Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Łukasz Kozłowski

Awans po karnych!

31.10.19 20:05   kyn   17

Stomil Olsztyn wyeliminował lidera Ekstraklasy Wisłę Płock w 1/16 finału Pucharu Polski. O wyniku zadecydowały rzuty karne. Po 120 minutach gry było 0:0, a w karnych nasz zespół wygrał 4:1.

Mecz był prawdziwym piłkarskim świętem w Olsztynie. Na trybunach zasiedliśmy razem z naszymi braćmi z Płocka i atmosfera w młynie była fantastyczna. Trener Piotr Zajączkowski postawił na żelazną 10 na boisku w meczu pucharowym, pokazując, że Stomilowi zależało na przejściu do następnej fazy. Jedyna zmiana nastąpiła w bramce, gdzie Piotra Skibę zamienił Michał Leszczyński. Płocka Wisła wyszła na boisko w rezerwowym składzie.

Lider Ekstraklasy dominował na boisku, ale Stomil szukał swoich szans w dobrych przechwytach w środku pola, szybkich przerzutach na skrzydło i strzałach z dystansu. Najgroźniejszą sytuację w pierwszej połowie stworzył sobie w 35. minucie, Wojciech Hajda popisał się ładnym uderzeniem, niestety minimalnie niecelnym.

Druga połowa miała już nieco inny przebieg. Wisła nie stworzyła sobie żadnej sytuacji, a Stomil atakował coraz śmielej. Niestety olsztynianie nie oddawali strzałów na bramkę Jakuba Wrąbla. W 71. minucie za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić, pochodzący z Olsztyna, Oskar Zawada i Stomil zwietrzył swoją szansę. W 87. minucie powinno być 1:0, ale strzał Artura Siemaszki minimalnie minął bramkę. Po minucie olsztyński skrzydłowy znów pomylił się minimalnie. W regulaminowym czasie mecz zakończył sie bezbramkowym remisem i sędzia zarządził dogrywkę.

Pierwsza połowa dogrywki stała pod znakiem ataków lewą stroną Erica Molloya. Irlandczyk w olsztyńskich barwach dwukrotnie strzelał na płocką bramkę, ale raz niecelnie, a drugi raz na wysokości zadania stanął Wrąbel. Druga połowa dogrywki nie przyniosła ro0ztrzygnięcia i o wyniki zadecydowały karne.

W tym elemencie lepsi byli Stomilowcy, a jeden rzut krny obronił Michał Leszczyński.

Losowanie 1/8 finału Pucharu Polski odbędzie się 5. listopada.

Stomil: Michał Leszczyński - Janusz Bucholc, Wiktor Biedrzycki, Ołeh Tarasenko, Lukas Kubań - Artur Siemaszko (99 Eric Molloy), Wojciech Hajda (109 Jakub Tecław), Maciej Pałaszewski, Grzegorz Lech (97 Koki Hinokio), Mateusz Gancarczyk (57 Oktawian Skrzecz) - Szymon Sobczak

Tagi: Stomil Olsztyn, Wisła Płock, Puchar Polski

1. 01.11.19 14:30 chodi

Nie ma znaczenia styl. W Grudziądzu był super styl, ofensywny, dużo akcji, strzałów i co... przegrywamy a kibice wieszają psy na zespole. Za tydzień nikt stylu nie będzie pamiętał ale to że Wisła , będąc liderem (Nie ma znaczenia skład) Ekstrkalpy PRZEGRAŁA ZE STOMILEM!

2. 01.11.19 12:27 nor

@jeod - Płock to nie Real, więc nie przesadzaj. Poza tym - o co chodzi w futbolu? Chyba o emocje, no nie? Będziesz na siłę upierał się, że mecz był emocjonujący? Fakt - wygrali i to jest świetna sprawa, brawo i gratulacje. Ale to był najnudniejszy mecz w tym sezonie i to też jest fakt, któremu trudno zaprzeczyć - zresztą to zarzut kierowany także w stronę lidera ekstraklasy. Każdy ma prawo do oceny. Kiedy Stomil grał z Sosnowcem, mimo że przegrał, ręce same składały się do oklasków. Dlaczego? Właśnie dlatego, że gra była emocjonująca.

3. 01.11.19 09:52 fysiek

Brawo Stomil!

