ż Maciej Pałaszewski
kartki Adrian Piekarski ż
Damian Węglarz ż
Frank Adu Kwame ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 6. Płamen Kraczunow, 4. Jakub Mosakowski, 3. Lukáš Kubáň - 8. Bartłomiej Niedziela (58, 90. Waldemar Gancarczyk), 21. Łukasz Jegliński, 7. Paweł Głowacki, 5. Grzegorz Lech (74, 31. Maciej Pałaszewski), 11. Mateusz Gancarczyk - 9. Szymon Sobczak (88, 20. Wojciech Dziemidowicz).
Wigry Suwałki: 96. Damian Węglarz - 97. Piotr Kwaśniewski, 34. Adrian Piekarski, 6. Adam Chrzanowski, 17. Frank Adu Kwame - 10. Karol Mackiewicz (46, 31. Bartosz Bida), 16. Wiktor Biedrzycki, 99. Damian Pawłowski (46, 21. Daniel Smuga), 22. Joel Huertas, 27. Robert Bartczak - 9. Kamil Sabiłło (69, 77. Sebastian Bergier).
Szczegóły
sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).
widzów: 2342.

W 51. minucie Robert Bartczak (Wigry) nie wykorzystał rzutu karnego (Piotr Skiba obronił).

W meczu 24. kolejki Fortuna I Ligi Stomil Olsztyn wygrał na własnym stadionie 2:1 (2:0) z Wigrami Suwałki. Bramki dla Stomilu zdobyli Grzegorz Lech i Szymon Sobczak.

Mecz z Wigrami był meczem z bezpośrednim rywalem o utrzymanie. Ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby wyprzedzić w tabeli gości i wydostać się Stomilowi ze strefy spadkowej. Pierwsze minuty to dosyć ospała gra z obu stron. Do 30. minuty tylko goście zdołali stworzyć jedną akcję po której mogła paść bramka.

W 30. minucie otworzył się jednak wynik, gospodarze objęli prowadzenie po golu Grzegorza Lecha, który otrzymał doskonałe podanie na 11. metr, skąd precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Wigier. Tuż przed przerwą było już 2:0, autorem gola został Szymon Sobczak, który dobił strzał Mateusza Gancarczyka, który to wcześniej dryblingiem wpadł w pole karne i silnie uderzył na bramkę.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Wigry miały szansę na zdobycie kontaktowej bramki, jednak Piotr Skiba fantastycznie obronił strzał z Roberta Bartczaka z rzutu karnego. Wigry dążyły do zmiany wyniku do ostatniej minuty, kontaktową bramkę udało się w końcu zdobyć na 8 minut przed końcem meczu, a strzelcem został Bartosz Bida. W ten sposób zamiast spokojnie czekać na ostatni gwizdek, do ostatniej minuty musieliśmy drżeć o wynik. Udało się i po trzech wiosennych meczach Stomil może pochwalić się imponującym (ze względu na okoliczności przygotowań drużyny) dorobkiem 7 punktów.

- Są to niezmiernie ważne trzy punkty, które nas przybliżają do utrzymania w I lidze - powiedział po meczu bramkarz Stomilu Piotr Skiba. - Budujemy tożsamość nowego Stomilu, zostawiamy serducho i to było widać na boisku. W końcówce oddaliśmy trochę pola gry i Wigry miały sporo sytuacji. Cieszymy się, że zrobiliśmy kolejny kroczek ku utrzymaniu. Zakasamy rękawy i walczymy dalej.

- Zdobyliśmy bardzo ważne trzy punkty z silnym rywalem. Punkty zdobyliśmy sercem i żelazną konsekwencją - powiedział po meczu trener Stomilu Piotr Zajączkowski. - Ważnym elementem był obroniony rzut karny. Piotr Skiba pokazał, że jest fachowcem w bramce. Wybronił jeszcze parę groźnych strzałów. Cieszymy się, ale nie popadamy w euforię. Wiemy, że długa i daleka droga przed nami. Konsekwentnie będziemy pracowali nad kolejnym przeciwnikiem. Teraz gramy (sobota, 23 marca - red.) z Rakowem, który w tygodniu pokonał mistrza kraju Legię Warszawa. Czeka nas trudne zadanie, ale mamy chwilę oddechu i pocieszymy się punktami. Następnie nadal będziemy ciężko pracować.

Zanim jednak dojdzie do meczu z liderem I ligi, to Stomil zagra we wtorek (19 marca) sparing z liderem IV ligi - Concordią Elbląg. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00 w Elblągu na boisku przy ul. Skrzydlatej.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 19:57:44

