3) Jeżeli udadzą nam się dwa pierwsze punkty, to dostaniemy wsparcie PR i to w skali ogólnopolskiej. Nikt w Polsce takiego referendum nie przeprowadził (wedle mojej wiedzy), były referenda w sprawie odwoływania prezydenta itd. ale referendum w sprawie lokalnej i to jeszcze 3 fajnych postulatów to jest temat bardzo medialny, zarówno dla mediów lokalnych jak i ogólnopolskich. Zresztą podejrzewam, że np. Radio Olsztyn będzie mocno inicjatywę wspierało. 4) Jeżeli zrobi się taki raban to podejrzewam, że pojawią się jacyś sponsorzy, którzy dosypią kasy na bilbordy i reklamy w internecie.

 91. 03.02.23 20:11 EXTRA

  Ok lecz , skąd pieniądze na promocje tej akcji . Jak chcesz to promować??

 92. 03.02.23 19:25 Szakar

  Chodi i EXTRA, to ciekawe, bo właściwie gdybyśmy wygrali w referendum, to miasto musiałoby wybudować bez gadania stadion. Ponieważ ostateczny głos ma wspólnota. Uważam, że budowa stadionu w referendum to wielkie wyzwanie. Dlatego łatwiej było by na początek nakłonic ludzi na fundusz sportowy, sprawiedliwie dzielony między kluby. Mniejsza kwota i natychmiastowość realizacji (zanim zobaczymy stadion, nawet przy dobrej woli miną lata) Dodatkowo w referendum powinny być też inne postulaty. Mój to jarmark bożonarodzeniowy, bardzo go brakowało w Olsztynie. Starówka smutna w święta?!? to dezintegracja społecznosci miejskie. Lepszy jarmark w Bartągu??? Lubię Bartąg ale cmon, ja rozumiem, że nas czasami wyprzedza Ostróda ale Bartąg? :) Więc pomyślmy nad 3 dobrymi postulatami, które zintegrują kilka środowisk i samo się poniesie. Jak doprowadzimy do referendum, tu już będzie sukces a jak wygramy to klękajcie narody. To jest dobry nacisk i buduje naszą wspólnotę. Stomil i nasza kibicowska społecznosć moze być zaczynem zmian w mieście. Robimy? :)

 93. 03.02.23 18:42 EXTRA

  Dobry flow masz , i jak pokazujesz wiedzę . Lecz nie wierzę w wygraną w referendum . Olsztyn i wygrana w referendum na stadion ?? Nie wiem , sporo kasy na promocję pomysłu musiałoby się zainwestować , jak i inwencji .

 94. 03.02.23 18:40 nowy nick czerkasowa

  Pół roku? Klub nie ma aż tyle czasu.

 95. 03.02.23 18:37 chodi

  Uwaga!!!! Koszalin który jest uważamy za jedno z najbiedniejszych miast o wielkości Ok 100tys mieszkańców zaczyna budowę stadionu dla 4 ligowej Gwardii Koszalin na 8tys kibiców za uwaga ….. 200 mln zł 😂😂😂😂😂

 96. 03.02.23 18:32 Szakar

  Tu nie ma co czekać. Tu trzeba działać  Czyli potrzebujemy 15 osób które podpiszą się pod wnioskiem i go złożą, potem mamy 60 dni na zebranie podpisów, potem samorząd ma maksymalnie 30 dni na zgodę (musi się zgodzić jak jest odpowiednia ilość podpisów) i potem ma 50 dni do zorganizowania i przeprowadzenia referendum. Mamy 3 luty jak zaczniemy teraz to referendum mamy spokojnie na początku września. To byłby hit w skali ogólnopolskiej. Czegoś takiego jeszcze nikt nie zrobił. Zmusilibyśmy miasto jako obywatele do decyzji. To jak Panowie robimy?

 97. 03.02.23 18:31 Szakar

  NN Czerkasow. Najwspanialsze jest to, że właśnie czasu jest dosyć. To pomysł do zrobienia od już. USTAWA z dnia 15 września 2000 r. o referendum lokalnym Art. 2. [Przedmiot referendum] 1. W referendum lokalnym, zwanym dalej "referendum", mieszkańcy jednostki samorządu terytorialnego jako członkowie wspólnoty samorządowej wyrażają w drodze głosowania swoją wolę: 2) co do sposobu rozstrzygania sprawy dotyczącej tej wspólnoty, mieszczącej się w zakresie zadań i kompetencji organów danej jednostki; 3) w innych istotnych sprawach, dotyczących społecznych, gospodarczych lub kulturowych więzi łączących tę wspólnotę. Art. 11. [Inicjatorzy referendum] 1. Z inicjatywą przeprowadzenia referendum na wniosek mieszkańców jednostki samorządu terytorialnego wystąpić może: 1) grupa co najmniej 15 obywateli, którym przysługuje prawo wybierania do organu stanowiącego danej jednostki samorządu terytorialnego, a w odniesieniu do referendum gminnego - także pięciu obywateli, którym przysługuje prawo wybierania do rady gminy; Art. 14. [Zbieranie podpisów poparcia inicjatywy przeprowadzenia referendum] 1. W terminie 60 dni od dnia powiadomienia, o którym mowa w art. 12 ust. 1, inicjator przeprowadzenia referendum zbiera podpisy mieszkańców uprawnionych do wybierania organu stanowiącego danej jednostki samorządu terytorialnego, którzy chcą poprzeć inicjatywę w tej sprawie. Art. 18. [Termin podjęcia uchwały] Organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego podejmuje uchwałę w sprawie przeprowadzenia referendum lub uchwałę o odrzuceniu wniosku mieszkańców nie później niż w ciągu 30 dni od dnia przekazania wniosku organowi określonemu w art. 12 ust. 1. Art. 21. [Termin przeprowadzenia referendum] Referendum przeprowadza się w dzień wolny od pracy, najpóźniej w 50 dniu: 1) od dnia opublikowania uchwały organu stanowiącego jednostki samorządu terytorialnego w tej sprawie w wojewódzkim dzienniku urzędowym;

 98. 03.02.23 17:59 nowy nick czerkasowa

  Zatem czekanie nawet na referendum nic Tobie nie da, ponieważ zanim złozy się odpowiednie dokumenty i nastąpi weryfikacja podpisów to termin możesz mieć nawet za półtora roku. Zatem. Czas. Jakże okrutny jest to morderca.

 99. 03.02.23 17:57 nowy nick czerkasowa

  Sportu zawodowego. Czyli jak wynika z nieprzestrzeganie ustawy. Zatem dofinansowanie z miasta działalności Akademii Stomilu już tak. Zawody triathlonowe są raz w roku i to polega na sponsoringu. Zresztą spytaj sie w Warmii (tej KKS i tej OKPR) czy jakąś konkretną kasę w ogóle zobaczą. Wracając do Stomilu. Przez ponad rok klubu może nie być, czyli może nie dożyć nawet nowego prezydenta i nowej rady miejskiej. Samo rozwiązanie spółki też nic nie da, bo pozostaje stowarzyszenie, które na nowy sezon nie dostało by licencji. Ok

 100. 03.02.23 17:08 Szakar

  NN Czerkasowa czyli rozumiem, że uważasz, że miasto nie powinno wspierać sportu? Czyli zero wydatków na AZS, zawody triathlonowe, kluby kolarskie, piłkę ręczną. Żadnego dotowania sportu. To jest konsekwentna postawa ale ja mam inną. Czy to samo powinno dotyczyć kultury np zero wsparcia dla koncertów, wystaw? Ja mam zdanie, że w zakresie możliwości powinno wspierać inicjatywy kulturalne i sportowe. Budżet 0 zł dla Stomilu w moim rozumieniu się nie mieści.

 101. 03.02.23 17:00 nowy nick czerkasowa

  Zgadza się. Jesteśmy kibicami. Ale o wsparciu gminy ja mam zupełnie inne zdanie.

 102. 03.02.23 16:54 Szakar

  Miasta wspierają kluby, bo to min. ich rola miasta. Tylko dzisiaj to jest uznaniowe i nie przejrzyste, gdyby był fundusz który według klucza wpływu na społeczność lokalną dzialił by pieniądze, to skończyło by się kolendowanie po gabinetach a była by jasność. Myślałem, że jesteśmy kibicami i zależy nam na wsparciu gminy.

 103. 03.02.23 16:45 nowy nick czerkasowa

  1) zgadza się że nie jest to forum FC Dajtki (tak dla przypomnienia właśnie FC Dajtki występowały jeszcze w 2012 jako OKS Stomil Olsztyn), 2) napisałem że poza 10%, nie zapewni 250 tys i będzie git, 3) dlaczego miasto ma inne kluby dotować, których nie jest właścicielem lub sponsorem?

 104. 03.02.23 16:37 Szakar

  NN Czerkasowa 1) Miasto nie ma 10% w FC Dajtki 2) Stomil jest największym miejskim klubem sportowym i największym w województwie 3) jesteśmy kibicami Stomilu i jesteśmy na forum stomil.olsztyn,pl a nie na fcdajtki.pl 4) Żeby było sprawiedliwie a nie jak się to komu podoba postuluje stworzenie funduszu sportowego, żeby również FC Dajtki i inne kluby sportowe, na proporcjonalnych zasadach wkładu w budowę społecznej tkanki mogły otrzymywać finansowanie.

 105. 03.02.23 16:31 nowy nick czerkasowa

  Szakar. Zasadnicze pytanie: co ma miasto do formalnie prywatnego zawodowego klubu? Poza udziałami w wysokości 10%? Dlaczego nie wspiera takiego zespołu jak FC Dajtki? Możesz mi odpowiedzieć?

 106. 03.02.23 16:05 Szakar

  Także, możemy działać od już, zrobić coś bez pieniędzy i to nie tylko klubu ale dla całego miasta? Są jacyś chętni do pomocy? Mogę zająć się organizacją.

 107. 03.02.23 16:02 Szakar

  Możemy zmusić miasto do płacenia na klub. Dosłownie. Zmusić. Prezydent i rada miasta muszą wykonać nasze polecenia. To my rządzimy w mieście, my mieszkańcy. Musimy w tym celu przeprowadzić referendum. Żeby je zorganizować potrzebujemy 10% podpisów wszystkich wyborców. To nam daje 13 169 podpisów. Potem musi się odbyć referendum w którym musi wziąć udział przynajmniej 30% wyborców, czyli 39 507 wyborców. Jeżeli ponad 50% z tej liczby opowie się za wnioskiem obywateli, to miasto musi zrealizować projekt. Dlatego proponuje, żebyśmy takie referendum zorganizowali. Powinniśmy postulować stworzenie miejskiego funduszu sportowego, który zasilałby wszystkie kluby sportowe wedle klucza, liczby kibiców uczestniczących w wydarzeniach, liczby trenujących z uwzględnieniem młodzieży, osiągnięć sportowych. Kwota z góry określona, indeksowana inflacją. Jeżeli takie referendum wygramy to dosłownie od już miasto musi to zrealizować. Warto, żeby pojawiły się tam jeszcze jakieś dwa kolejne postulaty niezwiązane ze sportem a które pomogą nam dotrzeć do mieszkańców. Ja proponuje zobowiązanie miasta do corocznej organizacji jarmarku bożonarodzeniowego. Macie jeszcze jakieś pomysły, czego możemy się domagać w naszym mieście?

