Artykuł

Piotr Gajewski. Fot. Emil Marecki

Piotr Gajewski. Fot. Emil Marecki

Piotr Gajewski odchodzi z Rady Nadzorczej. Jest oświadczenie

28.06.22 10:29   em   70  

Piotr Gajewski ma odejść z Rady Nadzorczej Stomilu Olsztyn SA. Na naszą skrzynkę redakcyjną wysłał swoje oświadczenie, które prezentujemy w oryginale.

"Przede wszystkim przepraszam. Myślę, że w kontekście spadku Stomilu z 1. Ligi publicznie to słowo nie wybrzmiało, a powinno. Zdecydowanie powinno…

Przepraszam kibiców, przepraszam lokalne środowisko piłkarskie i przepraszam osoby, które dekadę temu (i wcześniej) na awans Stomilu na zaplecze Ekstraklasy pracowały.

Przepraszam, że zawiodłem i będąc w strukturach klubu nie zdołałem obronić „Dumy Warmii” przed spadkiem. I przepraszam za stan, w jakim swój ukochany klub pozostawiam. Za stan relacji z kibicami i relacji z lokalnym biznesem, za stan akademii, za stan relacji z lokalnym środowiskiem piłkarskim (np. z Warmią). Za stan sportowy...

Po kilku miesiącach rozważań i bitwy z myślami uznałem, że dalsze funkcjonowanie w obecnej strukturze nie ma najmniejszego sensu. Od odejścia Łukasza Puciłowskiego ze stanowiska prezesa mój wpływ na losy klubu i udział w realnym kształtowaniu jego przyszłości stały się absolutnie marginalne. Wyjątek stanowiła tu kwestia udziału w wyborze nowego szkoleniowca i za tę możliwość obecnym władzom serdecznie dziękuję. Piotr Jacek wydaje się gościem, na którego można liczyć.

Po długim namyśle uznałem, że nie chcę uczestniczyć w dalszym pogrążaniu Stomilu i firmować tego swoim nazwiskiem. Nie akceptuję permanentnego braku planu, a także braku chęci do budowania solidnych struktur i procedur oraz podejmowania inicjatyw, które pozwoliłyby stworzyć wokół klubu atmosferę, na jaką zasługuje. Atmosferę otwartości i życzliwości. Entuzjazmu i pasji. Atmosferę piłkarskiej gorączki. Takiego planu nie ma lub – co też możliwe - jako wyrażający chęć aktywnego uczestnictwa w życiu klubu członek Rady Nadzorczej takiego planu nie poznałem. Nie tylko na ten sezon. W ogóle.

Nie rozumiem zasad, na których funkcjonuje obecnie klub i nie mam pojęcia, w którą stronę ma zmierzać. Nie rozumiem też, dlaczego grupa zarządzająca klubem izoluje się od środowiska piłkarskiego, kibicowskiego, a nawet biznesowego, napędzając tym samym coś na kształt syndromu oblężonej twierdzy. Klub, nawet taki teoretycznie prywatny, powinien być przecież wspólną sprawą, która integruje i pozwala łączyć siły, wydobywając z każdego życzliwego sprawie to, co najlepsze.

Oczywiście mam świadomość ekstremalnie niezrozumiałego stosunku do klubu olsztyńskich władz miasta. W emocjonalnych wystąpieniach wielokrotnie zabierałem w tej kwestii głos, nie mogąc pojąć, jak to możliwe, że takie miasto jak mój Olsztyn tak bardzo zamyka się na profesjonalny sport. To właśnie w dużej mierze przez te irracjonalne przepychanki na linii klub-miasto dekada Stomilu w 1. Lidze była niemal ciągłą (z drobnymi wyjątkami) szarpaniną.

Zwalanie całej winy za obecny stan rzeczy na olsztyński ratusz moim zdaniem jest jednak uproszczeniem zbyt wielkim. Nieakceptowalnym. Owszem, klub bez samorządowego wsparcia w praktyce nie może funkcjonować swobodnie na poziomie 1. czy 2. Ligi. Brak pomysłu i wizji, bierność i buta to już jednak grzeszki, które nie wynikają wprost z braku odpowiedniego finansowania ze strony gminy.

