Relacja z meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Stomil Olsztyn

I liga 2018/2019 (14. kolejka, 24.X.2018 r.) Nieciecza
Nieciecza 150, 33-240 Żabno
Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 Stomil Olsztyn
0:0
53' Roman Gergel Bramki Miłosz Trojak 84'
ż Bartosz Szeliga
ż Michał Skóraś
kartki Lukas Kubań ż
Paweł Głowacki ż
Marcin Stromecki ż
Bramki Bruk-Bet Termalica Nieciecza: 12. Dariusz Trela - 17. Bartosz Szeliga, 96. Przemysław Szarek, 77. Artem Putiwcew, 16. Martin Mikovič - 6. Dawid Kalisz (46, 66. Michał Skóraś), 5. Vlastimir Jovanović, 25. Mateusz Kupczak, 4. Piotr Wlazło (79, 10. Samuel Štefánik), 7. Roman Gergel - 21. Vladislavs Gutkovskis (3, 20. Jacek Kiełb).
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 16. Łukasz Sołowiej, 27. Tomasz Wełnicki, 3. Lukáš Kubáň - 34. Wołodymyr Tanczyk (75, 10. Piotr Głowacki), 66. Miłosz Trojak, 7. Paweł Głowacki (63, 8. Marcin Stromecki), 5. Grzegorz Lech, 22. Dominik Kun - 19. Rafał Śledź (79, 17. Mateusz Mętlicki).
Szczegóły sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).
widzów: 1128.

Piłkarze Stomilu Olsztyn z wyjazdu do Niecieczy przywożą jeden punkt. Olsztyński zespół zremisował 1:1 z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Bramkę na wagę punktu strzelił Miłosz Trojak.

Stomil Olsztyn w środku tygodnia pojechał do Niecieczy rozegrać zaległe spotkanie z miejscowym Bruk-Betem Termalicą Niecieczą. W pierwotnym terminie spotkanie nie mogło się odbyć z powodu powołań do młodzieżowych reprezentacji piłkarzy obydwu klubów.

Piotr Zajączkowski w wyjściowym składzie dokonał jednej korekty w porównaniu z zremisowanym spotkaniu z Puszczą Niepołomice. W miejsce Piotra Głowackiego pojawił się Wołodymyr Tanczyk, który we wspomnianym wcześniej meczu dał dobrą zmianę i uratował remis dla olsztyńskiego zespołu.

W pierwszej połowie olsztyński zespół miał przewagę na boisku. Piłkarze "Dumy Warmii" prowadzili grę, stwarzali akcje, ale żadna sytuacja nie została zamieniona na bramkę.

Po przerwie z większą werwą do gry podeszli gospodarze z Niecieczy i śmielej atakowali bramkę Piotra Skiby. Efekt tego przyszedł już w 53. minucie kiedy to Bruk-Bet objął prowadzenie za sprawą Romana Gergela. Kilka minut później ten sam zawodnik trafił do siatki, ale arbiter nie uznał bramki, bo zawodnik gospodarzy był na pozycji spalonej.

Pod koniec meczu Stomil zdołał strzelić bramkę na wagę jednego punktu. Do remisu doprowadził sprowadzony przed sezonem z Ruchu Chorzów - Miłosz Trojak.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w środę zagrają zaległe spotkanie z Bruk-Betem Termalica Nieciecza. Początek wyjazdowego spotkania o godz. 18.

W ostatnim spotkaniu pod wodzą już nowego trenera Piotr Zajączkowskiego olsztyński Stomil zremisował przed własną publicznością 2:2 z Puszczą Niepołomice. O pierwszych dwudziestu minutach (po takim czasie Stomil przegrywał już 0:2) olsztyńska drużyna będzie chciała jak najszybciej zapomnieć, a najlepiej jak obrońcy nie będą już popełniać takich błędów. Zespół potrafił jednak podnieść się po tych dwóch ciosach i ostatecznie zremisować, a bramka na wagę jednego punktu padła w przedostatniej minucie spotkania.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza to spadkowicz z Ekstraklasy. Zespół na tyle słabo zaczął rozgrywki pierwszoligowe, że już w połowie września doszło do zmiany trenera. Jacka Zielińskiego zastąpił Marcin Kaczmarek (syn Bogusława Kaczmarka, byłego trenera Stomilu z czasów Ekstraklasy). Po tej zmiany Termalica zaczęła wyraźnie lepiej punktować. W pięciu spotkaniach z nowym trenerem zdobyła łącznie dziesięć punktów.

- To bardzo doświadczony i bardzo dobry zespół. Mają w swoich szeregach sporo piłkarzy z przeszłością w Ekstraklasie - ocenia rywali trener Stomilu Piotr Zajączkowski. - Początek mieli słaby, ale teraz weszli na właściwe tory. Jeżeli chcemy wywalczyć punkty w Niecieczy to musimy być bardzo konsekwentni w grze defensywnej. W tym tygodniu zagramy jeszcze u siebie z Garbarnia Kraków, ale o tym meczu jeszcze nie myślimy, to będzie plan na przyszłość.

W meczu nie będzie mógł zagrać Łukasz Jegliński, który przez ostatnie dziesięć dni chorował, ale jeszcze nie doszedł do pełnej sprawności fizycznej. Nadal kontuzjowany jest młodzieżowiec Michał Góral.