 108. 03.02.23 15:49 EXTRA

  Oczywiście odnośnie chęci

 109. 03.02.23 15:44 EXTRA

  Ale czy jest nas na to stać ??

 110. 03.02.23 15:37 Realista

  Miasto musi budować orliki boiska wspierać dyscypliny młodzieżowe akademie, ale nie sport zawodowy , nie które klubu mają wsparcie z strony samorządu ale poprzez promocję reklame miasta,

 111. 03.02.23 15:36 nowy nick czerkasowa

  Bart - obawiam się, że na VIPów mnie nie wpuszczą😉

 112. 03.02.23 15:32 Realista

  Miasto musi pomagać w rozwoju sportowych dyscyplin ale młodzieżowych i dzieci a nie zawodowego sportu

 113. 03.02.23 15:29 Bart

  Extra już Ci kiedyś pisałem ok to co najmniej 51% akcji powinno być przekazane Stowarzyszeniu Kibiców Socios czy innemu tworowi.

 114. 03.02.23 15:29 Szakar

  Realista, chodi też nie jestem. Miasto nie ma prawnego obowiązku to prawda ale ma obowiązek moralny finansować sprawiedliwie wszystkie dyscypliny sportu w zakresie możliwości. Dzisiaj AZS dostał a my nie. Prezydent dysponuję pieniędzmi obywateli, którzy płacą tutaj podatki i musi (moralnie) uwzględniać potrzeby mieszkańców. Gdybyśmy mieli klub hokejowy i 4 kibiców to można by się było tego właśnie spodziewać, z tym, że nie mamy lodowiska całorocznego :) ale w Olsztynie nie takie cuda.

 115. 03.02.23 15:27 Bart

  Czerkasow Ty wraz z Kurkumą to miejsca na wyłaczność obok siebie na trybunach powinniście dostać, więcej może by się działo niż na boisku w poprzednim sezonie- tylko ilość spraw w miejscowym sądzie by drastycznie wzrosła:P

 116. 03.02.23 15:26 EXTRA

  Dawno temu to pisałem , że taki czas przyjdzie gdy nie będzie żadnego gościa z kasą . Nie lubimy Brańskiego , ale było jak było i jak potrzeba była na 200 tys to kurwa dał . Kot strasznie go nie lubi i inni rozumiem , bo podwinął ogon i spieprzył . Ale jaka jest alternatywa , jaka . Tylko i wyłącznie MY zrzeszeni bez kłótni , Tylko my możemy wspomagać klub - nie znajdziemy sponsora , nie da kasy miasto , nie oszukujmy się , ale MY mamy w większej grupie moc . Kot wkurza się na to że , zostały przewalone pieniądze , ale mamy TU i TERAZ , tamto nie wrati już tego nie ma . Chcemy klub w Olsztynie , czy nie

 117. 03.02.23 15:23 Realista

  Jestem prawie pełen że chodi to szakar jego optymizm. Miasto nie musi finansować największego klubu a tym bardziej prawa handlowego tym bardziej że udzialy są nie wielkie, nowy właściciel może wszystko ogłosić upadłość, sprzedać a nawet oddać czerkasowi na walentynki 14 lutego,

 118. 03.02.23 15:22 nowy nick czerkasowa

  Szakar. Nie uważam że jesteś Żukowski, ani się pod niego nie podszywasz. Zrobiłem coś na wzór apelu.

 119. 03.02.23 15:17 Realista

  Może chodi zmienił nick na Szakar

 120. 03.02.23 15:09 Bart

  z tak mocnym rozmówcą jak Szakar mamy szanse osiągnąć 200 postów pod artykułem to chyba rekord forum by był:P

 121. 03.02.23 15:06 Szakar

  NN Czerkasowa. Hmm nie jestem żuczkiem, myślisz, że podszywam się pod któregoś z Żukowski, no to się mylisz. Dlatego nie mogę zwołać walnego. Jeszcze raz do Pabla, Ciebie i każdego innego. Miasto ma obowiązek wspierania największego klubu w regionie i tyle. Nie mówię, że ma płacić miliony ale to, że nie dało tyle samo co choćby AZSowi to jest skandal. Tutaj nie chodzi o żadne podlizywanie się miastu, oni mają obowiązek wspierania sportu a nie 0 zł. Klub należy do kibiców i lokalnej społeczności, nie do Żukowskich, Brańskich, czy kogo tam jeszcze. Po prostu. Dlatego mamy prawo oczekiwać, że miasto wesprze klub, uważam że 400k tyle co na AZS to jest minimum przyzwoitosci. Dodatkowo jako kibice mamy prawo domagać się od zarządu walki o awans a nie defetyzmu. Dlatego chcę wiedzieć jaka jest dziura w budżecie.

 122. 03.02.23 15:05 Pablo Olsztyn

  Szakal.dopiero teraz zobaczyłeś że miasto nie chce dać kasy ? Hmm ciut późno. To.zd powinno to my wszyscy wiemy ale podobno przedstawiciele klubu działają. Raczej powinieneś oczekiwać od Nich więcej info np o tych rozmowach o dużych sponsorach np Polimpexem ? Itd

 123. 03.02.23 14:58 Szakar

  Lejtnant i Pablo :) odcinam się od extra :)))) i od kogokolwiek innego. Wkurzyłem się na ten wywiad i wkurzyłem się na ciągłe gadanie o Brańskim. Uważam jeszcze raz, miasto ma obowiązek wsparcia, jako kibice chyba się ze mna zgodzicie, że zerowy brak wsparcia miasta jest skandaliczny? Plus chcę się dowiedzieć od klubu ile jest potrzebnych pieniędzy do walki o 1ligę

 124. 03.02.23 14:57 Bart

  Pablo czy to ważne kto się za tym kryje? ma człowiek jakaś wersje swoja ma prawo ją wyrażać i dyskutujemy. nie ma co deprymować kibic to kibic jak my równy czy się Extra Pablo Bart, Kot, Czerkasow czy inaczej nazywa :)

 125. 03.02.23 14:56 nowy nick czerkasowa

  Dobra, Żuczek , Zbawicielu 🤣,jak Tobie tak trudno rządzić spółką, wzwołaj Walne Akcjonariatu o rozwiązujcie spółkę. Tylko jak później spojrzysz kibicom w oczy?

 126. 03.02.23 14:56 Pablo Olsztyn

  Szarak extra czy kto.twm zza biurka... Nowe władze miasta ? Hehe do tego jeszcze 1,5 roku chłopie !!! A Ty co zaczynasz kampanię prezydencka ?. Nieco za wcześnie. Czerkaska to dobrze ujął, klub potrzebuje działań teraz a nie za 1,5 roku a realnie za 2-3 lata.

 127. 03.02.23 14:55 Szakar

  NN Czerkasowa, czuję ironię. Dlatego na dziś uważam, że powinniśmy się domagać w normalnych ramach wsparcia od miasta, choćby w najgorzym razie na poziomie AZSu. Domagać nie z pomiętą czapką w dłoni, jak chłop pańszczyźniany, tylko normalnie. Należy się największej organizacji sportowej i tyle. To po pierwsze. Po drugie mamy prawo domagać się od zarządu informacji jaka kwota jest potrzebna na walkę o 1ligę. Rozumiem, że przejście własności klubu to jest temat na przyszłość i teraz nie ma go co roztrząsać, chociaż piszę o tym, bo widzę, że inaczej będziemy ciągle buksowali w miejscu.

 128. 03.02.23 14:53 Pablo Olsztyn

  Lejtnant jasne że to nie przypadek hehe to kolejna wersja eeextra a wypowiedzi mają tylko spotęgować działania wobec miasta. Widać słychać i czuć...

 129. 03.02.23 14:50 Szakar

  Pablo, Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz. Zobaczymy jak się będą śmiali w roku wyborczym. Ja rzozumiem, że przez swoją nieudolność zawalili klub, potem się go pozbyli jak przyszła okazja a teraz mają nas w nosie. Tylko, że mi się to nie podoba. Uważam, że nowe władze miasta powinny wyjść z taką propozycją i przedstawić jakiś szeroki plan na który będzie się składało, całościowe wsperanie miejskiego sportu, budowa infrastruktury i pomysł na wsparcie młodzieży. Mam prawo do swoich kibicowskich i obywatelskich marzeń.

 130. 03.02.23 14:49 nowy nick czerkasowa

  Szakar - tyle, że nowy prezydent pojawi się za 1,5 roku, to jest raz. Jakiekolwiek zapisy w budżecie miasta na funkcjonowanie klubu vędą mogłybyć zapisane w 2025. Nie czujesz tu ironii? Że prywatny klub który potrzebuje dofinansowania od samorządu na teraz, a piszesz o możliwości finansowania za kilkaaście miesięcy. Jeszcze jest Rada Miasta i jeszcze każdą uchwałe może zablokować wojewoda.

 131. 03.02.23 14:47 Lejtnant

  Hmmmm..... SZAKAR zarejestrowany: dzisiaj, 11:08. Przypadek :)

 132. 03.02.23 14:45 Szakar

  Pablo tak czerkasow miał rację, bo powinniśmy miasto zmusić do wsparcia miejskiego największego klubu w województwie. To skandal, że nie dostaliśmy nawet złotówki od miasta. To nie jest żadna pańska łaska. To nam się jako największej sportowej społeczności w regionie po prostu należy.

 133. 03.02.23 14:44 Pablo Olsztyn

  Szarak extra czy kto tam . Jasne kupuje państwowa miejska firmę, prywatyzuje ja a po 4ech latach jak zmienia się koniunktura idę do ratusza i mówię weźcie sobie tą firmę za złotówkę bo jej nie chce. Bawcie się sami i utrzymujecie .... Hehe @@ Miasto już tyle włożyło w klub , źle inwestując we władze klubu , spłacając potem.dlugi że nie chce klubu by wydawać znów miliony które znów które rozpi....li. Dlatego władca sprzedał większość udziałów MB i pozbył się kukułczego jaja.. Taka jest prawda. Takimi zadaniami wywolasz w ratuszu tylko kupę śmiechu...

 134. 03.02.23 14:43 Szakar

  Kot dokładnie tak uważam. Na dziś, tylko pod miejskim zarządem klub ma szansę funkcjonować poprawnie. Aktualni właściciele powinni za 1 zł oddac klub miastu, oczywiście jak miasto i nowy prezydent znajdzie w sobie siłę do tego żeby ciągnąć temat.

 135. 03.02.23 14:38 Kot

  Jeśli - jak piszesz - Stomil ma szansę przetrwać jedynie pod miejskim zarządem, to obecni udziałowcy powinni przekazać udziały w klubie miastu, bo sami nie są w stanie tego udźwignąć finansowo.

 136. 03.02.23 14:37 Pablo Olsztyn

  Szakar czy extra czy kto tam... I takie właśnie reakcje zapewne chciał ktos wywołać by wszyscy zaczęli naciskać miasto o kasę... Czerkasow mega trafił w punkt opisując że klub powinien cały czas współpracować z miastem a nie tylko jak chce kasę. MB odseparował się na czas umowy a po Niej zaczęły się dziwne rozmowy. Gdyby były relacje z władzami ,nawet bez oczekiwań finansowych łatwiej byłoby się dogadać itd

 137. 03.02.23 14:36 Szakar

  Pablo nie wiem kto jest bardziej odklejony od rzeczywistości? Ostatnie lata pokazały, że nie ma tutaj żadnych dużych sponsorów zainteresownych wspieraniem klubu. Budimex dawał kasę, bo miał w postaci miasta partnera. Z obecnymi właścicielami nikt się nie będzie realnie liczył. Stomil ma szansę na solidne funkcjonowanie tylko pod miejskim zarządem. Idą wybory samorządowe w przyszłym roku. Może się ktoś pojawi, kto taki plan przedstawi i tak zrobi. Tymczasem to jest plan na jutro, na dziś miasto ma dać pieniądze na minimum poziomie takim jak dało na AZS co do reszty, to musimy się dowiedzieć ile jeszcze kasy potrzeba na walkę o 1ligę.

