Relacja z meczu Miedź Legnica - Stomil Olsztyn

Szalone ostatnie 7 minut pierwszej połowy

40' Szymon Matuszek
45' Kamil Zapolnik
Bramki Wojciech Łuczak 38'
Wiktor Biedrzycki 43'
Bramki Miedź Legnica: 31. Jędrzej Grobelny - 23. Paweł Zieliński, 5. Marcin Biernat, 3. Wiktor Pleśnierowicz, 19. Paweł Tupaj (46, 2. Marcin Pietrowski) - 70. Maciej Śliwa (64, 11. Carlos Heredia), 6. Szymon Matuszek, 13. Adrian Purzycki, 9. Krzysztof Drzazga (78, 57. Mehdi Lehaire), 22. Joan Román (64, 10. Jakub Łukowski) - 18. Kamil Zapolnik.
Stomil Olsztyn: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs - 18. Janusz Bucholc, 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki, 27. Damian Byrtek, 23. Jurich Carolina (66' 30. Damian Sierant) - 37. Hubert Szramka (82' 6. Jonatan Straus), 8. Maciej Spychała, 51. Krystian Ogrodowski (62' 25. Hubert Sadowski), 12. Wojciech Łuczak (82' 32. van Weert) - 9. Grzegorz Kuświk (62' 87. Sebastian Jarosz)
Szczegóły sędziował: Paweł Pskit (Łódź).
Mecz bez udziału publiczności.

Piłkarze Stomilu Olsztyn wywalczyli jeden punkt w starciu z Miedzią Legnica. Mecz zakończył się remisem 2:2. Pozostaje lekki niedosyt bo dwa razy nasza drużyna oddała prowadzenie.

Do podstawowej jedenastki wróciło dwóch piłkarzy. Na środku obrony wybiegł Wiktor Biedrzycki, który ostatnio pauzował za 4 żółte kartki. Dla wychowanka naszego klubu było to oficjalne spotkanie nr 100 w barwach “Dumy Warmii”. W lewej stronie w akcji zobaczyliśmy Juricha Carolinę, który zastąpił Damiana Sieranta.

Początek spotkania to czas stracony przed telewizorem. Jednak to co się działo pod koniec pierwszej połowy wynagrodziło wszystkim, którzy zdecydowali się piątkowy wieczór spędzić oglądając mecz na Polsacie Sport Extra.

Worek z bramkami otworzył się po strzale Wojciecha Łuczaka w 38 minucie. Olsztyński pomocnik wykorzystał zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. 2 minuty później było już remis, a z bliskiem odległości strzałem głową naszego bramkarza pokonał Szymon Matuszek.

W 43 minucie bramkę dla Stomilu z rzutu karnego strzelił Wiktor Biedrzycki, a chwilę wcześniej w polu karnym faulowany był Hubert Szramka. W 45 minucie gospodarze doprowadzili do remisu. Także z karnego strzelił najlepszy strzelec ligi Kamil Zapolnik. Wcześniej piłkę w polu karnym dotknął Biedrzycki. Piłka odbiła mu się od nogi i trafiła w rękę.

Cała druga połowa była bardzo wyrównana. Obydwie drużyny nie stworzyły sobie żadnej stuprocentowej sytuacji. Przy odrobinie szczęścia bramka mogła paść w 85 minucie. Ingo Van Weert dośrodkował w pole karne i piłka zatrzymała się… na poprzeczce. Ze skuteczną dobitką nie zdążył Jonatan Straus.

Spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem. Stomil nie przegrał 3 spotkania z rzędu w I lidze, a w każdym z nich strzelał 2 gole.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 15:41:24

