Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Wisła Puławy

Tylko remis na początek

II liga 2022/2023 (21. kolejka, 25.II.2024 r.) Koniec Olsztyn - stadion Stomilu (Al. Piłsudskiego 69a)
Stomil Olsztyn 1:1 Wisła Puławy
1:0
4' Piotr Kurbiel Bramki Krystian Puton 47'
ż Dawid Retlewski
ż Filip Szabaciuk
ż Filip Laskowski
ż Bartosz Waleńcik
kartki Krystian Puton ż
Bramki Stomil Olsztyn: 30. Miłosz Garstkiewicz - 14. Filip Szabaciuk, 26. Bartosz Waleńcik, 25. Hubert Sadowski (80, 11. Filip Wójcik), 3. Lukáš Kubáň, 50. Michał Karlikowski - 18. Michal Bezpalec, 23. Filip Laskowski, 27. Iwan Brikner (65, 7. Hubert Krawczun) - 8. Dawid Retlewski (80, 77. Bartosz Florek), 9. Piotr Kurbiel.
Wisła Puławy: 13. Oskar Mielcarz - 31. Jan Flak, 18. Łukasz Wiech, 3. Radosław Seweryś, 17. Danian Pawłas (22, 66. Kacper Kaczorowski) - 11. Kamil Kargulewicz (69, 34. Maciej Bortniczuk), 99. Karol Noiszewski, 7. Krystian Puton, 10. Robert Janicki (46, 55. Manuel Ponce García), 91. Mateusz Klichowicz (82, 16. Janusz Nojszewski) - 9. Piotr Giel.
Szczegóły Sędziował: Mateusz Jenda (Warszawa).
Widzów: 1730 (w tym 0 gości).

Piłkarze Stomilu Olsztyn w pierwszym ligowym spotkaniu w 2024 roku wywalczyli jeden punkt. Olsztynianie bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie, ale zanotowali słabą drugą połowę. Mecz zakończył się remisem 1:1, pierwszego gola dla Stomilu na wiosnę strzelił Piotr Kurbiel.

Szkoleniowiec Bartosz Tarachulski w swoim pierwszym oficjalnym meczu przy al. Piłsudskiego 69a dał zadebiutować dwóm nowym zawodnikom Stomilu Olsztyn. Od pierwszej minuty na boisku zobaczyliśmy Iwana Briknera oraz Dawida Retlewskiego. Wbrew przedmeczowym zapowiedziom na ławce rezerwowych zasiedli Hubert Krawczun oraz Bartosz Florek. W tym meczu z powodu kartek nie mogli zagrać Karol Żwir oraz Igor Kośmicki. W bramce zagrał całe spotkanie Miłosz Garstkiewicz, który niezbyt dobrze pamięta spotkanie z Wisłą Puławy (przegrany 1:2) z poprzedniej rundy, bo właśnie wtedy doznał kontuzji i wypadł na dłużej ze składu.

Kapitanem Stomilu w tym meczu był Bartosz Waleńcik, który na murawę wybiegł w dedykowanej koszulce z logiem gminy Ostróda. Właśnie ten samorząd był partnerem ligowego spotkania z Wisłą Puławy. Dzięki tej współpracy Stomil mógł m.in. rozegrać dwa spotkania sparingowe w Idzbarku.

Stomil bardzo szybko wyszedł na prowadzenie za sprawą Piotr Kurbiela. W czwartej minucie spotkania w pole karne dośrodkował Filip Szabaciuk, Michał Karlikowski uderzył niecelnie, ale na szczęście w odpowiednim miejscu znalazł się napastnik Stomilu, który strzelił swoją czwartą bramkę w tym sezonie. W 33. minucie mogło być 2:0 dla Stomilu. Odważnie w pole karne wszedł Kurbiel, który wycofał piłkę do Karlikowskiego. Wahadłowy minął obrońcę Wisły i uderzył na bramkę, ale niestety bramkarz Oskar Mielcarz wybronił to uderzenie.

Fatalnie zaczęła się druga połowa dla Stomilu. Goście dwie minuty od wznowienia meczu doprowadzili do wyrównania. Mateusz Klichowicz przebiegł praktycznie całe boisko, nikt nie zdołał go zatrzymać, zagrał piłkę na środek pola karnego, a tam bez problemu do bramki trafił kapitan Wisły Krystian Puton.

Olsztynianie do końca próbowali doprowadzić do wyrównania, ale niestety żadne uderzenie nawet nie zmusiło bramkarza Wisły do poważnej interwencji. Nic nie dało wpuszczenie na boisko Krawczuna, Filipa Wójcika i Florka. Tym samym w pierwszym meczu na wiosnę Stomil wywalczył tylko jeden punkt, chociaż po dobrym początku apetyty wszyscy mieli na komplet.

