Relacja z meczu Widzew Łódź - Stomil Olsztyn

I liga 2021/2022 (5. kolejka, 21.VIII.2021 r.) Koniec Łódź - stadion Widzewa
Widzew Łódź 2:0 Stomil Olsztyn
1:0
26' Fábio Nunes
67' Patryk Stępiński
ż Bartosz Guzdek kartki Jonathan Simba Bwanga ż
Karol Żwir cz
Wojciech Reiman ż
Rafał Remisz ż
Bramki Widzew Łódź: 44. Jakub Wrąbel - 95. Patryk Stępiński, 5. Tomasz Dejewski, 15. Krystian Nowak - 23. Paweł Zieliński (46, 27. Daniel Tanżyna), 25. Marek Hanousek, 55. Abdul Aziz Tetteh (23, 7. Mateusz Michalski), 16. Karol Danielak (68, 19. Patryk Mucha), 10. Juliusz Letniowski (80, 8. Paweł Tomczyk), 92. Fábio Nunes - 17. Bartosz Guzdek (80, 30. Kacper Karasek)
Stomil Olsztyn: 31. Krzysztof Bąkowski - 29. Damian Ciechanowski (74, 14. Filip Szabaciuk), 3. Rafał Remisz, 22. Jonathan Simba Bwanga, 6. Jonatan Straus, 13. Łukasz Moneta (82, 37. Hubert Szramka) - 70. Merveille Fundambu (61, 15. Shun Shibata), 10. Karol Żwir, 4. Wojciech Reiman, 77. Patryk Mikita (73, 17. Patryk Zych) - 20. Szymon Lewicki
Szczegóły Sędziował: Konrad Kiełczewski (Białystok).
Widzów: 15 207.

Stomil przegrał kolejne spotkanie w Fortuna I Lidze. Piąta porażkę olsztynianom zgotował Widzew, który wygrał 2:0. W 56. minucie z boiska wyleciał Karol Żwir za przerwanie faulem kontry gospodarzy.

Trener Adrian Stawski zmienił ustawienie Stomilu na mecz z Widzewem. W wyjściowej jedenastce nie zobaczyliśmy już pięciu obrońców, a od pierwszej minuty w ataku Dumy Warmii wybiegł Szymon Lewicki.

Stomil mógł przegrywać ju z w 3. minucie. Z bramki do dośrodkowania wyszedł Krzysztof Bąkowski, zbyt krótko piąstkował a strzał Hanouska wybił z linii jeden z obrońców olsztynian. Gospodarze mocno naciskali od pierwszych minut, choć Stomil nie chciał być dłużny. W 7. minucie na bramkę Wrąbla strzelał Lewicki, ale niecelnie. Gra się wyrównała i przeniosła się głównie na środek pola, a żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej sytuacji. Dopiero w 23. minucie Fabio Nunes uderzał z rzutu wolnego po faulu Simby i Bakowski miał duże problemy z przeniesieniem piłki ponad poprzeczką.

W 26. minucie Fabio Nunes wpisał się na listę strzelców. Znów popełniliśmy kuriozalne błędy w obronie i Nunes dopadł do bezpańskiej piłki i umieścił ją w bramce opuszczonej znów przez Bąkowskiego.

W 36. minucie mogliśmy wyrównać po rzucie wolnym wykonywanym przez Patryka Mikitę, ale Wrąbel w ostatnim momencie wygarnął piłkę zmierzającą do bramki Widzewa. W 43. minucie Merveille Fundambu trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Niestety do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Od początku drugiej części gry obie drużyny dążyły do zmiany wyniki - Widzew do podwyższenia prowadzenia, Stomil do wyrównania. Z dystansu strzelał Mikita, dobre dośrodkowania z prawej strony Ciechanowskiego próbował wykańczać Lewicki, ale zawsze na miejscu był Wrąbel.

W 56. minucie fatalny błąd popełnił Karol Żwir, który po naszym rzucie rożnym główkował za siebie wprost pod nogi rywala i potem powstrzymał go nieprzepisowo za co ujrzał czerwoną kartkę.

Widzew rzucił się do ataków i w końcu podwyższył prowadzenie. W 66. minucie akcję gospodarzy zakończył Patryk Stępiński.

Stomil próbował jeszcze się odgryzać, z wolnego uderzał Reiman, ataki pozycyjne kończyły się przed polem karnym gospodarzy. Nie można zarzucić Stomilowi braku zaangażowania czy walki, ale niestety nie starczyło i sił i umiejętności. Piąta porażka w sezonie stała się faktem.

