Relacja z meczu Górnik Łęczna - Stomil Olsztyn

I liga 2020/2021 (32. kolejka, 30.V.2021 r.) Koniec Łęczna
Aleja Jana Pawła II 13, 21-010 Łęczna
Górnik Łęczna 1:1 Stomil Olsztyn
1:1
5' Serhij Krykun Bramki Jakub Mysiorski 3'
ż Tomasz Tymosiak kartki Krystian Ogrodowski ż
Koki Hinokio ż
Bramki Górnik Łęczna: 33. Maciej Gostomski - 20. Bartłomiej Kukułowicz, 25. Paweł Baranowski, 2. Tomasz Midzierski, 3. Leândro - 27. Michał Mak, 7. Tomasz Tymosiak, 23. Bartłomiej Kalinkowski, 22. Serhij Krykun (75, 10. Aleksander Jagiełło) - 18. Bartosz Śpiączka, 28. Paweł Wojciechowski (64, 19. Przemysław Banaszak).
Stomil Olsztyn: 31. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 3. Rafał Remisz, 4. Jakub Mosakowski (76, 23. Jurich Carolina), 6. Jonatan Straus - 37. Hubert Szramka (42, 7. Adrian Szczutowski), 24. Sam van Huffel, 51. Krystian Ogrodowski (76, 20. Mateusz Skrzypczak), 8. Maciej Spychała (61, 12. Wojciech Łuczak), 16. Koki Hinokio - 97. Jakub Mysiorski
Szczegóły Sędziował: Konrad Kiełczewski (Białystok).
Widzów: 1400 (110 gości).

Piłkarze Stomilu Olsztyn z Łęcznej wywieźli jeden punkt. Podopieczni Piotra Klepczarka zremisowali z miejscowym Górnikiem 1:1. Obydwie bramki tego spotkania padły na początku meczu.

Trener Piotr Klepczarek dokonał dwóch zmian w porównaniu ze zwycięskim spotkaniem z Puszczą Niepołomice. W miejsce Damiana Byrtka (kontuzja barku) od pierwszej minuty pojawił się Rafał Remisz, a za Wojciecha Łuczaka od początku w akcji widzieliśmy Macieja Spychałę. W ekipie rywali prowadzonych przez Kamila Kieresia (były trener Stomilu) od początku grał były nasz zawodnik Paweł Baranowski, a Marcin Stromecki pauzował za żółte kartki.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Stomilu. Spychała podał precyzyjne, prostopadłe podanie do Jakuba Mysiorskiego i ten na raty pokonał bramkarza gospodarzy.

Nie zdążyliśmy się nacieszyć golem na 1:0, a Górnik Łęczna już doprowadził do remisu. Dobry atak pozycyjny gospodarzy zakończył się golem. Serhij Krykun precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego pokonał Michała Leszczyńskiego.

W drugiej połowie Stomil chciał szybko strzelić drugiego gola. W 48 minucie świetnie w pole karne prawą stroną wpadł Janusz Bucholc, wycofał do Adriana Szczutowskiego (w pierwszej połowie wszedł za Huberta Szramkę), ale ten niestety nie trafił w piłkę. Kilka minut później napastnik wypożyczony z Wisły Płock uderzył głową nad poprzeczkę.

W 66 minucie Krykun mógł zdobyć drugiego gola w tym meczu, ale piłka na szczęście dla nas zatrzymała się na słupku. W 85 minucie Stomil wyprowadził świetną kontrę za sprawą Hinokio, który podał do Mysiorskiego, ale ten źle trafił w piłkę.

Za tydzień w sobotę (5 czerwca) Stomil zagra u siebie z inną drużyną walczącą o baraże - Miedzią Legnica. W meczu nie zobaczymy Krystiana Ogrodowskiego, który w Łęcznej obejrzał 8 żółtą kartkę.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 04:22:48