- Jest spory niedosyt po tym meczu - powiedział na konferencji prasowej Bartosz Tarachulski, trener Stomilu. - Liczyliśmy wszyscy, że na inaugurację zdobędziemy trzy punkty. Niestety mecz zakończył się podziałem punktów. Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Strzeliliśmy bramkę, szybko otworzyliśmy mecz, wydawało się, że kwestią czasu będzie kiedy zdobędziemy kolejną bramkę, bo sytuacje mieliśmy. Drugą połowę słabo zaczęliśmy, bo przeciwnik stworzył sobie sytuacje i zdobył bramkę. Rywale sworzyki kontrę po naszym ataku, ale zbyt wielu zawodników w nim uczestniczyło. Proporcje były nie taki jak powinny być i zostaliśmy skontrowani. W drugiej połowie Wisła Puławy stworzyła sobie kilka sytuacji i my też mieliśmy. Mecz zakończył się remisem, szkoda, szkoda. Muszę pochwalić mój zespół za ambicję, wolę walki, determinację. Chłopcy wyszli na boisko i oddali serducho. Kilka fajnych akcji zrobiliśmy w meczu. Pracujemy, z meczu na mecz będzie to lepiej wyglądało.

W kolejnym spotkaniu Stomil zagra na wyjeździe z ŁKS-em II Łódź. Spotkanie zaplanowano na 4 marca 2024 roku (poniedziałek) o godzinie 16:30.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 07:27:39

94' Koniec spotkania. Podział punktów w pierwszym meczu na wiosnę.
91' Trzy minuty szans na trzy punkty. 1
88' 1730 osób na stadionie w Olsztynie.
84' Flip Wójcik z woleja, ale niestety trafił w swojego kolegę. 1
81' Podwójna zmiana w Stomilu. Zeszli: Dawid Retlewski i Hubert Sadowski. Weszli: Filip Wójcik i Bartosz Florek. 1
77' Bartosz Waleńcik napomniany żółtą kartką. 1
75' Dobra akcja Stomilu. Filip Szabaciuk zagrał płasko w pole karne, ale tam niestety w piłkę nie trafił Dawid Retlewski. 1
66' Hubert Krawczun wszedł za Iwana Briknera.
47' Wisła Puławy doprowadziła do wyrównania. Mateusz Klichowicz przebiegł prawie całe boisko, podał w pole karne, a na 1:1 trafił Krystian Puton.
46' Początek drugiej połowy. Do BOJU OKS! 1
45+8' Koniec pierwszej połowy. Stomil prowadzi do przerwy 1:0 po trafieniu Piotra Kurbiela.
45' Co najmniej siedem minut doliczonych do pierwszej połowy.
43' Iwan Brikner zdecydował się na uderzenie z dystansu. Oskar Mielcarz pewnie to złapał. 1
42' Filip Laskowski napomniany żółtą kartką. 1
33' Odważne wejście Piotr Kurbiela w polu karnym, który wycofał piłkę do Michała Karlikowskiego. Wahadłowy minął obrońcę Wisły i uderzył na bramkę, ale niestety bramkarz Oskar Mielcarz wybronił to uderzenie.
25' Dawid Retlewski powstrzymany w polu karnym i tylko lekko uderzył w kierunku bramki. 1
22' Cały czas trwa przerwa w meczu. Na murawie leży zawodnik Wisły Puławy, powalony przez Filipa Szabaciuka. Na telewizyjnych powtórkach wyglądało to bardzo groźnie, nasz zawodnik został napomniany tylko żółtą kartką.
17' Żółtą kartką napomniany Filip Szabaciuk. 1
15' Piotr Kurbiel był bardzo blisko podwyższenia wyniku.
4' GOOOOOOOOL !!!!!!!!!!!! 1:0! Bramkę dla Stomilu Olsztyn strzelił Piotr Kurbiel. 1
2' Dawid Retlewski napomniany żółtą kartką. To jego 9 "żółtko" w tym sezonie II ligi. 1
Zaczęli. DO BOJU OKS! 1413
Piłkarze wychodzą na murawę.
Czekamy na wyjście piłkarzy na murawę.
Kapitanem w tym meczu Bartosz Waleńcik, który zagra w koszulce z logiem Gminy Ostróda, która jest partnerem tego spotkania. 1
Piłkarze obydwu drużyn na rozgrzewce.
Za kartki pauzują Karol Żwir oraz Igor Kośmicki.
Ławka rezerwowych: 1. Łukasz Jakubowski - 47. Dawid Rezaeian, 29. Radosław Tuleja, 17. Łukasz Szramowski, 74. Mateusz Drabiszczak, 7. Hubert Krawczun, 19. Daniel Pietraszkiewicz, 11. Filip Wójcik, 77. Bartosz Florek. 1
Wyjściowy skład Stomilu Olsztyn: 30. Miłosz Garstkiewicz - 14. Filip Szabaciuk, 26. Bartosz Waleńcik, 25. Hubert Sadowski, 3. Lukáš Kubáň, 50. Michał Karlikowski - 18. Michal Bezpalec, 23. Filip Laskowski, 27. Iwan Brikner, 9. Piotr Kurbiel - 8. Dawid Retlewski. 1
Witajcie ze stadionu Stomilu Olsztyn przy al. Piłsudskiego 69a.