97' Koniec meczu!
96' Żółtą kartką ukarany Frank Adu Kwame 12
95' Żółtą kartką ukarany Damian Węglarz za faul... w polu karnym Stomilu. 12
94' Rzut rożny dla Wigier 12
93' Całą drużyna Wigier w okolicach pola karnego Stomilu, duży chaos w tej strefie boiska.
90' 4 minuty do końca spotkania 1
90' Dziemidowicz bliski zdobycia bramki po strzale głową, piłka jednak minimalnie mija bramkę Wigier 1
89' Rzut rożny dla Stomilu 1
88' Boisko opuszcza Szymon Sobczak, w jego miejsce Wojciech Dziemidowicz 1
86' Żółtą kartką ukarany Lukas Kuban 1
82' Kontaktowa bramka dla Wigier, autorem Bartosz Bida. 12
77' Rzut wolny dla Wigier z lewej strony boiska. 12
74' Boisko opuszcza Grzegorz Lech, w jego miejsce Maciej Pałaszewski 1
70' Boisko opuszcza Kamil Sabiłło, w jego miejsce Sebastian Bergiel 12
68' Strzał Smugi z dystansu, Skiba na rzut rożny. 12
65' Rzut rożny dla Stomilu, bez zagrożenia pod bramką po główce Kraczunowa 1
60' Strzał Jeglińskiego z dystansu, Węglarz odbija na rzut rożny. 1
58' Boisko opuszcza Bartłomiej Niedziela, w jego miejsce Waldemar Gancarczyk 1
56' Mocny strzał sprzed pola karnego, ponownie efektownie Skiba na rzut rożny. 12
51' PIotr Skiba broni strzał Bartczaka! 1
50' Rzut karny dla Wigier 12
49' Akcja gości zakończona strzałem z pola karnego, ale zbyt słabym, aby zaskoczyć bramkarza Stomilu 12
48' Żółtą kartką ukarany Adrian Piekarski 12
46' Gramy! 12
46' Boisko opuszcza Damian Pawłowski, w jego miejsce Daniel Smuga 12
46' Boisko opuszcza Karol Mackiewicz, w jego miejsce Bartosz Bida 12
45+1' Koniec pierwszej połowy.
42' GOL GOL GOL! Szymon Sobczak dobija strzał Mateusza Gancarczyka, który wcześniej dryblingiem wpadł w pole karne i silnie uderzył na bramkę. Mamy 2:0! 1
41' Nie mając innego pomysłu Biedrzycki uderzył z daleka na bramkę, ale również daleko piłka minęła bramkę Stomilu 12
39' Mocne uderzenie, kozłująca piłka, ale obok słupka interweniującego Skiby. 12
38' Rzut wolny z 35. metra dla gości. 12
37' Żółtą kartką ukarany Paweł Głowacki 1
33' Rzut rożny dla Stomilu. Wybite dośrodkowie, próba kolejnego, ale faul w polu karnym kończy akcję. 1
30' GOL GOL GOL! Grzegorz Lech otrzymuje podanie i swobodnie, z 11 metrów umieszcza piłkę w bramce! 1
19' Groźnie pod bramką Skiby, Kamil Sabiłło zrobił sobie miejsce i z 11 metrów uderzył na bramkę, jednak wprost w bramkarza. 12
11' Stomil rozpoczął w składzie: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 6. Płamen Kraczunow, 4. Jakub Mosakowski, 3. Lukas Kuban - 8. Bartłomiej Niedziela, 21. Łukasz Jegliński, 7. Paweł Głowacki, 5. Grzegorz Lech, 11. Mateusz Gancarczyk - 9. Szymon Sobczak 1
10' Wyrównany mecz w pierwszych minutach, z sytuacjami pod bramkami, ale bez większego zagrożenia.
1' Gramy! 1

W sobotę piłkarze Stomil Olsztyn zagrają ligowe spotkanie z Wigrami Suwałki. Ewentualne zwycięstwo pozwoli wydostać się naszej drużynie ze strefy spadkowej. Dlatego Stomil potrzebuje głośnego wsparcia od pierwszej minuty.

Stomil w dwóch pierwszych spotkaniach tego roku niespodziewanie zgarnął cztery punkty i nie stracił przy tym żadnej bramki. Najpierw Stomil pokonał 2:0 GKS Tychy, a ostatnio zremisował bezbramkowo z Sandecją Nowy Sącz.

Stomil Olsztyn w przypadku zwycięstwa z Wigrami Suwałki przeskoczy rywala i wydostanie się ze strefy spadkowej. Inaczej do spotkania podchodzi trener olsztyńskiego zespołu Piotr Zajączkowski i prosi o niepodkręcanie atmosfery przed tym spotkaniem. - Spokojnie! - mówi trener Stomilu. - Nie napinamy się, bo punkty smakują tak samo zdobyte w meczu z Sandecją czy GKS-em Tychy. My nie chcemy pompować balonika, że dla nas mecz z Wigrami jest najważniejszy. My musimy zachować spokój i walczyć w każdym o zwycięstwo nie zależnie z kim gramy.

Olsztyński szkoleniowiec ponownie zorganizował sparing w środku tygodnia dla piłkarzy, którzy nie grają w lidze, aby zachowali rytm meczowy. We wtorek w Wikielcu Stomil pokonał 2:1 czwartoligowy GKS. Bramki w tym spotkaniu strzelali Michał Góral oraz Kensuke Enjo.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zagraliśmy na super przygotowanym boisku - ocenia Zajączkowski. - Trenerom oraz kibicom ten mecz mógł podobać się. Przybyło bardzo dużo kibiców co było miłe. Tempo tego spotkania było bardzo wysokie, szczególnie w pierwszej połowie. Można było dostrzec, że drużyny były spragnione gry co skutkowało ogromnym zaangażowaniem zawodników. Wygraliśmy, ale wynik idzie na dalszy plan. Cieszę się, że dublerzy zagrali całe spotkanie. Co prawda pozostali przebywali na boisku trochę mniej, ale takie obciążenie jest wskazane. Wracamy bez kontuzji i urazów, trenujemy oraz czekamy na sobotni mecz z Wigrami Suwałki.

Po pauzie za żółte kartki powraca czeski obrońca Lukas Kubań. Grzegorz Lech, który ostatnio narzekał na kontuzję nogi, odpukać w ostatnim meczu nie odnowił urazu i będzie w sobotę do dyspozycji sztabu szkoleniowego. Nadal kontuzjowany jest wypożyczony z Zagłębia Lubin Kamil Mazek i w meczu z Wigrami Suwałki nie będzie mu dane zadebiutować w barwach Stomilu.