Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Wisła Płock

3 maja 2014 r.
godz. 14:45

Stomil Olsztyn 1:2 Wisła Płock
1:1
34' Arkadiusz Czarnecki Bramki Marcin Krzywicki 4'
Filip Burkhardt 86'
ż Arkadiusz Czarnecki
ż Grzegorz Lech
ż Dawid Szymonowicz
cz Arkadiusz Czarnecki
kartki Paweł Magdoń cz
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 16. Dawid Szymonowicz, 3. Rafał Remisz (58, 15. Arkadiusz Mroczkowski) - 55. Grzegorz Lech, 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 12. Michał Trzeciakiewicz (75, 5. Yasuhiro Katō), 95. Patryk Kun (56, 23. Arkadiusz Koprucki) - 10. Piotr Darmochwał
Wisła Płock: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 23. Paweł Magdoń, 14. Marko Radić, 16. Fabian Hiszpański - 7. Krzysztof Janus, 4. Jacek Góralski (84, 5. Bartłomiej Sielewski), 25. Filip Burkhardt, 6. Albert Taar (46, 18. Piotr Wlazło), 8. Paweł Kaczmarek (46, 22. Łukasz Kacprzycki) - 11. Marcin Krzywicki.
Szczegóły sędziował: Paweł Pskit (Łódź).
widzów: 2200.

Trzeci mecz z kolei w którym piłkarzom Stomilu nie udaje się zdobyć chociaż punktu. Tym razem za silna była płocka Wisła z którą Stomil przegrał u siebie 1:2.

Gospodarze fatalnie weszli w mecz, już pierwsza akcja pod bramką Stomilu przyniosła bramkę gościom: w 4. minucie Piotra Skibę pokonał Marcin Krzywicki. Olsztynianie z minuty na minutę grali lepiej, czego efektem była wyrównująca bramka w 34. minucie Arkadiusza Czarneckiego.

Kiedy wydawało się, że kolejne bramki dla Stomilu są kwestią czasu, tuż po przerwie ten sam zawodnik zagrał ręką w środku pola za co otrzymał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. W dziesięciu nadzieje na zwycięstwo mieli już tylko nieliczni, ale Paweł Magdoń w 69. minucie głupio zatrzymał piłkę ręką za co otrzymał od sędziego czerwoną kartkę.

Mecz otworzył się na nowo, obie drużyny próbowały zmienić wynik na swoją korzyść. Udało się to niestety Wiśle: tuż przed końcem spotkania Filip Burkhardt wykorzystał fatalne zachowanie obrońców Stomilu i zdobył zwycięską bramkę dla swojej druzyny.

Trzeci mecz z rzędu, trzecia porażka. Do końca sezonu sześć arcyważnych spotkań...

Jak zwykle dostarczyliśmy kibicom emocji. Są one ostatecznie negatywne. To był bardzo istotny dla nas i liczyliśmy, że po dwóch porażkach uda się nam wygrać. Jeżeli przy stałych fragmentach, które mamy rozpisane na nuty i każdy wie za kogo odpowiada, zawodnik ma wolnych dziesięć metrów, to się przegrywa. Ten zespół tak funkcjonuje, że jak traci bramkę, to zaczyna grać. Strzelamy bramkę i się znowu chowamy. Nie mam pretensji do Arka Czarneckiego o drugą żółtą kartkę, ale pierwsza? Nie przystoi środkowemu obrońcy na takim poziomie faulować gościa na 60 metrze od swojej bramki. Wszystko się później wyrównało. My strzeliliśmy bramkę dzisiaj z linii bramkowej. My nie możemy strzelić z 5, 10 metrów. Ja nie wiem, co z tym zrobić. Trzeba w poniedziałek się nad tym mocno zastanowić. Może pewna formuła się wykończyła i ja się nie nadaję do pracy? Nie wiem czy potrafię z tego zespołu jeszcze coś wykrzesać więcej. Chodzi mi o sprawy mentalne. Fizycznie nie wyglądają źle, piłkarsko jest nieźle. Przepraszam najwierniejszych kibiców - bo mamy też takich, którzy cieszą się z naszych porażek - i nasze rodziny. Jest mi ich bardzo żal. Piłkarzy, siebie i sztabu szkoleniowego nie żałują. Sami sobie to zgotowaliśmy - powiedział Adam Łopatko, trener Stomilu Olsztyn.

zic

W sobotę o godzinie 14:45 rozpocznie się mecz Stomilu Olsztyn z Wisłą Płock. Orange Sport ze spotkania przeprowadzi transmisję na żywo.

W meczu nie wystąpią kontuzjowani: Marcin Warcholak, Paweł Łukasik oraz Karol Żwir. Na siłę dwóch pierwszych zawodników trener Adam Łopatko mogłoby wystawić w pierwszej jedenastce, ale... - Nie chcemy ryzykować. Wolę mieć zdrowych zawodników na resztę spotkań ligowych, niż tylko na jedno spotkanie - mówi olsztyński szkoleniowiec.

Przeczytaj ważne kibicowskie informacje!