Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Odra Opole

Bramki Dawid Kort 34'
ż Jurich Carolina
ż Serafin Szota
kartki Miłosz Trojak ż
Bramki Stomil Olsztyn: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs - 18. Janusz Bucholc, 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki, 4. Jakub Mosakowski, 23. Jurich Carolina - 24. Sam van Huffel, 8. Maciej Spychała (74, 30. Damian Sierant), 6. Jonatan Straus (86, 27. Damian Byrtek), 16. Koki Hinokio - 21. Ņikita Kovaļonoks (82, 55. Jakub Brdak).
Odra Opole: 23. Kacper Rosa - 80. Kacper Tabiś, 27. Mateusz Kamiński, 2. Piotr Żemło, 21. Konrad Matuszewski - 9. Tomáš Mikinič, 66. Miłosz Trojak (80, 94. Konrad Nowak), 14. Sebastian Bonecki, 10. Dawid Kort (59, 5. Rafał Niziołek), 7. Krzysztof Janus (71, 38. Mateusz Gancarczyk) - 28. Arkadiusz Piech (71, 11. Dawid Czapliński).
Szczegóły sędziował: Wojciech Myć (Lublin).
widzów: 1500.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w zaległym spotkaniu z 2. kolejki I ligi przegrali w bardzo złym stylu przed własną publicznością. Odra Opole strzeliłą jedną bramkę i to wystarczyło, żeby w Olsztynie zdobyć komplet punktów.

Adam Majewski dokonał tylko jednej zmiany w porównaniu z ostatnim meczem. W miejsce kontuzjowanego Skendera Loshiego od 1. minuty pojawił się Ņikita Kovaļonoks.

W pierwszej połowie olsztyński zespół nie stworzył sobie żadnej groźnej akcji z gry. Zagrożenie było tylko po rzutach rożnych, ale żaden z piłkarzy Stomilu nie oddał celnego strzału.

W pierwszej połowie jedyna gola strzelili goście. Odra Opole w 34. minucie wyszła z szybką kontrą. Prostopadłe podanie w pole karne dostał Dawid Kort, na 5. metrze położył na ziemię Jakuba Mosakowskiego i bez problemu pokonał olsztyńskiego bramkarza.

W drugiej połowie Stomil ruszył odważniej do odrabiania strat, ale bił głową w mur. Jedyne zagrożenie na skrzydle stwarzał najstarszy piłkarz olsztyńskiego klubu - Janusz Bucholc. W 73. Sam van Huffel powinien doprowadzić do remisu, ale jego strzał z 5. metra został wybity na rzut rożny.

W drugiej połowie w Stomilu zadebiutowali Jakub Brdak i Damian Byrtek. Niestety nic to nie dało. Stomil przegrał 2. spotkanie w tym sezonie i po 3. meczach ma na koncie tylko 1. punkt. Olsztyński zespół przez 270. minut nie potrafił zdobyć gola. Niech to będzie komentarz do tego co się dzieje w naszym klubie.

Kolejne spotkanie Stomil rozegra już w sobotę (19 wrześna) na wyjeździe w Łodzi z miejscowym Widzewem. Początek meczu o godz. 12:40, a transmisję na żywo przeprowadzi Polskat Sport.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 17:11:52

