96' WYGRALIŚMY!
91' Co najmniej 5 minut dłużej potrwa druga połowa spotkania. 59
90' Filip Szabaciuk napomniany "żółtkiem".
88' Końcówka spotkania, nikt nam już nie odbierze tego kompletu punktów! 1
76' Hubert Krawczun za Macieja Spychałę. 1

Stomil Olsztyn wygrał w Pruszkowie!

24.09.22 13:53   em   26

Piłkarze Stomilu Olsztyn zanotowali drugie zwycięstwo z rzędu w II lidze. Tym razem podopieczni Szymona Grabowskiego wygrali 2:0 w Pruszkowie ze Zniczem, który do tej kolejki był wiceliderem tabeli. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Stomilu w tym sezonie!

W tym spotkaniu nie mógł zagrać Filip Wójcik, który na treningu w tygodniu zgłosił problem z mięśniem przywodzicielem. W jego miejsce Szymon Grabowski wystawił Michała Karlikowskiego, reszta piłkarzy podstawowego składu to ci, którzy uczestniczyli w zwycięskim (1:0) meczu ze Śląskiem II Wrocław.

Do przerwy olsztyńska drużyna prowadziła 1:0. W 38 minucie spotkania na prowadzenie nasz zespół wyprowadził młodzieżowiec Bartosz Florek. Z rzutu rożnego dobrze dośrodkował Shun Shibata, a najwyżej w polu karnym wyskoczył napastnik Stomilu i głową trafił do bramki i tym samym zaliczył premierowe trafienie w drużynie seniorów. Pierwsze 20 minut należało jednak do gospodarzy, ale nie potrafili wyjść na prowadzenie. Po naszym błędzie w środku pola najlepszą okazję zmarnował Shuma Nagamatsu. Potem z minuty na minutę olsztyński zespół grał lepiej, najwięcej akcji szło lewą stroną, gdzie bardzo aktywnie poruszał się Mateusz Maćkowiak. Żadna akcja z gry nie zakończyła się golem, ale bramki ze stałych fragmentów mają przecież taką samą wartość.

Gospodarze od pierwszych minut drugiej połowie rzucili się do odrabiania strat. Jednak nasza obrona nie popełniła żadnego błędu. Kolejnego gola w tym spotkaniu ponownie strzelił olsztyński zespół. W 66 minucie do bramki z bliskiej odległości trafił Karol Żwir, który wykorzystał dobre podanie wzdłuż pola karnego Piotra Kurbiela.

Stomil wygrał to spotkanie zasłużenie. Optyczną przewagę na boisku mieli co prawda gospodarze, ale olsztyński zespół był bardziej konkretny w polu karnym przeciwnika. Znicz do tej kolejki wygrał wszystkie spotkania na własnym stadionie, aż przyjechał Stomil, który ostatni raz w Pruszkowie przegrał 12 lat temu. Podopieczni Szymona Grabowskiego są niepokonani od 4 spotkań w II lidze.

Kolejne spotkanie Stomil Olsztyn zagra na własnym stadionie z Lechem II Poznań. Spotkanie zaplanowano na sobotę (1 października) o godzinie 15:00. WSZYSCY NA STADION!

0:1 - Bartosz Florek (38), 0:2 - Karol Żwir (66)

Stomil Olsztyn: 39. Jakub Mądrzyk - 50. Michał Karlikowski (89, 66. Dawid Kalisz), 14. Filip Szabaciuk, 33. Jakub Tecław, 3. Lukáš Kubáň, 29. Mateusz Maćkowiak - 77. Bartosz Florek (60, 9. Piotr Kurbiel), 8. Maciej Spychała (76, 7. Hubert Krawczun), 15. Shun Shibata, 10. Karol Żwir (89, 6. Sebastian Szypulski) - 20. Werick Caetano.