Wszystko co napisałem powyżej zależy od ludzi. Cieszę się zatem bardzo, że dołożyłem cegiełkę do zaangażowania w działalność klubu Łukasza Bogdanowicza i Igora Biedrzyckiego. Pierwszy, który dołączył do klubu jeszcze za prezesowskiej kadencji Grzegorza Lecha (wówczas pomagałem klubowi jeszcze nieoficjalnie), sprawił, że Stomilem ponownie zainteresował się lokalny biznes. Ten malutki i ten nieco większy. Sprzedaż zaczęła mieć plan. Obecność i niesamowite zaangażowanie Igora sprawiły natomiast, że pion sportowy, trochę niechcąco, zaczął mieć zalążki pomysłu oraz ciągłości. Obaj to Stomilowcy jakich mało i nie mam wątpliwości, że takich ludzi powinno być przy Stomilu więcej.

Na koniec publiczne podziękowanie dla Michała Brańskiego, do którego spółki należy od trzech lat Stomil. Co do wizji zarządzania klubem i polityki personalnej nie zgadzaliśmy się i nie zgadzamy prawie w ogóle. Przyznam, że choć Michała szanuję, to nie rozumiem. Spieraliśmy się zresztą wielokrotnie, zawsze zachowując przy tym klasę i takt. Koniec końców trzeba bowiem pamiętać, że to właśnie dzięki zaangażowaniu finansowemu Michała, z perspektywy klubu naprawdę ogromnemu, dodajmy, mogliśmy o trzy lata dłużej pasjonować się zmaganiami Stomilu na zapleczu Ekstraklasy. Do dziś zresztą, dzięki Michałowi, Stomil jest jednym z nielicznych polskich klubów bez istotnego zadłużenia. Za to wsparcie należą się Michałowi bezwzględne podziękowania. Osobiście, choć dwa razy w przeciągu minionego roku doszło między nami do fundamentalnego nieporozumienia, dziękuję mu również za to, że w maju 2021 roku dał się przekonać do wizji wprowadzenia planu naprawczego i zaangażowania w roli prezesa Łukasza Puciłowskiego. To wtedy zaprosił mnie również do oficjalnej pracy na rzecz klubu w charakterze członka Rady Nadzorczej. Mam nadzieję, że kiedyś, już w totalnie prywatnych rozmowach, przekonam go również do tego, że funkcjonowanie takiego klubu jak Stomil poza kontekstem lokalnej społeczności i lokalnej społeczności piłkarskiej nie ma najmniejszego sensu, a w piłkarskim biznesie wartością niemal równie ważną co pieniądze są piłkarskie wyczucie i doświadczenie oraz wspominane już wcześniej planowanie. Rozumiem w pełni rozgoryczenie Michała postawą olsztyńskiego ratusza, ale uważam też, że sporej części stomilowskich nieszczęść można było w ostatnich latach uniknąć.

Przy okazji podziękowań, specjalny akapit chciałem poświęcić Irkowi Sobieskiemu. Szef Grupy DBK od pewnego czasu bardzo rzadko bywa co prawda na meczach i trzyma się mocno z boku, ale jego wytrwałość i konsekwencja we wspieraniu „Dumy Warmii” są absolutnie nie do przecenienia. Od przeszło 20 lat jego firma wspiera klub niezależnie od aktualnej konfiguracji zarządzającej klubem. Taki mecenas sportu to prawdziwy skarb i mam nadzieje, że jego cierpliwość zostanie kiedyś nagrodzona pięknym stadionem, na którym w końcu, z nieskrywaną przyjemnością, będzie mógł obejrzeć mecz ukochanego Stomilu.

Nie ukrywam, że z niepozornej funkcji członka Rady Nadzorczej odchodzę z żalem. Jej pełnienie, przez nieco ponad rok, było dla mnie ogromnym zaszczytem i małym spełnieniem marzeń. Niestety, tylko na początku…. Z czasem przeważać zaczęły gorycz, frustracja i rozczarowanie, które absolutnie ostatecznie spotęgowały ostatnie tygodnie.

Od dziś pozostaję formalnie związany ze Stomilem już tylko jako przedstawiciel spółki Bet Space, która przystąpiła do Klubu STO. Gdzieś na horyzoncie są również pomysły na mocniejsze zaangażowanie w oficjalną działalność kibicowską, ale to zbyt wczesny etap, aby cokolwiek zapowiadać. Jedno jest pewne: gdy złe emocje opadną, z pewnością znowu z chęcią poświęcę swój czas na budowanie oraz wspieranie Stomilu. Nigdy nie wziąłem z klubu ani złotówki (pomijając darmowe wejściówki dla siebie i bliskich), ani nie wykorzystałem klubu do sztucznego budowania swojej zawodowej lub społecznej pozycji. Zaangażowanie w działalność klubu było i jest dla mnie wartością samą w sobie. Jestem przekonany, że takie podejście ma sens i jest jedynym właściwym. Być może po prostu mój czas w kontekście realnego pomagania klubowi dopiero ma nadejść? Wierzę, że tak!