 138. 03.02.23 14:33 DJKS

  Emilu popieram apel Szakara. Jeśli klub chce być taki transparentny to kibice i opinia publiczna takie informacje powinni uzyskać.

 139. 03.02.23 14:29 Pablo Olsztyn

  Hehe Szakar czy Szakal.czy kto tam jeszcze jesteś oderwany od rzeczywistości na maca. Klub powinien wrócić do miasta ? I co idziesz do Ratusza i mówisz weźcie sobie ten klub bo ja go już nie chce ?? Żart... Ale miasto jeśli nie zauważyłeś Go nie chce !!! Jak ma dobitniej Ci to ukazać jeżeli jeszcze tego nie zauważyłeś. Miasto nie chce dać złotówki dla klubu. A jednak widzimisię władcy miasta jest ważne bo jak.mowi NIE to jest NIE.

 140. 03.02.23 14:26 Szakar

  Jako kibic, żądam od zarządu informacji ile potrzeba, żeby grać o 1 ligę? Czy redakcja może uzyskać taką informację? Mamy prawo wiedzieć na ile nie spina się budżet. Mamy grać o awans i tyle. Jak będziemy wiedzieli ile brakuje wtedy można wiedzieć ile domagamy się od miasta a ile musimy potencjalnie zebrać.

 141. 03.02.23 14:23 nowy nick czerkasowa

  Nie sprzeczamy się co do infrastruktury, bo jest taka jaką każdy widzi. Umowa była podpisywana z Brańskim i tak naprawdę miasto nie dało złotówki przez jego, będąc większościowym udziałowcem ostatnie pół roku w klubie. Od bodajże lipca większościowym właścicielem jest Michał Żukowski i do dzisiaj IE wiadomo do końca jak akcjonariat się rozkłada. Jeszcze raz podkreślam, to że przesłano 2022 w sprawie rozmów z miastem (były tylko jakieś dziwne podjazdy pod Grzymowicza) to już nie moja wina. Zresztą te rozmowy nie powinny być prowadzone jak się umowa skończyła, tylko w trakcie jej trwania (bodajże był tylko wówczas wysłany list onyltecyjny co zakrawa na śmieszność). Zatem wina leży tylko i wyłącznienpo stronie klubu i ludzi nim zarządzającym. Szkoda prezesa, ale to już kolejny l, który został wprowadzony na minę i w dodatku nie jest "legendą klubu" 🤣🤣🤣

 142. 03.02.23 14:23 Szakar

  Moim zdaniem, klub powinien wrócić do miasta. Nie udało się pozyskać inwestora, aktualni własciciele nie mają realnie kasy. Akcje powinny wrócić do miasta za złotówkę. U nas nie ma niestety, żadnego dużego podmiotu, który zainwestuje w Stomil. Spójrzmy prawdzie w oczy. W dodatku nie ma, żadnej spółki skarbu państwa. Nie ma. Więc zostaje nam powrót z głową do miejskiego akcjonariatu. To w planie dłuższym a na dziś. Miasto musi dać pieniądze, bo to jego psi obowiązek a nie żadne widzimisie prezydenta. Plus niech zarząd powie ile kasy potrzeba. Skupmy się na tym co tu i teraz.

 143. 03.02.23 14:17 Pablo Olsztyn

  PAX między chrześcijanami... Niestety łudzimy się raczej że władze klubu odpowie Nam ile brakuje by walczyć o awans. Myślę że władze rozpisując sobie budżet wpisali sobie daninę z miasta w ciemno i jakąś kwotę od sponsorów. Miasto a dokl Beton wypieki się tyłkiem , doszło pare firm ale tych głównych nadal brak. I się zaczyna rozjeżdżać. Mówienie w wywiadzie że sytuacja może się zmienić w ciągu tygodnia lub b dwóch może nieco uspokajać trenera który może będzie mógł jednak walczyć o najwyższe cele tj awans ale Nas kibiców to wkurwilo. A miało bym miło fajnie transparentnie otwarcie itd Możliwe do zdobycia pieniądze z PJSu przedstawił Nam już wczoraj Bartosz Urban, oceniając szansę na max 200-300 tysi. Serio klub woli te 300 tysi niż jak.juz tu ktoś to wspomniał pełen stadion kibiców, kupujących gadżety plus przybywających sponsorów (różnej wielkości) do drużyny która wygrywa i zaraz awansuje do I ligi ? Tak, jak pisałem wczoraj mam nadzieję że to tylko zagrywka klubu wobec miasta i potencjalnych większych sponsorów ... Jednak taka gra wkurwiają kibica. Przychodzi rozczarowanie, znów podejrzenia i jak widzimy wracamy do tematów Pana MB o których mieliśmy zapomnieć i cieszyć się grą obecna drużyny.

 144. 03.02.23 14:14 DJKS

  Uważam, że dyskusja powinna się sprowadzić do tego co tu i teraz. Co było za Barańskiego to wiemy, tak jak pisał Kot nie było tygodnia bez większej lub mniejszej afery. Facet summa summarum skompromitował się, to wiemy. Że miasto z bezczelnym sołtysem na czele ma Stomil głęboko w d.... też wiemy. Ale co dalej? Po wywiadzie Tymińskiego powietrze z balonika zeszło... Przypuszczam, że za chwilę dowiemy się, że trener Grabowski, który robi wrażenie ambitnego gościa, zrezygnuje. Zostaną piłkarze bardziej lub mniej ambitni, w większości juniorzy. A na trybunach usiądzie kilkunastu zapaleńców. Dla mnie jest to niepojęte, że dla 100 czy 200 tysięcy z PJS rezygnuje się z ducha rywalizacji sportowej i chowa głowę w piasek. Notabene wysokie miejsce w PJS jest w przypadku Stomilu bardzo mało prawdopodobne. Pan prezes z zarządem powinni tu i teraz odpowiedzieć na szereg pytań bo z taką polityką to Stomil zamiast grać w 1 lidze, w przyszłym sezonie zagra w 4.

 145. 03.02.23 14:12 Realista

  W Poznaniu miasto wojewódzkie 2 zespoły ekstraklasą a warta zaliczyła spadek do 3igi później awansowała dobrze zarządzany klub może wszystko

 146. 03.02.23 14:09 Bart

  Prawidlowy przyklad to by byla Warta czy Rakow

 147. 03.02.23 14:09 Realista

  Baryt dobry przykład wioska 635 mieszkańców potrafi zorganizować drużynę a misto wojewódzkie 170 tys mieszkańców nie potrafi, mają dobrych gospodarza sołtysa dobrych menegerow a stomil może tylko pozazdrościć i popatrzeć w tv ,

 148. 03.02.23 14:07 Bart

  Realista nikt nie przyciagnal to ich rodzinny teren i ich widzimisie;) podobnie by bylo jakbysmy mieli u nas na podanym przeze mnie przykladzie

 149. 03.02.23 14:05 Bart

  Waldi jakby byl to bysmy nie mieli tego spektaklu dzis. Choc na starcie zapieral sie wlodarz ze mamy spokojnie zabezpieczony, takze to tylko bylo gadanie:)

 150. 03.02.23 14:04 Realista

  Ale ktoś sponsora strategicznego Bruk-Bet przyprowadził nie liczył aż sołtys zrobi zrzutkę i wyłoży miliony złotych na zawodowy futbolu, meneger potrafił czymś zainteresować wioska że ten wyłoży miliony był jakiś plan strategia bo nie wierzę że reklama i marketing z całym szacunkiem do tej wioski aby była ciekawa reklama nawet na stadionie w byłym polu kukurydzy,

 151. 03.02.23 14:00 waldi812

  Szakar, jeżeli podchodzimy holistycznie w perspektywie kilkunastu lat, to oczywiście masz rację. Cała baza sportowa leży, po stadionie lata hiena, dookoła kręcą się kawałki lodu, nie tak powinno to wyglądać. Ale niestety, był okres 3 lat zmarnowany, przejedzony, ośmieszony i za to odpowiadają już konkretni ludzie nie związani z miastem, którzy dali asumpt do nicnierobienia ze strony miasta. Oby w marcu zostały przeznaczone jakieś środki z budżetu, ale nie tak to wszystko miało wyglądać. Przed sezonem były deklaracje o budżecie na poziomie 3 mln złotych. Włodarze mieli walczyć o większe środki. To w końcu budzet na tym poziomie był zabezpieczony, czy też nie?

 152. 03.02.23 13:53 Bart

  Realista to zly przyklad tam wlasciele Bruk betu ogarniaja i ostro finansuja sa miejscowi stad pewnie ta wieź u nas sytuacja podobna by byla dopiero jakby np DBK wzueli i wkladalo gruba kase to by byla analogiczna sytuacja

 153. 03.02.23 13:47 Realista

  Emil jest wywiad z sołtysem Niecieczy panem Tadeuszem Wójcikiem mamy ektraklase walczy o Europę może jego warto zapytać jak zatrudnić dobrych menegerow i prowadzić klub ewentualnie zapytać też o budowę stadionu i o sprawy sportowe

 154. 03.02.23 13:47 Szakar

  NN Czerkasowa. Mnie przeszkadza, że prezydent doprowadził do ruiny ten klub, potem zepchnął odpowiedzialność na Brańskiego a dzisiaj daje 0 zł czyli zachowuje się, jakby to nie była jego sprawa. Tymczasem to jest jego sprawa, bo to największy klub w mieście i województwie. Z największą liczbą kibiców, trenujacej młodzieży. Prezydent powinien zorganizować minimum taką kwotę jak na AZS, o tym rozmawiajmy a nie o Brańskim. Dając nam 0 zł napluł na nasz klub. Rozmawiajmy też o tym ile potrzeba pieniędzy. Czy ktoś nam z klubu odpowie na to pytanie? na moje oko łączna potrzebna kwota to jest 900k. Mam rację?

 155. 03.02.23 13:44 nor

  Totalnie nie rozumiem decyzji klubu. Wyobraźmy sobie, że klub zapowiada: Gramy o awans, przyjdźcie na mecz z Polonią. To jest PR-owy przekaz na TAK. Ale trzeba mieć jaja, by podjąć ryzyko gry o wszystko. Obecna decyzja to zjazd do schronu. Tchórzostwo i dławienie dobrej energii wytworzonej po rundzie jesiennej. I wszystko po to, by zarobić 200-300 tys. zł z PJS - co i tak nie jest pewne, bo na tę kasę ochotę mają też inne kluby. Chyba że faktycznie po zdobyciu 40 pkt. Stomil będzie grał juniorami. A na trybunach zasiądą ich rodzice i 50 niespokrewnionych. Świetna koncepcja.

 156. 03.02.23 13:35 nowy nick czerkasowa

  Szkar - 10% ma w tym momencie miasto udziałów, zatem nie będzie problemu jak wpłacą ćwierć miliona😉 przecież miasto przed Brańskim spłaciło długi (spłaciło nawet samego Brańskiego, który pożyczył 800 tysięcy po to by klub przystąpił do rundy rewanżowej 2019). Zatem teraz się domagasz % wpłat, ale nie przeszkadzało Tobie jak udziałowiec posiadający 10% akcji zapewniał 3/5 dochodów?

