ż Dawid Szymonowicz
ż Arkadiusz Czarnecki
kartki Łukasz Bocian ż
Mateusz Mączyński ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 31. Tomasz Wełnicki, 27. Tomasz Wełna - 21. Łukasz Jegliński, 16. Dawid Szymonowicz, 7. Paweł Głowacki, 9. Irakli Meschia (81, 12. Michał Trzeciakiewicz), 8. Piotr Głowacki (84, 5. Yasuhiro Katō) - 77. Paweł Łukasik (71, 10. Piotr Darmochwał).
GKS Tychy: 53. Marek Igaz - 21. Marcin Radzewicz, 19. Łukasz Kopczyk, 17. Mariusz Masternak, 28. Mateusz Mączyński - 7. Damian Szczęsny (78, 20. Pavol Ruskovský), 6. Mariusz Zganiacz, 8. Łukasz Bocian (46, 9. Paweł Smółka), 23. Bartosz Rutkowski (46, 14. Robert Dymowski), 88. Marcin Wodecki - 11. Maciej Kowalczyk.
Szczegóły sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).
widzów: 3000.

W meczu drugiej kolejki I ligi Stomil Olsztyn zremisował na własnym stadionie z GKS Tychy 2:2 (2:1).

Mecz rozpoczął się dobrze dla drużyny gości, Mateusz Mączyński w 16. minucie wyprowadził GKS Tychy na prowadzenie. Na odpowiedź Stomilu nie trzeba było długo czekać. W 20 minucie do remisu doprowadził Tomasz Wełnicki, a osiem minut później Paweł Łukasik na prowadzenie wyprowadził gospodarzy.

W drugiej połowie Stomil oddał inicjatywę, efektem tego był gol na 2:2, który strzelił z rzutu wolnego Maciej Kowalczyk. Wynik meczu utrzymał się do ostatniego gwizdka, w efekcie czego Stomil podzielił się z GKS Tychy punktami.

- Graliśmy dobrze, ale tylko w pierwszej połowie meczu. Nasze akcje były prowadzone z rozmachem, ta gra mogła się kibicom podobać. Nie wiem co się stało z zespołem w drugiej części spotkania. Można sparaliżował nas ten dobry wynik. To nie jest jeszcze zespół pewny swego. Przeciwniki w drugiej połowie miał lepsze sytuacje. Więcej biegali, więcej piłek zbierali, więcej mieli z gry, ale my mieliśmy super sytuację na 3:1. Piotrek Głowacki musi w takich sytuacjach dogrywać. Łukasz Jegliński miałby przed sobą pustą bramkę. Takich sytuacji nie można zaprzepaszczać. My tych sytuacji w meczu za dużo nie mamy - powiedział po meczu trener Stomilu Olsztyn Mirosław Jabłoński.