Do zobaczenia na trybunach! SPW!

Piotr Gajewski, lokalny przedsiębiorca i kibic Stomilu."

Tagi: Stomil Olsztyn, Piotr Gajewski


Komentarze

 1. 29.06.22 12:49

  Tam koniem trojańskim jest czerkawski i od niego trzeba zacząć porządki ale skoro.jest prawa ręka Warszawy to nie ma pucilowskiego i nie będzie jacka

 2. 29.06.22 10:39 Piotr Gajewski

  @czeliniak: dokladnie tak jak piszesz ✌️

 3. 29.06.22 10:21 czeliniak

  @Piotr Gajewski: w takim razie najbliższy czas pokaże czy taki model kierowania klubem przyjęty przez osoby decyzyjne zda egzamin, śmiem twierdzić, że nie bo prywatny folwark to może sobie robić właściciel dający swoje prywatne pieniądze tak jak np Filipiak z Cracovii. W Stomilu każdy by się chciał bawić w zarządzanie klubem najlepiej nie za swoje pieniądze. Kibice to największy skarb każdego klubu i w pierwszej kolejności powinno się brać ich zdanie pod uwagę w każdym momencie bo to kibice zostają na samym końcu i nie pozwalają umrzeć ich ukochanemu klubowi. chciał Pan dobrze, nie wyszło, pozostaje wierzyć, że nadejdą lepsze czasy dla Stomilu.

 4. 29.06.22 10:09 Piotr Gajewski

  @czeliniak: Dzieki za dobre slowo. Sek w tym, ze Stomil mial alternatywe, oparta o zarzadzane wspolnie stowarzyszenie aprobowane przez kibicow. Taka alternatywa okazala sie mniej atrakcyjna, wiec obecnie to prywatny folwark juz oficjalnie. Nie zrezygnowalem ze wzgledu na trudnosci zewnetrzne, mialem ich swiadomosc. Chodzilo mi wylacznie o klincze wewnetrzne i brak checi wspolpracy ze strony obecnej ekipy.

 5. 29.06.22 08:34 czeliniak

  Panie Piotrze dziękuję za czas jaki Pan poświęcił dla naszego klubu, Panie Michale Żukowski dziękuje za podjęcie się misji prowadzenia Stomilu. Każdy kto próbuje pomóc naszemu klubowi zasługuje na szacunek i kredyt zaufania. Na Stomilu póki co każdy się wykłada i w późniejszym czasie rezygnuje. Tu bez nowego stadionu nigdy nic pozytywnego się nie wydarzy i Stomil zawsze będzie wegetował, walczył o przetrwanie. zamiast jechać po Żukowskim cieszcie się, że jest ktoś kto chce dalej tkwić w tym bagnie, bo równie dobrze mogło nie być innego chętnego i teraz w klubie gasiliby światło i przybyli piątkę z Wigrami. Wiara, że będzie lepiej - nic innego kibicowi Stomilu nie pozostało i tak to już się ciągnie dziesiątki lat. Jakie to kurwa przykre jest.

 6. 29.06.22 00:34 Stomilowiec16

  @PiotrGajewski a wymienisz jakikolwiek sukces Puciłowskiego w roli Prezesa? Zaczął sezon bez sponsora na koszulkach i przez resztę sezonu go nie znaleźliście. WSTYD

 7. 29.06.22 00:04 Bart

  „Taka dziewna forma spelnienia” pasuje mi ten cytat bo i gdzies do mnie pasuje moze i kiedys mi bedzie pisane:)