95' Koniec meczu.
92' Rzut rożny dla Górnika, dobrze wybijamy, drugie dośrodkowanie łapie Leszczyński. 1409
90' 4 minuty doliczone.
90' Rzut rożny dla drużyny z Łęcznej, strzał bardzo niecelny. 1409
89' Żółtą kartką ukarany Koki Hinokio. 1
88' Rzut rożny dla drużyny Górnika, strzał obok bramki. 1409
85' Świetna kontra Stomilu, Hinokio płasko w pole bramkowe, jednak Mysiorski źle trafia w piłkę. 1
80' Dwa strzały gospodarzy, jeden zablokowany, dobitka z dystansu ponad bramką. 1409
76' Boisko opuszczają Jakub Mosakowski i Krystian Ogrodowski , w ich miejsce Jurich Carolina i Mateusz Skrzypczak. 1
76' Łuczak opatrywany za boiskiem. 1
74' Boisko opuszcza Krykun , w jego miejsce Jagiełło. 1409
71' Rzut rożny dla Stomilu, ale bez strzału na bramkę. 1
71' Dobra akcja Stomilu, Bucholc w pole karne i na róg wybijają obrońcy. 1
70' Rzut rożny dla drużyny z Łęcznej, łapie Leszczyński. 1409
69' Górnik coraz mocniej napiera! 1409
66' Tylko słupek ratuje Stomil przed strata bramki! Groźny strzał głową Krykuna! 1409
65' Boisko opuszcza Wojciechowski , w jego miejsce Banaszak. 1409
63' Strzał z dystansu Sama van Huffela dość niecelny. 1
60' Boisko opuszcza Maciej Spychała, w jego miejsce Wojciech Łuczak. 1
60' Żółtą kartką ukarany Krystian Ogrodowski. 1
59' Strzał Tymosiaka sprzed pola karnego zablokowany przez obrońców. 1409
58' Jakub Mosakowski ucierpiał w starciu, opatrywany poza boiskiem. 1
57' Strzał gospodarzy obok bramki Leszczyńskiego. 1409
56' Rzut rożny dla drużyny Górnika, bez zagrożenia bramki Stomilu. 1409
53' Uderzenie z dystansu Strausa obok bramki. 1
51' Kolejna dobra akcja Stomilu! Z lewej strony dośrodkował Straus, Szczutowski głową minimalnie ponad poprzeczką! 1
48' Świetnie w pole karne prawą stroną wpadł Bucholc, wycofał do Szczutowskiego, ale ten niestety nie trafił w piłkę ! 1
46' Gramy! 1409
45+2' Koniec pierwszej połowy.
43' Boisko opuszcza Hubert Szramka , w jego miejsce Adrian Szczutowski. 1
43' Bardzo groźna kontra gospodarzy ale dobrze blokują strzał nasi obrońcy! 1409
39' Dobra akcja Stomilu, ale Hubert Szramka nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu Jonatana Strausa. 1
35' Strzał głową zawodnika Górnika minimalnie obok bramki Leszczyńskiego ! 1409
28' Przebijał się lewą stroną Serhij Krykun, strzelec bramki, ale zatrzymany wbrew przepisom przez Janusza Bucholca. 1409
28' Gra dość rwana, mało podbramkowych spięć, ale mecz toczy się w dobrym tempie z obu stron.
14' Strzał Bartosza Śpiączki głową obok bramki Leszczyńskiego. 1409
8' Rzut rożny dla drużyny Górnika, strzał wysoko ponad bramką. 1409
5' Długo nie cieszyliśmy się z prowadzenia. Dobry atak pozycyjny Górnika i precyzyjnym strzałem z pola karnego Sierhij Krykun strzałem głową pokonuje Michała Leszczyńskiego. 1409
5' Gospodarze doprowadzają do remisu. 1409
3' Pierwsza akcja Stomilu , prostopadłe podanie Macieja Spychały do Jakuba Mysiorskiego i ten na raty pokonał bramkarza gospodarzy.
3' GOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!!!!! 1
1' Gramy! 1
Drużyny już na środku, zaraz ruszamy!
Mecz sędziować będzie Konrad Kiełczewski z Wasilkowa.
Dla Kokiego Hinokio będzie to 50 występ w barwach biało-niebieskich. 1
Były piłkarz Stomilu Olsztyn Paweł Baranowski w wyjściowym składzie Górnika. Z powodu żółtych kartek pauzuje ex Stomilowiec - Marcin Stromecki. 1409
W Łęcznej nie ma także Grzegorza Kuświka. 1
Z powodu urazów w Olsztynie pozostali: Damian Byrtek, Piotr Skiba, Kamil Dajnowski, Jakub Tecław oraz Filip Szabaciuk. 1
Ławka rezerwowych: 92. Jakub Kanclerz - 23. Jurich Carolina, 21. Mateusz Jońca, 30. Damian Sierant, 12. Wojciech Łuczak, 20. Mateusz Skrzypczak, 7. Adrian Szczutowski. 1
Skład Stomilu: 31. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 3. Rafał Remisz, 4. Jakub Mosakowski, 6. Jonatan Straus - 37. Hubert Szramka, 24. Sam van Huffel, 51. Krystian Ogrodowski, 8. Maciej Spychała, 16. Koki Hinokio - 97. Jakub Mysiorski. 1
Za godzinę początek meczu Górnik Łęczna - Stomil Olsztyn!