SKRÓT MECZU

zic

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 01:06:14

94' Koniec meczu. Podział punktów w Olsztynie.
94' Rzut rożny dla Stomilu na zakończenie.
93' Piotr Skiba interweniuje poza polem karnym, na szczęście tyszanie nie wykorzystują sytuacji.
91' Trzy dodatkowe minuty (bez)nadziei.
89' Bez pomysłu gospodarze na przejście tyskiej obrony.
86' Piłkarze gości coraz głośniej i efektowniej padają na murawę, co oznacza, że mecz zaraz się zakończy.
84' Ostatnia zmiana w Stomilu. Boisko opuszcza Piotr Głowacki, w jego miejsce Yasuhiro Katō.
83' Na boisku dużo walki, mało akcji podbramkowych. W polu karnym pada Trzeciakiewicz, sędzia pokazuje tylko rzut z autu.
82' Do gry przygotowany Yasuhiro Katō.
81' Boisko opuszcza Irakli Meschia, w jego miejsce Michał Trzeciakiewicz.
79' Boisko opuszcza Damian Szczęsny, w jego miejsce Pavol Ruskovsky
77' 15 minut do końca spotkania. Meschia zachęca kolegów do większego zaangażowania. Dołączamy się.
73' Faulowany Jegliński, leży na murawie.
72' Rzut rożny dla gości, piłka wybita na aut.
72' Paweł Łukasik jednak schodzi z boiska, W jego miejsce Darmochwał.
71' Groźnie w ataku Tychy, będzie rzut rożny.
71' Boisko opuszcza Paweł Głowacki, w jego miejsce Piotr Darmochwał. A nie, jednak nie. Może za chwilę.
69' GKS przejął inicjatywę. Do gry przygotowany Piotr Darmochwał.
66' Gol dla GKS Tychy, bezpośrednio z rzutu wolnego Maciej Kowalczyk
65' Faulował Arkadiusz Czarnecki, żółta kartka i groźny rzut wolny sprzed pola karnego dla gości.
58' Piotr Głowackim minimalnie ponad bramką! Doskonałe podanie Meschii.
56' Rzut wolny dla Stomilu z 40m. Dośrodkowanie wybijają obrońcy.
53' Rzut wolny dla Stomilu z prawej strony pola karnego, Łukasik w mur...
52' Piotrek Skiba ratuje swoją drużynę od utraty bramki. Bardzo groźnie pod olsztyńską bramką, obrona Stomilu mocno nieszczelna w drugiej połowie.
50' Akcja GKS, piłka po strzale Marcina Radzewicza ląduje na aucie...
50' Kibice Stomilu pozdrawiają swoją zgodę, a także ich sąsiadów zza bydgoskiej miedzy.
49' Dawid Szymonowicz z żółtą kartką.
48' Groźnie pod bramką Stomilu, żaden z piłkarzy gości nie zdołał uderzyć.
46' Rozpoczynamy drugą połowę. Dwie zmiany w zespole gości. Bartosza Rutkowskiego zastąpił Paweł Smółka. Za Łukasza Bociana Robert Dymowski.
45+1' Koniec pierwszej połowy.
45+1' Mateusz Mączyński zatrzymywał nieprzepisowo Łukasika, żółta kartka.
45' Jedna minuta doliczona.
43' Na boisku od kilku ładnych minut kopanina, bez akcji podbramkowych.
41' Kibice Stomilu z kolei słownie zachęcają ochronę do wpuszczenia pozostałych kibiców gości na sektor.
40' Kibice gości na chwilę opuścili swoją trybunę, aby zamienić kilka słów z ochroną stadionu.
37' Z rzutu wolnego Jegliński, ponad bramką.
36' Nieprzepisowo zatrzymywany Meschia, leży na boisku. Będzie rzut wolny z ponad 30m.
33' Maciej Kowalczyk próbował zaskoczyć Skibę z narożnika pola karnego.
33' Kibice obu drużyn serdecznie zachęcają swoje drużyny do strzelenia gola przeciwnikom.
31' Rzut rożny dla gości.
30' Rzut rożny dla Stomilu, było blisko, wybijają obrońcy.
28' Gooooooooooool! Paweł Łukasik! 2:1 płaskim strzałem wyprowadza Stomil na prowadzenie!
24' Na trybunie pojawili się kibice gości z flagami GKS i Cracovii.
24' Podkręciło się tempo tego spotkania, widzimy więcej akcji i fauli po obu stronach.
22' Tomasz Wełnicki wykorzystuje dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego i strzałem głową pokonuje bramkarza gości.
20' JEST ODPOWIEDŹ! 1:1!
20' Groźna kontra gości, na posterunku Skiba. W odpowiedzi szybka akcja Stomilu, Łukasz Bocian nieprzepisowo zatrzymuje akcję za co dostaje żółtą kartkę.
19' Rzut wolny dla Stomilu z 25m, Łukasik prosto w mur...
16' Gol dla gości. Niezdecydowanie obrońców wykorzystuje Mateusz Mączyński, który lekkim strzałem pokonuje Skibę.
15' Rzut rożny dla Stomilu, Łukasik dośrodkowuje jednak zdecydowanie za głęboko.
14' Łukasik przyjmuje dośrodkowanie w polu karnym, jego strzał zablokowany.
13' Na prawej stronie uwolnił się Maciej Kowalczyk, wszedł w pole karne, zdołał oddać strzał, Skiba bez problemu odbija piłkę.
6' Meschia prosto do Łukasika, ten sprzed pola karnego minimalnie obok słupka!
2' Pierwsza odważna akcja Stomilu, krótkie dośrodkowanie z prawej strony w rękach bramkarza gości.
Gramy!
Piłkarze na boisku, z głośników stary hit "Niech Stomil zagra wielki mecz!"
Na trybunach Wołodymyr Kowal i Roman Maczułenko. Ciągle bez pozwolenia na pracę w Polsce, ale jest szansa, że będą gotowi do gry w kolejnym meczu.
Na trybunie VIP widzimy Mameda Chalidowa, który w razie potrzeby może wzmocnić "atak" Stomilu.
Skład gości: 53. Marek Igaz - 21. Marcin Radzewicz, 19. Łukasz Kopczyk, 17. Mariusz Masternak, 28. Mateusz Mączyński, 7. Damian Szczęsny, 6. Mariusz Zganiacz, 8. Łukasz Bocian, 23. Bartosz Rutkowski, 88 Marcin Wodecki, 11. Maciej Kowalczyk
W porównaniu z poprzednim meczem jedna zmiana. Na boisku zabraknie będącego w słabej dyspozycji w meczu z Wigrami Piotra Darmochwała. W jego miejsce zdrowy już Łukasz Jegliński.
Znamy już skład Stomilu: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 27 Tomasz Wełna, 31. Tomasz Wełnicki, 16. Dawid Szymonowicz, 7. Paweł Głowacki, 8. Piotr Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 9. Irakli Meschia, 77. Paweł Łukasik
Witamy ze stadionu Stomilu w Olsztynie. Piękna, słoneczna pogoda. Stadion powoli zapełnia się kibicami.