 8. 28.06.22 21:39 Piotr Gajewski

  Piotr Gajewski: 1. @FCBartag: obawiam się, że z kimś mnie pomyliłeś. 🤔 A czepianie się Irka to już w ogóle mocno nie ten kierunek. 2. @Bart: Ale kiedy miałem według Ciebie publicznie dać znać, że coś nie gra? Najpierw próbowałem, później zaciskałem zęby i próbowałem dalej aż w końcu uznałem, że kopanie się z koniem nie ma sensu. Rzeczywiście zwlekałem z decyzją zbyt długo, ale w grudniu zostałem po ustaleniach z przedstawicielami grup kibicowskich, a później drużyna miała istotniejsze sprawy na boisku i sianie fermentu, robienie z siebie męczennika byłoby po prostu szkodliwe. 3. @Pawlik: powinieneś śledzić losy klubu uważniej. Przystąpiłem do Rady Nadzorczej w najtrudniejszym możliwym momencie, gdy zanosiło się na nieprzystąpienie do rozgrywek. Namówiłem na pracę pro bono prezesa z niesamowitym biznesowym dorobkiem i w miarę możliwości pomagałem mu wprowadzić plan naprawczy. Gdy przyszedł czas na budowanie czegoś dalej, okoliczności się zmieniły, co opisałem w powyższym oświadczeniu. A mój cel? Taka dziwna forma spełnienia. Kiedyś sobie postanowiłem, że będę żyć w Olsztynie, a nie w Nowym Jorku czy Paryżu i to dla tego miasta próbuję zrobić coś fajnego. Poza tym jakoś tak wyszło, że piłka zajmuje istotną część mojego życia. Chciałem ten zebrany kapitał spożytkować na rzecz klubu. Samorealizacja - taki był cel osobisty.

 9. 28.06.22 21:14 Pawlik

  "lokalny przedsiębiorca" pierwszy dał noge nigdy za nim nie przepadalem tam nikt w Stomilu nie idzie po nic kazdy ma jakis cel.Skoro trener tak szybko sie wybił do Legii to zwyczajnie nas oszukał .Brakuje zeby legenda zostal trenerem to wtedy juz moja noga tam nie stanie.Lepiej niech to zleci do 4 ligi rozejdzie sie ta pseudo rada i zaczniemy od 4 ligi .W drugiej lidze znow baty i lament nas czeka.

 10. 28.06.22 21:07 Bart

  Czemu dwa dni przed walnym a nie na nim albo po nim o to jest pytanie

 11. 28.06.22 21:06 Bart

  Ogolnie negatywne info siedzi osoba ponad rok w gniezdzie srok kracze z nimi nic nie przebakujac na zewnatrz po czym po roku sie budzi ze jednak maja go sroki w d… i rzuce oswiadczenie ( dla mnie splot postow z tego forum) i nasram na koniec z tego z gniazda na te sroki i jestem git malina. Kurkuma jebnie post jak to pieknie ladnie polansuje sie ze jest od innowacji mimo ze zarzadza klubem ktory sie cofnal w rozwoju, dla nas to lipa na maksa ale ogolnie polska pilka jakie dno osiaga ze tacy ludzie tam siedza reszta pewnie podobnych wszechwiedzacych od niczego tam siedzi

 12. 28.06.22 21:01 Bart

  Na moje po oswiadczeniu to i DBK na nastepny sezon zniknie z lozy sponsorow. Obym sie mylil

 13. 28.06.22 19:52 FCBartąg

  A jeszcze nie tak dawno ten Pan ratowal w mediach wizerunek ludzi Grzymowicza. Czyscil komentarze i wkrecal, ze to dla dobra komentujacych. Ostatnio byl przy Branskim i wykonywal jedynie polecenia. A dzis gdy klub odniosl najgorszy wynik od 20 lat i chyli sie ku upadkowi, to go porzuca i twierdzi, ze on wlasciwie nic nie mogl, ze to zli ludzie z ratusza, i ogolnie jakas blizej nie okreslona grupa trzymajca wladze, gdzie nawet rada nadzorcza nie ma nic do gadania. Dziekuje jednak Branskiemu, twierdzac ze ten uratowal klub na trzy lata. Nie pamieta jednak, ze klub choc zyl w biedzie, to dopiero Branski z papuga go stoczyli na dno. I jescze te podziekowania dla Ireneusza Sobieskiego. Choc sam zauwazyl ze ten zadko sie zjawia na meczach, to nie zajaknal sie o procesie gdzie Sobieski jest oskarzony o kierowanie kartelem. Pieprzone olsztynskie ukladziki. Biznes-politycy-dziennikarze. I na koniec Gajewski chce sie zaangazowac w sprawy kibicowskie. Czy on ma swiadomosc, ze wsrod kibicow watrosc ma honor, a nie pieniadze. Zasady, a nie posady. Braterstwo, a nie kolesiostwo. Trzymam kciuki by Stomil kiedys uwolnil sie od takich ludzi. Ktorzy wiecznie slodza i gadaja. A gdy przychodzi czas gdy maja sie sprawdzic, to podkulaja ogon i zmieniaja strony. Tacy ludzie to prawdziwy dramat Stomilu.

