Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki

Olsztyn

Klub półprofesjonalny

15.12.17 19:01   kom   65  

Popyt na informacje o tym, co aktualnie dzieje się w Stomilu Olsztyn, jest większy niż zapotrzebowanie na jakikolwiek towar w czasie hiperinflacji na Węgrzech. Zaczynam się zastanawiać, czy Duma Warmii (fatalnie brzmi to określenie w tym miejscu - przyp. kom) jest jeszcze profesjonalnym klubem, jeśli zarządzana jest - co widać gołym okiem - przez amatorów. Nawet zawodowe kontrakty piłkarzy tu niewiele zmienią. Nadaję więc klubowi Stomil Olsztyn status półprofesjonalnego.

O nierozegranym meczu z Wigrami Suwałki z powodu opadów śniegu napisano już chyba wszystko. Tylko cóż z tego, skoro z samego klubu nie wypływają żadne informacje. To nie napawa optymizmem, pozorny spokój nie udziela się kibicom, bynajmniej. Zresztą na Titaniku też do samego końca grała orkiestra. A w Olsztynie prognoza pogody może być jedna: cisza przed burzą.

Ostatnio ciekawą kwestię poruszył Piotr Tyszkiewicz w swojej „notce” na portalu olsztyn.com.pl dotyczącą złamania prawa związkowego przez Adama Łopatkę, byłego trenera Pogoni Siedlce, który miał pomagać tymczasowemu trenerowi Stomilu Michałowi Alancewiczowi. Sytuacja wymagająca nie tylko reakcji, ale przynajmniej jakiegoś komentarza. Niestety próżno szukać czegoś takiego ze strony klubu, ponieważ odnoszę wrażenie, że w nim to chyba już nikt nie pracuje i nic nie robi; efektów przecież nie widać. A jeszcze żeby było śmieszniej i ciekawiej to pomaga trener, który w poprzednim sezonie z trudem utrzymał się w lidze, zabrał kręgosłup drużyny do Siedlec oraz niezbyt ładnie pożegnał się ze Stomilem, nie tylko narzekając na warunki panujące w Olsztynie, ale także będąc skonfliktowanym z niektórymi piłkarzami, m.in. o punkty z Pro Junior System. Za miejsce premiowane nagrodą miało być spłacone bieżące zadłużenie w wypłatach, takie przynajmniej przekonanie mieli zawodnicy ze stolicy Warmii. Należy jednak wziąć poprawkę na to, że gdy poważny człowiek mówi, że coś zrobi, to to robi, natomiast gdy prezes Stomilu Mariusz Borkowski mówi, że coś zrobi, to mówi. Wracając jeszcze do tematu Adama Łopatki, Pro Junior System oraz nagród wypłacanych przez PZPN nie sposób nie wspomnieć o asystentach trenera: Danielu Wojtaszu i Arkadiuszu Hamadyku, których sam Łopatko przedstawiał jako świetnych analityków i statystyków. A później, jak się okazało, dwóch analityków nie znalazło chwili, by sprawdzić, czy plan na finansowy oddech dla Stomilu się powiedzie. „Diabeł tkwi w szczegółach, a z drugiej strony człowiek stara się znaleźć przewagę w szczegółach” – mówił Wojtasz (Stadion, 2017, nr 241, s. 8). I właśnie dzięki wielu takim szczegółom, a bardziej zaniedbaniom, Stomil znajduje się w takim, a nie innym miejscu.

Stomil Olsztyn SA to już wydmuszka, klub jak jajko bez zawartości, sama skorupka, delikatna i już pękająca. Za tę skorupkę uznaję pierwszą drużynę, która jeszcze utrzymuje się na powierzchni ligowej tabeli. Rysą jest brak pierwszego trenera i – wydaje się – brak racjonalnego planu na jego zatrudnienie. Trener tymczasowy Michał Alancewicz, wybrany głównie dlatego, że w poniedziałek rano pierwszy przyszedł do pracy, szykuje się do powrotu do Akademii Sportu, o której za chwilę. W prowadzeniu pierwszej drużyny pomaga mu (albo nie pomaga, sam już nie wiem) Adam Łopatko. W biurze pustka, decyzji brak, planu przygotowań zresztą też... Ale kto miałby go przygotowywać, skoro nawet trenera nie ma? I piłkarzy też nie ma, a niektórzy otwarcie pokazali, że Stomilu nie mają we krwi, ale w dupie, przysyłając zwolnienie lekarskie i ruszając w podróż zagraniczną. Dodatkowo szkolenie młodzieży zostało przekazane do Akademii Sportu, która jest związana z Socios Stomil, co brzmi nieco groteskowo. Wszystko, co mamy, to te ulice szare ten słaby skład bez trenera.

