94' Koniec meczu! 1
92' Trzy minuty doliczone.
91' GOOOOOOOL! ARKADIUSZ CZARNECKI! 1
90' Rzut rożny dla Stomilu, 1
90' Zablokowany Kun, będzie rożny. 1

Stomil Olsztyn wygrał z Podbeskidziem Bielsko-Biała, fot. Emil Marecki

Olsztyn, stadion Stomilu

Zabójcza 90. minuta!

27.08.16 21:39   zic   21

W 6. kolejce ligowej Stomil Olsztyn zmierzył się na własnym Stadionie ze spadkowiczem z Ekstraklasy - Podbeskidziem Bielsko-Biała. Do 90. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis, kiedy to decydującą bramkę na wagę trzech punktów zdobył Arkadiusz Czarnecki.

Stomil rozpoczął spotkanie bez swojego podstawowego napastnika - Rafał Kujawy (sprawy osobiste - red.), w jego miejsce w pierwszym składzie pojawił się Krzysztof Szewczyk. W powodu choroby w osiemnastce meczowej nie znalazł się Marcel Ziemiann.

W pierwszej części spotkania przeważali goście - częściej byli przy piłce i prowadzili grę. Jednak ciekawe sytuacje były pod obiema bramkami, była poprzeczka Grzegorza Lecha, słupek Michała Janoty, nie było jednak bramek.

W drugiej połowie jeszcze mocniej przycisnęli goście, zamykając momentami Stomil na własnej połowie czy nawet w polu karnym. W ofensywie Stomil nie miał żadnych argumentów... aż do 90 minuty. Wtedy to po rzucie rożnym piłka trafiła na 5. metr do Arkadiusza Czarneckiego, który wykorzystał swoją sytuację i skierował piłkę do bramki! Jak się okazało, była to bramka na wagę trzech punktów.

Kolejne spotkanie Stomil rozegra za tydzień na wyjeździe, w sobotę 3 września przeciwnikem będzie Wisła Puławy.

Tagi: Stomil Olsztyn, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Arkadiusz Czarnecki, I liga, Olsztyn, stadion Stomilu

1. 30.08.16 13:07 SzEFoo

Trzeba mieć odpowiednich wykonawców żeby grać ofensywną i otwartą piłkę. My niestety nie mamy grajków, którzy by zdominowali przeciwnika i siedzieli na ich połowie cały mecz, więc lepiej niech grają z kontry i zdobywają punkty. Patrząc na ligę to przy odrobinie szczęścia i pozyskaniu kolejnego sponsora można spokojnie walczyć o awans do ekstraklasy, bo ta liga jest słaba i każdy z każdym może wygrać. Teraz na czele Wigry Suwałki i to mówi samo za siebie... zrobili ze 2-3 wzmocnienia i efekty widać. Zobaczymy jak będzie im szło dalej. My patrząc na terminarz spotkań to praktycznie z najsilniejszymi w tej lidze już graliśmy (za wyjątkiem Suwałk) więc można oczekiwać bardziej ofensywnej piłki. I kto wie... może włączymy się do gry o czołowe lokaty.

2. 29.08.16 21:38 Kot

Właśnie zależy, co kto woli. Wielu z nas preferuje raczej ofensywną piłkę i dużo goli kosztem remisów i wymęczonych zwycięstw i nawet kilku punktów na koniec sezonu. Za przegraną w Chojnicach nikt nie miał pretensji bo były 4 gole do przodu, a teraz po 90 minutach wybijania piłki na oślep i zwycięstwie są głosy nieusatysfakcjonowania. Potrafię to zrozumieć, jak i to, że oczekujecie punktów.

3. 29.08.16 17:50 Adaśko

Moim zdaniem przy obecnym potencjale sportowym Stomilu trzeba przede wszystkim myśleć o punktach. Dla mnie styl jest w tej sytuacji bez znaczenia, liczy się tabela. Cieszę się, że z przegranej w Chojnicach, która żadnej chluby nie przyniosła, trener Łopatko wyciągnął odpowiednie wnioski. Jest dobrze, oby tak dalej!

