97' Koniec meczu!
96' Żółtą kartką ukarany Frank Adu Kwame 12
95' Żółtą kartką ukarany Damian Węglarz za faul... w polu karnym Stomilu. 12
94' Rzut rożny dla Wigier 12
93' Całą drużyna Wigier w okolicach pola karnego Stomilu, duży chaos w tej strefie boiska.

Artykuł

Piotr Skiba, fot. Artur Szczepański

Piotr Skiba, fot. Artur Szczepański

Skiba: Niezmiernie ważne trzy punkty

16.03.19 23:18   kyn   5  

Stomil Olsztyn wygrał 2:1 z Wigrami Suwałki. Po meczu rozmawialiśmy z jednym z bohaterów tego spotkania bramkarzem olsztyńskiego klubu Piotrem Skibą.

Jak ocenisz to spotkanie?
- Są to niezmiernie ważne trzy punkty, które nas przybliżają do utrzymania w I lidze. Budujemy tożsamość nowego Stomilu, zostawiamy serducho i to było widać na boisku. W końcówce oddaliśmy trochę pola gry i Wigry miały sporo sytuacji. Cieszymy się, że zrobiliśmy kolejny kroczek ku utrzymaniu. Zakasamy rękawy i walczymy dalej.

W drugiej połowie meczu obroniłeś rzut karny. To był kluczowy moment tego spotkania.
- Mam przewiane lewe ucho i tam się nie rzuciłem (śmiech - red.). Serio mówiąc, to przed meczem trener Sylwester Wyłupski miał przeanalizowane rzuty karne wykonywane przez Wigry Suwałki.

Czujesz się jak bohater po tym karnym?
- Bohaterowie są na wojnie, a ja wykonuję swoją pracę. Staram się pomagać chłopakom jak najlepiej umiem. Koledzy z obrony dzisiaj mnie nie rozpieszczali, dali mi się rozgrzać. Porozmawiam z nimi o tym w szatni (śmiech - red.). Cieszymy się, ale walczymy dalej.

Przy straconej bramce mogłeś lepiej zareagować?
- To była bramka na reakcję. Bida minął dwóch naszych zawodników, może gdybym szybciej w ciemno zareagował. Ciężko jednak teraz gdybać. Zawsze przy każdej bramce można lepiej zareagować.

Kibice Stomilu doceniają was po każdym meczu za walkę i determinację. Jak jeden popełni błąd, to za chwilę ktoś inny go naprawi.
- Tu nie ma piłkarzy z przypadku. To jest klub z tradycjami i kibicami, którzy wymagają walki od początku do końca. Jeżeli będziemy walczyć od pierwszej do ostatniej minuty to fani będą nas nieśli do zwycięstwa. Tak jest teraz w każdym meczu. Walczymy o utrzymanie dla Stomilu!

Za tydzień mecz z liderem Rakowem Częstochowa. Będzie ciężko, ale po ostatnich spotkaniach jest nadzieja na niespodziankę.
- Zapowiada się ciekawe spotkanie i już teraz zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Piotr Skiba, Rozmowa po meczu, I liga, Wigry Suwałki


Komentarze

 1. 17.03.19 13:13 NAGÓRKI

  A teraz Ci, którzy nie widzieli niech obejrzą skrót ze sparingu z Wikielcem... co przy bramce zrobił Leszczynski ...

 2. 17.03.19 12:31 zjs

  Dzięki Tobie, pozdrowienia!

 3. 17.03.19 12:30 zjs

 4. 17.03.19 11:17 waldi812

  Olsztyński van der Sar. Bez jego interwencji i wyjętego karnego nie byłoby 3 punktów w tym meczu.

 5. 16.03.19 23:25 Tiger

  Brawo Piotrek, stalowe nerwy!

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!