Niedawno zaczepił mnie Kyniu i powiedział, żebym też kogoś pochwalił. W swoich tekstach Krzysiek chwalił, ale od ładnych kilku tygodni milczy. Znamienne. Ale podążając za radą kolegi, napiszę Wam, co mi się podobało, bo ostatnio była jedna sytuacja. Byłem pod wrażeniem kreatywności twórcy grafiki na oficjalny profil facebookowy Stomilu z zapowiedzią meczu z Chojniczanką Chojnice, na który obniżono ceny biletów do 10 zł. PIŁKARZE ZA DYCHĘ - tak brzmiało hasło obok banknotu z wizerunkiem Mieszka I (w kibicowskiej wykładni „przerzuta”). Według mnie marketingowy strzał w dwudziestkę (i to punktowaną potrójnie)! Wreszcie ktoś powiedział prawdę o widowisku, że będzie na poziomie 10 zł, bez oszukiwania, że zobaczymy akcje godne Ligi Mistrzów, emocje z fazy pucharowej Mistrzostw Świata, bez opakowania gówna w papierek po cukierku (vide Ekstraklasa a Premier League). Po meczu z Chojniczanką nie czułem się zawiedziony. Zobaczyłem „piłkarzy za dychę”, którzy zagrali za dychę i osiągnęli wynik na miarę "piłkarzy za dychę".

Smutno mi tylko, że to Piotr Tyszkiewicz dostąpił zaszczytu odpowiedzi na facebookowym koncie nieistniejącego turnieju dla dzieci, a nie ja, mimo że staram się o to od dłuższego czasu. Czy może problem leży w tym, że nie da się wobec mnie używać argumentów ad personam? Spłycanie dyskusji do epitetów tylko by ją rozmyło i sprowadziło do poziomu piaskownicy, czyli do utrzymania obecnej sytuacji. Czekam więc cierpliwie, lecz chyba na próżno. No, chyba że szykowana jest naprawdę konkretna odpowiedź i dlatego to tyle trwa. Tym razem polecałbym ulepszenie dramatu Adama Mickiewicza pt. „Dziady”.

Komentator

Tagi: Stomil Olsztyn, Adam Łopatko, Daniel Wojtasz, Piotr Tyszkiewicz, Mariusz Borkowski


Komentarze

 1. 19.12.17 18:22 edward acki

  ale na tym forum nie dawno twierdzono ze nikt za darmo nie bedzie kierował klubem i ze borkowski jest jedynym wyborem,,,,, odwołać zarząd mongołów i kazda inna osoba bedzie idealna nawet osoba głuchoniema,,,,,

 2. 19.12.17 16:56 dzbs

  Dawno już pisałem że Borkowski to człowiek Grzymowicz.....

 3. 19.12.17 15:06 19BR45

  Jedyny plus jak drużynie nie będzie szło to będzie można krzyknąć "Siadaj na dupie Kiereś!!"

 4. 19.12.17 14:00 Pruski

  O nie, jak Wy możecie tak źle pisać o naszym prezesie? Przecież to najlepszy prezes jakiego moglibyśmy mieć, a do tego tak skromny, że to dlatego nie udziela wywiadów, a Wy od razu go krytykujecie. Pan Prezes po prostu nie lubi mówić o sobie i swojej pracy, bo bardzo się krępuje kiedy wszyscy zaczynają go z powodu owoców jego pracy w Stomilu chwalić i bić brawo. To po prostu niesamowita skromność, pokora i odrobina nieśmiałości. A na serio: patrząc na bajzel, samowolkę, brak profesjonalizmu i jakiejkolwiek wizji czy wiedzy to nie oczekuję już żadnych pozytywnych informacji przed rundą wiosenną. Teraz tylko powtarzam w myślach: oby nie Łopatko, oby nie Łopatko...