4. 01.11.19 07:43 jeod

*płakali

5. 01.11.19 07:41 jeod

Nawet jakby Stomil pokonał w karnych Real Madryt to byście płakał, że po chujowym meczu. Wiecznie wam nic nie pasuje. Zacznijcie oglądać w telewizji indyjską ligę krykieta.

6. 01.11.19 07:12 crispy

A mecz jaki był, każdy widział. Najważniejsze, że był to ZWYCIĘSKI remis, he, he !

7. 01.11.19 07:08 crispy

Nie będzie. Regulamin dopuszcza grę DWÓCH cudzoziemców spoza UE.

8. 31.10.19 23:29 rafitd

Słaby mecz, ale jedziemy dalej na szczęście ;) Nie będzie walkowera dla Płocka? Na boisku jednocześnie przebywali Japończyk i Ukrainiec

9. 31.10.19 21:34 Tiger

Mecz doprawdy kiepski, Płock go po prostu odpuścił albo chcieli to zrobić najmniejszym nakładem sił. Karne jak ustawione, nie chce się czepiać ale ja bym tu euforii nie robił, dzisiaj 120 minut grania a w niedzielę już Tychy, będzie ciężko.

10. 31.10.19 21:30 czerkasow

Tak. Literówka mi się wkradła.

11. 31.10.19 21:24 zjs

Chyba z z Sobczakiem, czerkasow?

12. 31.10.19 21:20 czerkasow

Bezwiedna kopania. Awans tylko dlatego że goście odpuścili. Siemaszko z Sonczakiem powinni zamienić się miejscami. Dołączam się do chóru - co z tym Cetnarski? I czy dołączył do Klubu Kokosa?

13. 31.10.19 21:02 zjs

Waldi bardzo rzeczowo i trafnie. " Hajda popisał się minimalnie niecelnym strzałem" tak pisze autor tekstu o meczu. 1,5-2 m to minimalnie niecelny strzał? Cenny awans, ale gra bezbarwna jak zwykle. Źle wróży przed Tychami, chociaż każdy mecz jest inny a z Tychami wychodziło nam nieźle. Trzeba wstrząsnąć drużyną bo tak grać dalej nie można. Szanować poprzez krytykę a nie klepać po plecach, że wszystko okey. Boję się, że znowu będzie bluzg, że my chuj nie kibice.

14. 31.10.19 20:50 nor

Możemy sobie pogratulować i współczuć zarazem. Droga krzyżowa - a nie, to nie te święta...

15. 31.10.19 20:44 waldi812

Fajnie, że gramy dalej i najlepiej byłoby w tym miejscu zakończyć i spuścić kurtynę milczenia na całą resztę. Sory, ale jak dla mnie to był kolejny bezpłc iowy mecz, kolejny raz ta sama oklepana taktyka, ja do mnie Ty do Ciebie, zero ryzyka i gry do przodu, gra do tyłu na alibi, brak jakiegokolwiek pomysłu na grę w ofensywie, brak jakiegokolwiek planu poza Sobczakiem walącym głową w mur obrońców i i pojedyńczymi wrzutkami w pole karne, z których co któreś tam było celne, zero jakieś klepki, wyjścia na pozycję, prostopadłych podań. No w lidze tak się nie da, bo tam nie będzie karnych. Kolejny raz brak Cetnarskiego - noż do k..y nezy, to po ch.ja on siedzi na tej ławce i kto zdaniem trenera może być alternatywą dla Grześka Lecha? Od 70 minuty gramy 11 na 10 i dalej tłuczemy to samo. Gancarczyk źle, Skrzecz niech się weźmie za jakąś normalną robotę, jedynie Molloy coś tam poklepał i po takim meczu te "coś tam" urasta do gargantuicznych rozmiarów. Artur jednowymiarowy i łatwy do przeczytania. Gdzie jest ten zespół z meczów z Zagłębiem, Chojniczanką, Stalą czy też 1 połowy z Miedzią (poza oczywistymi wielbłądami)? I niech nie mydli nam oczu awans po karnych z rezerwami Wisły Płock.

16. 31.10.19 20:42 chodi

Brawo!!! Jesteście WIELCY, Stomil Olsztyn, jedyna taka drużyna pod słońcem :)! Mega szacun!

17. 31.10.19 20:17 jacekoks

Brawo OKS!!! Brawo dla trenera że zagrał o awans, wpada sporo kasy i perspektywa wylosowania kolejnego zespołu z ekstraklapy