Relacja z meczu Odra Opole - Stomil Olsztyn

1:0
34' Mateusz Marzec
51' Tomáš Mikinič
ż Mateusz Maćkowiak kartki
Bramki Odra Opole: Mateusz Kuchta - 9. Tomáš Mikinič, 2. Piotr Żemło, 15. Konrad Kostrzycki (46, 6. Michał Pawlik), 21. Mateusz Maćkowiak (65, 47. Antoni Klimek) - 94. Konrad Nowak (72, 77. Cezary Sauczek), 66. Miłosz Trojak, 5. Rafał Niziołek, 17. Mateusz Marzec (65, 20. Adam Żak), 7. Krzysztof Janus - 28. Arkadiusz Piech (78, 32. Maciej Wróbel).
Stomil Olsztyn: 31. Krzysztof Bąkowski - 29. Damian Ciechanowski (58, 13. Łukasz Moneta), 3. Rafał Remisz, 22. Jonathan Simba Bwanga, 28. Maciej Dampc (63, 17. Patryk Zych) - 10. Karol Żwir, 33. Jakub Tecław (63, 8. Maciej Spychała), 4. Wojciech Reiman, 70. Merveille Fundambu, 6. Jonatan Straus - 77. Patryk Mikita
Szczegóły Sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń).
Widzów: 1720.

Piłkarze Stomilu Olsztyn doznali 7 porażki w tym sezonie I ligi. Podopieczni Adriana Stawskiego tym razem przegrali 0:2 w Opolu z Odrą.

Trener Adrian Stawski dokonał dwóch zmian w porównaniu z ostatnim spotkaniem w Polkowicach, które zakończyło się remisem 2:2. Od pierwszej minuty pojawili się Maciej Dampc oraz Karol Żwir. Na ławce rezerwowych zasiadł Łukasz Moneta, a poza “dwudziestką” meczową znalazł się Piotr Pyrdoł, który doznał kontuzji.

Po pierwszej połowie do szatni z prowadzeniem zeszli gospodarze, który na prowadzenie wyszli w 34 minucie spotkania. Na boku pola karnego Reiman dał się ograć Miłoszowi Trojakowi, który podał wzdłuż pola karnego, a tam niekryty Mateusz Marzec z 6 metrów wpakował piłkę do siatki.

Olsztyński zespół w pierwszej połowie miał swoje sytuacje, ale nie był w stanie strzelić gola wcześniej, a potem doprowadzić do wyrównania. Bliski trafienia na 1:1 był chwilę po stracie gola Jonatan Straus, który trafił w słupek.

Stomil miał dużo prób strzałów z dystansu, ale uderzenia Reimana i Patryka Mikity przelatywały obok bramki. Pod koniec pierwszej połowie mocno aktywny okazał się Karol Żwir, ale zawsze górą był bramkarz Odry Opole.

Po przerwie Odra Opole szybko podwyższyła prowadzenie. W 51 minucie miało miejsce dośrodkowanie z rzutu rożnego, Tomáš Mikinič najwyżej wyskoczył w polu karnym i Bąkowski nie daje rady tego wyłapać.

Stomil dążył do zdobycia kontaktowego gola, ale dobrych sytuacji nie potrafili wykorzystać Mikita, Reiman oraz Spychała. Ostatecznie olsztyńska drużyna nie zdobyła żadnego gola i doznała 7 porażki w tym sezonie I ligi.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 08:47:13