 14. 28.06.22 19:49 Pablo Olsztyn

  Wiktor mylisz sie startujemy w II lidze. W czwartek nowy trener i rada nadzorcza.

 15. 28.06.22 19:44 wiktorm69

  For liga nas czeka.Ale to dobrze.Niech fantaści w końcu zejdą na ziemię.To jest szczyt obecnego Stomilu.A kundle otpowiedzialni za obecna sytuacje powinni być wykopani przy publiczności za płot stadionu.UROCZYSCIE!!!!!

 16. 28.06.22 19:41 Pablo Olsztyn

  Owsian tylko kto.....to zrobi ? Watpie. Tu sa jakies dziwne plecy :(

 17. 28.06.22 19:39 marduck

  @Pablo zarząd nie urządzi nam białoniebieskiej legendy z prostej przyczyny, on tego nie chce. On woli być asystentem z pewną kasą, przecież jak wyniki pójdą nie tak to wyjebią trenera, a nie asystenta XDDD. On nadal będzie dobierał i oceniał zawodników, przecież potencjalnie nowy trener zda się na jego zdanie w 100%. Liczy się stołek i pewna kasa, a pozycja 1go trenera to niepewna fucha :P

 18. 28.06.22 19:34 Owsian

  Trzeba po prostu wypierdolic Lecha i Głowackiego że Stomilu.

 19. 28.06.22 19:33 Pablo Olsztyn

  Tomaso warszawskie media juz pieja ze Jack w Legii wiec widac maja wiesci z pierwszej reki. ehh Oby zarzad nie urzadzil Nam niebiesko-bialego serca z kozia broda jako trenera ehhh a w tym okresie ciezko bedzie o kogos dobrego a zarazem taniego ...

 20. 28.06.22 19:33 EXTRA

  Zostało jeszcze bardziej jebać Brańskiego i witamy w niczym !! Brawo

 21. 28.06.22 19:29 tomaso

  Pablo Olsztyn, faktycznie, nie odświeżyło mi. Ale wg mojej wiedzy, decydujące rozmowy odbędą się po walnym

 22. 28.06.22 19:28 Pablo Olsztyn

  Emil pisze na TT z nie bylo mowy o nie wystartowaniu w II lidze. Niestety tez potwierdzila sie wiesc ze Jacek odchodzi do Legii. :(

 23. 28.06.22 19:23 jacekoks

  No tak lepiej przeprosić za spadek do 2 ligi i zrezygnować, niż kilka godzin później za spadek do 4 ligi :). Obym się mylił

 24. 28.06.22 19:21 DJKS

  Tacy to 'dziennikarze' właśnie... Dodałybm do wymienionego grona pana Iwańskiego, który w pewnym momencie po sto tweetów dziennie zamieszczał. A teraz cisza....

 25. 28.06.22 19:20 Pablo Olsztyn

  hipermagik bo warszawka rzadzi? ups Widac boja sie....narazic temu czy owemu ?

 26. 28.06.22 19:17 hipermagik

  A ja bym chciał się zapytać - gdzie w tym wszystkim są olsztyńskie media? Mam na myśli zwłaszcza dwóch dziennikarzy - Maciej Świniarski z Radia Olsztyn i Bartek Kucharski z TVP3 Olsztyn. Jak Brański dochodził do władzy, to były specjalne wywiady, filmy o walczącym Stomilu, kupowanie biletu gdy nie pracowało się podczas meczu (a się miało akredytacje) i ogólne pianie z zachwytu. Wtedy wywiady z właścicielem były co chwile, a jak klub podziękował nie tym mediom co trzeba, to było oburzenie i kawki/herbatki w klubie dla przywołania porządku. Emil i Kyniu przecież też przez pewien czas mieli "ban na pisanie negatywnych informacji", ale to się zmieniło po pewnym czasie. A gdzie reszta? Dlaczego teraz nikt się nie zajmuje tym tematem i teraz nie jest pewnym dziennikarzom los Stomilu ważny?

