120' Moneta bezbłędnie, Lech broni strzał Biedrzyckiego. Koniec. Przegrywamy w karnych 6:7.
120' Bargiel strzela, Ratajczak też. 6:6.
120' Cichocki pokonuje Leszczyńskiego. Kun lewą nogą przy słupku. Dalej remis.
120' Stępiński pewnie, Wełnicki też. 4:4 po piątej serii.
120' Wolski pewnie, podobnie Paweł Głowacki. 3:3 po czwartej serii.

Najaktywniejszy na boisku Patryk Kun. Fot. Emil Marecki

Olsztyn, stadion Stomilu

Kończymy udział w Pucharze Polski po rzutach karnych

11.08.16 22:30   zic   17

W 1/16 Pucharu Polski Stomil Olsztyn zmierzył się na własnym stadionie z Ruchem Chorzów. Regulaminowy czas gry i dogrywka nie przyniosły rozstrzygnięcia. O awansie zdecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali goście.

W pierwszej połowie obie drużyny zagrały mocno asekuracyjnie, przez co przez pierwsze 45 minut niewiele się na boisku działo. Dużo aktywności w ofensywie wprowadzał Patry Kun, jednak klarowynych akcji bramkowych brakowało. W drugiej połowie gra się trocę ożywiła, jednak za sprawą gości, którzy mieli więcej swobody w okolicach pola karnego Stomilu. Bramki w tej części gry także nie padły.

Rezultat bezbramkowy oznaczał dogrywkę. Tę Stomil wziął na przeczekanie. Z kolei goście nie potrafili sforsować pewnie grajacej obrony gospodarzy. Tym sposobem o kolejnej rundzie zadecydować miały rzuty karne.

Po pięciu seriach rzutów karnych było 4:4. Rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w ósmej serii strzałów - Kamil Lech obronił strzał Igora Biedrzyckiego. Tym sposobem do kolejnej rundy Pucharu Polski awansował Ruch Chorzów.

Tagi: Stomil Olsztyn, Ruch Chorzów

1. 12.08.16 14:10 Jaroslaw

Dodam jeszcze, że wielu klubów z Ekstraklasy chcialoby mieć takiego piłkarza. Przykładem był Dominik, który moze teraz nie jest w optymalnej formie, ale to co robił w Stomilu to był przykład na to , że można wszystko. Wracając do Patryka to jeszcze cała Polska o nim usłyszy, który z nabieraniem doświadczenia będzie siał terror w 1 lidze. Tyle w temacie

2. 12.08.16 14:05 Jaroslaw

W Historii Naszego klubu nigdy nie mieliśmy takiego piłkarza na "boku" jakim jest Patryk Kun. Podobni piłkarsko byli do niego Sebastian Spychała i oczywiście Suchy - ale ten Suchy z dawnych czasów. Technicznie Patryk kładzie wszystkich na łopatki. Zero podjazdu. Dobry grajek i szacunek dla niego. Walczyć chlopaki macie dobry zespół, lepszego nie można już mieć przynajmiej nie teraz. SZACUNEK ZA WALKE.

3. 12.08.16 13:15 stomil olsztyn forever

Suchocki to jest wrak piłkarza. Jego jedyną zaletą zawsze była mega szybkość, nigdy nie miał ani techniki, ani wrzutki, ani wykonczenia, a drybling oparty na przyspieszeniu. Teraz tego już nie ma i gra padake. Jeszcze nie jest taki stary, albo sie wezmie do roboty i zacznie zapierdzielac na treningach albo skonczy w rezerwach, a po końcu kotraktu (oby jak najszybciej) w 3-4 lidze.

4. 12.08.16 12:05 kru

@lechita, 2573 biletów + VIP-y, sponsorzy, zaproszeni goście, etc.

5. 12.08.16 10:08 lechita

Emilu masz może wiedzę ilu było kibiców na meczu

6. 12.08.16 00:01 Hector83

Do tych co nie załapali ... wpis Kot'a to był sarkazm

7. 11.08.16 23:28 A.

