Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów

Porażka na inaugurację

I liga 2021/2022 (1. kolejka, 1.VIII.2021 r.) Koniec Stadion Stomil Olsztyn
Stomil Olsztyn 1:2 Chrobry Głogów
0:2
70' Merveille Fundambu Bramki Oliver Práznovský 20'
Mateusz Bochnak 34'
Bramki Stomil Olsztyn: 31. Krzysztof Bąkowski - 29. Damian Ciechanowski, 3. Rafał Remisz, 28. Maciej Dampc, 6. Jonatan Straus - 89. Aleksander Pawlak (46, 77. Patryk Mikita), 10. Karol Żwir (81, 8. Maciej Spychała), 33. Jakub Tecław (46, 4. Wojciech Reiman), 37. Hubert Szramka (46, 70. Merveille Fundambu), 13. Łukasz Moneta (83, 17. Patryk Zych) - 20. Szymon Lewicki
Chrobry Głogów: 1. Rafał Leszczyński - 18. Michał Ilków-Gołąb, 31. Oliver Práznovský, 5. Mavroudís Bougaḯdis, 6. Adam Banasiak - 7. Mateusz Bochnak (70, 19. Marcel Ziemann), 21. Tomasz Cywka, 16. Robert Mandrysz, 89. Mateusz Machaj (70, 8. Jaka Kolenc), 77. Dominik Piła - 9. Dennis van der Heijden (78, 11. Mikołaj Lebedyński).
Szczegóły Sędziował: Konrad Kiełczewski (Białystok).
Widzów: 1630 (w tym 3 gości).

Piłkarze Stomilu Olsztyn w pierwszym spotkaniu nowego sezonu I ligi przegrali na własnym obiekcie. Podopieczni Adriana Stawskiego przegrali 1:2 z Chrobrym Głogów.

Trener Adrian Stawski zadebiutował w oficjalnym meczu Stomilu jako trener i desygnował najsilniejszy w tym momencie skład, jakim dysponuje. W bramce zobaczyliśmy Krzysztofa Bąkowskiego, w środku pola olsztyński szkoleniowiec postawił na duet Karol Żwir - Jakub Tecław, na “10” wybiegł Hubert Szramka a w ataku mogliśmy zobaczyć Szymona Lewickiego. Kapitanem Stomilu został Rafał Remisz.

Mecz poprzedziła minuta ciszy upamiętniająca 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Stomil zaczął z dużym animuszem, próbując rozmontować obronę Chrobrego. Już w 6. minucie Łukasz Moneta zdecydował się na strzał sprzed pola karnego i trafił w słupek. Jeszcze kilka akcji Stomilu mogło się podobać, jednak nie udało się wyjść na prowadzenie. Czego nie zrobili gospodarze, to zrobili goście.

W 20. minucie Olivier Praznovsky najwyżej wyskoczył do piłki bitej z rzutu rożnego i dał prowadzenie Chrobremu. W 34. minucie było już 0:2. Doszło do nieporozumienia pomiędzy obrońcami a Bąkowskim i Mateusz Bochnak przelobował olsztyńskiego bramkarza. W końcówce I połowy mogło być 1:2, ale Szymon Lewicki strzelił zbyt lekko i bramkarz sparował piłkę na róg.

W przerwie Adrian Stawski dokonał trzech zmian. Na boisku pojawili się Merville Fundambu, Wojciech Reiman i Patryk Mikita, zmieniając Huberta Szramkę, Jakuba Tecława i Aleksandra Pawlaka.

W 55. minucie Moneta powinien strzelić bramkę. Wyszedł do pięknego prostopadłego zagrania, minął Leszczyńskiego i nie trafił w bramkę.

Stomil rzucił się do ataków. W 63. minucie blisko strzelenia kontaktowego gola był Rafał Remisz, ale jego uderzenie po rzucie rożnym wpadło wprost w ręce bramkarza Chrobrego.W 66. Fundambu popisał się piękną przewrotką po dośrodkowaniu Mikity, ale przeniósł minimalnie piłkę ponad poprzeczką.

W końcu, w 69. minucie Fundambu trafił do siatki rywali. Najpierw fantastycznie “skręcił” obrońcę Chrobrego, a potem huknął nie do obrony po długim słupku.

Sędzia Kiełczewski podjął kilka kontrowersyjnych decyzji, co spotkało się z ostrym komentarzem olsztyńskiej ławki rezerwowych, za co żółtą kartkę ujrzał trener Stawski, a czerwoną trener bramkarzy Przemysław Norko.

