Suwałki

Stomil ciągle w grze! Komplet punktów w Suwałkach!

19.05.18 17:51   -   31

W meczu 32. kolejki Nice I Ligi broniący się przed spadkiem Stomil Olsztyn wygrał w arcyważnym wyjazdowym spotkaniu z Wigrami Suwałki 2:1 (1:0).

W związku z absencją najlepszego strzelca - Artura Siemaszko - Stomil musiał rozpocząć mecz w przemeblowanym składzie, bez nominalnego napastnika. Goście prowadzenie objęli po samobójczym trafieniu Patryka Sokołowskiego tuż przed przerwą. W drugiej połowie, w 53. minucie, po bramce Patryka Klimali gospodarze doprowadzili do wyrównania. W 70. minucie, na ponowne prowadzenie wyprowadził Stomil Grzegorz Lech, który to 15 minut wcześniej przesunięty został do ataku. Olsztynianie do ostatniej minuty wytrzymali napór gospodarzy i udało się dopisać na konto Stomilu niezwykle cenne punkty, które przedłużają nadzieję na utrzymanie w lidze.

Kolejne spotkanie Stomil rozegra za tydzień w niedzielę na własnym stadionie, a przeciwnikiem będzie Stal Mielec. Będzie to ostatnie spotkanie w tym sezonie przy Piłsudskiego, a w związku z bardzo prawdopodobnym remontem murawy i grożącym widmem spadku, może to byc ostatnie spotkanie w Olsztynie przez dłuższy okres. Obecność każdego kibica obowiązkowa!

Tagi: Stomil Olsztyn, Wigry Suwałki, Grzegorz Lech

1. 21.05.18 17:42 rafitd

2. 21.05.18 08:27 SzEFoo

Jak wygramy oba mecze to jest duże prawdopodobieństwo, że wygramy też Pro junior system i 1,5mln z pzpn bo jedynie Ruch i Łęczna nas tam wyprzedza, ale przy ich spadku ostatecznie zajmiemy 1 miejsce. Walczyć do końca!!!

3. 21.05.18 06:48 krzyżak

Najpierw niech piłkarze te dwa mecze wygrają. Teraz wszystko zależy od nich. Nie trzeba się na nikogo oglądać. Tak się cieszycie, że Wigry, Termalica i może ktoś jeszcze nie dostać licencji. A czy my ją dostaniemy? To nie jest takie oczywiste. Zatem piłkarze niech wygrają dwa mecze. A prezes niech działa w zakresie uzyskania licencji.

4. 20.05.18 23:44 roberto

Brawo . Nadzieja umiera ostatnia.

5. 20.05.18 21:45 Wielki Stomil

trzeba patrzec na sieie i grac do konca!!!

6. 20.05.18 19:36 Piekarz/OKS

Spokojnie. Najpierw trzeba wygrać ze Stalą i Chrobrym... co wcale nie będzie takie proste, patrz mecz z Ruchem. A co niektórzy to już widzą Wigry w 3 lidze, a Niecieczę co najmniej w okręgówce. Walka trwa! Tylko 3 pkt ze Stalą!

7. 20.05.18 18:58 marciniak7!

Puszcza wygrala z Łęczną. Coś mi się wydaję że będzie utrzymanie bez baraży.

8. 20.05.18 18:58 Adaśko

Puszcza Niepołomice - Górnik Łęczna 2:0! Wyniki padają dla nas zdecydowanie lepsze, niż przewidywałem przed meczem z Zagłębiem Sosnowiec. :-)

9. 20.05.18 18:57 SzEFoo

Łęczna przegrała z Puszczą także mamy punkt przewagi i bezpośredni mecz też na plus x nimi. Jeśli pokonamy Mielec, a Łęczna nie wygra z mocnym Rakowem to już nas nie dogonią. Nie zmarnować tego i nie powtórzyć meczu z Sosnowcem!

10. 20.05.18 15:36 stomil 14/88

Z klubu z Suwałk. Że złożyli na 3 ligę A ba pierwszą jeszcze nie. Spadkowicze z ekstraklasy też mogą nie dostać licencji bo kasy z canal+ nie będzie.A trzeba podać źródło finansowania.