Po meczu kibice dali znać, co myślą o postawie olsztyńskich piłkarzy.  Z sektora gości długo niosło się hasło "Co wy robicie? ! Wy Stomil Olsztyn hańbicie!!!"

Kolejny mecz Stomil zagra 27. sierpnia. Na własnym boisku podejmie ŁKS Łódź.

kyn

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 06:27:53

95' Koniec meczu.
94' Kolejna "patelnia", tym razem Tomczyk marnuje setkę. 56
93' Michalski sam na sam z Bąkowskim, nie wykorzystał tej akcji. 56
91' Doliczone 4 minuty.
91' Rzut rożny dla drużyny Widzewa, strzał obok bramki Bąkowskiego. 56
83' Boisko opuszcza Łukasz Moneta, w jego miejsce Hubert Szramka 1
81' Boisko opuszcza Juliusz Letniowski, w jego miejsce Paweł tomczyk 56
80' Bartosz Guzdek schodzi z boiska, Kacper Karasek na boisku. 56
80' Wrąbel bez problemu wyłapuje strzał z wolnego. 1
78' Rzut wolny dla Stomilu, 25. metr. 1
74' Boisko opuszcza Damian Ciechanowski, w jego miejsce Filip Szabaciuk 1
74' Boisko opuszcza Patryk Mikita, w jego miejsce Patryk Zych 1
69' Boisko opuszcza Karol Danielak, w jego miejsce Patryk Mucha 56
67' Druga bramka dla gości. Dużo miejsca i swobody mieli zawodnicy gości w polu karnym, Patryk Stępiński od słupka umieszcza piłkę w bramce. 56
65' Szymon Lewicki opatrywany na murawie. 1
63' Wojciech Reiman ratuje się faulem z lewej strony pola karnego, rzut wolny dla Widzewa, żółta kartka dla zawodnika Stomilu. 1
62' Juliusz Letniowski oddaje strzał sprzed pola karnego, miał tam dużo miejsca i czasu, broni Bąkowski 56
61' Stomil nie rezygnuje, jednak w obecnej sytuacji przebić się pod bramkę będzie ekstremalnie trudno. 1
61' Boisko opuszcza Merveille Fundambu, w jego miejsce debiutujący Shun Shibata 1
56' Karol Żwir bezmyślnie fauluje wychodzącego zawodnika Widzewa, czerwona kartka. 1
55' Zablokowany strzał Monety, rzut rożny. 1
54' Celne dośrodkowanie do Lewickiego, ten jednak uprzedzony przez Wrąbla. 1
51' Strzał Danielaka, piłka mija lewy słupek bramki Bąkowskiego. 56
49' Fundambu na pełnej szybkości zmierzał w kierunku bramki mając obok siebie tylko obrońcę, przed szesnastką jednak za daleko wypuścił piłkę, nic z tego. 1
47' Rafał Remisz blokuje strzał, rzut rożny dla gospodarzy. 56
46' Jedna zmiana w przerwie, za Pawła Zielińskiego wchodzi Daniel Tanżyna 56
46' Patryk Mikita przejął piłkę na 30. metrze, bez wahania uderzył widząc wysuniętego bramkarza, ten jednak bez problemu łapie piłkę. 1
46' Wracamy do gry. 1
45+1' Koniec pierwszej połowy.
45+1' Ostatnia akcja w tej części spotkania, zakończona słabym strzałem Simby sprzed pola karnego. 1
44' Ależ szkoda tej akcji, trzy próby uderzenia z pola karnego na bramkę, ostatecznie Merveille Fundambu uderza z 11. metra w poprzeczkę! 1
40' Zagubiona obrona Stomilu po dośrodkowaniu w pole karne, znowu Zieliński blisko zdobycia bramki. 56
39' Zieliński miał przed sobą tylko bramkarza po wejściu z prawej strony, wybija Bąkowski 56
38' Płaski strzał Mikity pod murem,, trafił do Fundambu, nie udało się nikomu wbić piłki z bliska. Szkoda. 1
37' Łukasz Moneta przed piłką.... 1
36' Faulowany Lewicki przed polem karnym, rzut wolny. 1
29' Kilka podań w polu karnym gości, ostatecznie sędzia odgwizduje faul, zaczną spod bramki gospodarze. 1
28' Rzut rożny dla Stomilu 1
27' Widzew obejmuje prowadzenie. Błąd obrońców, Fábio Nunes przepchnął się w polu karnym i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce. 56
24' Z trudem piąstkuje Krzysztof Bąkowski dochodzącą do bramki piłkę po wrzutce z wolnego. 1
23' Boisko opuszcza Abdul Aziz Tetteh, w jego miejsce Mateusz Michalski 56
23' Faul Simby z lewej strony boiska. Będzie okazja dla gości. 56
22' Podanie na prawe, dośrodkowanie minęło w polu karnym wszystkich zawodników. Nie udało się też Stomilowi zorganizować kontry. 56
21' Dłuższy okres gry w środku pola, teraz sędzia odgwizdał wolnego na 30 metrze, przed szansą goście. 56
10' Kolejny strzał Lewickiego, jednak nie było to najlepsze miejsce do strzału, piłka mija bramkę. 1
8' Niska wrzutka do Lewickiego, ten zdołał uderzyć, jednak ponad bramką. 1
7' Bartosz Guzdek zakręcił w ataku, jednak na posterunku Bąkowski 56
3' Błąd Bąkowskiego, minął się z piłką na 11 metrze, wybijamy z pustej bramki. 56
2' Zablokowane pierwsze dośrodkowanie gości. Rzut rożny. 56
1' Gramy! Od środka goście. 56
Jesteśmy na stadionie Widzewa, są też piłkarze na rozgrzewce, powoli, z problemami przy wejściu, na trybunie gości pojawiają się kibice z Olsztyna.

