120' Moneta bezbłędnie, Lech broni strzał Biedrzyckiego. Koniec. Przegrywamy w karnych 6:7.
120' Bargiel strzela, Ratajczak też. 6:6.
120' Cichocki pokonuje Leszczyńskiego. Kun lewą nogą przy słupku. Dalej remis.
120' Stępiński pewnie, Wełnicki też. 4:4 po piątej serii.
120' Wolski pewnie, podobnie Paweł Głowacki. 3:3 po czwartej serii.

Artykuł

Stomil Olsztyn, fot. Emil Marecki

Stomil Olsztyn, fot. Emil Marecki

Ratajczak: Stępiński to piłkarz wyższych lotów, jak na naszą ligę

12.08.16 02:13   kyn   0  

Po meczu Stomil Olsztyn - Ruch Chorzów rozmawialiśmy z Jarosławem Ratajczakiem, który w drugiej połowie pojawił się na placu gry.

Trener Łopatko dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom. Ty wszedłeś dopiero w drugiej połowie. Wydawało mi się, że pójdziesz bardziej do przodu, ale skupiłeś się raczej na defensywie.
- Trener powiedział mi, że mam się przede wszystkim skoncentrować na obronie, bo do zmiany wszystko dobrze wyglądało, a Ruch nie stworzył sobie jakiejś klarownej sytuacji. Miałem się skupić na obronie, bo mieli szybkich skrzydłowych, więc miałem się nie zapędzać, bo tylko na to czekali.

Największe zagrożenie niosły za sobą akcje Bargiela i Stępińskiego.
- Widać było, że Stępiński to piłkarz wyższych lotów, jak na naszą ligę, ale nasi stoperzy, oczywiście i cały zespół, radzili sobie bardzo dobrze z napastnikami Ruchu, czy to z Arakiem, który był kompletnie niewidoczny, czy właśnie z Mariuszem. Szacunek dla całego zespołu, bo sporo zdrowia zostawiliśmy dzisiaj na boisku.

Jakie masz przewidywania na skład defensywy w meczu z Zagłębiem? Wyjdziecie w tym samym ustawieniu, co w poprzednich meczach ligowych, czy coś trener zmieni?
- Dużo będzie zależało od tego, jaka będzie forma fizyczna chłopaków, bo niektórzy zagrali 90 minut z Chojnicami, dzisiaj 120 i nie wiem, czy dadzą rade, bo gramy praktycznie za dwa dni mecz. Wszystko będzie zależało od przygotowania fizycznego chłopaków i to będzie głównym priorytetem, jeśli chodzi o wyjściowy skład.

Więcej informacji o meczu:

Fortuna

Tagi: Stomil Olsztyn, Ruch Chorzów, Puchar Polski, Jarosław Ratajczak, rozmowa po meczu, wywiad


Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!