95' Koniec, tylko remis...
94' Niestety Polonia zdobywa bramkę wyrównującą. 67
93' Mądrzyk nie daje się pokonać po wrzutce z rzutu wolnego! 67
91' Co najmniej 4 minuty potrwa dłużej ten mecz.
80' Szypulski wszedł za Spychałę, a Jońca za Wójcika. 1

Stomil Olsztyn zremisował 1:1 w Warszawie z Polonią. Fot. Łukasz Kozłowski

Stomil tylko zremisował w Warszawie

01.08.22 20:12   em   45

Piłkarze Stomilu Olsztyn nie wywalczyli cennych trzech punktów w Warszawie. Bramkę na 1:1 olsztyński zespół stracił w doliczonym czasie gry.

Szymon Grabowski tym razem nie wystawił identycznego składu w porównaniu z ostatnim meczem. Można było się spodziewać, że po słabym występie ostatnio na ławce rezerwowych zasiądą Szymon Dowgiałło oraz Mateusz Jarzynka. Do tego w pierwszej jedenastce nie wybiegł Michał Krawczun. Od pierwszej minuty widzieliśmy Lukáša Kubáňia, Bartosza Waleńcika oraz Igora Kośmickiego. Do stolicy nie przyjechał Dawid Kalisz, który poprzednie dwa spotkania zaczynał w wyjściowej jedenastce.

Przed spotkaniem gospodarze odebrali puchar za awans do II ligi. Uczczono także rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Na początku wszyscy kibice odśpiewali hymn Polski.

Stomil rozpoczął od mocnego uderzenia w piątej minucie spotkania. W pole karne z rzutu wolnego wrzucił Maciej Spychała, bramkarz Polonii Warszawa minął się z piłką, która spadła pod nogi Karola Żwira. Ten oddał strzał, ale także, że futbolówka wpadła pod nogi Jakuba Tecława, który nie miał problemów z trafieniem do pustej bramki. Popatrzył jeszcze tylko czy arbiter boczny nie pokaże spalonego i mógł celebrować zdobycie gola.

Stomil po objęciu przycisnął, stworzył sobie kilka sytuacji do strzelenia bramki, ale był niedokładny pod polem karnym. Było także sporo strat w środku pola, ale na przerwę podopieczni Szymona Grabowskiego chodzili z zasłużonym prowadzeniem.

Polonia na początku szybko rzuciła się do odrabiania strat. Na szczęście dwie sytuacje skończyły się tylko na strachu. Cały czas aktywny na boisku był Filip Wójcik, który próbował przebić się w pole karne rywali. Raz został powstrzymany tuż przed polem karnym, ale sędzia nie odważył się odesłać Eryka Mikołajewskiego do szatni i pokazał mu tylko żółty kartonik.

Potem gra się wyrównała, ale więcej z gry mieli gospodarze. Stomil umiejętnie się bronił i liczył na groźne kontry. W 77 minucie piękną parą popisał się Jakub Mądrzyk, który sparował piłkę na rzut rożny po strzale Piotra Marcinieca.

Polonia Warszawa wyrównała w doliczonym czasie gry. Poszło dośrodkowanie w pole karne, najwyżej wyskoczył Michał Fidziukiewicz i strzałem głową pokonał naszego bramkarza.

Kolejne spotkanie Stomil Olsztyn zagra u siebie z innym byłym mistrzem Polski. Do Olsztyna przyjedzie Garbarnia Kraków, mecz zaplanowano na sobotę (6 sierpnia 2022 roku) o godzinie 17:00. Stomilowcy szykują także się na wyjazd do Elbląga na mecz z Olimpią. Szczegóły tej eskapady znajdziecie tutaj.

0:1 - Jakub Tecław (5), 1:1 - Michał Fidziukiewicz (90)

Stomil Olsztyn: 39. Jakub Mądrzyk - 4. Igor Kośmicki (70, 22. Mateusz Jarzynka), 26. Bartosz Waleńcik, 33. Jakub Tecław, 3. Lukáš Kubáň, 50. Michał Karlikowski - 11. Filip Wójcik (80, 21. Mateusz Jońca), 15. Shun Shibata (62, 77. Bartosz Florek), 8. Maciej Spychała (80, 6. Sebastian Szypulski), 10. Karol Żwir - 9. Piotr Kurbiel (62, 7. Hubert Krawczun).