11. 20.05.18 15:17 waldi812

Dokładnie, wtedy nie będzie baraży, więc nie ma co w ten sposób kalkulować, tylko wygrywać kolejne spotkania. To cud, że grając bez napastnika wygraliśmy ten mecz. W kolejnym spotkaniu gramy ze Stalą bez osłabień kadrowych i z przeciwnikiem, który na nasze szczęście stracił już praktycznie szanse na awans do ekstraklasy (matematycznie jeszcze są). Kuban musi uważać z zagraniami ręką w polu karnym, bo o ile w 1 sytuacji wygląda, że jednak nie było ręki, tak w 2 sytuacji ewidentna 11 po fatalnym kiksie. Klimala widac, ze kawał napastnika, bo robił z naszą obroną co chciał, przy 1 bramce uciekł Wełnickiemu jak dziecko. Trudno powiedziec, czy był faulowany przez Baranka, czy też lekko przyaktorzył. No, ale gdzieś tam marzyłem o takim spotkaniu, że gramy słabo, desperacka obrona, sprzyjają nam słupki i poprzeczki, mamy pół akcji i wygrywamy mecz. Oby te szczęście się nas trzymało, bo teraz nie liczy się styl, tylko punkty. Dobrze, że Artur wraca do składu. Swoją drogą to istny paradoks, że gramy całą rundę de facto jednym napastnikiem, dla którego nie mamy nawet pół zastepcy.

12. 20.05.18 13:49 mazinho

Racja O.N.P.P

13. 20.05.18 13:35 O.N.P.P

nawet gdyby tak bylo ze Nieciecza wycofa się to spadaja i tak 3 druzyny tylko wtedy nie bedzie baraży

14. 20.05.18 13:16 mazinho

stomil14/88 - skąd te info ?

15. 20.05.18 12:48 stomil 14/88

W Suwałkach bankructo bo nie ma kasy A walczyli wczoraj. Licencję zĺozyli na 3 ligę

16. 20.05.18 10:21 marciniak7!

W sumie te male miejscowosci szybko sie "zawijaly" dobre przyklady Groclin, Amica.

17. 20.05.18 09:59 mazinho

Przewijały się tak komentarze w razie spadku . Groclin , Odra , Amica też dobrze stały

18. 20.05.18 09:51 marciniak7!

A czemu bruk bet mialoby sie wycofac? Oni tam chyba orzyzwoicie stoja maja stadion, finansowo tez chyba niezle...

19. 20.05.18 09:41 Wielki Stomil

brawo za naprawde cenne pkt. Trzeba grac do konca!

20. 20.05.18 09:36 mazinho

Wczoraj z EX spadła Nieciecza , jest bardzo prawdopobodne że Bruk - Bet się wycofa i powędrują do okręgówki a to oznacza że z 1 ligi spadną dwie najsłabsze drużyny a 16 zagra w barażach

21. 20.05.18 09:13 Huligan

Punkty bardzo cieszą! Tym bardziej, że Wigry grają bardzo ładną piłkę, co pokazali nam i w Ostródzie i wczoraj: https://www.youtube.com/watch?v=9XJfPTjlSO4 (może ktoś nie widział).

22. 20.05.18 07:05 crispy

Jak to się Skowronek nad sędzią roztrollował ! Jeszcze powinien własną poprzeczkę obesrać za karę ! SPW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

23. 20.05.18 06:59 Biała Armia

Środkowi obrońcy dali ciała. Smuci mnie to że nie oddajemy strzałow z daleka.

24. 19.05.18 20:52 maniek86

Brawo!!! Mega ważne pkt

25. 19.05.18 18:42 rafitd

W ostatnich dwóch kolejkach tylko 6pkt!!!

26. 19.05.18 18:31 SzEFoo

Dosłownie cud. Ktoś nad nami czuwa! Brawo Pany!

27. 19.05.18 18:05 marciniak7!

Czy mozna???? Mozna! Z Zaglebiem bez punktow ok mozna zrozumiec. Ale najbardziej boli strata punktow u siebie. Wygrali by z Ruchem i Pogonia i dzis po meczu z Wigrami spokojnie by pili piwo swietujac utrzymanie.

28. 19.05.18 17:55 fysiek

Brawo Stomilku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

29. 19.05.18 17:54 zbyszko04