 157. 03.02.23 13:34 Szakar

  waldi812 ja uważam, że za tą systuację odpowiada prezydent, który doprowadził swoim zarządem do bankructwa klub. Co więcej, to prezydent powinien zadbać o kolejne lata a nie Brański. Brański jest a potem go nie ma a my tu zostajemy. W jaki sposób prezydent zadbał o nasz klub? Co zrobił, prezydent, żeby klub był na lata zabezpieczony? Nic. Tylko ta rozmowa i tak nie ma sensu. mamy co mamy. Pytanie ile potrzebujemy pieniędzy, żeby grać o jak najlepszy wynik sportowy. Co proponuje zarząd w tej sytuacji? Jakie są pomysły nacisku na prezydenta? Ustalmy na dobry początek ile tych pieniędzy potrzeba.

 158. 03.02.23 13:32 Realista

  Emil poważnie skoro wioska 16 tys mieszkańców czy nieciecza 635 mieszkańców potrafią zorganizować klub, sponsora, menegerow którzy potrafa prowadzic klub piłkarski to może wysłać tam kogoś na staż, nie którzy polscy trenerzy jeżdżą zagranice i uczą się doświadczenia to może czas wprowadzić nowy trend olsztyński meneger na stażu, wszędzie można tylko nie w tym mieście

 159. 03.02.23 13:30 Bart

  Klasyczne dzialanie upadajacych przedsiebiorstw jak dziala to ok bawimy sie nie zakaldajac przyszlosci pozniej budza sie z reka w nocniku jak nic nie ma

 160. 03.02.23 13:28 Bart

  Waldi zgadzam sie dzialanie w momencie jak sie zesra to zadne działanie. Druga kwestia czemu ten entuzjazm kibiców pilakarzy sztabu nie wykorzystujemy tylko gnoimy? To jest co najmniej dziwne

 161. 03.02.23 13:25 Szakar

  Ja rozumiem, ze można wyadać każde pieniądze i nic nie uzyskać, więć zakładająć potrzebujemy PJS więc załóżmy 300k. Zapomnijmy na chwilę o PJSie a myślmy o awansie. Czyli 300k potrzeba na pewno. Ile jeszcze żeby walczyć o awans a nie defetystycznie chować się po lisich norach na stadionie :) ? Czy jeżeli będziemy mieli 500k + 400k z miasta to wracamy do walki? To są pytania do zarządu.

 162. 03.02.23 13:22 waldi812

  Przede wszystkim za obecną sytuację odpowiadają Ci, którzy weszli do nowego rozdania, gdy większościowy pakiet akcji przejęła spółka 10x. Dla każdego kibica to było oczywiste, że prezydent szuka zgreda, któremu podrzuci kukułcze jajo. I takiego znalazł. Pospłacał długi i dał pieniązki na 3 lata funkcjonowania. A w tym czasie towarzystwo bawiło się przednio, dolce far niente. Nikt nie zadbał o odpowiednie postanowienia w umowie z miastem, ustalające co będzie po 3 latach jej obowiązywania. I raptem wszyscy wielcy tego świata zatrzęśli się w posadach, bo nie będzie dalszego finansowania z miasta. Należało o tym pomyśleć już w 2019 roku. Miasto jakie jest, od dawna każdy widzi. Ale ktoś dostał złoty róg, a zaprzepaścił cały ten okres, gdy można było zbudować jakiekolwiek podwaliny pod coś sensownego. I dzisiaj mamy to, co mamy, oświadczenia które brzmią karykaturalnie, ale też w tym wszystkim nie można winić prezesa. W tym wszystkim jeden plus jest taki, ze piłkarze i trener są wreszcie głodni, no i Emil chyba też jest głodny, więc może w ten sposób oszukają rzeczywistość i zrobią coś poza schematem.

 163. 03.02.23 13:21 Szakar

  Bart. Ja to rozumiem, tak. Klub bankrut z wielkimi długami zostaje sprzedany inwestorowi na zasadzie, miasto spłaca stare długi i dofinansowuje przez okres na który się umówili. Tutaj wszystko odbyło się ok. Pytanie co nastąpiło dalej. Brański przedstawił swoją propozycje a miasto powiedziało nie i negocjacje się skończyły. Były to najdziwniejsze negocjacje w życiu jakie widziałem. Miasto nic nie zaproponowało. Ja proponuję zamknąć wątek Brańskiego, bo on nic nie wnosi. Skoncentrujmy się na teraz. Miasto ma obowiązek wspierania sportu, Stomil to największy klub sportowy w województwie. Miasto powinno go wspierać. Rozumiem, że aktualnie zarządzajacy chcą jak najwięcej w końcu to negocjacje. My kibice możemy to wspierać albo w kółko pisać o Brańskim. Dlatego powinniśmy się domagać realistycznie min. 400k zł od miasta na poziomie dofinansowania z AZSu. Po drugie jeszcze raz zadaje pytanie, pewnie ktoś z klubu to czyta, ile potrzebujemy kasy, żeby walczyć o awnas?

 164. 03.02.23 13:20 Bart

  A daj Bóg podniesiesz wszystko i jako calość robi sie pożądny budżet, zachecasz tym Kibicow, Sponsorow i Miasto- z takim przekazem tracisz wiecej niz zyskujesz

 165. 03.02.23 13:18 Bart

  Nor otoz kazda zlotowke trzeba podnieść z godnie z powiedzenuem grosz do grosza…, bo w przeciwnym razie wjdzie wydmuszka budzet.

 166. 03.02.23 13:13 nor

  Być może potrzebujemy tyle kasy, ile klub mógłby zarobić na większej liczbie sprzedanych biletów, gdyby podjął rękawicę, grał o awans, co wpłynęłoby na większą frekwencję na meczach. Ale oni wolą ,,grać,, o PJS i naiwnie myślą, że reszta klubów PJS odpuści, żeby zrobić dobrze Stomilowi. Większa i szlachetniejsza jest kasa do wyjęcia z biletów niż z PJS, wystarczy spojrzeć na ranking PJS i na ligową tabelę. Nie rozumiem tego tchórzostwa i braku szerszego spojrzenia u rządzących klubem.

 167. 03.02.23 13:12 Bart

  Mysle ze takiej kwoty nie da sie dokładnie rzucic przyklad Warta jak awansowala miala budzet na wysokosci naszego, przeciwny biegun Motor budzet wysoki mizerny efekt. Kwestia gospodarności i materialu ludzkiego.

 168. 03.02.23 13:08 Bart

  Szakar Miasto jest współwłaścicielem klubu i propozycja wpłaty, choćby na poziomie proporcjonalnym do wysokości % akcji powinna paść a nie padła. Patrzac ze miasto ma ok10% dawalo 2mln na sezon to z takim rozumieaniem MB powinien dac 18:) także twoje zalożenie spelnilo z nadwyzka jakbym mial sie czepiać:) ibecny rzad.acy klubem juz sie wypowiadal ze 200-400 go nie zadowala. Co jest lekko dziwne

 169. 03.02.23 12:59 Szakar

  Ja bym chciał, żeby ktoś z klubo jasno powiedział ile pieniędzy potrzebujemy na to, żeby walczyć o awans? Ktoś może nam tutaj z klubu odpowiedzieć?

 170. 03.02.23 12:55 Szakar

  Nor. Też myślę, że powinniśmy zawsze walczyć o jak najlepsze miejsce. To jest sport. Wywiad ma bardzo zły wydźwięk. Już bym wolał, żeby się do nas zwrócili o pomoc w finansowaniu, zachęcili do jakiś działań, wywierania presji na mieście ale boisko świeta rzecz i tam zawsze powinno się gryźć trawę.

 171. 03.02.23 12:44 nor

  Dramat. Nie chcę uderzać w prezesa, bo jest tylko tubą przekazującą decyzję innych osób. A decyzja jest fatalna i nielogiczna. Rezygnujemy z gry o I ligę dla 200-300 tys. zł z PJS? To znaczy, że albo ktoś nie potrafi liczyć, albo w tym klubie jest znacznie gorzej, niż to, co nam przekazywano przed sezonem. Czyli po prostu serwowano nam kit, gdy mówiono, że klub ma zapewnione finansowanie na ten sezon. Chyba że ten cały dramatyzm jest zasłoną dymną, która ma pomóc pozyskać kasę z miasta. Jeżeli tak, to jest to naiwna i niebezpieczna zagrywka. Bo w tym sporcie trzeba przede wszystkim wyjść na boisko i walczyć o zwycięstwo, tym wzbudza się szacunek, zjednuje się kibiców, daje się argumenty potencjalnym sponsorom. Kombinowanie i uniki spieprzą ten klub jeszcze niżej, jak nie w tym sezonie - bo mamy sporo punktów - to w następnym. Prędzej czy później to się zemści, gdyż nie ma nic wspólnego ze sportem, lecz z księgowaniem przychodów i rozchodów. Pięknie spuściliście powietrze ze wszystkich, którzy jarali się nadchodzącą rundą wiosenną. Kolejna świetna zagrywka PR-owa po akcji #najlepszeprzednami.

 172. 03.02.23 12:43 Szakar

  Miasto jest współwłaścicielem klubu i propozycja wpłaty, choćby na poziomie proporcjonalnym do wysokości % akcji powinna paść a nie padła. Nie było żadnych negocjacji. W spółkach tak jest, że jak jest ciężko to się proporcjonalnie dorzucamy? Czy miasto wyszło z taką propozycją? Nie. Miasto znalazło frajera Brańskiego, na którego można było zwalić winę i przestać płacić a my tą narrację kupujemy. Miasto jest od wspierania sportu, klub integruje mieszkańców. Największy klub sportowy w regionie dostaje całe 0 zł. Nie 100k, nie 200, nie 400k, tylko 0 zł Czyli nic. Mnie to wkurza. Płacimy tutaj podatki, klub jest bardzo ważny dla kilku tysięcy mieszkańców i co? 0 zł Skończmy już o Brańskim, wymuśmy pieniądze na mieście i to nie pieniądze rozkładające budżet ale min pieniądze na poziomie finansowania AZSu.

 173. 03.02.23 12:34 Emilozo

  Realista Ty o tych Niepołomicach poważnie czy sarkastycznie?

 174. 03.02.23 12:32 Szakar

  Bart i Kot. Wina leży od samego początku po stronie miasta. Doprowadziło swoim zarządzaniem do katastrofalnej sytuacji. Klub był zadłużony na miliony złotych, nie płacił pensji, był zagrożony spadkiem. To miasto wojewódzkie które nie wybudowało, żadnej piłkarskiej infrastruktury! My nie mamy nawet jednego całorocznego krytego boiska! Wasze patrzenie wstecz kończy się na Brańskim. Tymczasem to miasto i prezydent doprowadziło nas na skraj przepaści. Przyszedł Brański, zainwestował własne pieniądze, zmusił miasto żeby zostało partnerem i zaczęło cokolwiek płacić. Popełnił mnóstwo błędów ale my teraz jesteśmy ostatnimi frajerami, nie dostrzegając, że winne jest miasto i prezydent. Również winne temu, że dało 0 zł Ja rozumiem, że miasto nie wywala milionów na klub ale brak dotacji na poziomie choćby równym AZS-owi jest skandalem! Tak jak jest skandalem, że w naszym mieście nie było nawet jarmarku bożonarodzeniowego. Nasze miasto się rozpada, nie jest zintegrowane i za to odpowiada polityka prezydenta, bo to on jest liderem a nie dorósł kompletnie do tej funkcji. Teraz nas robi centralnie w konia a my mu na to pozwalamy i ględzimy o Brańskim.