4. 29.08.16 14:51 whs

O czym Wy w ogóle piszecie? Mieli się rzucić na zespół, który spadł z ekstraklasy i praktycznie nie osłabił się? Bardzo mądre posunięcie Łopatki, tak było z Sosnowcem, Katowicami i Ruchem, i tak będzie z Górnikiem, Miedzią czy Wigrami. Nas na razie nie stać na to żeby iść na wymianę z zespołami z takim potencjałem, bo dostaniemy 2-3 szybkie gongi i po zawodach będzie. Po za meczem w Chojnicach (taki mecz musi się zdarzyć w ciągu rundy) wszystko układa się dobrze. Brawo trener, brawo drużyna !!!

5. 29.08.16 14:38 czerkasow

Panowie - o jakiej wy taktyce piszecie - o wybijaniu piłki na oślep (nawet z tym były pod koniec spotkania problemy)?

6. 29.08.16 14:38 stomil olsztyn forever

Nasza gra wygląda troche tak, jakby trener Łopatko po przegranej 5-4 z Chojniczanką stwierdził: "nie no, tak odważnej i ofensywnej piłki grać nie możemy bo pozniej tracimy 5 goli" ... a szkoda bo miałem nadzieje ze w końcu Stomil będzie oglądało się z przyjemnością, a ostatnio, poza "wybrykiem" ze Zniczem znowu mamy obrone Częstochowy i modlitwe że z przodu coś przypadkiem wpadnie. No nic, czekamy na kolejne mecze, szacunek i brawa za wygraną. Tabela wygląda dużo przyjemniej, więc może teraz z wiekszą wiarą i ofensywniej? Oby.

7. 29.08.16 10:13 lechita

Juningen juz raz przegrales pod Grunwaldem wiec o taktyce to ty się nie wypowiadaj bo kiepsko ci wychodzi

8. 29.08.16 07:41 arek0311

A o czymś takim jak taktyka to ty Jungingen słyszałeś? Nie można iść na wymianę ciosów z silniejszym zespołem! Radosci było mnóstwo a jak ci poziom nie odpowiada to LM sobie oglądaj!!! Ekspert się k... znalazł!!!

9. 28.08.16 22:16 Jungingen

Niema się czym podniecać.Bardzo szczęśliwa wygrana.Z gry zasłużyliśmy co najwyżej na remis,a tak naprawdę nawet na porażkę.Drugi mecz z rzędu na własnym stadionie gramy piach w ofensywie,rywale od pierwszej do ostatniej minuty zdominowali środek boiska i praktycznie przez cały mecz nie schodzili z naszej połowy boiska.W meczach z GKS Katowice i Podbeskidziem miałem wrażenie,że nasi piłkarze grają na wyjeździe a nie u siebie.Obrona Częstochowy od pierwszej do ostatniej minuty i liczenie tylko na jakąś przypadkową bramkę z kontry,albo po stałym fragmencie gry...tak grać u siebie niemożna.Nie po to kibice przychodzą na stadion żeby ciągle oglądać Stomil schowany za podwójną gardą.Trochę więcej wiary i odwagi trenerze i panowie piłkarze,na samej obronie i szczęściu to my daleko nie zajedziemy.Dajcie swoją grą trochę radości kibicom.

10. 28.08.16 21:45 ktj

chłopakom brakuje juz na prawde detali zeby mierzyć bardzo wysoko !

11. 28.08.16 20:35 PittBull

Leszczyński słabo,Biedrzycki słabo,Czarnecki słabo ,Wełnicki słabo,Ratajczak słabo,Nishi słabo,Jegliński słabo,Głowacki słabo,Kun słabo,Lech słabo,Szewczyk słabo,Zmiany słabe,Łopatko słaby trener.KOLEJNE ZWYCIĘSTWO BRAWO PANOWIE ZAMYKACIE MORDECZKI NIEDOWIARKOM

12. 28.08.16 19:36 Milka

Lechu w ataku nie nadaje się. Widzę bardziej go na pozycji z Głowackim lub z innym piłkarzem. W ataku powinno grać dwóch napastników Szewczyk Kujawa. Zahorski wchodzi tylko po to by tylko było na papierze statystyka. Igor Biedrzycki słabe wykonanie. Wełnicki kolejny mecz na plus.