W niedzielę (25. lutego 2024 roku) Stomil zainauguruje rundę wiosenną. Do Olsztyna przyjeżdża Wisła Puławy, bezpośredni rywal Dumy Warmii w walce o utrzymanie. Początek spotkania o godzinie 12:00.

Po dokładnie trzech miesiącach przerwy zimowej, na Piłsudskiego 69A w Olsztynie, znów zawitają piłkarskie emocje. Zajmujący po 19 meczach 13. pozycję w tabeli, Stomil podejmie 14. Wisłę Puławy. Obie ekipy mają do rozegrania jeszcze po jednym, zaległym spotkaniu z poprzedniego roku.

Przypomnijmy, że kiepskie wyniki sportowe "Biało-niebieskich" jesienią, doprowadziły do drugiej zmiany trenera w tym sezonie. 18. grudnia nowym szkoleniowcem Dumy Warmii został Bartosz Tarachulski, były zawodnik min. Polonii Warszawa, wcześniej trener KKS-u 1925 Kalisz, z którym udało mu się dojść do półfinału Pucharu Polski poprzedniej edycji, który zastąpił zwolnionego Janusza Bucholca.

W przerwie między rundami doszło też do zmian personalnych. Z klubem pożegnali się: Marcin Stromecki, Tomasz Bała i Yudai Shinonaga. Na wypożyczenie do GKS-u Wikielec udał się Kacper Kondracki a do zespołu rezerw zostali odesłani: Igor Jędrzejczyk i Łukasz Borkowski. Stomil dokonał dwóch transferów przychodzących. Zespół zasilił napastnik Dawid Retlewski, który w rundzie jesiennej reprezentował barwy niedzielnego rywala. W tym sezonie strzelił dla Wisły Puławyosiem goli na boiskach II ligi. Środek pola wzmocnił ukraiński pomocnik Iwan Brikner z Żetysu Tałdykorgan. W przeszłości grał m.in. w ukraińskich - FK Sumy, Olimpiku Donieck, Ruchu Winniki, FK Lwów oraz kazachskim Okżetpesie Kokczetaw. Przez Stomil przewinęło się oczywiście morze zawodników testowanych, jednak byli to gracze z niższych lig i nie znaleźli uznania w oczach sztabu szkoleniowego i zarządu klubu.

Mecze testowe rozgrywano zazwyczaj z rywalami z niższych lig, Stomil wybrał się także niespodziewanie na tygodniowe zgrupowanie do Dubaju, gdzie zagrał dwa sparingi: zremisował 1:1 z drugim zespołem Gulf United FC, który występuje na czwartym poziomie rozgrywkowym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W drugim podopieczni Bartosza Tarachulskiego zmierzyli się z Al-Dahra FC (miejscowa III liga) i wygrali 2:1. Przed wyjazdem “Duma Warmii” wygrała z rezerwami Legii Warszawa 2:0. Po powrocie do Polski Stomil kontynuował zajęcia na własnych obiektach i rozegrał jeszcze cztery mecze kontrolne i spisał się w nich bardzo słabo. Przegrał 0:1 z ŁKS-em Łomża (III liga) oraz 1:2 z GKS-em Wikielec (III liga). Tydzień temu w próbie generalnej Stomil przegrał 2:3 z Olimpią Grudziądz (II liga). Po tym meczu Stomil wygrał 2:0 ze Zniczem Biała Piska (IV liga), ale w tym meczu zagrali głównie piłkarze rezerwowi. To wszystko nie napawa optymizmem przed inauguracją rundy wiosennej i wskazuje na to, że olsztynianie mają przed sobą trudną batalię w walce o utrzymanie się na kolejny sezon w II lidze.

Wisła Puławy przed startem rundy ma 22 punkty, czyli o “oczko” mniej niż Stomil. Rywale również dokonali zmiany szkoleniowca. W styczniu Michała Pirosa na stanowisku zastąpił Mikołaj Raczyński. Włodarze Wisły postawili na wzmocnienie siły ofensywnej zespołu. Sprowadzili z Chojniczanki Chojnice Piotra Giela i z Motoru Lublin Mikołaja Kosiora. Z zespołem pożegnali się min.: Mateusz Kaczmarek, wspomniany wyżej Dawid Retlewski czy Jakub Wlaźlik.

W niedzielnym meczu trener Tarachulski nie będzie mógł skorzystać z dwóch zawodników. Za czerwoną kartkę z Lubina karę odcierpieć musi kapitan Karol Żwir, natomiast za nadmiar żółtych kartek pauzować będzie Igor Kośmicki. Do treningów po chorobie wrócił Filip Wójcik, który w okresie przygotowawczym zagrał zaledwie 70 minut i nie wiadomo, czy w niedzielę wybiegnie w podstawowej jedenastce.

Początek spotkania Stomil Olsztyn - Wisła Puławy w niedzielę (25. lutego 2024 roku) o godz. 12:00. Z meczu przeprowadzimy tradycyjną relację audio na naszym Facebooku. Relację na zywo będa dostępne także w TVP Sport i w WP Pilot. Wszystkich jednak zachęcamy do pojawienia się przy #P69A. Wspomóżmy Dumę Warmii w pierwszym tegorocznym boju o ligowe punkty.