 175. 03.02.23 12:24 Bart

  Kot te czasy można spokojnie nazwać "Erą Dwóch Michałów"

 176. 03.02.23 12:20 Bart

  te dofinansowania z gmin na dużym poziomie są przekleństwem tych klubów bo nigdy nie naucza się gospodarności i dobrego funkcjonowania nauczeni kroplówki wysokości 50% budżetu i efekt ogólnopolskiego stanu piłki mamy jaki mamy (sportowo dno a jak kończy sie finansowanie to zaliczymy Wigry czy Bełchatów). niech miasto da to 200-400 tyś to jest adekwatna kwota do tego co w zamian daje klub ale niech te kluby zaczną funkcjonować normalnie. Dalej będę uważam że mamy moment w którym są na to duże szanse, ale nie z takimi komunikatem jak ten przez prezesa przekazany ostatnio.

 177. 03.02.23 12:16 Kot

  Bo od momentu kupna Stomilu przez Brańskiego z miasta szły pieniądze na klub i długi i klub był we władaniu Brańskiego, to trudno mówić o mniejszej kwocie niż cała z długami, bo to po prostu jest logiczne. Po drugie Brański dostał po 2 mln zł na sezon przez 3 lata na funkcjonowanie klubu, a nadal chciał od miasta dofinansowania klubu 50:50, mimo że posiadał ok. 85% akcji, a miasto 10 i przez 3 lata grał miastu na nosie, m.in. zatrudniając w roli prezesa akademii Andrzeja Królikowskiego. Sprzeniewierzył publiczne pieniądze, o czym pisałem niżej, nie zainwestował w żadną infrastrukturę, nie rozwinął klubu sportowo, a wręcz przeciwnie, zatrudniał ludzi, na których miasto nie mogło patrzeć, i po 3 latach wyszedł z propozycją 50:50, mimo że nadal sam decydowałby, na co szłyby pieniądze. To, że teraz jest 0 od miasta, to wina Michała Brańskiego, jego ekipy i jego zarządzania klubem przez 3 lata, o których trudno powiedzieć cokolwiek dobrego, że ruszyło się do przodu w jakimkolwiek aspekcie, bo w każdym Stomil się cofnął. Stąd teraz jest 0. Gdyby za te pieniądze Stomil bił się o awans, gdyby powstało 1-2 boiska dla dzieciaków, gdyby akademia działała prężnie i była konkurencyjna w kraju w czymś więcej niż futsal dzieci i futsal kobiet oraz nie było afer, na stadionie frekwencja nie spadłaby z 2500 do 800, to można by mieć pretensje, że jest 0. A tak 3 lata zarządzania klubem przez Michała Brańskiego, to średnio 1 afera na pół roku w lokalnym środowisku + kilka na miarę ogólnopolską.

 178. 03.02.23 12:08 Bart

  Szakar z tym czyja to wina? zrzucając winę tylko na kibiców ze mają być mięsem do wykorzystywania (niech daja 200-400 tyś i pewnie tyle dadzą ale nie że budżet 3mln klubu wg informacji przed sezonem z czego 1,4mln od miasta chca blisko 50%) to nie bądź śmieszny wina leży w większości po stronie zarządzających-własciciela doprowadził jednak do wielu wpadek przez ten czas i do stanu obecnego-to obciąża właściciela. Przykład czysto hipotetyczny: Jak moja firma by źle funkcjowała to kogo to obciąża mnie czy Jarka Wójta czy sąsiada?-tłumaczenie typowego słabego człowieka winni wszyscy tylko nie ja. To ze nie jesteśmy siła dla polityków to od dawna piszę bo ilość ludzi na trybunach się zmniejszyła a to konsekwencja też działania takiego a nie innego zarzadzających. Dostał 4 lata temu duży handicap że miasto spłaciło dług spółki-mało kiedy się spotyka, dostawali dofinansowanie (które przejebali) mieli entuzjazm i ilość kibiców. Po 4 latach mamy co mamy a Ty piszesz ze to wina kibiców? Chwała kibicom ze tych 800 wiernych i tak zostało po tym cyrku.

 179. 03.02.23 12:04 Realista

  Trzeba poprosić osoby z wioski Niepołomice i nieciecza i iść na korepetycje jak pozyskać sponsorow i prowadzić kluby na poziomie od Ekstraklasy do 1 ligi bez wsparcia samorządu lub w nie wielkim stopniu bo wioska 635 mieszkańców nie jest w stanie utrzymać klub kwota 4 czy 5 milinów złotych,

 180. 03.02.23 11:22 Szakar

  Kot mam pytanie, dlaczego posługujesz się kwotą 16 mln, które dało miasto a które jakoby wydał Brański? Przecież klub był zadłużony. Miasto które odpowiadało za klub w poprzednich latach doprowadziło do finansowej katastrofy i musiało spłacić długi których narobiło. To miasto i prezydent, zabrali z naszej kieszeni pieniądze poprzez skandaliczne zarządzanie. Brański wyłożył własną kasę i jako jedyny doprowadził do tego, że miasto zobowiązało się, do wykładania pieniędzy. To, że zmarnował potencjał zgoda ale chciał dalej wydawać pieniądze, gdyby miasto wykładało tą samą kwotę co on. Był ostatnim człowiekiem w tym klubie który zmusił Grzymowicza do wydawania konkretnych pieniedzy na nasz Stomil. Niestety w tej chwili mamy całe zero od miasta. Czyja to wina? Tego, że nie jesteśmy silnym środowiskiem i nie umiemy razem nic stworzyć i wymusić. Po prostu przestali się z nami liczyć, bo nie stanowimy żadnego zagrożenia. Popiskujemy na forum. Co do wywiadu to niestety, skrzydła podcięte. Uważam, że powinniśmy się zawsze bić o wejście do 1ligi a potem ekstraklasy. To sport a nie cyferki w kajecie.

 181. 03.02.23 11:18 stomil olsztyn forever

  Adam Malina - czyli piłkarze mają się zrzec kasy? Czy w kolejny sezon 2 ligi chcesz wchodzić z np 700tyś długu, aferami z brakiem wypłat i sprawami sądowymi, bo budżetu nie udało się domknąć?

 182. 03.02.23 10:45 Bart

  fakt parę wątków ruszyliśmy. Czepiamy się tylko 8 miesięcy z 3,5 roku a pozostałe nie były wiele lepsze pod tym względem:)

 183. 03.02.23 09:43 Realista

  Bart transfery o których napisal kot czyli lotewsko holederski ich promotorem i pomysłodawcą był duet 2 reprezentantów bo przecież zawodnicy z zagranicy są mniej wymagająco finansowo, zapomniano napisać o najważniejszym testowanym pilkarzu rezerwowym z San Marino którego ostatecznie nie zatrudniono ,

 184. 03.02.23 08:59 Adam Malina

  Oczywiście pisząc "czy my naprawdę chcemy iść tą drogą?" miałem na myśli koncentrowanie się na kasie z PJS, a nie na jak najlepszym wyniku sportowym. Jestem przekonany, że u nas takich numerów jak w podanym przykładzie z Sosnowca nigdy, by nie było.

 185. 03.02.23 08:52 Adam Malina

  Moi drodzy, jakich my czasów dożyliśmy? Zagłębie Sosnowiec wystawia młodzieżowca i go zdejmuje w 16 sekundzie meczu żeby zyskać kasę z PJS. Pieniądz niestety rządzi światem. Czy my naprawdę chcemy iść tą drogą? Mi równie bliska co piłka nożna jest piłka ręczna i tam jest bardzo dobry ciekawy przykład, podobny do naszego. KPR Legionowo gra w odpowiedniku Fortuna 1 ligi. Znam Prezesa i chłopaków tam grających. Oni mają gdzieś ten brak kasy i robią co mogą, by sportowo wygrywać. W zeszłym roku wygrali ligę (nie awansowali rzecz jasna z powodu kasy i zostali w Lidze Centralnej) w tym roku też są na dobrej drodze żeby znów triumfować. Sponsorzy widząc ten upór i charakter sami się do nich garną i jeżeli w tym roku uda się wygrać ligę to myślę, że tym razem wejdą na najwyższy szczebel. To uważam jest dobry przykład do naśladowania. Wszyscy w Stomilu powinni dmuchać do tej samej trąbki. W każdym meczu gryziemy trawę, walczymy tylko i wyłącznie o zwycięstwo, a jak na koniec sezonu okaże się, że sportowo możemy awansować tylko nie ma kasy to jest duża szansa, że zrobi się potężne zamieszanie i może będzie jak w przypadku takiego Legionowa? A jak nie będzie kasy to po prostu zostaniemy w II lidze, ale na Boga nie może być tak, że zespół jest na 4 miejscu, ma 2 punkty straty do 2 miejsca, a Prezes mówi "celem jest utrzymanie się w II lidze i gra o jak najwyższe miejsce w Pro Junior System". To zabijanie ambicji u sztabu i tych walecznych chłopaków. Już nie mówiąc o gaszeniu entuzjazmu u nas kibiców. Olsztyn jest jaki jest, ale nie wierzę, że nie jesteśmy w stanie wysłupać finansów nawet na tę trzecią klasę rozgrywkową w najgorszym wypadku, bez PJS. O "pomocy" miasta to chyba nie ma co pisać, bo już wszystko zostało powiedziane/napisane.

 186. 03.02.23 00:43 Bart

  Era Adriana to nie Era dwóch reprezentantów, sugerował się zdaniem ale kogo innego od początku i dalej ta osoba jest tylko w innej roli:)

 187. 03.02.23 00:16 EXTRA

  Tylko gdzie te pieniądze , gdzie w tych czasach , za kim idą . Chwała PJS . Taktyka jest - ogrywamy młode narybki , tylko skąd , z jakiej szkoły . Nara

 188. 03.02.23 00:07 Realista

  Myślę jeśli szymon nie da rady to powinien zajączkowski wrócić i zejerem stworzą dobry duet na trudne czasy już kiedyś w 7 dni zorganizowali drużynę i utrzymali się w 1 lidze

 189. 03.02.23 00:03 Realista

  Wlasciel sugerował się opinią 2 byłych reprezentow kraju w piłkę nożną ich doświadczenie i ich analiza wystarczy za to dostawali wynagrodzenie nie potrzebował rzeczoznawcy sportowego aby potrzymać ich zdanie, trenera wybrał zarząd i to jest winna po stronie klubu wyniki słabe i za długo czekano z decyzja o zwolnieniu też winna klubu, jedyne co właściciel źle zrobił to źli ludzie na nie odpowiednich stanowiskach, jedyne co zostaje to życzyć klubowi że znajdzie się drugi michał który mimo bardzo trudnych warunków do prowadzenia klubu będzie chcial podjadz się trunek misji w mieście wolnym od futbolu

 190. 02.02.23 23:58 EXTRA

  Myślisz że Szymon jest gotowy na 1 ligę . Czy realny jest potencjał piłkarski na ten poziom . Może ta kasa z POLSATU by wpadła ?? Może . Tylko kiedy ?? Nie stać nas , nie ma kasy , nie ma sponsora , czy to w mieście , czy w sponsorze . Obrazimy się na to ?? Możemy i tyle

 191. 02.02.23 23:55 Bart

  uzupełniając po to jest piramida zatrudnienia że ten na górze bierze odpowiedzialność za tego niżej za to ma większy hajs czy splendor w razie powodzenia

 192. 02.02.23 23:54 Bart

  Realista jednak wina ostatecznie lezy po stronie właściciela- piłkarzy dobiera trener, trenera zatrudnia prezes- prezesa wybiera właściciel i niestety suma sumaru on odpowiada zgodnie z twierdzeniem jesteś tak mocny jak twój najsłabszy pracownik, a pracowników on dobierał sami się nie zatrudniali:)wszyscy mówili zwolnij Adirana on uparł się ze będzie na jego i efekt widzieliśmy końcowy. Dziś jada wszyscy tylko po prezesie powiedział tylko to co mu osoba decyzja kazała a kto inny jest dziś decyzyjny-swoją droga fajnie po raz kolejny zdejmuje z siebie odpowiedzialność:)

 193. 02.02.23 23:49 nowy nick czerkasowa

  Tylko ktoś tego trenera zatrudnił. Bo chyba nie kibice w tajnym głosowaniu?