 5. 18.12.17 22:04 Biała Armia

  Jaki by nie przyszedł trener to co może on tu zrobić. Niechodzi mi o stadion ale zarządzenie klubem. Do puki nie zmieni się sposób zarządzania to nigdy nie będzie dobrze.

 6. 18.12.17 20:55 Kot

  Krzyżak, co to w ogóle za argument?! Co mogę zrobić, mam nauczyć piłkarzy grać w piłkę?! Weź mi daj listę ze 20 rzeczy, które zamiast krytyki mogę zrobić, żeby ci odpowiadało. I najlepiej od razu napisz co ty zrobiłeś, a jeśli nic, to możemy zrobić coś razem z twojej listy. Chętnie wszyscy się dowiemy od kogoś mądrzejszego, co możemy zrobić dla Stomilu. Pozdrawiam.

 7. 18.12.17 20:15 edward acki

  krzyzak stomil moze uratować trener który zna futboll realnie czym różnią się nauczuciel w-f od nauczyciela tanca z gwiazdami, tu musi być kto zna taktyke z boiska a nie z internetu czy realnie wzmocni kadre i ma znajomości na rynku transferowym, żadnych wynalazków imitacji trenera,,,,

 8. 18.12.17 20:04 krzyżak

  Czyli co, teraz będzie nagonka na nowego trenera bo ... przez 2 lata nie miał pracy? Weźcie Wy się zastanowcie czego oczekujecie od życia. Będzie takie czy inny trener? Super. Byle nie amator Łopatko. Zobaczymy co osiągnie. I mam takie pytanie do tych wszystkich mądrali. Czy oprócz pisania i wymądrzania się tu w komentarzach zrobiliście coś więcej? Bo śmiem twierdzić, że pernamentne narzekanie na wszystko to szczyt waszych możliwości.

 9. 18.12.17 19:59 edward acki

  kamil kieres kolejny wynalazek imitacja trenera, kariera zawodnicza brak czyli był nauczyciel w-f, kelner, czas na trenera tańca z gwiazdami,,,,, oczywiscie informacja zostanie ogłoszona metoda jezykiem migowym bo mongoł z nadania ratuszowego boi sie konferencji a w klubie internet odcięty

 10. 18.12.17 19:34 cieszymorda

  http://futbolfejs.pl/i-liga/kieres-kandydatem-trenera-stomilu-rozmawiamy-zobaczymy-tych-rozmow-wyjdzie-przyznaje/

 11. 18.12.17 18:36 jacekoks

  Trenera z kuroniówki ściągneli, no zobaczymy może da chłop rade. Kiedy oświadczenie prezesa na temat złamania regulaminu przez nauczyciela wychowania fizycznego? Czy zrobił to celowo? Co z milionami wydanymi na projekt nowego stadionu? Jeżeli stadion ma powstać w 2026 roku to zapewne trzeba będzie robić kolejny projekt za 4 miliony. Ten klub nie ma nic poza kibicami i paroma dobrymi oddanymi piłkarzami. Zanim prezes przemówi trzeba zrobić zbiórkę na internet. A może multimedia będzie partnerem ? Bo przecież partnerów u nas ci co nie miara, tylio pieniedzy nikt nie widział.

 12. 18.12.17 16:47 Zbigniew Zibula

  Hehe, widzę, że w komentarzach dość ciekawie od rana. Szkoda tylko , że nie ma żadnego info od prezesa bo z moich informacji wynika, że był to ostatni dzień, który mógł nas zaskoczyć pozytywnymi wiadomościami. Wracając dzisiaj z pracy w radio usłyszałem kawałek Akcentu - :Żegnaj mała" i tak mi się skojarzyło "Żegnaj prezes, żegnaj marian - twój czas w Stomilu skończył się, Żegnaj marian, żegnaj prezes - bez ciebie bardzo fajnie jest" ...bo gorzej być już nie może

 13. 18.12.17 15:34 crispy

  i bedzie trener ,,za dyche'' ... ale tysi lub tyci (niewlasciwe skreslic).

