Artykuł

Cezary Baca i prezes Stomilu Maciej Radkiewicz, fot. Łukasz Kozłowski

Cezary Baca i prezes Stomilu Maciej Radkiewicz, fot. Łukasz Kozłowski

Cezary Baca uhonorowany przed meczem z GKS-em Tychy

04.03.19 19:41   kyn   4  

Przed sobotnim spotkaniem Stomil Olsztyn - GKS Tychy odbyła się miła uroczystość. Były zawodnik "Dumy Warmii" Cezary Baca został uhonorowany przez władze klubu. Otrzymał kwiaty oraz pamiątkową koszulkę ze swoim nazwiskiem.

- Bardzo przyjemne wyróżnienie, to bardzo fajny pomysł, że pamięta się o byłych piłkarzach Stomilu - mówi dla stomil.olsztyn.pl Cezary Baca. - Zostałem serdecznie przyjęty, gratuluję inicjatywy, bo przecież nie jestem pierwszym, który został tak doceniony.

Przypomnijmy, że Stomil pokonał 2:0 GKS Tychy po bramkach Mateusza Gancarczyka oraz Szymona Sobczaka. - Bardzo mi się podobał. Wielkie ukłony dla sztabu szkoleniowego i dla zawodników, że udźwignęli ciężar jaki ciążył przed tym meczem. Najważniejsze, że trzy punkty zostały w Olsztynie. Jest nadzieja na przyszłość.

Cezary Baca do Stomilu trafił przed sezonem 1991/1992 z Gwardii Szczytno. - Kibice uważali mnie za jednego z najlepszych napastników w województwie. Stomil ściągał wtedy najlepszych zawodników z regionu, a i Gwardia na tym skorzystała, bo dzięki temu mocno stanęła na nogi pod względem finansowym. W Stomilu spędziłem cztery lata i uważam, że to były moje najlepsze lata. To był mój szczyt kariery.

Baca ze Stomilem wywalczył awans do Ekstraklasy i w pierwszym sezonie strzelił łącznie osiem goli. Następnie Baca odszedł do Jezioraka Iława.- Czy żałuję tego? Takie były okoliczności, ja nie byłem właścicielem swojej karty... - mówi Baca. - Kto inny o tym decydował (Piotr Wieczorem - red.), ale moim zdaniem był to błąd. Teraz chcę to naprawić trenując juniorów młodszych w Akademii Sportu. Zaangażowałem się mocno i chce jak najwięcej ze swojego doświadczenia przekazać młodym piłkarzom.

Cezary Baca następnie z Jezioraka Iława do klubu fińskiej ligi Vaasan Palloseur.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Cezary Baca, #RetroStomi, GKS Tychy


Komentarze

 1. 05.03.19 18:51 zjs

  Natomiast palma pierwszeństwa należy się Sylwkowi Czereszewskiemu.

 2. 05.03.19 18:50 zjs

  Każdy piłkarz ma swoje zalety i wady. Boguś Kaczmarek był mocno krytyczny .W chwili irytacji mówił" Jeździec bez głowy".

 3. 05.03.19 07:23 THE CORE

  Dla mnie Baca to najlepszy napastnik w historii klubu. Razem z Prucheńskim tworzyli zabójczy duet w latach 1992-1994.

 4. 04.03.19 22:01 maras75

  Pan Czarek dał nam sporo radości.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!