Stomil do końca próbował wyrównać, ale niestety porażka na inaugurację nowego sezonu stała się faktem.

kyn

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 21:54:34

94' Koniec meczu. Przegrywamy na inaugurację 1:2. 1
92' Rzut rożny dla Stomilu, piąstkuje Leszczyński 1
91' 3 minuty do końca
86' Duże pretensje do sędziego miał Adrian Stawski, otrzymał od arbitra czerwoną kartkę 1
83' Boisko opuszcza Łukasz Moneta, w jego miejsce Patryk Zych 1
81' Boisko opuszcza Karol Żwir, w jego miejsce Maciej Spychała 1
80' Rzut rożny dla gości 1599
75' Fundambu ponownie przed szansą, bliźniaczy strzał, ale tym razem niecelny. 1
70' Jest kontaktowa bramka! Przed polem karnym piłkę przejął Marveille Fundambu, obrócił się i precyzyjnym uderzeniem pokonał Leszczyńskiego. 1
67' Niskie dośrodkowanie w pole karne, tam przedłużył je w kierunku bramki przewrotką Fundambu, niestety, kilka centymetrów ponad poprzeczką. 1
65' Zablokowany Żwir, będzie rzut rożny 1
64' Dośrodkowanie w pole karne gości, Remisz z woleja, celnie, ale na posterunku bramkarz. 1
60' Rzut rożny dla Chrobrego, piłka mija końcową linię, od bramki Bąkowski 1599
57' To powinna być bramka, prostopadłe podanie do Monety, ten mija bramkarza, strzela na pustą bramkę i trafia... w boczną siatkę. 1
54' Rzut rożny dla Stomilu, wybita piłka trafia do Fundambu, ten z dystansu wysoko ponad bramką 1
51' Ciechanowski prawą stroną, ale dośrodkowanie wprost w ręce bramkarza. 1
51' Silny strzał Reimana z dystansu, ale niepotrzebny i mocno niecelny 1
47' Nie zobaczymy też w drugiej połowie Jakuba Tecława, w jego miejsce wszedł Wojciech Reiman 1
47' Za Huberta Szramkę na boisku pojawił się Fundambu 1
46' Boisko opuścił Aleksander Pawlak , w jego miejsce Patryk Mikita 1
46' Trzy zmiany w Stomilu. 1
46' Rozpoczynamy drugą połowę. 1599
45+1' Koniec pierwszej połowy.
45+1' Płaski strzał Lewickiego, Leszczyński wybija na rzut rożny. 1
41' Wrzucona piłka z rożnego mija wszystkich w polu karnym i wychodzi poza końcową linię 1
40' Rzut wolny z lewej strony dla Stomilu, dochodzące dośrodkowanie, wybita piłka na rzut rożny. 1
34' Błąd obrony, wysoko wyszedł Bąkowski, został przelobowany przez Bochnaka i mamy drugiego gola dla gości. 1599
33' Strzał Monety z daleka, piłka też daleko od bramki. 1
21' Gol dla Chrobrego. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska, piłkę do siatki skierował głową Olivier Praznovsky 1599
20' Rzut rożny dla gości 1599
19' Szramka wysokim podaniem w pole karne chciał uruchomić Lewickiego, jednak ciężko było coś zrobić ze spadającą z wysoka piłką. 1
17' Dobrze zapowiadała się akcja Stomilu, jednak ostatnie podanie w polu karnym do Szramki niedokładne. 1
16' Zakotłowało się pod bramką Stomilu, na szczęście nikt nie zdołał oddać strzału na bramkę Bąkowskiego 1599
14' Rzut rożny dla Chrobrego, mocne dośrodkowanie. Wybija Stomil, ale nie udaje się wyjść z kontrą. 1599
9' Strzał Bochniaka, ledwo tocząca się po ziemi piłka mija bramkę obok słupka. 1599
8' W odpowiedzi kontra gości i Krzysztof Bąkowski musiał interweniować na 25. metrze. 1599
7' Łukasz Moneta z dystansu trafia w słupek! Próbował jeszcze dobijać Szramka, nic z tego. 1
4' Pierwsza wrzutka w pole karne za nami, w pole karne gości, nie udało się jednak nikomu strącić piłki. 1
Gramy! 1
Minuta ciszy dla Bohaterów Powstania Warszawskiego.
Piłkarze obydwu drużyn już na rozgrzewce.
Ławka rezerwowych: 1. Dawid Smug - 4. Wojciech Reiman, 5. Beniamin Czajka, 8. Maciej Spychała, 17. Patryk Zych, 45. Brian Galach, 70. Merveille Fundambu, 77. Patryk Mikita, 97. Jakub Mysiorski. 1
Stomil zagra w następującym zestawieniu: 31. Krzysztof Bąkowski - 29. Damian Ciechanowski, 3. Rafał Remisz, 28. Maciej Dampc, 6. Jonatan Straus - 89. Aleksander Pawlak, 33. Jakub Tecław, 10. Karol Żwir, 37. Hubert Szramka, 13. Łukasz Moneta - 20. Szymon Lewicki. 1
Jest już znana wyjściowa jedenastka na mecz z Chrobrym!
Jesteśmy już na stadionie!