13. 28.08.16 15:54 czerkasow

Cała gra w ataku Stomilu opiera się na wybijaniu piłki na pole przeciwnika i czekaniu, aż Kujawa ją odbierze - dziś jego nie było i wyglądało to tragicznie. Lech - siły do połówki, głupie żółtko i strach przed odważniejszym wejściem po kartce. Czarny - jedyny plus to to że strzelił w światło bramki w doliczonym czasie gry. Mocno niepewny starszy Biedrzycki i tak samo Ratajczak na lewej obronie (kilka rajdów to za mało), Igła i Głowacki trochę niepewnie. Nawet dobre zawody w wykonaniu Wełnickiego. Pierwsza połowa nudnawa (poza próbą loba w wykonaniu Lecha), w drugiej zaś miażdżąca przewaga Bielska - w naszej drużynie ruszyło coś dopiero po wejściu Suchego. Dużo mankamentów do poprawienia i wcale nie jest argumentem na te błędy gra co trzy dni.

14. 28.08.16 14:24 GUMA

A ja wspomne cos o dopingu. JAK PRZYCHODZICIE NA S1 TO SPIEWAJCIE A JAK CHCECIE SOBIE POGADAC TO MACIE OD TEGO PRZERWE W MECZU ALBO GADAJCIE SOBIE PO MECZU!

15. 28.08.16 14:11 maniek86

@Kot, to samo miałem napisać. Igła bez formy, a Paweł ma bardzo dziwne decyzje. I te długie niedokladne piłki.... Lechu zapierdala aż miło i tego kogoś jeszcze do środka brakuje.

16. 28.08.16 12:43 siergiej26

Hmm. Postawiłem w typerze 0:0 i do 90 minuty było ok. A potem ten Czarnecki i dupa z 5 punktów ;) Mam zatem prośbę : Kochany mój STOMILU strzelajcie zawsze przynajmniej 1 bramkę więcej niż ja postawie, niech do końca sezonu nie zdobędę już nawet 1 punktu w typerze, a będę najszczęśliwszym kibicem na świecie ;)) Brawo Panowie, jakże miło się teraz na to wszystko patrzy, to taka nagroda dla Nas wszystkich za te nie najlepsze ostatnie czasy, oby to był początek dużo lepszych czasów.

17. 28.08.16 11:11 Kot

Chciałem tylko napisać, że w tym sezonie mamy słaby środek pola, bo jaka dwójka nie gra przed obrońcami, to gra słabo. Głowacki bawi się w Xabiego Alonso i daje przerzuty na skrzydła, do przodu, dosłownie wszędzie, tylko zawsze albo do przeciwnika, albo w aut; a Jegliński kręci kółka i kiwa się na własnej połowie, traci piłkę i potem są groźne akcje, jak np. w Pruszkowie czy dzisiaj też tak samo. Podbeskidzie było trochę lepsze, ale ważne, że wygraliśmy, trochę szczęśliwie, ale jednak. Boniek, oddaj 3 punkty i walczymy o awans! ;)

18. 28.08.16 06:19 jacekoks

Zagrali jak za Jabłońskiego ;) . Brawo za 3 pkt i kolejny mecz na zero z tyłu.

19. 27.08.16 23:44 Emilozo

@SzEFoo - Kujawa nie grał z powodów osobistych.

20. 27.08.16 22:38 SzEFoo

Co z Kujawa? Odpoczywał czy kontuzja? Brawo za wynik i 3pkt!

21. 27.08.16 22:29 Pawlik

Bardzo dobra zmiana ze wszedl Suchy przeniosl ciezar gry na polowe rywala i w koncu wyjechalismy z pola karnego .Ladna bramka Czarnego przytomnie sie zachowal ,Wyroznic mozna szczegolnie Czarnego ,Lecha ,Nishiego ,Kuna ,Leszczynskiego ktory powinien bronic nadal w 1 jedenastce .Bez Kujawy nasz atak jest slaby jeszcze tego Zahora wpuszcza trener chyba z setymentu.Mecz na 3 pkt dla Podbeskidzia nawet sedzia na ich korzysc gwizadal po raz kolejny ale widocznie szczescie bylo po naszej stronie.