 27. 28.06.22 19:12 marduck

  Do Stomilu przychodzą zdesperowani trenerzy, którzy chcą o sobie przypomnieć piłkarskiej Polsce. Dają się upokorzyć narzuceniem im asystenta, który z tylnego siedzenia pociaga za sznurki, taki mamy klimat ... Jutro sparing, ciekawe czy się odbędzie i kto będzie na ławce ... choć zaraz ... przecież wiemy :) Teraz czekamy na kolejnego desperata

 28. 28.06.22 18:54 Pablo Olsztyn

  Tomaso juz pisalem. Nie jest kandydatem a juz dogadał sie z Legia.

 29. 28.06.22 18:51 tomaso

  Piotr Jacek poważnym kandydatem do objęcia stołka trenera rezerw Legii - donosi TVP Sport

 30. 28.06.22 18:34 barakuda

  Chciał szybko zarobić i tyle

 31. 28.06.22 18:32 Pablo Olsztyn

  Bart za łysego i kudlatego to chyba Lesny ? MB jest inwestorem i wklada kase by wyjac wiecej. Nie angazuje sie w negocjacje, sranie w banie, zawodnicy, Daria z klubu czy anonimowi hejterzy...

 32. 28.06.22 18:26 Bart

  A wlasciel albo jest tak slaby i daje sie walic w rogi albo ten sam poziom prezentuje co wspomnieni. Blizej mi do tej pierwszej wersji

 33. 28.06.22 18:24 Bart

  Od dluzszego czasu jestem przekonany ze juz za zenade z lysym i kudlatym nie odpowiadali oni a kto inny oni robili za slupow.

 34. 28.06.22 18:23 Bart

  Jak czytam to Oswiadczenie to wyglada jak zbieranina wiekszosci postow tutaj od roku czasu. Tak jak piszemy cale zlo i upadki lacza sie w jednej osobie MŻ czasem w parze z druga gazela biznesu A.R. Buta żebada polaczona z brakiem umiejetnosci zarzadzania.

 35. 28.06.22 18:20 Pablo Olsztyn

  Owsian nie wiem. Z drugiej strony czekanie klubu do 28ego czerwca by przedluzyc umowe to potem sa takie niespodzianki. Albo wiedzial ze nie bedzie kasy i Stomil zagra w IV lidze i zgodzil sie na Legie ?

 36. 28.06.22 18:09 Owsian

  Hmm. Wydaje mi się że Jacek nie jest pokroju szmaciarzy. Posciagal do Stomilu piłkarzy, którzy mu zaufali, przyszli dla Niego. I co teraz odejdzie, zostawi tych chłopaków? Mogę się mylić ale uważam że ten facet ma godność i honor.

 37. 28.06.22 18:01 Karol Maciej

  Tragikomedii ciąg dalszy. Tak jak pisałem wcześniej, pachnie 4 ligą.

 38. 28.06.22 17:52 Pablo Olsztyn

  Wg FootballScout Stomil nie wiadomo czy przystapi do rozgrywek II ligi a trener Jacek wg Nich zwiazal sie juz z Legia i bedzie trenerem rezerw. :(

 39. 28.06.22 17:40 stomil1960

  Najciekawsze jest , że w klubie nie było planu na rozwój już w latach 70-80 i tak dalej. Zdano się na fabrykę i tyle. Potem każdy zawodowiec przyjeżdżał z kraju aby wyp…lić klub na parę groszy , a wychowankowie stanowili tło. Nikt nigdy nie pomyślał o klubie, jego bazie, o współpracy z miastem. Tu trzeba było być o odpowiedniej porze, skasować i spieprzyć , powalczyć o awans i przyjąć ecie pecie. Klub nigdy nie pomyślał a y okopać się w odpowiednim miejscu, a potem ruszyć do przodu. Dziadostwo to znak tego klubu.

 40. 28.06.22 17:40 Pablo Olsztyn

  Szkoda by było gdyby serio Jacek odszedl do Legii. I kłąnia sie podpisywanie/ przedluzanie umowy za 5 dwunasta ehh Jak nie on to kto ? Orzeł o biało-niebieskim sercu z kozia broda ?

 41. 28.06.22 16:46 Pablo Olsztyn

  rmz hmm chyba sam nie wierzysz w to co piszesz... Kto by taki plan kibiców przeczytał ? Beton ? MB ? Watpie... Wiec wloz to miedzy bajki i zejdz na ziemie.