Generalnie jestem rozczarowany poziomem tego widowiska (wynik mi zwisa). Zdecydowanie w moim odczuciu na plus gra Patryka Kuna i naszego Japończyka. Na minus? Pomimo mojej sympatii do Łukasza Suchockiego... Nie idzie go oglądać- wolny, mało zwrotny, strata goniła stratę. Czarnecki? Po raz kolejny Stomil przegrał przez tego kopacza (i zapewne nie raz jeszcze w tym sezonie tak będzie). Dobrze, że choć Trzeciakiewicz grzał ławę. Kilka nieudanych kiwek Łukasza Jeglińskiego doprowadziło do groźnych kontr. Oby kopacze się zregenerowali do niedzieli, bo czeka ich trudny mecz z Zagłębiem. W tabeli przydałby się wreszcie jakieś punkty.

8. 11.08.16 23:26 czerkasow

Kocie - co do Zahora - ty byłeś chyba na innym meczu ... Niestety trzeba było nie doprowadzać do karnych - Ruch był słabiutki w pierwszej połowie i trzeba było to wykorzystać.

9. 11.08.16 23:24 lechita

Kot ty nie pal tego zioła bo źle widzisz

10. 11.08.16 23:24 Hector83

Kilka spostrzeżeń na temat piłkarzy gorąco po meczu: Tomasz Zahorski, jeszcze musi potrenować z drużyną, aby dojść do formy, kondycji też trochę my brakuje. Za to Rafał Kujawa na swoim stałym bardzo dobrym poziomie, świetnie utrzymywał się przy piłce. Super pozytyw to Patryk Kun, zasuwał od pierwszej do 120 minuty po boisku, i gdyby to on strzelał karnego zamiast Arka Czarneckiego, mielibyśmy kolejną rundę z Lechem. Łukasz Suchocki dał Zahorskiemu słabą zmianę, Suchy szczyt formy miał zanim odszedł od nas do Olimpii Grudziądz, teraz brak formy, brak dawnego gazu, słabo to wygląda. Łukasz Jegliński miał kilka złych decyzji, za długo trzymał piłkę, ale to pod koniec meczu jak już zmęczenie dawało mu się we znaki. Reszta naszych piłkarzy nie nie zapadła mi jakoś znacząco w pamięć. Mała uwaga przy strzelaniu karnych... Jak któryś z was nie czuje się na siłach by strzelić precyzyjnie, to niech z weźmie dynamiczny rozbieg i walnie z całej siły w środek brami, szansa że bramkarz zostanie w miejscu u zdąży zainterweniować przy mocno kopniętej piłce jest znikoma... na pewno to lepsze rozwiązanie niż to które widzieliśmy przy strzałach które nie wpadły. W każdym razie DZIĘKI ZA WALKĘ, emocje przy karnych jak podczas Euro2016 Polska-Portugalia.

11. 11.08.16 23:17 Kot

Zahorski i Suchocki dobry mecz, karny Biedrzyckiego technicznie idealny.

12. 11.08.16 23:15 router33

też fakt.

13. 11.08.16 23:12 Piekarz/OKS

Czarneckiego piłkarzem także. Judasz i tyle

14. 11.08.16 23:11 router33

Nazywanie łopatki trenerem to kompromitacja.

15. 11.08.16 23:00 Jan Tomasz

Taka decyzja trenera, że nie wpuścił Skiby na karne. Mógł nie robić jednej zmiany.

16. 11.08.16 22:43 SzEFoo

Wielka szkoda, bo w kolejnej rundzie byłby piękny mecz, a tak zostaje liga. Szkoda, że nie mięliśmy już możliwości do rotacji przed karnymi, bo pierwsza myśl, że na karne idealnie pasuje Skiba, Podobnie jak Polska na ME w tym roku. Tak czy inaczej brawo za walke! W niedziele tylko zwycięstwo bo w lidze zacznie się robić spory problem.

17. 11.08.16 22:36 Piekarz/OKS