 14. 18.12.17 15:31 crispy

  mnie wiewiorki tez doniosly, ze zdesperowany Kieres Kamil (prawie dwa lata bez roboty) jest ,,przyklepany'' ale jeszcze ,,niepodpisany'' (prezes kontrakt wierszem pisze, wiec musi to troche potrwac). I tyle albo az tyle.

 15. 18.12.17 15:25 Kleofas

  Dyrektor tobie naprawdę się nudzi że musisz tyle głupot pisać. A po drugie swoim nikiem wkurzasz wszystkie osoby nie ma takiego klubu jak Oks 1945. Czy tak trudno zrozumieć.

 16. 18.12.17 14:36 Dyrektor OKS 1945

  a zachorski bukolc głowacki i reszta starej gwardii zostaje odpowiedz ktoś w szatni to już chyba formaline czuć trzeba młodych wilków mosakowski metelicki i kato z legii trzeba biegać taka jest piłka nożna

 17. 18.12.17 14:05 TheCross

  Artur Siemaszko zostaje do końca sezonu.

 18. 18.12.17 14:01 TheCross

  Raczej nie o inny ;)

 19. 18.12.17 14:00 KubaOKS

  http://legia.com/aktualnosci/samuraj-z-l3-tsubasa-nishi-57188 Wywiad z Tsubasą Nishim .Mówi o tym,że w jednym z klubów w Polsce musiał trenować w parku zamiast na boisku , jak mniemam chodziło mu o nasz klub .

 20. 18.12.17 13:44 Dyrektor OKS 1945

  zbyszek kaczmarek zastał klub taki że nawet bukolc nie chciał w nim grać a zrobił awans wcale nie za mocną drużyną

 21. 18.12.17 13:41 Dyrektor OKS 1945

  a czemu w olsztynielsztynie zrobił awans zapomniałeś już jaki to był dobry trener na fecie to go podrzucali ludzie za awans dobrego to nikt nie pamięta ale tak już jest wyprujesz sobie żyły a i tak tylko pomyje na ciebie wyleją nie było w ostatnich 15 latach lepszego trenera bo żaden nie awansował do 1 ligi

 22. 18.12.17 13:37 TheCross

  Skoro Zbyszek jest taki cudowny i takim fachowcem więc czemu z licencją UEFA Pro jest zatrudniany w klubach niższych klas i ekspresowo zwalniany.

 23. 18.12.17 13:27 Dyrektor OKS 1945

  zamiast pisać wiersze siegnąwszy po kieliszek słuchaj kibiców co najlepsze na trenera tylko zbyszek

 24. 18.12.17 13:24 Dyrektor OKS 1945

  a kto to jest taki sam magik jak ten kelner co niedawno był pierwszy raz o nim słyszę jakie ma sukcesy jakieś mistrzostwo zdobył odpowiedz ktoś zbyszek kaczmarek był mistrzem i to był trener z sukcesami trzeba go brać awans zrobił

 25. 18.12.17 12:59 momo2525

  Kamil Kiereś???!

 26. 18.12.17 11:33 jacekoks

  Indyjski szaman zatrudnił trenera ale powie o tym dopiero wtedy jak spłaci rachunki za internet. Mysle ze dzis po południu bedzie info. Spotkanie wigilijne pracowników klubu odbędzie się w klubowej saunie którą wyremontowali kibice. Potem każdy dostanie rozpiske na okres przed i poświąteczny( ze 2-3 tygodnie) za późno. Następnie nowy trener ( już mi szkoda tego pana) przeliczy ilu graczy mu zostało, indyjski szaman obieca mu że uzupełni kadrę i powiększy dług klubu żeby zrobić 2-3 piważne transfery. Zgrupowanie co najwyżeh w Jarocinie, poza tym treningi na własnych obiektach których nie ma. Na wiosne wystartujemy( przeciez wybory za pasem) , nawet się utrzymamy w lidze. Klub zgarnie kasę za 3 miejsce w PJS i .... Witaj Ostródo lub 4 liga na stadio da gruz.

