Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:0 Stomil Olsztyn
ż Dalibor Pleva
ż Emil Drozdowicz
kartki Janusz Bucholc ż
Arkadiusz Czarnecki ż
Bramki Bruk-Bet Termalica Nieciecza: 12. Sebastian Nowak - 10. Adrian Chomiuk, 5. Jakub Czerwiński, 2. Dawid Sołdecki, 27. Dariusz Jarecki - 29. Mateusz Janeczko (88, 6. Dawid Kamiński), 17. Dalibor Pleva, 25. Mateusz Kupczak, 26. Dawid Plizga, 20. Jakub Biskup (72, 19. Krzysztof Kaczmarczyk) - 21. Emil Drozdowicz (78, 16. Adrian Paluchowski).
Stomil Olsztyn: 33. Dawid Mieczkowski - 18. Janusz Bucholc, 55. Witalij Berezowśkyj, 3. Rafał Remisz, 27. Tomasz Wełna - 24. Karol Żwir (46, 16. Dawid Szymonowicz), 87. Arkadiusz Czarnecki, 21. Łukasz Jegliński, 4. Ihor Skoba (46, 19. Łukasz Jamróz), 8. Piotr Głowacki - 11. Wołodymyr Kowal (85, 15. Arkadiusz Mroczkowski).
Szczegóły sędziował: Paweł Pskit (Łódź).

Walcząca (?) o Ekstraklasę Termalica Bruk-Bet Nieciecza pewnie wygrała ze Stomilem Olsztyn 3:0. Olsztyński zespół w niedzielę nie miał żadnych argumentów, żeby przeciwstawić się drużynie z Niecieczy.

Termalica od początku rzuciła się na olsztyński zespół. Podczas pierwszych dziesięciu minut gospodarze dwukrotnie groźnie dośrodkowywali w pole karne. Na szczęście dla Stomilu po tych akcjach Dawid Mieczkowski (zastąpił kontuzjowanego Piotra Skibę - red.) nie musiał wyciągać piłki z bramki. Kolejne minuty to także spora przewaga Termalicy, w 17 minucie olsztyński bramkarz obronił strzał Mateusza Kupczaka. Niestety w 26 minucie Mieczkowski nie miał szans obronić strzału Kupczaka, który mocnym strzałem posłał piłkę prosto w okienko. I tak właśnie gospodarze objęli prowadzenie 1:0.

W 33 minucie gospodarze mogli strzelić kolejną bramkę, ale dobrze w polu karnym interweniował Janusz Bucholc. W 42 minucie było już 2:0. Kupczak ponownie przedarł się w pole karne, strzelił mocno, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Piłkę z bliskiej odległości do bramki wpakował Jakub Biskup.

Po zmienia stron obraz gry się nie zmienił. W 57 minucie spotkania wynik spotkania podwyższył Emil Drozdowicz, który wykorzystał idealne podanie od Dawida Plizgi. Ten ostatni mógł wpisać się na listę strzelców w 66 minucie, ale nie potrafił trafić do pustej bramki.

Do gry w zespole po kontuzjach wrócili: Witalij Berezowśkyj oraz Ihor Skoba. Z powodu czerwonej kartki nie zagrał Roman Maczułenko, który nie wystąpi także w najbliższym spotkaniu z Olimpią Grudziądz (2 maja, godz. 13:00 w Ostródzie).

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 12:25:42

92' Koniec. Stomil przegrał 0:3.
67' Dawid Plizga nie trafia do pustej bramki.
57' Emil Drozdowicz strzela bramkę na 3:0.
46' Boisko opuszcza Karol Żwir, w jego miejsce Dawid Szymonowicz.
46' Początek drugiej połowy.
45' Koniec pierwszej połowy. Stomil przegrywa 0:2.
42' Jakub Biskup podwyższa wynik spotkania na 2:0. Kupczak ponownie przedarł się w pole karne, strzelił mocno, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Piłkę z bliskiej odległości do bramki wpakował Jakub Biskup.
26' Gospodarze obejmują prowadzenie za sprawą Mateusza Kupczaka.
17' Kolejne minuty to nadal spora przewaga Termalicy, w 17 minucie olsztyński bramkarz obronił strzał Mateusza Kupczaka.
10' Pierwsze dziesięć minut należało do gospodarzy, którzy dwukrotnie groźnie dośrodkowywali w pole karne. Na szczęście dla Stomilu po tych akcjach Dawid Mieczkowski nie musiał wyciągać piłki z bramki.
1' Gramy!
Rezerwy Stomilu Olsztyn przegrywają 3:5 z Warmiakiem Łukta.
Z powodu kontuzji kolana zagrać nie może Piotr Skiba. Za czerwoną kartkę pauzuje Roman Maczułenko.
Do składu po kontuzjach wracają: Witalij Berezowśkyj oraz Ihor Skoba.
Rezerwy Stomilu Olsztyn przegrywają na Dajtkach 3:4 z Warmiakiem Łukta.
Skład Stomilu: 33. Dawid Mieczkowski - 18. Janusz Bucholc, 55. Witalij Berezowśkyj, 3. Rafał Remisz, 27. Tomasz Wełna - Karol Żwir, 87. Arkadiusz Czarnecki, 21. Łukasz Jegliński, 4. Ihor Skoba, 8. Piotr Głowacki - 11. Wołodymyr Kowal

"Duma Warmii" w niedzielę zagrają z trzecim zespołem I ligi Termalicą Bruk-Bet Niecieczą. Podopieczni Mirosława Jabłońskiego pojechali do Niecieczy w osłabionym składzie. W tym sezonie piłkarze Stomilu Olsztyn udowodnili, że im są w większych kłopotach, tym lepiej sobie radzą.

Trener olsztyńskiego zespołu w Niecieczy nie będzie mógł wystawić w pierwszym składzie m.in. Piotra Skiby oraz Romana Maczułenki. Ten pierwszy ma problemy z kolanem, przypomnijmy, że olsztyński bramkarz kontuzji doznał w meczu z Chrobrym Głogów. Ukraiński pomocnik musi pauzować dwa spotkania z powodu czerwonej kartki, którą obejrzał w ostatnim spotkaniu.

Początek meczu w niedzielę o godzinie 16:30.