97' Koniec meczu. Remisujemy w Legnicy!
95' Zapolnik przedarł się w polu karnym, strzela niecelnie. 1497
94' Rzut rożny dla drużyny Miedzi, wybijamy! 1497
91' 6 minut doliczone!
89' Lehaire niecelnie! 1497
88' Po wolnym uderzał Zapolnik , piłka na róg. 1497
85' Żółtą kartką ukarany Biedrzycki. 1
85' Szota ofensywnie w pole karne, wybijają na aut gospodarze. 1
84' Van Weert centrostrzał i uderza w poprzeczkę. Straus nie trafił z dobitką! 1
82' Boisko opuszcza Szramka i Łuczak , w ich miejsce Straus i van Weert. 1
80' Boisko opuszcza Drzazga , w jego miejsce Lehaire. 1497
78' Biernat strzela głowa po rzucie wolnym, łapie olsztyński bramkarz. Byrtek ucierpiał. 1497
75' Rzut wolny dla Miedzi, z problemami łapie Kudrjavcevs. 1497
70' Bucholc w pole karne, a Spychała uderza minimalnie niecelnie. 1
66' Boisko opuszcza Carolina , w jego miejsce Sierant. 1
64' Boisko opuszczają Śiwa i Roman , w ich miejsce Heredia i Łukowski. 1497
62' Boisko opuszczają Ogrodowski i Kuświk , w ich miejsce Sadowski i Jarosz. 1
59' Żółtą kartką ukarany Ogrodowski. To jego szóste "żółtko" w tym sezonie 1
57' Uderzenie Zapolnika sprzed szesnastki mija bramkę Kudrjavcevsa. 1497
55' Strzał na bramkę, Byrtek na róg! 1497
53' Żółtą kartką ukarany Zapolnik 1497
52' Strzał Romana z dystansu, "Slava" na róg! 1497
52' Rzut rożny dla drużyny Miedzi, wybija Biedrzycki! 1497
50' Żółtą kartką ukarany Purzycki 1497
47' Strzał Łuczaka z dystansy, ale niecelny. 1
46' Boisko opuszcza Tupaj , w jego miejsce Pietrowski. 1497
46' Kamil Zapolnik i znów remis! 1497
45' Karny dla Miedzi! Co tu się dzieje! Biedrzycki dotknął piłkę ręką w polu karnym! 1497
43' Wiktor Biedrzycki!!! 1
43' Szramka faulowany, karny dla nas!!! 1
40' Miedź wyrównuje! Strzał Matuszka po pięknej asyście przewrotką! 1497
40' Strzał Śliwy z bliska, Kudrjavcevs na róg 1497
38' Prowadzimy po golu Wojtka Łuczaka!!! 1
38' Rzut rożny dla Stomilu i Łuczak daje prowadzenie!!! 1
38' Dobra centra Bucholca, ale tylko rożny! 1
36' Rzut rożny dla Stomilu, Spychała dośrodkowuje, ale wybijają gospodarze. 1
36' Dobra akcja Stomilu, błąd Grobelnego i mamy rzut rożny.
28' Żółtą kartką ukarany Jurich Carolina. 1
27' Carolina wrzuca czy strzela? Ale nic nie ma z dobrze zapowiadającej się akcji. 1
23' Żółtą kartkę otrzymuje Marcin Biernat 1497
21' Grożna akcja gospodarzy. Zapolnik do Romana, ale nasi obrońcy są na posterunku. 1497
20' Katastrofalne wykonanie rzutu wolnego przez gospodarzy. 1497
18' Niestety bez gola po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. 1
18' Żółtą kartką ukarany Paweł Tupaj. 1497
14' Drzazga zablokowany w polu karnym. 1497
7' Miedź miała dwa rzuty rożne, ale naszczęście nie stworzyli żadnego zagrożenia. 1497
4' Dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale piłka mija bramkę. 1497
1' Gramy! 1
Byłym piłkarzem Miedzi Legnica jest piłkarz Stomilu Damian Byrtek.
Mecz sędziować będzie Paweł Pskit z Łodzi. 1
W Olsztynie zostali: Piotr Skiba, Jakub Tecław, Skënder Loshi, Koki Hinokio oraz Sam van Huffel. 1
Po pauzie za żółte kartki do kadry meczowej wrócił Wiktor Biedrzycki. 1
Ławka rezerwowych: 92. Jakub Kanclerz - 3. Rafał Remisz, 6. Jonatan Straus, 17. Maciej Serbintowicz, 22. Jakub Staszak, 25. Hubert Sadowski, 30. Damian Sierant, 32. Ingo van Weert, 87. Sebastian Jarosz. 1
Skład Stomilu: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs - 18. Janusz Bucholc, 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki, 27. Damian Byrtek, 23. Jurich Carolina - 37. Hubert Szramka, 8. Maciej Spychała, 51. Krystian Ogrodowski, 12. Wojciech Łuczak - 9. Grzegorz Kuświk. 1
O godz. 17:40 początek meczu.

Stomil Olsztyn ma za sobą serię dwóch zwycięstw z rzędu. W ostatnią sobotę podopieczni Adama Majewskiego wygrali 2:0 z Puszczą Niepołomice, a w ostatni wtorek pokonali na własnym stadionie 2:1 Górnika Łęczna.

To już jednak historia i wszyscy w Stomilu myślą o piątkowym starciu z Miedzią Legnica. Zespół co roku aspirujący do powrotu do Ekstraklasy także ma za sobą dobrą serię, bo wygrali trzy spotkania z rzędu, w tym ostatnio 4:3 na wyjeździe z zawsze mocnym ŁKS-em Łódź.

- Zawsze jedziemy z wiarą i nadzieją, a teraz tym bardziej, bo udało się nam wygrać dwa spotkania z rzędu - powiedział na konferencji prasowej Adam Majewski, trener Stomilu. - Tego nam brakowało od początku sezonu, takiej systematyczności, dlatego drużyna jest podbudowana, zmobilizowana, z pozytywnym nastawieniem. Mamy daleką podróż, ale mam nadzieję, że powalczymy o punkty. Nie mamy nic do stracenia, tylko możemy zyskać.

Po pauzie za 4 żółte kartki powraca do składu Wiktor Biedrzycki. Tym razem na szczęście nikt nie pauzuje. W ostatnim spotkaniu urazu doznał Koki Hinokio i jego występ stoi pod dużym znakiem zapytania, ale olsztyński trener nie wyklucza takiej możliwości. W Olsztynie został Skënder Loshi, który na początku tygodnia zgłosił lekki uraz, ale za brakiem tego zawodnik nikt nie tęskni.