Pewny już sportowego utrzymania Stomil Olsztyn w niedzielę (30. maja) rozegra wyjazdowe spotkanie. Podopieczni Piotra Klepczarka zgrają w Łęcznej z miejscowym Górnikiem, prowadzonym przez byłego szkoleniowca "Dumy Warmii" Kamila Kieresia.

W tabeli olsztynianie nie walczą już o nic. Mogą za to co najmniej utrzymać premiowane 5. miejsce w kwalifikacji Pro Junior System. W tej chwili Stomilowi punkty w tej kwalifikacji daje 8 graczy, z czego 6 nadal jest w kadrze. Do grona punktujących zawodników może jeszcze dołączyć Jakub Brdak, który ma na koncie już 3 występy w tym sezonie i 35 rozegranych minut. Przypomnijmy, że wymaganym minimum jest rozegranie 5 meczów i 270 minut. Niestety w meczu z Puszczą Niepołomice została zaprzepaszczona szansa na to, żeby w klasyfikacji Pro Junior System zapunktował Jakub Kanclerz oraz Mateusz Jońca.

Zwycięstwo w meczu z Puszczą Niepołomice zapewnił inny młodzieżowiec - Adrian Szczutowski. Dla piłkarza wypożyczonego z Wisły Płock było to piąte trafienie w rundzie wiosennej i tym samym stał się najlepszym strzelcem Stomilu. - W ostatnim czasie dostaje mniej minut na boisku, ale staram się dawać jak najwięcej od siebie - mówi Szczutowski, napastnik Stomilu. - Lepiej czuje się na tzw. "dziewiątce" (środkowy napastnik - red.) lub lewy napastnik, taki fałszywy. Trener wystawia mnie na prawej pomocy. Muszę uszanować jego decyzję i walczyć jak najlepiej. Jeszcze nie wiem co będzie w przyszłości (piłkarz został wypożyczony na 1,5 roku z Wisły Płock do Stomilu - red.), to decyzja trenerów i prezesów.

- Adrian zdecydowanie zasługuje na to żeby dostawać szanse, bo je po prostu wykorzystuje - powiedział na konferencji prasowej Piotr Klepczarek, trener Stomilu Olsztyn. - Widać w treningu, że się mocno stara i to przekłada się na spotkania ligowe. Cały czas musi pracować, bo inni zawodnicy też ciężko trenują. Na pewno będzie dostawał szansę, ale czy w większym wymiarze czasowym, to jest mi ciężko na ten temat odpowiedzieć.

I dodaje: - Przyjdzie taki moment, że młodzi zawodnicy dostaną więcej minut na boisku. Nie mogę powiedzieć w jakim spotkaniu i w jakim wymiarze czasowym.

Cały czas trwa walka o zabezpieczenie budżetu na następny sezon, po ogłoszeniu przez Michała Brańskiego swojej decyzji o wycofaniu się z finansowania klubu i właśnie ta sprawa zaprząta bardziej umysły kibic ow Stomilu, niż niedzielne stracie z Górnikiem.

Podopieczni byłego szkoleniowca Stomilu Kamila Kieresia rundę wiosenną zaczynali na pozycji wicelidera. Od 8 meczów nie potrafią wygrać i w tym momencie zajmują ostatnie miejsce barażowe z 3 pkt. przewagi nad Miedzią Legnica. Dla "górników" jest to zatem niezwykle ważne spotkanie, tym bardziej, że olsztynianie za tydzień zmierzą się na własnym stadionie właśnie z Miedzią. W kadrze łęcznian jest dwóch zawodników ze stomilowską przeszłością: Paweł Baranowski i Marcin Stromecki.

Kontuzjowani nadal są Piotr Skiba, Kamil Dajnowski i Filip Szabaciuk. Do tego dołączył Jakub Tecław. Nie wiadomo jeszcze jak sytuacja z barkiem Damiana Byrtka. Czterech zawodników jest zagrożonych pauzą, jeśli w tym spotkaniu ujrzą żółty kartonik. Są to: Damian Byrtek, Krystian Ogrodowski, Mateusz Skrzypczak i Jakub Mosakowski.

Początek spotkania o godz. 17. Mecz będzie można zobaczyć za pośrednictwem portalu ipla.tv.