 194. 02.02.23 23:46 Realista

  Extra w każdym klubie po seri kilku porażek z rzędu zwalnia się trenera nie dotyczy Olsztyna tutaj dopiero publiczność gwizdami i za pomocą portalu stomil olsztyn pl zdecydowano o zwolnieniu charakternego Adriana

 195. 02.02.23 23:46 EXTRA

  Jeśli chodzi o post za dużo myśli do przekazania - emocji . Sam tego nie mogę przeczytać

 196. 02.02.23 23:39 Realista

  Kot kto odpowiada za wyniki sportowe klubu? Kto odpowiada za transfery do klubu? Kto sprawdza umiejętności przed podpisaniem kontraktu zawodnika? Odpowiedź trener w normalnej pracy jeśli nie dajesz rady to jesteś zwolniony za późno zwolniono charakternego Adriana, wina po stronie klubu i pseudo trenera , właściciel zapewne sugerował się opinią pseudo trenerów przez podpisaniem kontaktów zapewne napewno nie widział ich umiejętności bo był zajęty innymi sprawami,

 197. 02.02.23 23:37 EXTRA

  Lub Ty mi , może jestem w błędzie ??

 198. 02.02.23 23:33 EXTRA

  Kociamber przyjdź wiesz gdzie to Ci wytłumaczę na spokojnie . Bez ubliżania kto jest nikim kto jest ?? Szalejesz z ta kasą - nie jesteś do końca sprawiedliwy w ocenie

 199. 02.02.23 23:33 Bart

  Extra ale mamy Grabowskiego który wszystkich zadowala to dostaje takie info od pracodawcy ze ręce opadają

 200. 02.02.23 23:30 EXTRA

  Stawski dziwny traf . Wielu "nie kibiców " Twoim zdaniem - siedzących bliżej niby loży , uważało gościa za trafny wybór - rozjechał się , upierał się przy swoim wyborze personalnym - błąd , wielki błąd . Ale czy Majewski był wielce kochany ?? Zrobił robotę później?? Pytanie ponawiam , Czy jesteś zadowolony z tej sytuacji?

 201. 02.02.23 23:27 Bart

  jeszcze mistrzostwo marketingu wyszło w dniu sprzedaży karnetów dostaje kibic obuchem na zachęte, podobnie było jak była akcja cegiełka to smród z Łysym był na zachętę. Tego nawet w podręczniku dla akwizytorów nie uczą:)

 202. 02.02.23 23:22 Kot

  Extra, dostałeś jakiegoś wylewu w trakcie pisania ostatniego komentarza, bo zaprezentowałeś taki bełkot i chaos w myślach, interpunkcji i logice, że nic nie zrozumiałem, a niby jest napisane po polsku? Gdybym wiedział, kim jesteś, tobym ci po karetkę zadzwonił. Może już mi nie odpisuj więcej i nie będziemy ze sobą dyskutować, bo to nie ma absolutnie żadnego sensu. W moim świecie nie ma różowych jednorożców i Michała Brańskiego, który utrzymuje Stomil w 100% z własnych środków.

 203. 02.02.23 23:22 Bart

  to ze ma wpływ na teraźniejszość też rozumiem bo nie byłoby Kurkumowych rządów bez tej przeszłości:)

 204. 02.02.23 23:21 Bart

  czerkasow moze źle to ujałem dla mnie z przeszłości trzeba wyciągnąć wnioski nauke później odkreślić gruba linią i budować coś - odwrócili się pozycjami także liczyłem ze ten bodziec pomoże widać myliłem się, budżet był widać wydmuszką i dalej jest bo nawet skromny się nie okazał patrząc na komunikat w połowie sezonu. Nie mogę za to pojąć idei takiego komunikatu jak ten wczorajszy. chyba ze idziemy za 2 tygodnie na rozmowy z miastem o kasę to ok bo zawsze coś przed negatywnego odwalali i szli po kase zdziwieni że jej nie dostają -w tej kwestii tez zresztą 100 razy pisaliśmy i w kółko to samo jest

 205. 02.02.23 23:19 Pablo Olsztyn

  Eeeeeeeeeekstra jutro wchodzac do klubu i podpisując listę obecności napisz jeszcze że dojebales Pablowi, Kotowi i innym na forum bo pluli na władze klubu które przejechały zajebista kasę i zrzuciły Nasz klub do II ligi ehh @@ Bart ma rację bo to już było i martwmy się tym co teraz się dzieje ale i pamiwtamy wszyscy co było za rządów MB i dlaczego jesteśmy tu gdzie jesteśmy. Ktoś k..wa mać tą kasę rozjebał i tyle. @@ Teraz mamy kolejny armagedon że ekipa piłkarzy zgrana przez fajnego trenera ugrała 4 miejsce a klub mówi sorki tylko utrzymanie i PJS. Zaś wg niektórych na PJSsie możemy realnie ugrać 200-300 tys. A i że jednak w I lidze podobne koszty a kasa od Polsatu wpada. Dlaczego klub nie chce w I lidze szukać sponsorów nie wiem . Ale liczę że to tylko zasłona dymna przed miastem i ewentualnymi sponsorami że jeśli nie dadzą kasy to nie walczymy. @@ Przykre że do tego doszło.

 206. 02.02.23 23:17 Kot

  Stawski jest skutkiem słabego zarządzania przez 2 lata, a nie przyczyną spadku z ligi. Doszliśmy do momentu, że mogliśmy sobie pozwolić na słabego trenera, który przyjąłby na asystenta prezesa klubu, oraz na słabych piłkarzy z rezerw Wisły Płock albo z kongijskiej akademii Krzysztofa Stanoskiego. To są skutki, a nie przyczyny. Przyczyny to zatrudnienie Jurgi, później Kowalewskiego, emisja cegiełek-akcji, wątpliwe ruchy transferowe, itd. Stawski to już efekt finalny, takie podsumowanie wszystkiego. Bis na koncercie.

 207. 02.02.23 23:16 Parsifal

  Tak abstrahując od kondycji finansowej klubu, to po słowach prezesa o " utrzymaniu sie w lidze " nabieram pewności, że czekają nas groteskowe mecze :) takie w stylu " dajcie z siebie wszystko, ale żeby przeciwnik nie przegrał " :)

 208. 02.02.23 23:12 Realista

  Nikt inny nie chciał on próbował a wiesz jak w olsztynie jest traktowana piłkę jak zło 1 stopnia nie wspominając o ruinach stadionu na których jest anty reklama firmy i nazwiska a mimo to przedluzyl bycie Stomilu w 1 lidze dopiero experci i charakterny Adrian i jego charakterni zawodnicy przyłożyli się do spadku do 2 ligi

 209. 02.02.23 23:06 Bart

  Realista za podjecie wyzwania mysle kazdy powie że tak za realizacje już nie.

 210. 02.02.23 23:06 nowy nick czerkasowa

  No jak się Emil wkurwił to już nie ma zmiłuj. Po kiego dyskutować z tchórzem, który nie ma odwagi podejść do kibica pogadać a tyko produkuje swoje ekstra zmazy na tym forum? Skąd my to znamy? Retoryka właśnie z czasów Kowalewskiego o "pewnych oportunistycznych grupach kibicowskich"Bart - piszesz o roztrząsaniu przeszłości? Ta przeszłość ma ogromny wpływ na dzień dzisiejszy. Po dziś dzień jest w klubie jeden Michał, który kręci się w klubie od czterech lat. Drugi Michał ma jeszcze swoje udziały w tym klubie i obaj mają realny wpływ na decyzje w klubie. Bo co ma powiedzieć prezes? Że mu kazano jeszcze bardziej przykręcić kurek, aż w taki sposób, że, między słowami, twierdzi, że klub może utracić PŁYNNOŚĆ FINANSOWĄ??? Rzecz nie do pomyślenia niemalże od czterech lat. Jedynym wyjściem jest pójście w ślady Puciłowskiego i uciec.

 211. 02.02.23 23:03 Realista

  Brański mając swój biznes traktował stomil jak hobby zainteresowanie chciał isc śladami innych biznesmenów posiadających kluby piłkarskie i w tym celu zatrudnił doświadczonego dyrektora i prezesa którzy mieli za zadanie stworzyć klub a on zajmie się poszukiwaniem sponsorow a że po kilku miesiącach nie powodzen transferowych nie było dalszej energi do prowadzenia tego klubu, za nie udane transfery odpowiadaja w 1 kolejności trenerzy, dyrektorzy, prezes a właściciel większościowy za mocno zaufał nie do końca odpowiednim osobom, szacun dla Michała że mimo wszystko chciał uratowac klub mimo wszystko próbował

 212. 02.02.23 23:01 Kot

  Widzę, że nie czytasz, bo może byś takich głupot nie pisał później. Zagrałem se uspokajającą partyjkę szachów i jestem niesamowicie pobudzony teraz.

 213. 02.02.23 22:58 Bart

  Extra brak tej młodzieży tez obarcza w dużej mierze erę Branskiego 3,5 roku to juz kawal czasu a tam w średniowiecza po dziwnych zabiegach do epoki kamienia lupanego doszli wyjątek grupa Zejera z ktorej juz raczej nic wielkiego nie wyjdzie Bo też została zmarnowana tudzież nie dostała Szansy

 214. 02.02.23 22:58 EXTRA

  Emilozo Ty to nie cała społeczność kibicowska - Ty działasz , ale gdzie reszta 1000 osób . Żona mnie spytała- czemu rodzice ze szkółek trenerskich . z roku na rok nowi , nie chodzą na STOMIL ze swoimi dziećmi . Dziwne pełne zainteresowanie piłka własnych dzieci - klub w mieście , co jest ?? KOCIAMBER jeszcze nie przeczytałem , dziwnie aktywny jesteś WOW

 215. 02.02.23 22:53 EXTRA

  Emilozo taki kurde miał… pomysł - straszny , dziwny Postawiła na takich nie innych , dziwne . Niestety nie uwierzyliśmy - wręcz wyśmialiśmy Red- bull i itp - ale wskrzesił Stomil na tamten moment . Ludzie , życie to momenty , muszą zadziałać - jak nie to giniesz . Poszło wtedy - MOIM ZDANIEM , powtarzam moim zdaniem , lecz nie poszliśmy za tym . Błędy nasz przytłoczyły, jego niesforność , jego zadufanie , ale i także tzw. Warszawka . Lecz teraz NIC , teraz mamy PJS . Hmm jak to pisze Pablo , czego chcemy w tym OLSZTYNIE piłki z tradycją - niech wypływają nasze narybki , tylko z czego jak NIC NIE MA . Gzie ten klub . Gdzie Ci fanatycy . Krew zalewa wszystkich . Więc tylko całość zdziała cuda - ale czy jest??