 27. 18.12.17 10:25 Dyrektor OKS 1945

  czy moje piosenki są lepsze niż wiersze poety weteryniarza odpowiedzcie i kiedy będzie nowy trener tym razem taki co nie ucieknie a nie kelner

 28. 18.12.17 10:14 Dyrektor OKS 1945

  słuchaj arbuz jak cię błaga lud zmień mariana zmień go szybko już my czekamy na to kilka lat żeby nowy prezes klub ratował nam

 29. 18.12.17 10:11 Dyrektor OKS 1945

  marzeniem kibiców jest żeby prezes przychodził do pracy jakie smutne czasy nadeszły

 30. 18.12.17 10:10 Dyrektor OKS 1945

  czerstwiakow dawaj na prezesa przynajmniej byś coś robił nie wiem na przykład przychodził do pracy

 31. 18.12.17 10:08 Dyrektor OKS 1945

  kiedyś to było był prezes co udzielał wywiadów przy ciastkach był dobry trener zbyszek kaczmarek a teraz nie ma trenera prezes nic nie mówi po co taki prezes co on robi ja się pytam

 32. 18.12.17 08:26 Dyrektor OKS 1945

  dla mariana borowicza ułożyłem pieśń na melodię trubadura krzysztofa krawczyka chciałbym być weteryniarzem podróżować zwiedzać świat indyjskie krowy po kalkucie gnać tabadabababadabadabadaj

 33. 17.12.17 19:30 edward acki

  nauczyciel w-f i gimnastyki korekcyjnej bedzie trenerem dlaczego? mongołowi nie chcę szukać się bo jest zajety marketingiem jedzenia swińskiego w indiach a jak już zajmie sie to się kończy wstydem medialnym jak z derbinem,,,, tylko odwołanie nieudolnego zarzadu i audyt i wybór nowych władz moze uratować klub

 34. 17.12.17 18:30 tedefon 1982

  jutro ma się coś wyjasnić jeżeli chodzi o trenera ewentualnie trenerów kandydatów

 35. 17.12.17 17:08 Wielki Stomil

  Zeby znowu nie bylo jak przed sezonem trener przyjedzie a pilkarzy w klubie niema, a prezes myslal ze caly sklad zostal na kolejny sezon dopiero po tel od jednej osoby zorientowal sie ze zespolu praktycznie niema!!

 36. 17.12.17 16:27 .......

  Prezesie POBUDKA! Bo pilkarze uciekna

 37. 17.12.17 16:21 edward acki

  jak uratować futbol w olsztynie, stomil olsztyn jest własnością miasta czyli wszystkich mieszkanców, zorganizować referendum myśle że liczba głosów 1 tys / 2 tyś wystarczy, kto mogł zająć się tym socios, kto w miejsce indyjskiego biznesmena, kazda inna osoba nawet halina z warzywniaka która odbiera tel, jest komunikatywna, nie boi sie rozmawiać kogos takiego w socios znajdzie się, za rok sa wybory samorzadowe A wiec sołtys bardzo chetnie rozmawia z mieszkancami,,,, zeby utrzymać koryto na kolejne 4 lata

 38. 17.12.17 12:37 Dyrektor OKS 1945

  marian borowicz poeta weteryniarz zniszczył cały dorobek oks 1945 zobaczycie za pół roku to zgasnie światło a nie internet

 39. 17.12.17 12:01 Kot

  Kiedyś jeszcze odwoływałbym się do honoru Borkowskiego i wzywał do odejścia, ale teraz jestem przekonany, że to byłoby bezskuteczne...

 40. 17.12.17 11:50 .......

  Prezesie do cholery! Kiedy my KIBICE poznamy nazwisko nowego trenera? Jacy pilkarze przyjda do klubu jacy odejda? Kiedy poznamy sparing partnerow? Stomil ma rzecznika prasowego????????????

 41. 17.12.17 10:24 Piotruś Pan

  I kto ma według was tego trenera zakontraktować? Czerkasow pomóż klubowi jeśli masz go w sercu. Prezes który ma pozycje czy Grzymek który da gwarancje wypłaty.....? To nie Stomil Cup tutaj trzeba pracować a nie pisać dyrdymały. Kildanowicz to był mistrz świata w stosunku do tej bandy pozorantów

 42. 17.12.17 09:20 .......

  jestem ciekawy z jakim trenerem sa prowadzone tak dlugie rozmowy

 43. 17.12.17 09:09 Dyrektor OKS 1945

  nie wierzę w co czytam dziennikarze napisali prawdę a kibice potwierdzają jestem w szoku a ty chodzik czy tam smrodzik nie pisz głupot koleś bo tak bronisz borowicza a on pieniądze bierze od pół roku nie ma nic za darmo po co siejesz dezinformację nie kłam