96' Koniec meczu.
93' Kolejny rożny dla Stomilu. 1
93' Sierant groźnie zza pola karnego, ale bramkarz wybija na rzut rożny. 1
92' Koki Hinokio próbuje zaskoczyć bramkarza Odry z odległości 20. metrów, ale ten piąstkuje. 1
91' 4 minuty dłużej potrwa to spotkanie.
90' Odra spokojnie na połowie Stomilu rozgrywa piłkę. 87
87' Boisko opuszcza Jonatan Straus, w jego miejsce Damian Byrtek. 1
84' Huffel z dystansu, ale nad poprzeczką. 1
82' Ņikita Kovaļonoks schodzi, a w Stomilu debiutuje 16-letni Jakub Brdak! 1
80' Żółta kartka dla Serafina Szoty. 1
74' Damian Sierant wszedł za Macieja Spychałę. 1
74' Żółtą kartką ukarany Miłosz Trojak, który "skasował" kontrę Stomilu.
72' Sam van Huffel powinien to strzelić, ale jego strzał z 5. metra został zablokowany! 1
67' Stomil cały czas bije głową w mur.
47' Maciej Spychała wysoko nad poprzeczką z rzutu wolnego. 1
46' Stomil w tym sezonie jeszcze nie strzelił gola, a miał na to łącznie 225. minut.
46' Bez zmian.
46' Gramy! 87
45' Przerwa.
39' Z rzutu rożnego piłkę w pole karne posłach Maciej Spychała. Dobrze wyskoczył Wiktor Biedrzycki, ale oddał niecelny strzał głową. 1
34' Dawid Kort wyprowadza Odrę Opole na prowadzenie. 87
32' Carolina odważnie wpadł w pole karne, zagrał do Kokiego Hinokio, ale ten zablokowany. 1
29' Żółta kartka dla Juricha Caroliny.
20' Cały czas bez goli w Olsztynie.
13' Kowalonoks obok słupka. 1
Fani Stomilu przygotowali oprawę postaci sektorówki i flag na kijach. 1
Gramy! 1
Piłkarze wychodzą na murawę.
Dzisiaj w Ostródzie rezerwy Stomilu przegrały 0:9 z II-ligowym Sokołem Ostróda.
Formalnie będzie to spotkanie 2. kolejki I ligi. Mecz został przełożony ze względu na powołanie Vjačeslavsa Kudrjavcevsa do młodzieżowej reprezentacji Łotwy.
W historii Stomil z Odrą grał 6. razy. Stomil odniósł 5. zwycięstw i 1. zremisował.
Sędzią tego spotkania będzie Wojciech Myć z Lublina.
W kadrze Odry Opole jest dwóch byłych piłkarzy Stomilu: Mateusz Gancarczyk oraz Miłosz Trojak. 87
Ławka rezerwowych: 82. Piotr Skiba, 30. Damian Sierant, 32. Ingo van Weert,5. Grzegorz Lech, 20. Jakub Staszak, 55. Jakub Brdak, 17. Maciej Serbintowicz, 27. Damian Byrtek. 1
Skład Stomilu: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs - 18. Janusz Bucholc, 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki, 4. Jakub Mosakowski, 23. Jurich Carolina - 24. Sam van Huffel, 8. Maciej Spychała, 6. Jonatan Straus, 16. Koki Hinokio - 21. Ņikita Kovaļonoks. 1
Witamy spod stadionu!

W środę (16 września) piłkarze Stomilu Olsztyn rozegrają zaległe spotkanie z Odrą Opole. Początek meczu na stadionie przy al. Piłsudskiego 69a o godz. 19:45.

Mecz z Odrą Opole miał odbył się na początku września, ale został odwołany z powodu powołania do kadry młodzieżowej Łotwy naszego podstawowego bramkarza. Vjačeslavs Kudrjavcevs zagrał w dwóch spotkaniach kadry, a Stomil miał ten czas wykorzystać na zgranie drużyny i dokonanie kolejnych transferów.

Od pierwszego meczu z GKS-em Tychy olsztyński zespół nie dokonał jednak żadnego transferu, a do tego z gry wypadli kolejni zawodnicy. Urazu barku w ostatnim spotkaniu doznał Sebastian Jarosz i został wykluczony z treningów na kilka tygodni. W meczu nie będzie mógł zagrać także napastnik Skender Loshi, który w Łodzi musiał opuścić boisko w przerwie spotkania.

Trener Adam Majewski poszukuje alternatyw wśród piłkarzy rezerw olsztyńskiego klubu. We wtorkowym treningu uczestniczyli: Maciej Serbintowicz i Jakub Brdak. Ich występ od pierwszej minuty jest raczej wątpliwy, ale trzeba szukać także uzupełnień na ławkę rezerwowych.

W naszym programie “Rozgrzewka” prezes Wojciech Kowalewski zapowiedział transfery, ale nie padły żadne konkrety na temat nazwisk i momentu podpisania umów. Wiemy jedynie, że kierunek poszukiwań zawodników to Polska oraz zagranica.

Odra Opole w dwóch spotkaniach zdobyłą 3. punkty, ostatnio pokonali na własnym stadionie 1:0 Zagłębie Sosnowiec. W ekipie drużyny gości gra obecnie dwóch byłych piłkarzy Stomilu: Miłosz Trojak oraz Mateusz Gancarczyk.

Nasi piłkarze liczą na gorący doping od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. Cały czas można kupować bilety i karnety na to spotkanie. SZCZEGÓŁY TUTAJ!