 216. 02.02.23 22:53 Bart

  Kot na te krzeselka to Miasto dalo z tego co Pamietam 500k Ktore zostalo przejedzone i Dopiero jak miasto zaczelo sie burzyć to je zamontowali - o ile mnie pamiec nie zawodzi

 217. 02.02.23 22:50 Kot

  Miasto dało i zaczęło wymagać wyników, nie było wyników, nie ma kolejnych kroplówek. Ile ty w ogóle dałeś Stomilowi, żeby pisać Emilowi, żeby coś dał, jak chce wymagać?! Ile czasu swojego poświęciłeś na Stomil, ile swoich umiejętności, ile dałeś innym kibicom, czy jesteś sponsorem Stomilu, ile akcji-cegiełek kupiłeś? Twoja bezczelność nie zna granic. Jeszcze piszesz to tak, jakby tylko pieniądze Brańskiego opłacały kontrakty tych słabych zawodników, gdzie udowodniłem wcześniej, że to nieprawda i były to też pieniądze publiczne, czyli wszystkich mieszkańców Olsztyna. Przyjmij to do wiadomości. Nie można całe życie wypierać złych informacji.

 218. 02.02.23 22:48 Bart

  To chyba średnie podejsie Extra jednak do kibicow, kazdy daje ile może- wywyzszanie czy umniejszanie jest srednie o tym juz dyskutowalismy kazdy jeden jest potrzebny i ważny. Branski ok daj trochę swoich trochę dostał i przejebali . Tysiac razy kazdy mowil ze wszedl Dal to chwala jemu ( tu sie zgadzam) ale pózniej 3 lata przebimbalo przejedli zmarnowali kase potencjal i czas i za to juz tez trzeba rozliczyć a to w negatywnie wypada juz, napewno pocieszony z tego tez nie jest prawdopodvnie zawiodla ufnosc ludzilm plus jednak srednia ocena tego co sie dzialo na biezaco bez wyciagania wnioskow, wiele bledow bylo powielanych mimo mowienia o nich. Ten temat przerabialismy juz 1000 razy na forum. Dzis jest dzis, udalo sie wytworzyć pozytywne emocje w kolo klubu i ten wczorajszy komunikat to strzał jednocześnie w dwa kolana, nie mamy kasy to wie kazdy z nas mozna to bylo w bardziej dyplomatyczny sposób zalatwic, tymbardziej ze raz juz przerabialismy taki przekaz odgórny grania na PJS i skończyło sie negatywnie.

 219. 02.02.23 22:46 Kot

  Nie chce mi się z tobą dyskutować, bo ty nawet nie rozumiesz, że ja piszę o czymś zupełnie innym. Nie piszę o pieniądzach Michała Brańskiego, tylko o środkach publicznych. Nic mnie nie obchodzą pieniądze Michała Brańskiego i to, ile włożył on w swój klub, który kupił od miasta, dostając jeszcze na niego z 16 mln zł. Interesuje mnie, ile pieniędzy moich i innych mieszkańców miasta, podatników, wydano na takie futbolowe łamagi, które wymieniłem. I uważam, że zwrot tych środków byłby dobrze widziany, może otworzyłby w przyszłości klubowi drzwi do ratusza. Miały być wielkie inwestycje, które prezentowano przy emisji akcji-cegiełek, a zainwestowano jedynie w portfele kolejnych prezesów i w portfele holenderskiego menedżera oraz cienkich piłkarzy, których wymieniłem. A ty mi coś piszesz, że Brański milion dał ze swoich pieniędzy. No, i fajnie, że dał i sam wydał. A miasto dało 16 z budżetu miasta, czyli z pieniędzy moich i innych mieszkańców Olsztyna kosztem inwestycji miejskich, przedszkoli, szkół, opieki społecznej czy dziurawych dróg i chodników. I te pieniądze też wydał Brański na zatrudnienie Jurgi, Kowalewskiego, Czereszewskiego, Stawskiego, Lecha, Głowackiego, Kleitza czy 14 zawodników, których wymieniłem. Zwrotu tych pieniędzy miasto powinno żądać, bo w żaden sposób nie służyły one rozwojowi klubu, jakkolwiek nie próbowałbyś wybielić i zamydlić sytuacji, to miejsce w tabeli w trzech kolejnych latach pokazało, że doszło do prawdziwej degrengolady klubu na każdym szczeblu i po 3 latach z finansowaniem z miasta rekordowym rzędu 2 mln zł na sezon Stomil przyniósł wstyd na każdym polu: organizacyjnym poprzez m.in. afery transferowe i kradzieżowe oraz sportowym poprzez zajmowanie coraz niższego miejsca w tabeli z zagranicznymi zawodnikami aż do spadku z I ligi. Jedyna inwestycja 3 lat to te kilkaset brudnych siedzeń na stadionie, które przynajmniej pasują do reszty stadionu, bo nad nimi też można tylko zapłakać. Ty jesteś z tych, którzy klęczą przed innymi ludźmi, którzy po prostu mają więcej pieniędzy. Dlatego byłbyś gotów szukać sponsora tytularnego, ale o tym nie ma co pisać. Największą żenadą, jaką widziałem w ostatnich latach na stadionie Stomilu, a sporo widziałem, to bandy klakierów z sektora 2 stojące pod sektorem VIP, czołobitnie krzyczące w kierunku loży honorowej podziękowania dla "pana Michała" za uratowanie klubu. No, dziękuję za taki ratunek. Brał Stomil w I lidze, a jak uciekał z tonącego okrętu, bo już mu się znudziło, to byliśmy na prostej drodze do II ligi. Ale milion dał ze swoich na swój klub. No, kurwa, xD. XD. Myślę, że to zasługuje na pomnik przed wjazdem od ul. Leonharda albo co najmniej jakieś okazałe popiersie. Może nazwijmy jego imieniem jakąś trybunę, może tę, na której miał wybudować krzesełka albo tej pod efektownym telebimem? Albo nazwijmy w klubie salę VIP im. Michała Brańskiego, w której w tym momencie jest jakieś 5 st. C na minusie. Jakoś trzeba uhonorować mecenasa sportu, który milion wpłacił na swój klub, który tak kochał, że od razu chciał mu zmienić herb i pozwolił majstrować przy nim Kowalewskiemu.

 220. 02.02.23 22:36 Emilozo

  Oho :) Nie kompromituj się tekstami “Daj to wymagaj”, bo kibice tego klubu udowodnili wiele razy, że mogą dać wiele dla Stomilu. Jakbym podsumował swoją charytatywną działalność dla Stomilu przez 23 lata chociażby prowadzenia tego portalu to byś się zdziwił… ale dyskusja uciekła od problemów dzisiejszych.

 221. 02.02.23 22:33 Emilozo

  Ale Stomil to większość mojego życia i krew mnie zalewa jak widzę, że przyklaskujesz pewnych zagraniom. I krew mnie zalewała jak pieniądze pana Brańskiego były tak marnie wydawane i myślę, że Michał też był wnerwiony, że nie pykło. Tylko tak jak pisze Realista, tego już się zmienić nie da, ale nie można tego chwalić, bo nie ma nic gorszego w futbolu jak przepalanie hajsu na wynalazkowe transfery.

 222. 02.02.23 22:30 EXTRA

  Daj to wymagaj

 223. 02.02.23 22:29 EXTRA

  To nic nie twoje

 224. 02.02.23 22:28 Emilozo

  Nie no zajebiście... extra brawa się należą, że pieniądze zostały wydane na kontrakty marnych zawodników!

 225. 02.02.23 22:22 EXTRA

  Kociamber człowieku to koleś dofinansowywał klub na poziomie 1 000 000 zł żeby sobie wydać ./ ja pierdziele bawimy się wyjdę bańkę . bo lubię

 226. 02.02.23 22:17 Bart

  Roztrząsanie poraz kolejny przeszłości raczej nie pomoze, bylo minelo wnioski powinny byc wyciagniete z tego czy sa to juz druga sprawa

 227. 02.02.23 22:08 Kot

  Realisto, co najmniej połowę tych zawodników nie zatrudnili Kowalewski z Czereszewskim, tylko inni specjaliści. Nie zwalajmy wszystkiego na tę dwójkę, która przez 3 lata ściągała piłkarzy przez 2 okienka transferowe. Te wzmocnienia były zbyt długo tolerowane, ale przecież Loshi i Kovalonoks świetnie wyglądali w treningu indywidualnym podczas swej półrocznej karencji, gdy nie mogli grać w piłkę. Michał Brański tak się nimi zachwycał, mimo że dostał radę od właściciela Rakowa, który - jak widać po wynikach - zna się na piłce jakiś 1000 razy lepiej. I co było potem? Dwie zsyłki do rezerw i rozwiązania kontraktów. Uczciwym wyjściem byłoby takie postawienie sprawy: miasto dawało na klub 2 mln zł rocznie, więc - tłumaczę dla mniej kumatych - % całości budżetu wyliczony wg wzoru 2 000 000 / cały budżet = x, a następnie każdy wydatek na kontrakty na wymienionych przeze mnie zawodników liczony wg wzoru: (kontrakt zawodnika + prowizje + pozostałe wydatki) * x = y1, itd. aż do y14 i następnie liczymy sumę y1 + y2 +... y14 = z, jak kwota do zwrotu przez większościowego właściciela za sprzeniewierzenie publicznych pieniędzy na tych placków. Gdyby obecny prezes miał trochę wolnego czasu, to pewnie wszyscy z wielką chęcią poznalibyśmy kwotę z, która została po prostu utopiona w studni. Bo ta kwota z - strzelam - między 1 a 2 mln zł rozłożyła Stomil i doprowadziła do jego upadku. Pamiętajmy, że 2 mln zł to był cel emisji cegiełek zwanymi akcjami pod nazwą #NajlepszePrzedNami. Moim zdaniem kwota nieprzypadkowa.

 228. 02.02.23 21:58 Bart

  Blad powinno być „tych nie znam” a nie „tych nie mam”:)

 229. 02.02.23 21:55 DJKS

  Wydaje mi się, że z finansowego punktu widzenia gra w 1 lidze kalkuluje się bardziej niż tułanie się w lidze 2 (takie porównania były już gdzieś publikowane). Nie rozumiem zatem sensu wypowiedzi pana Tymińskiego. Skoro Stomilu nie stać na 1 ligę, to i na 2 panie prezesie was nie stać. A mocniejsze podstawy do rozmów z poważnym sponsorem/inwestorem na pewno mogą się odbyć z poziomu 1 ligi.

