Relacja z meczu Odra Opole - Stomil Olsztyn

ż Hubert Sobol
ż Miłosz Trojak
kartki Janusz Bucholc ż
Wiktor Biedrzycki ż
Bramki Odra Opole: 1. Kacper Rosa - 77. Patryk Janasik, 2. Piotr Żemło, 27. Mateusz Kamiński, 4. Adam Mesjasz - 9. Tomáš Mikinič (55, 22. Dawid Błanik), 66. Miłosz Trojak, 98. Mateusz Czyżycki (77, 8. Hubert Sobol), 14. Sebastian Bonecki, 11. Franciszek Wróblewski (67, 17. Bartłomiej Wdowik) - 28. Szymon Skrzypczak.
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 30. Rafał Remisz, 4. Jakub Mosakowski, 3. Lukáš Kubáň - 90. Waldemar Gancarczyk (31, 8. Bartłomiej Niedziela), 31. Maciej Pałaszewski, 97. Wiktor Biedrzycki, 5. Grzegorz Lech (86, 63. Wojciech Hajda), 11. Mateusz Gancarczyk - 9. Szymon Sobczak (85, 70. Mateusz Cetnarski).
Szczegóły sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).

Piłkarze Stomilu Olsztyn odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie I ligi. Tym razem podopieczni Piotra Zajączkowskiego pokonali 1:0 Odrę Opole. Bramkę na wagę kompletu punktów zdobył z rzutu karnego Grzegorz Lech.

Trener Piotr Zajączkowski przed tym spotkaniem pierwszy raz posadził na ławce rezerwowych Oleha Tarasenko, a na środku obok Rafała Remisza grał Jakub Mosakowski. Do podstawowej jedenastki powrócił Lukas Kubań. Od pierwszej minuty grał Waldemar Gancarczyk, który zastąpił kontuzjowanego Artura Siemaszko. Starszy z braci Gancarczyków jeszcze w pierwszej połowie zszedł boiska z powodu urazu, a w jego miejsce pojawił się Bartłomiej Niedziela.

Pierwsza połowa była bardzo nudnym widowiskiem piłkarskim. Bardzo mało działo się na boisku, ale groźniejsze akcje miał jednak olsztyński zespół. Raz po dośrodkowaniu Janusza Bucholca z głowy strzelał Mateusz Gancarczyk, a później bliski zdobycia gola był Jakub Mosakowski. To co najważniejsze dla 45. minut wydarzyło się na sam koniec. Pięknym podaniem do Mateusza Gancarczyka popisał się Grzegorz Lech, a ten pierwszy został sfaulowany w polu karnym przez bramkarza Odry. Do piłki podszedł Lech i zdobył drugą już w tym sezonie bramkę z rzutu karnego.

Stomil w drugiej połowie skupił się na rozbijaniu akcji drużyny gospodarzy i szukaniu szansy na drugą bramkę z kontry. Odra z minuty na minutę grała coraz odważniej. W 66. minucie Piotr Skiba uratował swój zespół od utraty bramki, groźnie strzelał Mateusz Czyżycki. W 75. minucie Stomil wyszedł z kontrą. Maciej Pałaszewski wystawił piłkę Szymonowi Sobczakowi, ale napastnikowi zabrakło sił żeby oddać celny strzał. Do końca meczu Odra nie umiała zdobyć wyrównującej bramki i kolejne zwycięstwo Stomilu stało się faktem.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w piątek (16 sierpnia) rozegrają ligowe spotkanie z Odrą Opole. Początek meczu zaplanowano na godz. 17:30. Mecz na żywo będzie można obejrzeć w Polsacie Sport.

Odra Opole ma jeden punkt na ten moment - mówi trener Stomilu, Piotr Zajączkowski. - W meczu z nami będzie szukała zwycięstwa. My natomiast jesteśmy podbudowani ostatnim zwycięstwem oraz dobrą grą. W zespole panuje dobry duch i dobra atmosfera. Jedziemy walczyć o zwycięstwo w Opolu.

W ostatnim meczu olsztyński szkoleniowiec był zmuszony wykonań trzy zmiany. Z powodów urazów boiska opuścili Artur Siemaszko, Jakub Mosakowski oraz wspominany wcześniej Pałaszewski. Jednym niezdolnym do gry w Opolu będzie Siemaszko, który ma naciągnięta mięśnie w nodze. Reszta zawodników jest zdrowa i gotowa do walki od pierwszej minuty meczu. Po pauzie za czerwoną kartkę powraca czeski obrońca Lukas Kubań.

W meczu nie będą mogli zagrać piłkarze, którzy zagrali w środę w Lidzbarku Warmińskim. Wyjątkiem jest Michał Leszczyński, dlatego, że przepis blokujący grę nie dotyczy bramkarzy.

Początek meczu o godz. 17:30. Mecz na żywo będzie można obejrzeć w telewizji Polsat Sport.