94' Koniec meczu.
91' 4 minuty do końca.
91' Zbliża się koniec meczu, o remisie już dawno zapomnieliśmy.
74' Spychała wpada w pole karne, ale nie wyszło mu uderzenie z lewej nogi. 1
73' Ostra wrzutka z rzutu rożnego Monety, do piłki dopada Reiman, ale trafia w obrońców Odry. 1
73' Fundambu dobrze dogrywa do Mikity, ten znajduje się praktycznie sam na sam, ale nie zdołał pokonać bramkarza rywali. 1
71' Zych z dystansu, ale jego strzał to kompletnie nieporozumienie. 1
64' Maciej Spychała za Jakuba Tecława, Patrych Zych za Macieja Dampca. 1
59' Kuchta minął się z piłką, a Reiman nie trafił do pustaka... 1
58' Łukasz Moneta wszedł za Damiana Ciechanowskiego. 1
55' Reiman z 25 metrów z rzutu wolnego prosto w mur Odry. 1
51' Tomáš Mikinič wyprowadza swój zespół na prowadzenie 2:0. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, pomocnik ze Słowacji najwyżej wyskakuje w polu karnym i Bąkowski nie daje rady tego wyłapać. 87
46' Gramy! 87
45+2' Koniec pierwszej połowy. Przegrywamy w Opolu z Odrą 0:1.
45+1' Doliczona minuta.
45+1' Znowu Żwir mógł zdobyć gola. Strzala z 16 metrów, ale pewnie broni bramkarz Odry. 1
44' Żwir wpadł w pole karne, nie miał do kogo zagrać, to uderzył sam, ale bramkarz wybronił. 1
36' Straus trafia w słupek! 1
35' Mateusz Marzec wyprowadza swój zespół na prowadzenie. Na boku pola karnego Reiman dał się ograć Miłoszowi Trojakowi, który podał wzdłuż pola karnego, a tam niekryty Marzec z 6 metrów wpakował piłkę do siatki. 87
31' Marzec uderza, a Bąkowski kolejny raz ratuje swój zespół od utraty bramki. 87
28' Piech dośrodkował w pole karne, a mało co piłka by nie wpadła do bramki. Bąkowski zdołał przerzucić piłkę nad poprzeczkę. 87
23' Mateusz Maćkowiak ukarany żółtą kartką. 87
23' Reiman z 20 metrów i piłka minęła o metr słupek. Cieszą kolejne próby strzałów z dystansu, ale brakuje skuteczności. 1
22' Fundambu minął piłkarzy Odry Opole, strzelał z 13 metrów, ale obok słupka. 1
20' Błąd Tecława, który podawał piłkę przez środek, i trochę gorąco było pod naszym polem karnym. Na szczeście bez konsekwencji. 87
19' Remisz posłał piłkę w pole karne, ale tam nikogo nie było ze Stomilu. 1
15' Ładna akcja Stomilu. Mikita odegrał do Żwira, a ten niezdołał pokonać bramkarza strzałem z 11 metrów. 1
11' Stomil powstrzymał akcję Odry i próbował wyjść z szybką kontrą, ale nic z tego. 1
6' Mikita strzela z 25 metrów, ale trafił prosto w bramkarza. 1
5' Ciechanowski wrzuca w pole karne, w bramkarz Odry pewnie wyłapuje piłkę. 1
Gramy! 1
Bliźniacy Spychałowie dzisiaj na ławkach rezerwowych. Mateusz to piłkarz Odry, a Maciej Stomilu.
Poł godziny do pierwszego gwizdka sędziego, a mecz poprowadzi dzisiaj Patryk Gryckiewicz z Torunia. Arbiter sędziował też w czwartek mecz Stomilu z Górnikiem Polkowice.
W drużynie gospodarzy w pierwszym składzie były piłkarz Stomilu - Miłosz Trojak. 87
Na ławce rezerwowych Stomilu: 12. Konrad Syldatk - 5. Beniamin Czajka, 8. Maciej Spychała, 13. Łukasz Moneta, 14. Filip Szabaciuk, 15. Shun Shibata, 17. Patryk Zych, 37. Hubert Szramka, 45. Brian Galach. 1
Podstawowa jedenastka Stomilu: 31. Krzysztof Bąkowski - 29. Damian Ciechanowski, 3. Rafał Remisz, 22. Jonathan Simba Bwanga, 28. Maciej Dampc, 6. Jonatan Straus - 10. Karol Żwirł, 33. Jakub Tecław, 4. Wojciech Reiman, 70. Merveille Fundambu - 77. Patryk Mikita. 1
Dzisiaj od pierwszej minuty Maciej Dampc oraz Karol Żwir, a na ławce rezerwowych zasiądzie Łukasz Moneta. W dwudziestce brakuje Piotra Pyrdoła. 1
O godz. 15:00 początek meczu.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w niedzielę zagrają na wyjeździe z Odrą Opole. Olsztyńska drużyna ma za sobą dwa spotkania bez porażki, czy tydzień zakończą kolejną zdobyczą punktową. Przekonamy się przed godziną 17, bo początek meczu zaplanowano na godz. 15:00.

Olsztyńscy piłkarze w ostatnim meczu zremisowali 2:2 z Górnikiem Polkowice. Podopieczni Adriana Stawski potrafili odrobić starty i wyjść na prowadzenie 2:1, ale niestety nie udało im się wywieźć z Polkowic kompletu punktów. Tym samym po 8 spotkaniach Stomil Olsztyn ma tylko 4 punkty i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Odra Opole natomiast w tym sezonie zgromadziła już 11 punktów, na co złożyły się 3 zwycięstwa i 2 remisy. Tydzień temu grali we wspominanym Górnikiem i zremisowali na wyjeździe 1:1.

Faworytem starcia na papierze są oczywiście gospodarze. Ostatnie wyniki w tym tygodniu dają prawo do tego, że można liczyć na kolejną zdobycz punktową. Olsztyńska drużyna nie musiała po ostatnim meczu wracać do Olsztyna, tylko została na południu Polski, żeby jak najlepiej przygotować się do tego spotkania.