Tagi: Stomil Olsztyn, Polonia Warszawa, II liga

1. 02.08.22 22:42 EXTRA

Adaśko super wpis , dokładnie taka jest dobra diagnoza . Nasze zmiany niestety nie dadzą takiej jakości , a na nadzmotywowanych przeciwników , lub z niezłą drużyną na tą ligę bez jakości w większym wymiarze czasowym nic nie wskóramy

2. 02.08.22 22:17 czeliniak

Panowie jakbyście jeździli na wyjazdy to byście wiedzieli jak piłkarze po wczorajszym meczu stojąc pod naszym sektorem zostali zmotywowani do jak najlepszego występu w meczu z Elblągiem. Karol już nie musi ich jakoś specjalnie motywować gdyż stanowisko kibiców jak ważny jest to dla nas mecz już zna. Może poza obcokrajowcami.

3. 02.08.22 21:40 Adaśko

Choć są to ważne czynniki, to jednak nie sądzę, że samą motoryką i siłą zawojuje się nawet tę słabą ligę. W najważniejszych momentach i tak będzie decydować różnica jakościowa, którą np. wczoraj zrobił wprowadzony z ławki Fidziukiewicz (najpierw kapitalny strzał z dystansu jako ostrzeżenie, a potem już brama). Można biegać i przepychać się przez cały mecz, a można też po prostu parę razy dobrze rozegrać piłkę lub podać do kolegi z zespołu, zamiast iść na żywioł z klapkami na oczach.

4. 02.08.22 21:20 chodi

W tej lidze wygrywa ten kto jest lepiej przygotowany motorycznie i siłowo . Wystarczy zobaczyć na Górnika Polkowice. Są świetnie przygotowani do sezonu. Wybiegani i grają agresywnie , siłowo . Wygrają tą ligę w cuglach. To samo u nas, jak chłopaki wezmą się mocno za trening i kondycję to nie tylko Olimpie ale wszystkich tutaj rozłożą na łopatki taka jest ta liga.... SPW!

5. 02.08.22 18:57 SzEFoo

Chlopak jest stąd. Domyśla się co znaczą derby dla kibiców. Już kiedyś był wstyd jak pojechaliśmy do ilawy w 650 osób, a kopacze odjebali numer przegrywając 0-4 z jeziorakiem. Dlatego mam nadzieję, że chłopak dojrzał w ostatnich latach i jako kapitan odpowiednio zmotywuje zespół. Tak muszą być 3pkt. Spw

6. 02.08.22 16:35 Pablo Olsztyn

SZEFOOO Nie wiem czy zauwazyles ale Żwir tez juz nie mial sil w ostatnich kilkunastu minutach. Ciezko wiec pokazac kolegom by ruszyli dupy i pocisneli... Tylko czy to mozliwe ze wszyscy sie tak wypompowali przez taktyke z takim pressingiem ? Brak trenera trenera przygotowania kondycyjnego i żle przeprowadzone przygotowania ? hmm Gdyby wypompowalo sie paru zawodnikow to rozumiem ale prawie wszyscy ? Bardzo niepokojace.

7. 02.08.22 12:15 SzEFoo

Apel do Żwira żeby odpowiednio zmotywował kolegów jako kapitan, żeby w derbach 10.08 były 3 pkt. A najlepiej wcześniej zwycięstwo z Garbarnią i trzy punkty w derbach bo to nie jest zwykły mecz, w którym remis kibice wezmą w ciemno. Spw

8. 02.08.22 11:02 waldi812

Ogólnie wynik obiektywnie nie byłby zły, ale w kontekście przebiegu spotkania jest mocno niesatysfakcjonujący, powtórka z rozrywki z poprzedniego sezonu, gdy tracimy bramki w ostatnich akordach spotkania, a punktów tych później brakowało. W 2 połowie był duży problem z wymianą kilku podań, przytrzymaniem piłki, a Polonia dzięki temu się napędzała. Sędzia nie był też naszym sprzymierzeńcem, kilka decyzji kontrowersyjnych, do tego gra przy zapadających ciemnościach i przełużenia spotkania o 4 minuty, gdy nie było przerw lekko frustrujące. Polonia się zgrywa i będzie dominowac w tej lidze, wystarczy popatrzeć na zmiany, jakie robili: Fidziukiewicz, Michalski, Wawszczyk, tylko pozazdrościć. Ale ogólnie wkurw był mocny.