Cztery mecze, zero punktów i mega trudny rywal w 5. kolejce Fortuna I Ligi. Stomil w sobotę zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź, który jak zawsze ma wysokie aspiracje.

O sytuacji w Stomilu napisaliśmy już chyba wszystko. Każdy dobrze zdaje sobie sprawę, że potrzebujemy punktów jak ryba wody, a w najbliższym spotkaniu będzie o nie niezwykle ciężko. Poddenerwowany wysoką porażką z Arką (1:3), Widzew będzie chciał odegrać się na drużynie z Olsztyna i zdobyć komplet punktów. Co prawda na przedmeczowej konferencji trener gospodarzy Janusz Niedźwiedź komplementuje grę Stomilu, ale wydaje się to być czystą kurtuazją. W Łodzi liczą na łatwe trzy punkty, co olsztynianie oczywiście chcą zepsuć.

Do kadry Dumy Warmii w końcu dołączył Shun Shibata, który dostał pozwolenie na pracę w Polsce i będzie mógł być brany pod uwagę w sobotnim starciu. Może mieć to kolosalne znaczenie dla jakości gry i daje alternatywę dla chimerycznego Merveille Fundambu. Stomil zapewne ponownie zagra ultradefensywnym ustawieniem, z piątką obrońców i czwórką pomocników, co oczywiście może się zmieniać podczas meczu, podobnie jak w spotkaniu z Koroną. Do dyspozycji trenera Adriana Stawskiego jest praktycznie cały skład. Do treningów nie wrócił jeszcze Filip Wójcik, a urazów doznało dwóch zawodników, jednak klub ukrywa ich nazwiska.

W ekipie rywali gra były zawodnik Stomilu - pochodzący z Węgorzewa - Dominik Kun, ale nie wiadomo czy zagra w tym meczu, bo narzeka na uraz.

W zeszłym sezonie w Widzewie grał Fundambu, który pewnie będzie chciał udowodnić, że za szybko został skreślony w RTS-ie. Nie wiadomo jednak czy zagra, bo po słabej grze w środę, został zmieniony już w przerwie meczu. Nie tylko on zawodzi w ostatnim czasie, a na ten moment najlepsi piłkarze Stomilu to bramkarz Krzysztof Bąkowski i obrońca Jonathan Simba Bwanga.

- Zawsze stawiamy sobie wysokie cele i gramy o zwycięstwo - powiedział na początku Adrian Stawski, trener Stomilu. - Niestety z różnych przyczyn nie wychodzi, nikt nie spuszcza głowy, pojedziemy z nastawieniem walki, wygrania i zdobycia 3 punktów. Wiemy jak przegrywaliśmy te spotkania, w jaki sposób to się wydarzyło. W tych 4 spotkaniach nie byliśmy słabszym zespołem, a to pokazuje, że w tej drużynie jest duży potencjał. Ja w to bardzo wierzę, zawodnicy w to wierzą i tego się trzymamy. Od początku mówiłem, że potrzebujemy dużo wiary w ten zespół. Wielu ludzi nas skreśla, po 4 porażkach nikt nie oczekuje, że będą nas chwalić, ale ten zespół da jeszcze dużo radości. Ja w to wierzę, dalej konsekwentnie pracujemy i nikt nie spuszcza głowy w dół. CAŁY ZAPIS KONFERENCJI PRASOWEJ PRZED WIDZEWEM ŁÓDŹ.

Początek meczu o godzinie 20:30.