Relacja z meczu Wisła Puławy - Stomil Olsztyn

Porażka na koniec zgrupowania

Sparing - zima 2020/2021 (30.I.2021 r.) Siedlce
Wisła Puławy 4:2 Stomil Olsztyn
4:0
3' Adrian Paluchowski
5' Mateusz Pielach
32' Bartłomiej Bartosiak
35' Adrian Paluchowski
Bramki Grzegorz Kuświk 62'
Maciej Spychała 82'
Bramki Wisła Puławy: Paweł Socha (46 Piotr Owczarzak) - Lukáš Kubáň, Błażej Cyfert, Mateusz Pielach, Dariusz Brągiel (46 zawodnik testowany) - Łukasz Kacprzycki (70 Adrian Paluchowski), Krystian Puton (70 Dariusz Brągiel), Kacper Kondracki (70 Bartłomiej Bartosiak), Ednilson Furtado (46 Tomasz Zając), Bartłomiej Bartosiak (46 Marcel Kąkol, 70 Mikołaj Sobich) - Adrian Paluchowski (46 Emil Drozdowicz).
Stomil Olsztyn: Jakub Kanclerz (46 Piotr Skiba) - Damian Sierant (46 Janusz Bucholc), Jakub Tecław (46 Rafał Remisz), Filip Szabaciuk (46 Damian Byrtek), Jakub Mosakowski (46 Jurich Carolina), Mateusz Jońca (46 Jonatan Straus) - Kamil Dajnowski (46 Koki Hinokio), Krystian Ogrodowski (46 Maciej Spychała), Hubert Szramka (46 Mateusz Skrzypczak), Sam van Huffel (46 Wojciech Łuczak) - Adrian Szczutowski (46 Grzegorz Kuświk).

Piłkarze Stomilu Olsztyn zakończyli obóz przygotowawczy w Siedlcach. W sobotę (30 stycznia) przegrali sparing z Wisła Puławy 2:4.

Podopieczni Adama Majewskiego do Siedlec przyjechali w zeszły piątek. Od tego momentu ciężko trenują na miejscowych obiektach. Stomil rozegrał także serię sparingów. Najpierw wygraliśmy 4:1 z Pogonią Grodziska Wielkopolski (lider III ligi, grupa 1), a w środę Stomil miał wartościowe przetarcie z mistrzem Polski Legią Warszawa. Olsztyński zespół przegrał to spotkanie 1:3, szczególnie w pierwszej połowie pozostawiając po sobie dobre wrażenie.

Na koniec zgrupowania odbyła się gra kontrolna z innym liderem III ligi (grupa 4) - Wisłą Puławy, w której gra były piłkarz Stomilu - Lukáš Kubáň. Mecz zakończył się porażką Stomilu 2:4

W pierwszej połowie spotkania Adam Majewski w bój wysłał piłkarzy, którzy ostatnio mniej grali m.in. Jakuba Kanclerza, Filipa Szabaciuka czy Kamila Dajnowskiego pozyskanego z Polonii Lidzbark Warmiński.

Mecz zaczął się fatalnie dla olsztynian. Już w 3. minucie Adrian Paluchowski wykończył rozegranie rzutu rożnego i było 0:1. W 5. minucie było już 0:2 po kolejnym rzucie rożnym wykorzystanym przez Mateusza Pielacha. Stomil nie umiał sensownie odpowiedzieć, a puławianie strzelali dalej. W 32. minucie Bartłomiej Bartosiak strzałem z ostrego kąta wyprowadził Wisłę na prowadzenie 3:0, a trzy minuty później Adrian Paluchowski ponownie wpisał się na listę strzelców i ponownie po rzucie rożnym.

Po zmianie stron i zmianach w Stomilu, gra zaczęła wyglądać lepiej. Wisła nie strzeliła, ale Stomil stać było tylko na dwa trafienia., Grzegorza Kuświka z 62. minuty i Macieja Spychały z 82.

Obie bramki dla Stomilu padły po zagraniach w pole karne z bocznych sektorów boiska i oba po strzałach głową. Grzegorz Kuświk wykończył dośrodkowanie z lewej strony od Jonatana Strausa, po składnej, kombinacyjnej akcji. Maciej Spychała trafił do siatki po akcji prawą stroną i miękkiej wrzutce spod końcowej linii boiska.

W sobotę wieczorem Stomil Olsztyn zamelduje się w domu. Piłkarze dostanę chwilę odpoczynku i od nowego tygodnia ponownie będą szykować się do inauguracji rundy wiosennej I ligi. Za tydzień olsztyński zespół ma zagrać sparingowe spotkanie ze Zniczem Pruszków.

Przypomnijmy, że początek piłkarskiej wiosny w Olsztynie zaplanowano na ostatni weekend lutego. Stomil na własnym stadionie zagra z GKS-em Tychy.