9. 02.08.22 10:06 Fish

Naszym asom to się chyba w dupach poprzewracało po strzelonej bramce, już myśleli, że rozdają karty w tej lidze.NIE KURWA nie jesteście tuzami tej ligi,tu trzeba zapierdalać 90 minut albo i dłużej a nie uprawiać nonszalancję we własnym polu karnym.No i ta strata gola w ostatnich sekundach jakie to znamienne...no kurwa ból na maksa Tak czy siak muszą się ogarnąć i do boju SPW (Napadzior potrzebny na wczoraj i co z tym Shibatą?)

10. 02.08.22 09:19 DJKS

Mimo tego, że liga bardzo bardzo słaba, to z taką grą maksymalne możliwości Stomilu to środek tabeli. Niestety to jest nadal skład węgla i papy, brakuje 3 solidnych grajków: napastnik, pomocnik i obrońca potrzebni na wczoraj. Bramkarz daje radę. A, że z finansami pewnie krucho, to środek tabeli niestety trzeba będzie uznać za sukces.

11. 02.08.22 08:38 zjs

Mecz na takim poziomie jak ta cała niby 2 liga. Do dzisiaj nie wiem jakie są plany na sezon: powrót do 1 ligi, jak najlepsze miejsce, obrona przed spadkiem?

12. 02.08.22 06:41

Do 30 min było ok bramka przypadkowa ale takie też muszą wpadać dobry pressing ale im mecz trwał dłużej to nasi wyglądali słabo dużo strat Żwir co piłka strata sonata nie widoczny dobrze zagrali Kuban Teclaw i Mądrzyk no i Kosmicki w drugiej połowie to była tylko wybijania jak najdalej brakuje jakiegoś środkowego pomocnika doświadczonego który przetrzyma piłkę i uspokoi grę bo takie wybijanie doprowadziło do straty bramki

13. 01.08.22 23:44 SzEFoo

Można się wkurwić. Rekompensatą będą 3 punkty w derbach innej opcji nie widzę.

14. 01.08.22 22:27 Zenon Jaskóła

dziwni mnie to, ze nie wyciągamy wniosków z minionych lat. Kiedy ostatnio w sztabie był trener przygotowania motorycznego? W klubie w ciągu ostatnich 2 lat był sprzet do monitoringu obciążeń, teraz tez to jest stosowane czy w ogóle temat zarzucony? Kasy na trenera nie ma, za to kadra bedzie coraz większa, tak że nie są póki co w stanie nadrukować nazwisk na koszulkach

15. 01.08.22 22:10 czerkasow

Moim zdaniem wbrew pozorom to nie był zły mecz Stomilu. Całkiem składnie czasami to wyglądało, ale kondycja i brak koncentracji wyszło. Nad motoryką najlepiej popracować zima, gdyż nie mamy doświadczonych piłkarzy i starych wyjadaczy, poza Lukasem Kubaniem. Sami młodzi z niższych lig lub juniorzy, którzy w umiejętności rozkładu sił muszą się gdzieś nauczyć. Wystarczy wygrywać u siebie i remisowac na wyjazdach a będziemy w górnej połówce.

16. 01.08.22 21:54 Pablo Olsztyn

Zenon trenera przygotowania motorycznego nie bedzie, brak kasy... O motoryce juz wspominała jedna z Pan na TT. Chlopacy po 60 minucie zaczeli siadac...

17. 01.08.22 21:53 Pablo Olsztyn

Bart a to rozgrywanie to mnie tez przyprawia o zawał. Jak podaje do Kubania, ten do Madrzyka a tam juz z kopytami polonista ehhh Ja uwazam ze to jest do czasu, bo z Garbarni ogladali pewnie Nasz mecz i beda ganiac do takich rozegran.

18. 01.08.22 21:52 Zenon Jaskóła

po pierwsze - zmieńcie podpis pod zdjęciem ;-), po 2 - nieźle graliśmy może przez 30 min. Spójrzmy na wszystko chłodnym okiem. Bramka na 1-0, tak naprawdę przypadkowa, potem 1 sytuacja w pierwszej połowie, gdzie wychodzimy 4 na 2, która musi przynieść bramkę, dodatkowo 1 sytuacja w drugiej połowie gdzie obrońca zatrzymał Wójcika jak juniora, który powinien dogrywać na środek pola karnego, przy graniu praktycznie 2 na 1. I to by było na tyle. Nie oszukujmy się, my nie będziemy wygrywać po 3-0. Takie prezenty jak z Polonią musimy umieć wykorzystać, Jakby nie było, graliśmy z ekipą z III ligi, a całą drugą połowę praktycznie tylko się broniliśmy. Bieganie za piłką kończy sie tak jak to wyglądało na boisku. Dobry trener przygotowania motorycznego pilnie potrzebny, zamiast kolejnych 2-3 zawodników dziwnej jakości.

