Relacja z meczu Odra Opole - Stomil Olsztyn

Stomil w końcu wygrał na wyjeździe!

I liga 2017/2018 (30. kolejka, 9.V.2018) Koniec Opole
Odra Opole 2:4 Stomil Olsztyn
0:2
63' Szymon Skrzypczak
88' Tomas
kartki Lukáš Kubáň ż
Bramki Odra Opole: 1. Tobiasz Weinzettel - 7. Robert Trznadel, 4. Aleksander Kowalski, 24. Mateusz Bodzioch, 8. Rafał Brusiło - 88. Marcin Wodecki (68, 16. Bartłomiej Maćczak), 23. Mateusz Peroński, 6. Tomasz Wepa (46, 5. Rafał Niziołek), 14. Sebastian Bonecki, 11. Mateusz Marzec (58, 9. Tomáš Mikinič) - 20. Szymon Skrzypczak
Stomil Olsztyn: 13. Michał Leszczyński - 11. Lukáš Kubáň, 16. Łukasz Sołowiej, 23. Paweł Baranowski, 71. Remigiusz Szywacz - 34. Wołodymyr Tanczyk (67, 29. Tomasz Zając), 7. Paweł Głowacki, 97. Wiktor Biedrzycki, 5. Grzegorz Lech (55, 6. Dani Ramírez), 10. Piotr Głowacki - 9. Artur Siemaszko (82, 44. Adrian Karankiewicz)

Piłkarze Stomilu Olsztyn ostatnie zwycięstwo na wyjeździe osiągnęli na początku listopada. W końcu udało się przełamać złą passę. Podopieczni Kamila Kieresia wygrali 4:2 w Opolu z Odrą. Po dwie bramki strzelili: Piotr Głowacki oraz Artur Siemaszko.

Na prowadzenie zespół wyprowadził Piotr Głowacki, który wykończył szybką kontrę olsztyńskiego zespołu. Druga bramka w tym spotkaniu to kolejne kapitalne wykończenie kontry. Pierwszy raz na listę strzelców w tym meczu wpisał się Artur Siemaszko.

Chwilę po wznowieniu gry swoją jedenastą bramkę w tym sezonie strzelił Siemaszko i Stomil po 48. minutach prowadził 3:0. Na 4:0 bramkę strzelił z rzutu wolnego Piotr Głowacki. Gospodarze zdołali strzelić tylko dwie bramki i zwycięstwo 4:2 stało się faktem.

Kolejne spotkanie Stomilu Olsztyn w już w sobotę z Zagłębiem Sosnowiec. Początek meczu o godz. 19. Mobilizujemy się wszyscy na to spotkanie, piłkarze udowodnili, że będą walczyć o I ligę, do samego końca! WSZYSCY NA STADION!

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 08:29:51

94' Koniec meczu! Zwycięstwo 4:2! 1
88' Gol dla Odry 87
86' Dani Ramirez myli się w akcji sam na sam. 1
83' Karankiewicz wchodzi za Siemaszkę. 1
68' Tomasz Zając wchodzi za Tanczyka. 1
65' Odra zdobywa kontaktową bramkę. Głową strzelił na 1:4 Szymon Skrzypczak. 87
62' Z rzutu wolnego na 4:0 podwyższył Piotr Głowacki! 1
50' Prowadzimy już 3:0. Kolejną bramkę strzelił Artur Siemaszko! 1
46' Początek drugiej połowy
46' W tym sezonie Stomil sześć razy prowadził 2:0 i tylko raz nie wygrał.
46' Koniec pierwszej połowy. Stomil prowadzi w Opolu 2:0!
45' Prowadzimy 2:0! Gola strzelił Artur Siemaszko! 1
31' Odra Opole cały czas atakuje, a Stomil czeka na swoją kontrę. 87
22' Strzał Tanczyka, ale bramkarz gospodarzy broni. 1
20' Kolejna akcja Odry Opole, ale nic z tego. 87
16' Marcin Wodecki mocno strzela, ale nadal Stomil prowadzi 1:0. 87
5' Stomil prowadzi po golu Piotra Głowackiego! 1
1' Zaczęli!
Mecz poprowadzi arbiter Sebastian Jarzębak z Bytomia, który mocno zalazł za skórę Stomilowi, po tym jak na początku marca niesłusznie podyktować rzut karny w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a chwilę później nie widział ręki w polu karnym po stałym fragmencie gry Stomilu.
Na ławce rezerwowych: Jakub Miszczuk, Janusz Bucholc, Paweł Abbott, Dani Ramirez, Tomasz Zając, Adrian Karankiewicz oraz Tomasz Wełnicki. 1
Z powodu żółtej kartki w dzisiejszym meczu nie zagra Marcin Stromecki.
Skład Stomilu na mecz z Odrą Opole: 13. Michał Leszczyński - 11. Lukáš Kubáň, 23. Paweł Baranowski, 16. Łukasz Sołowiej, 71. Remigiusz Szywacz - 34. Wołodymyr Tanczyk, 7. Paweł Głowacki, 97. Wiktor Biedrzycki, 5. Grzegorz Lech, 10. Piotr Głowacki - 9. Artur Siemaszko 1

Piłkarze Stomilu Olsztyn w środę zagrają na wyjeździe z Odrą Opole. Spotkanie zaplanowano na godz. 19:45.

Wydaje się, że Odra Opole, która jest w kryzysie, to idealny zespół, żeby w końcu wygrać pierwszy raz na wyjeździe od początku listopada. - Nie możemy brać tego do głowy - mówi najlepszy strzelec Stomilu Olsztyn Artur Siemaszko.

I dodaje: - Tak jak powiedziałem, bez różnicy gdzie jedziemy, z kim gramy, musimy grać tak jak z GKS-em Katowice, z takim charakterem, z takimi jajami i przywieźć z Opola, czy innego regionu polski trzy punkty. W tej chwili nie ma to znaczenia z kim, w jakim stylu, musimy wygrywać i myśleć już o następnym meczu. W tej chwili nie ma czasu nawet na to, by cieszyć się po wygranych meczach.

Kamil Kiereś wybierając jedenastkę na ten mecz będzie zmuszony dokonać minimum jednej zmiany. Za cztery żółte kartki pauzować będzie musiał Marcin Stromecki. W jego miejsce powinien wskoczyć Adrian Karankiewicz, który był zdrowie już na mecz z GKS-em Katowice, ale trener nie zdecydował się go włączyć do osiemnastki meczowej. Pod koniec ostatniego meczu utykając z boiska schodził Grzegorz Lech, ale jego występ w meczu z Odrą nie jest zagrożony.

- Adrian Karankiewicz ma od pewnego czasu problem z plecami. Za późno, bo dopiero w piątek, zgłosił swoją gotowość do gry - mówił po ostatniej konferencji prasowej trener Stomilu Karmil Kiereś. - Artur Siemaszko też zmaga się z dolegliwością przeciążeniową, ale udało się nam doprowadzić zawodnika do gry, wytrzymał trudy czwartkowego treningi i dlatego grał w ostatnią sobotę.

Sporo emocji w kibicach Stomilu wywołał fakt, kto poprowadzi najbliższe zawody. Do Opola przyjedzie arbiter Sebastian Jarzębak z Bytomia, który mocno zalazł za skórę Stomilowi, po tym jak na początku marca niesłusznie podyktować rzut karny w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a chwilę później nie widział ręki w polu karnym po stałym fragmencie gry Stomilu.