Po krótkiej, ale znów bardzo intensywnej przerwie, Stomil wraca na ligowe boiska. W niedzielę (1 sierpnia) olsztynianie zmierzą się na własnym boisku z Chrobrym Głogów. Początek meczu o godz. 18:00.

Stomil ponownie przeżył sporą rewolucję, ale do tego kibice z Olsztyna mogli przywyknąć. Przede wszystkim zmiana nastąpiła na stanowisku trenera. Prowadzącego warunkowo drużynę Piotra Klepczarka zastąpił Adrian Stawski, znany z pracy w Bytovii Bytów. Można by powiedzieć, trener idealnie wpisujący się w ostatnie wydarzenia w olsztyńskim klubie, czyli ponowne, mozolne składanie budżetu i ciężką, nie do końca pewną pracę organiczną.

Po rozstaniu ze starymi i zasłużonymi graczami oraz zeszłorocznym zaciągiem (przypomnijmy, że Stomil opuścili: Michał Leszczyński, Piotr Skiba, Janusz Bucholc, Damian Byrtek, Jurich Carolina, Koki Hinokio, Wojciech Łuczak, Sam van Huffel, Grzegorz Kuświk, Jakub Mosakowski, Adrian Szczutowski, Mateusz Skrzypczak, Krystian Ogrodowski i grono młodych, związanych z tak zwanym szerokim składem zawodników) w Olsztynie powstała duża, kadrowa dziura do załatania.

Nowy trener wziął się ostro do pracy. Do Stomilu trafili tacy piłkarze jak Łukasz Moneta, Szymon Lewicki czy Wojciech Reiman, więc postaci w piłce nieanonimowe, a "last minute" olsztynianie pozyskali jeszcze Patryka Mikitę z Radomiaka. To wszystko sprawiło, że Stawski skompletował w Olsztynie ciekawy zespół, który oparty jest na sensownym konglomeracie doświadczenia i młodości. Musi on jeszcze udowodnić swoją wartość na boksu, a okazja ku temu jest już w niedzielne popołudnie.

- Dostałem piłkarzy na których nas stać - komentuje Adrian Stawski, trener Stomilu Olsztyn. - Ja od początku nie wydziwiałem, bo wiedziałem jaki mamy budżet, i uważam, że zakontraktowaliśmy bardzo dobrych zawodników, charakternych. Takich chciałem, każdego z tych zawodników opiniowałem, musieli mi pasować do koncepcji, a prezes mi w tym wszystkim pomógł. Jestem zadowolony z tego okienka transferowego i zawodników, którzy do nas dołączyli. Mam nadzieję, że się nam odwdzięczą, my im podaliśmy rękę i mam nadzieję, żę w drugą stronę to też pójdzie.

I dodaje: - Liczę jeszcze na przyjście jeszcze środkowego obrońcy - mówi Stawski. - Z prezesem rozmawiamy, nasz budżet nie jest z gumy, nie jest on wielki. Co się wydarzy do końca okienka, no to zobaczymy. Ja bym chciał, prezes o tym wie. Liczę, że dojdą do nas jeszcze jacyś sponsorzy i uda się nam zakontraktować piłkarza na środek obrony.

Do Olsztyna przyjedzie Chrobry Głogów, który również jest ekipą po przejściach. Głogowian opuściło kilku podstawowych zawodników, ale trener Ivan Đurđević poskładał, wydaje się solidną drużynę, która przez ekspertów stawiana jest w roli faworyta w starciu ze Stomilem.

Adrian Stawski podczas konferencji prasowej zapewniał, że do dyspozycji ma wszystkich piłkarzy, oprócz Filipa Wójcika, który zmaga się z problemami pleców. Wygląda na to, że pozwolenie na pracę w Polsce dostał już Merveille Fundambu, chociaż na początku tygodnia tak nie było. W ostatnich sparingach nie grał kontuzjowany Maciej Spychała i zapewne w tym meczu nie wystąpi od pierwszej minuty.

Cały czas można kupować bilety i karnety na to spotkanie! Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na stronę bilety.stomilolsztyn.com.