123' Koniec. Jest awans!
120' GOOL! 3:0!
110' 2:0 dla Stomilu! Z karnego strzelił Marek Niewiadomski.
109' Karny dla Stomilu!
108' GOOOL! Na 1:0 strzela Mateusz Sobotka! 1414

Stomil II Olsztyn dopiero po dogrywce awansował do kolejnej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. Fot. Emil Marecki

Stomil w bólach awansował do kolejnej rundy WPP

02.08.22 20:08   kot, em   5

Stomil II Olsztyn awansował do kolejnej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. Drużyna prowadzona przez Piotra Krztonia dopiero po dogrywce pokonała 3:0 Gwardię Szczytno.

W 8. minucie Mateusz Drabiszczak uderzał głową nad bramką Gwardii Szczytno. Najlepsza akcja pierwszej połowy miała miejsce w 23. minucie. Z lewej strony Mateusz Jońca przerzucił piłkę przez całe boisko do Mateusza Sobotki, który minął jednego obrońcę, chciał jeszcze zmylić bramkarza, ale w doskonałej sytuacji sam na sam trafił w nogę leżącego golkipera rywali. W 43. minucie zawodnik Gwardii uderzał z woleja, ale nad bramką. Z pierwszych 45 minut to wszystko warte uwagi.

W przerwie zeszli Jońca i słabo grający na środku ataku Bartosz Florek. Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Dowgiałło wrzucał z prawej strony, a zamykający akcję Marek Niewiadomski uderzał z powietrza, lecz przestrzelił. Chwilę później z 22 metrów mocno uderzał Drabiszczak, lecz trafił tylko w poprzeczkę. W 53. minucie z lewej strony dośrodkowywał Aleksander Baniewski, a piłka zmierzała pod poprzeczkę, jednak na raty złapał ją bramkarz Gwardii. W 64. minucie Niewiadomski otrzymał w polu karnym rywali piłkę od własnego obrońcy, wykonał kilka zwodów na zamach, nie podał lepiej ustawionym kolegom i strzelił lekko obok słupka. Chwilę później Gwardia grała w osłabieniu, bowiem za dwie żółte musiał zejść z boiska jej obrońca, który powstrzymywał faulem szarżującego Sobotkę. W 74. minucie próbowała Gwardia po wrzutce z wolnego z głębi pola, ale bez powodzenia. W 78. minucie świetną akcję prawą stroną przeprowadził Sobotka, dograł do grającego na środku ataku Krystiana Skutnika, a ten z 5 metrów fatalnie przestrzelił. W 86. minucie Dowgiałło z rzutu wolnego chciał zaskoczyć bramkarza, który interweniował z kłopotami. W tej samej akcji Niewiadomski dośrodkowywał z rzutu rożnego, a Dowgiałło z woleja umieścił piłkę w siatce, jednak sędzia odgwizdał faul kogoś innego w polu karnym i gola nie uznał.

W 95. minucie Skutnik był podcinany w polu karnym, ale dobrze ustawiony sędzia liniowy się zagapił. W 99. minucie mocne uderzenie Sobotki z wolnego z trudem wybił bramkarz Gwardii.

W doliczonym czasie gry pierwszej części dogrywki arbiter podyktował wątpliwy rzut karny dla Stomilu. Do “jedenastki” podszedł Sobotka i zmarnował szansę na gola.

W drugiej połowie dogrywki Stomil strzelił trzygole. Najpierw zespół na prowedzenie wyprowadził Sobotka, a potem karnego pewnie wykorzystał Marek Niewiadomski. Wynik meczu pod koniec dogrywki ustalił Mateusz Drabiszczak celnym strzałem przy dalszym słupku z czubka buta.

• Gwardia Szczytno - Stomil II Olsztyn 0:3 (0:0, 0:0)

0:1 - Mateusz Sobotka (108), 0:2 - Marek Niewiadomski (110 k), 0:3 - Mateusz Drabiszczak (117)

w 66. minucie ? (Gwardia) został ukarany czerwoną kartką (za dwie żółte)

w 105. minucie Sobotka (Stomil) nie wykorzystał rzutu karnego (? obronił)

Stomil II: 12. Konrad Syldatk (46, 92. Jakub Grzesiak) - 11. Krystian Skutnik, 33. Szymon Dowgiałło, 5. Igor Jędrzejczyk, 22. Aleksander Baniewski (84, 14. Michał Romanek), 15. Mateusz Jońca (46, 4. Tomasz Domagalski) - 45. Mateusz Sobotka (110, 6. Antoni Suwiński), 20. Łukasz Borkowski (90, 8. Wiktor Krzywda), 10. Mateusz Drabiszczak, 28. Marek Niewiadomski (110, 3. Igor Olszewski) - 77. Bartosz Florek (46, 37. Szymon Kucharzewski).