 42. 28.06.22 16:42 rmz

  @Pablo a czy właśnie Pawlik nie napisał co mu nie odpowiada? Nie podoba mu sie wyciąganie brudów etc. Generalnie zamiast lamentować nad sytuacją powinniśmy pomyśleć co można zrobić. Wg oświadczenia nie było i nie ma żadnego planu. Pare mądrych kibicowskich głów (ja jstm za głupi) powinno przysiąść, napisać i wysłać Panu Brańskiemu i wladzom Olsztyna skrupulatnie ułożony plan. Może w taki sposób zaczęło by się coś rodzić. Swoją drogą jak Pan Gajewski narzekał na brak planu, mógł sam taki plan ułożyć, w końcu zasiadał w RN.

 43. 28.06.22 16:40 Mati

  Panowie tu nie ma co się kłócić tylko trzeba działać. Za 20 min rozpoczyna się walne i będzie wszystko wiadomo. Jak właściciel nie chce już zarządzać tym klubem lub nie ma ochoty sponsorować tego klubu to niech go sprzeda/odda. Jak nie będziemy nic robić to skończymy jak Wigry w IV lidze.

 44. 28.06.22 16:39 Pablo Olsztyn

  Trener Jacek w Legii ? https://sport.tvp.pl/60993090/piotr-jacek-moze-rozpoczac-prace-w-legii-warszawa-stomil-olsztyn-straci-trenera

 45. 28.06.22 16:07 Pablo Olsztyn

  Pawlik nie wybiela sie a napisal glosno jak jest i co. Proste. Jezeli sie z czyms nie zgadzasz to napisz. Ja np., dziekuje Piotrowi za te Oświadczenie bo choc wiemy jak jest (czyli tak jak podejrzewalismy od dawna) a nie ....cisza albo Ratusz jest wszystkiemu winien.

 46. 28.06.22 15:54 Pawlik

  Jednych promujesz siebie wybielasz wez sie portalem zajmij swoim tacy dzialacze z was kasa sie konczy. Idziesz to se idz a nie brudy wyciagasz.

 47. 28.06.22 15:26 shaun

  Sz.p.kurkuma

 48. 28.06.22 15:15 Pablo Olsztyn

  Ja sie tylko zastanawiam kto to jest tzw "grupa zarządzająca Klubem" ? Jezeli nie bylo w Niej czlonka RN Piotra Gajewskiego (co jest nadzwyczaj dziwne) to kto w Niej jest ?

 49. 28.06.22 14:49 Owsian

  Jeśli Baranowski zwolni Jacka to moja cierpliwość się skończy. I będę zmuszony dokonać spektakularnego wydarzenia...

 50. 28.06.22 14:24 Pablo Olsztyn

  Czerkasow A ja mysle ze zadnego wiecej oswiadczenia z RN nie bedzie ani wlasciciela. Tak jak to było po spadku, zaszyli sie w norkach i tyle. Oby tylko nie spelniło sie gdybanie na TT ze nie przedluza umowy z trenerem Jackiem :/(

 51. 28.06.22 14:14 Parsifal

  Wip. Nie denerwuj sie tak bo ci żyłka pęknie, a pajaca to sobie w rodzinie poszukaj. Sciągnac to oni mogli ale jedynie spodnie, i kowolkonosa i innych niedorajdów za których ktos musial zaplacić. Jako wieloletni kibic mam prawo, a nawet obowiazek wystawić krytykę jesli widzę , że nie jest dobrze, a nawet gorzej niż źle.

 52. 28.06.22 14:03 czerkasow

  Czekam jeszcze na oświadczenie Kurkumy i Czopa. Bo chyba większościowego właściciela się nie doczekamy.

 53. 28.06.22 14:01 Lejtnant

  WIP słuchaj chłoptasiu. Tutaj nie siedzą frajerzy na tym forum. Tu są 40, 50 latkowie, właściciele firm, poważni ludzi, mężowie, ojcowie. Także wypierdalaj stąd trollu tak szybko jak szybko się tu znalazłeś ( 2 dni temu). I zapisz się do liceum dla dorosłych. Doucz się ortografii. Wtedy wróć.

 54. 28.06.22 14:00 DJKS

  Czyli zaczyna się walka na oświadczenia pt. 'Kto jest bardziej z kibicami, a kto jest winien degrengolady Stomilu...'. Czemu to ma służyć, każdy może sobie odpowiedzieć. Co nas obchodzi interes jakiegoś Gajewskiego??? Niech się wypowie ktoś kto ma wpływ na losy Stomilu! O tym wszystkim co jest zawarte w tym oświadczeniu wiemy doskonale, na forum te tematy były poruszane wielokrotnie. Widać bajzel jest niesamowity i to tuż przed rozpoczęciem ligi. Tu nadal nie wyciąga się wniosków. Ps. Sławetna pani Daria rzecznik vel niemowa nadal zasiada w biurze klubu...