 44. 16.12.17 22:56 KURAS

  A mi klub wisi bardzo drobne pieniądze. Ale nie o kwotę chodzi...Nie dostaję odpowiedzi na żadną wysłaną wiadomość. Tak profesjonalny klub traktuje kibica, który po każdym meczu leczy gardło od dopingu, jest na każdym meczu od paru lat, brał udział w każdej akcji na rzez klubu...może czas przestać? Barw nie zdradzę, ale klub można wspierać bez dawania grosza za takie traktowanie...

 45. 16.12.17 20:52 Piotruś Pan

  Czerkasow, oświeć mnie bo nie jarzę bazy?...... co to za bajzel i w jakiej historii mam szukać? sprawnych menadżerów? którzy w 3 lata nie mogą tego rzekomego bajzlu posprzątać? czy są rzadcy jak kupa nosorożca?

 46. 16.12.17 20:44 czerkasow

  Piotruś - zajrzyj w historię to się dowiesz ... Fachura w sensie osoba ogarnięta, która by to wszystko ogarnęła.

 47. 16.12.17 19:46 Tiger

  Pytanie jest jedno, czy to jest celowe działanie czy tym klubem rządzą kretyni? Czy to działanie ma nas zniechęcać czy wku...iać? Cyrk, szopka, to wygląda jak jakaś szpiegowska intryga dosłownie, cisza przed burzą? Bareja i Mrożek w jednym, parodia farsy z domieszką kpiny!

 48. 16.12.17 18:41 lechita

  do ......... koles nie należy do tych co ściemnia.ale ja już od sporej grupy ludzi słyszałem że podiliński jest przymierzany na trenera

 49. 16.12.17 18:05 chodi

  do Emilozo , jeżeli klub utrzymania się sportowo i będzie miał zabezpieczone środki na przyszły sezon plus brak zadłużenia do piłkarzy, to dlaczego miałby nie dostać licencji? Bo stadion.... sorry ale ją uwazam że Stomil już od dobrego roku , dwóch powinien grać TYLKO w Ostródzie! I jakkolwiek to by nie zabrzmiało to zdania nie zmienię. Nie dla Arena Da Gruz! I to byłby bodziec dla magistratu, jak co tydzień tysiące wkur...nych kibiców jadąc do Ostródy przeklinaliby osoby odpowiedzialne za obecny stan rzeczy. Borkowski robi za free... i myślę że za taką zapłatę to funkcję pełni aż za dobrze. Oczywiście lepiej mieć takiego Filipiaka czy też innego Lesnodorskiego ale na to nie ma kasy!!! Co do Łopaty to podpowiadac on może połowie ligi i nic innym do tego pytanie czy jest na etacie ... Tak więc tekst felietonu jest jedynie marną sensacją. Pytanie brzmi , KTO BĘDZIE TRENEREM! KIEDY NAZWISKA? KOGO ŚCIĄGAMY DO STOMILU? I JAK WYGLĄDA KWESTIA FINANSOWA? Reszta to dywagowanie . Bo ja mogę zapytać się Was przewrotnie : A co jeżeli się utrzymamy i dostaniemy 1mln zł za Pro Junior i dostaniemy licencję ale tylko na Ostródę???? ..... będziecie wtedy usatysfakcjonowani? Pamiętajcie że są takie miasta jak Toruń, Lublin , Rzeszów czy Łódź Z zapleczem i ambicjami a gdzie oni są a gdzie my jesteśmy, uszanujmy to co mamy i walczmy bo NIKT NIKOMU 1 LIGI NIE DAŁ NA ZAWSZĘ !

 50. 16.12.17 18:04 .......

  Lechita to prawdziwa informacja czy plota?