19. 01.08.22 21:44 Pablo Olsztyn

Bart fakt, mysle ze jezeli trener dobrze wprowadzi paru mlodych to tych ligowcow co mamy to baraze powinnismy spokojnie miec. Czy cos wyzej ? hmm wiesz sa kontuzje itd Pamietajmy ze Kotwica juz wygrywa a Polonia gra skladem z III ligi. Mimo to powinnismy isc wlasnym tropem i wygrywac bo jak widac mozna spokojnie... Szkoda straconej bramki w koncowce i to mega. Ale 5te miejsce jest.

20. 01.08.22 21:33 Bart

Ale przeskok miedzy I a II liga jest ogromny mimo ze tam tez piach graja to tu Top 3 to min powinno byc nawet przy tym skaldzie co mamy+ napastnik

21. 01.08.22 21:31 Bart

To rozgrywanie od bramki na wlasnym polu karnym smierdzi bramka czesto gesto dla przeciwnika niestety gra nogami nie wyglada pewnie bramkarza przy lekkim pressingu. Za to pierwsze 25 min pressing na przeciwnika pod jego bramka dawal duzo dobrego tylko to musi zamienic sie na bramki a napastnika brak.

22. 01.08.22 21:07 Mati

Tu jest potrzebny doświadczony NAPASTNIK bo Florek to może wchodzić jak będziemy wygrywać 2-0 czy 3-0 . Kurbiel ma siły na 60 min a potem gramy bez napastnika takie są fakty.

23. 01.08.22 21:07 tomaso

Słaba ławka niestety. Posypało się po zmianach i w ustawieniu i w konstruowaniu akcji do przodu. Pechowa strasznie ta bramka, ale chodi, 5 x sam na sam???

24. 01.08.22 20:58 chodi

Oglądaliście inne mecze II ligi.... OCZY KRWAWIĄ!!! Powiem tyle!!! To była śmietanka tej ligi. Jeszcze tylko Motor i Polkowice a reszta jest prze prze SŁABA. Taki Wikielec na sterydach . Wójcik i Żwir kręcili Polonię jak chcieli wiec pomyślcie sobie co z nimi zrobi Górnik Polkowice który gra siłowo . Wpadnie na konwiktorska szybkie 3:0 i wracają do Polkowic

25. 01.08.22 20:54 Realista

Brakuje też napastnika cała gra opiera się na Wójcik + żwir + shibata wystarczy że jeden ma gorszy dzien drugi ma kontuzje i nie ma gry do przodu tylko wybijanie piłek na aut, rozumiem że trener wcześniej był w 3 ligowych realiach i nawet na takim poziomie nie ma takiej amatorki,

26. 01.08.22 20:48 Jerzy makiel

BEZNADZIEJNA KOPANINA.Trudno chwalić zespół który dał sobie odebrać zwycięstwo minutę przed zakończeniem i bronił się całą drugą połowę, Niestety nie ma klasowych graczy aby myśleć o czymś więcej niż utrzymaniu.Młodość to za mało.

27. 01.08.22 20:48 Bart

Niestety bardzo dobre 30 min brakowalo 2 i 3 bramki tylko i jak zawsze sie zemscilo na koniec. Shun najsłabszy mecz niestety. Szkoda 3 pkt byly blisko, ale moze lepszy rydz niz nic.

28. 01.08.22 20:40 Realista

Za dużo amatorów w końcówce jarzynki, szypulskie, Florek, młodzi piłkarze po 10 min nie mają siły biegać, oprócz Kubania kogoś doświadczonego do obrony nawet na końcówki meczu który przytrzyma piłkę uspokoi grę, w czasie kompletowania zespołu Stomil sugerował się ilością zawodnikow a nie jakością, za pensje 4 amatorów z 4 ligi 1 doświadczonego zawodnika obranego na boiskach 2 ligi

29. 01.08.22 20:40 EXTRA

Cóż zrobić Adaśko takie mamy kopanie , czas przełączyć na inny kanał . Ake zgadza się odcięło niestety prąd , a zmiennicy tylko na wybijanie . Ale właśnie takie emocje są wyśmienite na początek tygodnia , niczego więcej nie oczekuj , na pewno nie w tej właśnie lidze

30. 01.08.22 20:39 nor

Dobra pierwsza połowa, znacznie gorsza druga. No i bramka stracona w ostatniej minucie przypomina sytuacje z poprzedniego sezonu. Mam nadzieję, że ten brak koncentracji w końcówce to wypadek przy pracy. Pressing i wybieganie bardzo pomaga zdominować rywala w tej lidze. Trzeba brać ten punkt i do przodu.