 55. 28.06.22 13:56 Wip

  Parsifal pajacu wara od Kowala i Czersesia bo to oni ściągnąć ściągnęli do klubu Carolinę, Van Hufela i Adama Majewskiego. Zobaczę baranie gdzie oni teraz są a gdzie wy niedorajdy życiowe. Macie swoją legendę w sztabie ....

 56. 28.06.22 13:51 kot

  To dopiero początek. Najlepsze przed nami.

 57. 28.06.22 13:03 Lejtnant

  Znakomity ruch przed walnym. Na pewno nie jest to przypadek. Mleko rozlane. Czekamy na reakcję właściciela. Smród poszedł w Polskę.

 58. 28.06.22 12:54 Pablo Olsztyn

  (beznikowy) Pan Piotr pieknie ujał to w swym Oświadczeniu. Nie potrzeba nic dodawac procz słów A NIE MOWILISMY ?

 59. 28.06.22 12:22

  Czujesz chyba to co my czujemy że ten klub nie jest nasz Stomilowskie tylko jakiś biznesmenów którzy mają wyjebane na kibiców i winią nas za swoje porażki czyny to był dzień gdzie dowiemy się że nie gramy w drugiej lidze ?

 60. 28.06.22 12:16 jacekoks

  #NAJLEPSZE PRZED NAMI #WROCIMY SILNIEJSI

 61. 28.06.22 12:03 Pablo Olsztyn

  Czerkasow otóż to. Ta degrengolada chyba gorsza bo po spadku mozna jebnac w stol i krzyknac Walczymy o I lige i zrobic to, ale to co sie dzieje w klubie to.... Ale najlepiej "wszystko" zwalic na miasto i betona ehhh

 62. 28.06.22 12:00 czerkasow

  Było dobrze jak się stało z boku. Teraz swoim nazwiskiem firmowałeś spadek i degrangoladę w klubie, bo ktoś nałożył Ci makaron na uszy. Jeżeli nawet "swoich" tak traktują to naprawdę "warszawka" się bawi.

 63. 28.06.22 11:45 Parsifal

  Ten klub ma od wielu lat jeden problem. Nieudaczników,i darmozjadów, krętaczy i cwaniaków a nie zarządzających tym klubem. Od łysych po kudłatych doją ten klub z czego się tylko da i w sposób jak tylko się da. Ryba psuje się od głowy.

 64. 28.06.22 11:30 barakuda

  Napisał bym że jest tu burdel ale w burdelu to jest porządek a jak nie idzie to się qr..y wymienia a nie firanki

 65. 28.06.22 11:01 Pablo Olsztyn

  A. fakt ale lepiej pozno niz wcale. Zasadniczo tym oswiadczeniem tylko potwiedzil to co piszemy tu od miesiecy ehh Wiec wyglada to bardzo źle niestety.

 66. 28.06.22 10:58 A.

  Czemu mnie to nawet nie zdzwiło... Nikt z zarządu nie potrafił po męsku przeprosić kibiców, sponsorów za spadek... (którego można było uniknąć). Szacunek Piotrze za te słowa.

 67. 28.06.22 10:53 Pablo Olsztyn

  Miało być "dewagacje" ups

 68. 28.06.22 10:51 Pablo Olsztyn

  I jebla bomba ... Ale brawo że facet umie nazwać to co jest i to głośno. Czyli Nasze tu uwagi i dewastację to żadna paplanina a teraźniejszość. Brak polityki, brak planu co dalej itd

 69. 28.06.22 10:47 kot

  Zmierzamy do I ligi, a tu taki cios w plecy, że nie ma żadnego planu. To ja już niczego nie rozumiem. Kiedyś był taki program Szalone liczby i tam było: January mówi prawdę, a Dusia blefuje. Kto u nas blefuje, kto mówi prawdę? Komu ufać, komu wierzyć?

 70. 28.06.22 10:47 Jojo

  Panie Piotrze dziękuję... Jak można wywnioskować.. W Stomilu jest nowotwór i tylko czekać albo znajdzie się na to lekarstwo albo trumna!

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.