Stomil Olsztyn cieszy się z awansu, fot. facebook.com/Szymon-Sobczak-110511862449816

Męczarnie w Chorzowie, ale jest awans!

24.09.19 19:47   em   13

Piłkarze Stomilu Olsztyn awansowali do 1/16 finału Pucharu Polski. O awansie zdecydowały rzuty karne, w których Michał Leszczyński obronił dwie "jedenastki". W regulaminowym czasie było 2:2, a po 120. minutach 3:3.

Przed meczem trener Piotr Zajączkowski zapowiedział, że kilku kluczowych zawodników pozostanie w Olsztynie. Do Chorzowa nie pojechał Piotr Skiba, Grzegorz Lech oraz świeżo upieczony tata Janusz Bucholc (przy okazji wszystkiego najlepszego dla rodziców i syna!).

W bramce zagrał Michał Leszczyński, w pierwszym zespole Stomilu zadebiutował 26-letni Irlandczyk Eric Molloy, a na środku ataku zagrał pierwszy raz w tym sezonie Artur Siemaszko. I ten ostatni w 18. minucie zapoczątkował strzelanie w Chorzowie. Po przerwie Ruch doprowadził do remisu i mecz rozpoczął się od nowa.

W 82. minucie spotkania Stomil wyszedł na prowadzenie w 82. minucie za sprawą Szymona Sobczaka, który strzelił gola z rzutu karnego. Gdy wydawało się, że olsztyński zespół spokojnie dowiezie zwycięstwo do końca, to Ruch także strzelił bramkę z rzutu karnego.

W dogrywce Ruch miał sporą przewagę i już 94. minucie strzelił bramkę na 3:2. Olsztyński zespół przez dłuższy czas nie potrafił zagrozić bramce gospodarzom, aż w końcu na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego piłkę do bramki posłał Jakub Mosakowski. Dla wychowanka olsztyńskiego klubu był to debiutancki gol w barwach pierwszego zespołu.

Rzuty karne lepiej wykonywał Stomil Olsztyn. Ruch Chorzów zmarnował dwie jedenastki, a konkretnie dwa razy wybronił Michał Leszczyński. Dla nas gole z karnych strzelali: Szymon Sobczak, Mateusz Gancarczyk, Jakub Mosakowski oraz Waldemar Gancarczyk. Nie strzelił natomiast Wiktor Biedrzycki.

- Cel osiągnęliśmy, daliśmy dużo emocji kibicom - powiedział po meczu Piotr Zajaczkowski, trener Stomilu. - Do przerwy powinniśmy ten mecz zamknąć i to zdecydowanie. Ruch po strzeleniu wyrównującej bramki dostał wiatr w plecy i mecz się wyrównał, były emocje, było bardzo duże zaangażowanie obu zespołów. Swoim zawodnikom gratuluję, doprowadziliśmy do rzutów karnych, wytrzymaliśmy presję i cieszymy się bardzo, że gramy w następnej rundzie.

I dodaje: - Rozmawialiśmy z zawodnikami, uczuliliśmy, przypominaliśmy historię spotkań pucharowych z przeszłości. Byliśmy przygotowani, że na pewno musimy zagrać bardzo dobrze w defensywie, skutecznie w ofensywie i zostawić serce na boisku.

Awans Stomilu Olsztyn do kolejnej rundy był obowiązkiem, ale radość z wygranej po serii rzutów karnych zawsze smakuje podwójnie.