 230. 02.02.23 21:49 Bart

  Kocie sam sobie odpowiedziałeś, zyski indywidualne (nie mowie o pienieznych bo tych nie mam to sie nie wypowiadam) sa jednak dość duze przy niektórych:)

 231. 02.02.23 21:37 Realista

  Kot tych zawodników ściągnęli specjaliści pele z klewek i łysy z suwałk i zarząd klubu wierzył byłym zawodnikom że wiedza kogo zatrudniają w klubu jedyne za co można przyczepić się że tak długo były tolerowane sportowo słabe transfery

 232. 02.02.23 21:36 Kot

  To po co komuś udziały w klubie, spółce prawa handlowego, jeżeli nie potrafi jej utrzymać? Jaki jest sens posiadania udziałów w klubie, jeśli się nie ma środków na zapewnienie mu funkcjonowania? Po co się pchać do czegoś takiego? I jeśli się nie ma, by włożyć, to może po to, żeby wyjąć?

 233. 02.02.23 21:32 Bart

  Kocie z pustej kegi piwa nie nalejesz:)

 234. 02.02.23 21:29 Kot

  Jeżeli pieniędzy brakuje, to może udziałowcy coś dorzucą za swoje świetne zarządzanie i rozdupcenie rekordowej dotacji z miasta w 3 lata na beznadziejne transfery i spadek z ligi. Pora wziąć odpowiedzialność i zwrócić Stomilowi sprzeniewierzone publiczne pieniądze na transfery i kontrakty Cetnarskiego, Raka, Caroliny, van Huffela, Troshupy, van Weerta, Loshiego, Kovalonoksa, Bwangi, Fundambu, Guttinera, Urbana, Tarasenki i Pozo-Venty. Wtedy pieniądze się znajdą na walkę o awans i rozwój klubu, ale to musiałby już robić ktoś inny. I może wtedy miasto nie miałoby poczucia krzywdy, że wydano miejskie pieniądze na kontrakty takich paziów, którzy w żaden sposób nie podnieśli poziomu olsztyńskiego futbolu i przede wszystkim tej młodzieży, z którą na sztandarach chodził Michał Brański, czy to podpisując umowę z miastem o przejęciu klubu, czy gdy chodziło o sprzedaż cegiełek nazywanych akcjami.

 235. 02.02.23 21:26 Realista

  I inne kluby wioski PGR typu nieciecza czy Niepołomice potrafią do zarządu klubow dać osoby które potrafią znaleść sponsorów walczyć może niech ktoś przyjdzie do klubu i pokaże jak znaleść sponsora jak załatwić dotacje na budowę stadionu i jak walczyć o awans i wyniki o sprawach sportowych typu udane transfery też lepiej nie wspominać

 236. 02.02.23 21:00 DJKS

  Kibic czekał na rundę rewanżową, miał jakieś nadzieje na fajne emocje sportowe i przede wszystkim walkę o awans, a tu takie coś... A idź pan w pizdu z tym wszystkim!

 237. 02.02.23 20:34 Bart

  Po co prezesa sie czepiacie decyzje podejmuje kto inny tylko na takie zbieranie batow wystawiają prezesa. Trochę lipne podejście jak jest do brylowania to pierwsi jak trzeba wziąć na siebie coś wysyła sie prezesa. Idealny układ.

 238. 02.02.23 20:13 Jerzy makiel

  Bez sponsora będą z tego nici.Oglądanie sie tylko na miasto to jest duży bład zarządu.Nie tędy droga ,miasto może pomóc ale bez sponsorów to koniec naszego klubu.Juniorami to można grać w lidze juniorów a nie w lidze,

 239. 02.02.23 19:59 THE CORE

  Idź ty w huj z takim prezesem i podejściem. Wycofajcie się najlepiej jak Wigry i grajcie w 4 lidze, budżet wam się pięknie dopnie i będziecie tam mogli grać juniorami nawet z wadą postawy i płaskostopiem. Ale za to będzie git.

 240. 02.02.23 18:58 nowy nick czerkasowa

  Jak to? Barman nie ogarnął sytuacji? Wyraźny ton jest taki, że zbierają pieniądze z mieisąca na miesiąc i jest obawa niedomknięcia budżetu. Dopiero w drugim roku (przynajmniej tak wynika z wypowiedzi prezesa) bez finansowej kroplówki z miasta, zaczęto z tym podmiotem na poważnie rozmawiać. A co jeżeli kontrakt piłkarza jest tak skonstruowany, że w wyniku awansu ma dostać premię lub (w przypadku dłuższej umowy) podwulyższkę uposażenia?

 241. 02.02.23 18:49 Realista

  Będzie ponad 2 tysiące mecz jest w niedzielę a więc więszkość dzień wolny stara gwardią plus zgody przyjadą i pod względem kibicowskim ciekawy mecz

 242. 02.02.23 18:44 Realista

  Barakuda dużo osób milczała przez ostatnie lata i miało nadzieję że jakoś ułoży się jakie są realia na 2023 r stomil spadł po 10 latach z 1 ligi, nie ma sponsora strategiczno, miasto nie chce finansować futbolu w Olsztynie, stadion projekty wizualicje żadnych konkretów, jedyne co nie zmienia się to optymizm nie których nawet jak źle to jest awans i będzie dobrze

 243. 02.02.23 18:44 SzEFoo

  No niestety i czar prysł. Ten zespół miał potencjał na awans, a kończy się jak zwykle.

 244. 02.02.23 18:34 barakuda

  Jęczycie co niektórzy jak stare dewoty..

 245. 02.02.23 18:13 Pablo Olsztyn

  Realista 2 tysie na Polonii ? Wątpię po tych rewelacjach PRowych i tym że mecz będzie w TVP. Niestety...

 246. 02.02.23 18:07 Realista

  Mecze bez emocji bez walki tylko kopanina młodzików którzy chcą wejść do futbolu na poziomie 2 ligi, ten wywiad nie pomógł a trochę zaszkodził wizerunkowo chodź kibice mogli dowiedzieć jak będzie wygldać podejście piłkarzy do sezonu i na jakie wyniki mogą liczyć, na meczu Polonia będzie ponad 2 tys osób z względu na mecz z kibicami drużyny przyjezdnej a reszta meczów oprócz derbów i meczu z motorem będą pustki

 247. 02.02.23 17:59 Kleofas

  Się wkurzyłem na maksa. Przecież wiadomo że z 1 ligą wiąże się wyższe dochody do klubu.

 248. 02.02.23 17:52 Pablo Olsztyn

  Cd PJSa wypowiedział się na TT Bartosz znany statystyk , który ukazuje na TT uaktualnione tabele PJS rozgrywek centralnych. Napisał że nie mamy szans absolutnie na TOP3 W PJS . Awans na 4 czy 5 miejsce też mało prawdopodobne. Więc raban podniesiony jest o 200-300 tysi. Takie są realia. Więc o co dokładnie chodzi klubowi ?

 249. 02.02.23 17:21 DJKS

  Parodia! Niech teraz pan prezes sam sobie siedzi na trybunach...

 250. 02.02.23 16:32 Realista

  Historia lubi powtarzać się kiedyś sokol Ostróda na tyle osłabił się że przez większość sezonu zajmował ostatnie miejsce i później w amatorski sposób gra w 3 lidze dzięki lokalnym sponsorom i tam też było walczymy o utrzymanie, kto może pomóc utrzymać się w 2 lidze osoba typu brański a czy znajdzie się drugi? Jeśli dziennikarze związani z Olsztynem powtórzą akcje to jest szansa

 251. 02.02.23 16:00 Fumanaki

  No i wciąż dźwięczą mi w uszach słowa prezesa wypowiedziane w uwm fm, że nie na pewno nie odpuścimy walki o awans. Kilka minut wcześniej prezes stwierdził, że wg niego szanse na kasę z miasta są niewielkie. Nie wydaje mi się, żeby był aż tak niekompetentną osobą, aby niewiedział iż sytuacja finansowa klubu wymusi na nim walkę o PJS.

 252. 02.02.23 15:46 Fumanaki

  Może i się mylę, ale wszystko wygląda mi na to, że jest to jedynie ostateczny Ruch wobec miasta. Nie bez powodu zostawione pozostało te kilka kolejek na "grę 1 składem i bezpieczne utrzymanie". Gdy po tym utrzymamy się w czołówce, może będą chcieli niejako "zaszantażować" miasto: "patrzcie, jesteśmy blisko awansu, jeśli nie otrzymamy pieniędzy, pozbawicie tą drużynę szans". Zauważyliście, jak mało konkretne są te plany co do gry pod PJS? "Nie narzucimy trenerowi liczby młodzieżowców" itd. Na sam koniec, to jest to lo prostu zbyt bezsensowna decyzja biorąc pod uwagę nasza obecną sytuację w PJS zeby ją podjąć. Gra nie warta świeczki. W najbliższych dniach zobaczymy czy dojdzie do kolejnych ruchów z klubu. Jeśli nie, to wydaje mi się że będzie właśnie tak jak napisałem wyżej.

 253. 02.02.23 15:30 EXTRA

  Panie Tymiński szukaj Pan sponsora strategicznego bo Ci chłopaki pouciekają , bezrobocie w Polsce 4,2 % wiec prawie go nie ma . Tylko znajdź Pan takiego sponsora nie za bardzo wymagającego , niech płaci i nic nie wymaga , ma być szczęśliwy że dla tak wspaniałego grona fanatyków w ilości 500 osób będzie mógł się wspomagać nie mówiąc już o tym , jakie wspaniałe miasto może promować . Niech przyzwyczai się na słowo NIE BO NIE . Słowa me kieruje tylko i wyłącznie do Prezesa

 254. 02.02.23 15:00

  Dajcie spokój jest dobry trener i napewno da sobie radę i dźwignie to tylko tak jak ktoś napisał szkoda że nie graliśmy młodzieżowcami od początku żeby coś ugrac łatwiej teraz ! Walka i jedziemy od początku !

 255. 02.02.23 14:45 Realista

  Czyli walczymy o utrzymanie juniorami a jeśli trafił się chętny na któregoś z pilkarzy to sprzedajemy , mecze bez presji zaangażowania bo wystarczy utrzymanie mało amibtny plan ale nie mi to oceniać po takim wywiadzie liczna osób na stadionie spadnie do 600 osób można nie zgłaszać imprezy masowej

 256. 02.02.23 14:37 waldi812

  Pomiędzy 1 a 2 ligą jest taka różnica, że sam awans daje zastrzyk finansowy na poziomie Ok 1,3 mln zlotych z tytułu umów z Polsatem i związanych z tym praw transmisyjnych. Także to nie jest też tak, że awans nie wiąże się z żadną finansową gratyfikacją. Abstrahując już od kwestii umów sponsorskich czy też rozmów z miastem na temat finansowania w jakiejś części. Trzeba to umiejętnie zbalansowac, aby grać o pieniądze z pjs a jednocześnie liczyć się w grze o 1 ligę. Poza tym o pjs powinno się grać cały rok, a nie ze raptownie przestawiamy wajchę i gramu jedna rundę juniorami, gdy zespół jest w czubie tabeli. Taki komunikat w obecnej chwili nie koreluje z zachęceniem odnośnie sprzedaży karnetów, również w kontekście ewentualnych rozmów że sponsorami jest jednak negatywny. Widać, że pod batutą trenera Grabowskiego zrodziło się coś pozytywnego i szkoda byłoby to teraz zmarnować.

 257. 02.02.23 14:12

  Najważniejsza jest pozytywna atmosfera wynik i walcząca drużyna jeżeli to będzie to frekwencja będzie ! Młodzieżowcy powinni być wychowankami klubu pktujacy podwójnie bo tylko to może dać jakieś pieniądze !

 258. 02.02.23 13:58 Adass

  Bardzo ambitny prezes😂😂

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!