Relacja z meczu Wisła Płock - Stomil Olsztyn

Łukasiewicza 34, 09-400 Płock
Wisła Płock 1:0 Stomil Olsztyn
1:0
24 (k) Bartłomiej Sielewski Bramki
Bramki Wisła Płock: 87. Seweryn Kiełpin - 16. Fabian Hiszpański, 23. Paweł Magdoń, 5. Bartłomiej Sielewski, 24. Kamil Hempel (60, 20. Cezary Stefańczyk) - 7. Krzysztof Janus (65, 22. Łukasz Kacprzycki), 4. Jacek Góralski, 18. Piotr Wlazło, 25. Filip Burkhardt (55, 6. Albert Taar), 8. Paweł Kaczmarek - 11. Marcin Krzywicki (55, 9. Łukasz Sekulski).
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Janusz Bucholc (61 Adrian Korzeniewski), Arkadiusz Czarnecki, Arkadiusz Koprucki (61 Rafał Remisz), Marcin Warcholak (61 Arkadiusz Mroczkowski) - Piotr Darmochwał (46 Michał Trzeciakiewicz), Paweł Głowacki (61 Dawid Kucharski), Łukasz Jegliński (61 Piotr Łysiak), Yasuhiro Katō (61 Piotr Głowacki) - Tomasz Bzdęga, Karol Żwir (61 Paweł Łukasik).

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali 0:1 z Wisłą Płock w ostatnim swoim sparingu przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Bramkę straciliśmy z rzutu karnego w pierwszej połowie meczu.

- Mogliśmy dzisiaj strzelić bramkę. W ostatniej minucie nawet powinno paść wyrównanie. Wcześniej też było kilka okazji do strzelenia bramki (Bzdęga, Żwir - red.), ale niestety nic nie wpadło. Bramkę natomiast straciliśmy po mocno kontrowersyjnym rzucie karnym, ale nie ma co tego rozstrząsać, bo wczoraj (piątek) w meczu z Legionovią to nam sędzia podyktował rzut karny z "kapelusza". Dobrze zagraliśmy pierwsze dwadzieścia minut w pierwszej połowie oraz piętnaście w drugiej. Potem mecz był wyrównany. Były fajne momenty w naszej grze. Były także błędy indywidualne, które musimy wyeliminować przed piątkiem - ocenia mecz Adam Łopatko, trener Stomilu Olsztyn.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 01:23:57

90' Koniec meczu.
78' Spotkanie się wyrównało. Stomil nadal przegrywa 0:1 w Płocku.
60' Trener Adam Łopatko przeprowadził następujące zmiany: Janusz Bucholc (Adrian Korzeniewski), Arkadiusz Koprucki (Rafał Remisz), Tomasz Bzdęga (Arkadiusz Mroczkowski), Paweł Głowacki (Dawid Kucharski), Yasuhiro Katō (Piotr Głowacki), Łukasz Jegliński (Piotr Łysiak), Karol Żwir (Paweł Łukasik).
59' Uff. Skiba broni strzał zawodnika Wisły Płock. Mogliśmy przegrywać 0:2...
48' Najpierw Bzdęga marnuje dobrą okazję w polu karny, a chwilę później Żwir z głowy trafia prosto w bramkarza.
46' Michał Trzeciakiewicz wszedł za Piotra Darmochwała.
46' Początek drugiej połowy spotkania.
40' Stomil cały czas w natarciu. Najpierw strzał Katō został zablokowany, a następnie Bzdęga po podaniu Jeglińskiego strzela tuż obok słupka.
38' Dobra akcja Stomilu Olsztyn. Yasuhiro Katō strzela i piłka ląduje minimalnie obok słupka.
23' GOOL! 1:0 dla Wisły Płock. Bramkę z rzutu karnego strzelił Bartłomiej Sielewski. W polu karnym faulował Marcin Warcholak.
10' Paweł Kaczmarek z Wisły Płock strzela nad poprzeczką.
2' Warcholak wrzucił piłkę z autu w pole karne. Na piątym metrze Darmochwał źle przyjął piłkę. Powinno być 1:0 dla Stomilu.
1' Zaczęli! SPW!
Trener Łopatko zaplanował następujące zmiany: Janusz Bucholc (Adrian Korzeniewski), Arkadiusz Koprucki (Rafał Remisz), Marcin Warcholak (Arkadiusz Mroczkowski), Piotr Darmochwał (Michał Trzeciakiewicz), Paweł Głowacki (Dawid Kucharski), Yasuhiro Katō (Piotr Głowacki), Łukasz Jegliński (Piotr Łysiak), Karol Żwir (Paweł Łukasik). Wszystkie w 60 minucie.
Skład Stomilu Olsztyn: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Arkadiusz Czarnecki, Arkadiusz Koprucki, Marcin Warcholak - Piotr Darmochwał, Paweł Głowacki, Łukasz Jegliński, Yasuhiro Katō - Tomasz Bzdęga, Karol Żwir.
Witamy serdecznie! Rozpoczynamy relację na żywo ze sparingu w Płocku.

Dwa ostatnie sparingi przed ligą zagrają piłkarze Stomilu Olsztyn. W piątek podopieczni Adama Łopatki zagrają z Legionovią Legionowo, a w sobotę z Wisłą Płock.

W piątek zagra teoretycznie słabsza jedenastka. Piłkarze, którzy pojawią się na Dajtkach, prawdopodobnie nie zagrają w pierwszym ligowym spotkaniu. W tym spotkaniu zagra Grzegorz Lech, który w Rybniku nie zagra z powodu żółtych kartek. Początek meczu o godzinie 15:00.

W sobotę Adam Łopatko przymierzy się do wyjściowej jedenastki. Formę olsztyńskiego zespołu sprawdzi Wisła Płock. Początek meczu na wyjeździe zaplanowano na godzinę 13:30.

- W piątek część zagra w Olsztynie, druga pojedzie do Płocka, na ostatni sprawdzian przed ligą. Rozpoczynamy tym samym typowy meczowy mikrocykl. W niedzielę mamy trening regeneracyjny, w poniedziałek wolne, we wtorek i środę trening, a w czwartek po rozruchu wyjedzie do Rybnika - mówi Adam Łopatko, trener Stomilu Olsztyn.