W sobotę piłkarze Stomilu Olsztyn zaprezentują się w nowym sezonie przed własną publicznością. Do Olsztyna przyjedzie GKS Tychy, z którym jeszcze olsztyński zespół nie zaznał smaku zwycięstwa. Początek o godzinie 17:00.

Do tej pory w czterech spotkania zanotowaliśmy trzy remisy i jedną porażkę. Ostatnia porażka była o tyle ważna, że przez tą stratę punktów ostatecznie zespół wylądował na spadkowym miejscu w sezonie. Sobotnie popołudnie to idealny moment, żeby zrewanżować się i odnieść zwycięstwo.

W klubie bardzo liczą na trzy punkty, które choć trochę poprawią wizerunek klubu. Na trybunach pojawić się mają delegacje sponsorów klubu, których od dawna nie było widać było na olsztyńskim obiekcie i nikomu nie zależy, żeby oglądać słabe spotkanie w wykonaniu piłkarzy Stomilu Olsztyn.

Kibice zastanawiają się, czy w pierwszej jedenastce dojdzie do zmian w porównaniu ze spotkanie z Wigrami. Jest na to szansa. Choć w klubie nikt oficjalnie nikt tego nie potwierdza, to jest teoretyczna szansa na zgłoszenie do rozgrywek Romana Małuczenki. Wołodymyr Kowal nadal leczy jeszcze kontuzję, więc w jego przypadku o pośpiechu ze zgłoszeniem nie ma mowy.

Mniej optymistycznie do sprawy podchodzi trener Mirosław Jabłoński. - Nie sądzę, żeby udało się nam zgłosić zawodników z Ukrainy. Mnie cieszy to, że nikt nie jest kontuzjowany. Łukasz Jegliński może wybiec w pierwszej jedenastce, ale nie jest powiedziane, że z góry ma miejsce w wyjściowym składzie. Paweł Głowacki zagrał przyzwoite spotkanie.

Piłkarze, którzy nie zmieszczą się do osiemnastki meczowej zagrają w zespole rezerw? - dopytujemy. - Nie wiem. W piątek mamy trening i wtedy podejmiemy decyzję. W środę czeka nas daleki wyjazd do Brzeska, a w następną niedzielę do Bytowa. Wszystkie spotkania traktujemy bardzo poważnie, dlatego w Brzesku powalczymy o zwycięstwo. W sobotę oczywiście także.