31. 01.08.22 20:34 Adaśko

Dużo sił zeszło na pressing w pierwszych 30 minutach. Wtedy trzeba było strzelić przynajmniej jeszcze jedną bramkę. Gdyby było mniej jazdy bez głowy, a więcej gry zespołowej, może by się udało. Z kolei symetrycznie od 60 minuty zaczęło się oddychanie rękawami z przykrym finałem. Ogólnie mam tylko jeden komentarz: ależ ta polska piłka nożna jest słaba... :(

32. 01.08.22 20:31 EXTRA

Jestem gotowy przyjąć taktykę trenera remisy na wyjeździe ,komplet punktów u siebie . Polonia naprawdę była nabuzowana i nakręcona , jestem przekonany że będą niezła siłą niedługo . Szkoda ale nie ma przegranej . Spokojnie

33. 01.08.22 20:23 chodi

TRENERZE !!! Tu nikt nie jest zadowolony z jakiś remisów z chuj... Polonia Warszawa! My graliśmy 11 lat w pierwszej lidze i TAM CHCEMY WRÓCIĆ , wiec proszę nie ustawiac jakiegoś autobusu od 60 minuty tylko my mamy nacierać 90 JEBAN..CH MINUT!!!

34. 01.08.22 20:22 Pablo Olsztyn

chodi ma racje. Kto wybiega w tej lidze ten wygrywa. My gralismy tylko pierwsza polowe w odroznieniu do meczu z Zaglebiem. Jesli wychodzimy na II by sie bronic to tak to sie konczy. Niestety to jest porazka a nie remis. A mysle ze pod koniec meczu mozna bylo ustrzelic cos z kontry. Tylko trzeba bylo ją przeprowadzic a nie cofac i grac na czas. Komentatorzy TVP wykrakali ze trzeba strzelic druga bramke... Shun słabybo grał dla siebie, fajne stalki Spychały i niemozliwy Wojcik. Żwir tyle ile mial sil to smigal, fajna parada Mądrzyka.

35. 01.08.22 20:21 EXTRA

No i którego zarządzającego jest to wina Prezesa , Brańskiego , czy Żukowskiego ? Ale tak kwoli komentarza straszna szkoda tego remisu . Wielkie oczekiwania kibiców taktyków od Spychały iiii .Cóż dobry następny punkt na wyjeździe .

36. 01.08.22 20:20 A.

Powinni dymać w "nagrodę" z buta do Olsztyna. Frajerstwo... Wg. mnie w drugiej połowie Polonia była bardziej zdeterminowana, co przyniosło im zasłużoną bramkę.

37. 01.08.22 20:19 TixesTV Pl

Żenada, totalna porażka... (W porównaniu do meczu z Zagłębiem). I ta bramka stracona 30 sekund przed końcem... KURRW

38. 01.08.22 20:18 SanDiego

1:1 hehehehehehehehhehehehehehhe wiedziałem

39. 01.08.22 20:17 stomil1960

Jakby ktoś nie widział to by kupił bajdurzenia ale rzeczywistość jest inna.Poziomu brak.

40. 01.08.22 20:16 chodi

To traktować trzeba jako porażkę . Mieliśmy 5 sytuacji sam na sam. BARDZO SŁABA LIGA!!! Wygrywa ten co jest MOCNIEJSZY KONDYCYJNIE! Wójcik , Żwir Teclaw i bramkarz SUPER MECZ!!! Shibata najsłabszy na boisku .... co się z nim dzieje ???? Napastnik i NIGDY NIE MOŻNA SIĘ TAK COFAĆ , mając jedna bramkę więcej. Co to miało być ! Ludzie to jest III liga tu trzeba atakować 90min bo OKAZJI DO BRAMKI ZAWSZE TU BĘDZIE MULTUM! Za tydzień tylko zwycięstwo i to nie jeden a minimum 3:0 w tej słabej lidze

44. 01.08.22 20:15 bacek

Jak się broni wyniku 1:0 przez większość spotkania to tak się kończy. Z przebiegu meczu zwycięski remis.

45. 01.08.22 20:14 tomimaki