 51. 16.12.17 17:13 lechita

  mój dobry ziomek widział podolińskiego na stadionie ciekawe czy nie pachnie nowym trenerem

 52. 16.12.17 15:57 edward acki

  za czasów kiłdanowicza był internet nikt go nie odłaczał, byly dobre wyniki, były kontakt na lini kibice-klub, tylko grzymowiczowi było nie na rękę ewentualny awans i swoje znajomości uruchomił i galeria wycofała finansowanie klubu i długi zostały, a obecny mongoł nic nie zrobi, boi sie odbierać tel od zawodników tylko figurat komuś trzeba nadać imie syndyk likwidator stomil olsztyn,,,,,,

 53. 16.12.17 15:08 Krzycho

  Jest jak jest bo komuś jest to na rękę od kilku lat gra Stomilem zwłaszcza przed wyborami ostatnio miał być stadion jupitery był sponsor była perspektywa awansu 5 miejsce, a po wyborach skończyły się marzenia o stadionie, sponsor uciekł klub popadł w wegetacje, ciągle mówi się o partnerstwie publiczno prywatnym tylko że miasto nie potrafi nic zaoferować potencjalnemu inwestorowi bo mu nie zależy, rozmawiałem z kolegą którego firma była zainteresowana takim partnerstwem ale miasto miało tylko wymagania takie aby zniechęcić nie oferując nic w zamian, a sponsora z dużą kasą nie będzie do puki miasto nie postawi nowego stadionu i czy to będzie Borkowski, Swiniarski, Gajewski, to się nie zmieni do puki nie zmienią się władze tego miasta i nie postawią na budowę nowego stadionu.

 54. 16.12.17 14:50 lechita

  pitbull przyjacielu wydaje mi się że ty na mecze to na bani przychodzisz.biedrzycki jest dobrym piłkarzem ja cie proszę.zobacz na dzięcioła kompletny zawodnik reprezentant polski kapitan reprezentacji ale siedzi na ławie bo co ??????????bo jego tata nie nazywał się biedrzycki.nigdy chłopina nie dostał powołania a ty piszesz że michniewicz go ogląda.michniewicz przyjeżdża dzięcioła oglądać ale śmieszni trenerzy trzymają go na ławie bo przecież po rocznej przerwie na boisku musiał pojawić się głowacki.zajebistym młodzieżowcem u nas to był piotrowski widać jak gra chłopak w pogonii.ale z tego co słyszałem to tata ernesta chce żeby odszedł z naszego klubu bo uważa że się marnuje.ja powiem jeszcze raz pozbyć się bucholca głowackiego i będzie spoko

 55. 16.12.17 14:41 Piotruś Pan

  Kolego Pitt Bull, niestety Wiktor Biedrzycki to fajny chłopak lecz piłkarz przeciętny. Jest ciągnięty za uszy z powodu Andrzeja i z powodu tego, że jest wychowankiem. W miarę przyzwoita gra głową poza tym słaby warsztat i chyba słabe cechy wolincjonalne. tyle w temacie kolego. Z błota bata nie ukręcisz ......

 56. 16.12.17 14:24 Piotruś Pan

  Niestety kolega Yazwami ma rację to nie jest półprofesjonalny tylko amatorski klub. Czerkasow jakiż to bajzel zrobił Kiłdanowicz? tylko konkrety kolego bez opowieści........ i jakiż to fachura ma przyjść do klubu? czyżbyś to był Ty? a jeśli z Polski to rozumiem, że ma on mieć Stomil w sercu..... Tylko kto ma mu płacić Ty? czy obecny prezes? ląduj kolego, ląduj.....

 57. 16.12.17 11:53 yazwami

  bez satysfakcji napiszę kolejny raz.... amatorszczyzna w amatorskim klubie !!!

 58. 16.12.17 10:22 czerkasow

  Tyszkiewicz tu nie przyjdzie, bo łatwiej jest krytykować jak w tym gównie się nie siedzi, a jakby zaczął, to by też niewiele więcej zdziałał. W toku jego wypowiedzi jako menedżer mógłby zrobić taki sam bajzel jaki zrobił Kiłdanowicz, po którym do dzisiaj się nie może Stomil podnieść. Tu trzeba fachury, który mógłby coś zrobić przy minimalnym wsparciu miasta.

 59. 16.12.17 07:57 PittBull

  WIKTOR BIEDRZYCKI słaby.WIDAĆ ŻE NIE ZNASZ SIĘ NA PIŁCE.INTERESUJĄ SIĘ JEGO OSOBĄ KLUBY Z EKSTRAKLASY,OSTATNIO NA MECZU POJAWIŁ SIĘ TRENER MICHNIEWICZ ŻEBY OBEJRZEĆ Z BLISKA JEGO GRĘ BO DOSTAJE DOBRE OCENY.ALE JAK DALEJ NIE BĘDZIEMY SZANOWAĆ PIŁKARZY ZE GRAJĄ W NASZYM AMATORSKIM KLUBIE TO SKOŃCZYMY W 4 lidze

 60. 16.12.17 05:02 dzbs

  Emilu Wiktor jest krytykowany i będzie bo piłkarsko jest słaby i tyle. A Wy kibice siedzcie dalej na dupach i nic nie róbcie tylko lamentujcie przez internet to na bank coś się polepszy..... Żenada

 61. 16.12.17 04:02 edward acki

  borkowski jest tylko figurantem grzymowicza i decyzje z ratusza do klubu, główne założenie likwidacja zawodowego futbolu, czy to meczami czy to licencjami mało ważne aby nie trzeba było budować stadionu, obecny na 3/4 lige nadaję się,,,, a co mogą zrobić kibice domagac się zmiany zarzadu chodz ten jest tylko teoretycznie i audyt który rozliczy sie z funkcjonowania klubu, i czekać aż zmieni sie sołtys w olsztynie który nie bedzie z taka nienawiścią odnosił się do futbolu,,,,

 62. 16.12.17 01:03 Jonasz

  na miejscu Grzymka zadzwoniłbym do Tyszkiewicza i bardzo grzecznie poprosił o postawienie tego wszystkiego na nogi. Dałbym czas konrakt na 3-4 lata, dałbym zapewnienie o wsparciu finansowym przez ten czas na poziomie z tego roku i dałbym wsparcie organizacyjne, oddając stadion pod zarządzanie z OSiRu do klubu, oddając środki OSiRu na ogarnięcie stadionu.

 63. 15.12.17 22:52 Darek

  Niestety zgodzić się należy z Komentatorem, ale nie w 100%, a to dlatego, że ja w Tym Naszym Stomilu nie widzę klubu półamatorskiego, a niestety w pełni amatorski klub, w którym od lat głoszone jest hasło: "Jakoś to będzie". Dziwię się, że na klubowym autokarze Radexu nie ma takiego hasła. Najgorsze jest, że Pan Pinokio ma wszystkich w dupie, a przede wszystkim kibiców. Pozyskiwanie sponsorów to pic na wodę, bo taki Forbet przelewa pieniądze? Wątpię- no chyba, że kilkaset złotych za zakłady kibiców Stomilu. Smutne to jest, że tak wyglądają sprawy, ale przez tyle lat człowiek się przyzwyczaił do tego co jest. Jedno co trzeba przyznać, że Prezes jest wybitnym poetą. A Stomil w końcu (niestety) padnie- NIESTETY!!!

 64. 15.12.17 22:16 Martini

  Mottem ktorym kieruje sie prezes jest chyba typowe "Jakos to bedzie"

 65. 15.12.17 20:31 Emilozo

  Nie ma informacji na temat nowego trenera, sparingpartnerów bo w klubie odcięli internet. Prezes nie zrobił przelewu za rachunek. Piłkarze mieli dostać rozpiski treningów indywidualnych, ale nie otrzymali ich. Bo niby od kogo? Dobrze, że w Olsztynie jest Tomek Olszewski, to zawsze służby dobrą radą. Pro Junior System. Dlaczego teraz jesteśmy teraz na drugim miejscu? Bo mamy więcej piłkarzy w kadrze o statucie młodzieżowca. Wiktor Biedrzycki x 2 (tak krytykowany w poprzednim sezonie i teraz też), Artur Siemaszko x 2 (mega priorytet żeby go zatrzymać, chce zostać, tylko trzeba mu pomóc w jednej sprawie), do tego Dzięcioł, Mikołajewski. A rok temu kto? Wiktor leczący się praktycznie do marca oraz wypożyczony z Pogoni Szczecin Jakub Piotrowski. Pamiętam jak rok temu prezes klubu już liczył te pieniążki do budżetu.... Niestety nasz klub może i się utrzyma sportowo w I lidze, ale tym razem może rozpaść się organizacyjnie, bo ile można tolerować w lidze takiego ananasa jak Stomil?

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!