Relacja z meczu Arka Gdynia - Stomil Olsztyn

Łomot w Gdyni! Kompromitacja! Wstyd!

I liga 2021/2022 (20. kolejka, 5.XII.2021 r.) Koniec Gdynia
Arka Gdynia 6:0 Stomil Olsztyn
1:0
36' Michał Marcjanik
48' Fabian Hiszpański
58' Mateusz Żebrowski
69' Adam Deja
72' Michał Marcjanik
89' Michał Marcjanik
kartki Jonathan Simba Bwanga ż
Maciej Dampc ż
Rafał Remisz ż
Bramki Arka Gdynia: 22. Daniel Kajzer - 17. Fabian Hiszpański, 29. Michał Marcjanik, 4. Martin Dobrotka, 14. Luis Valcarce - 37. Mateusz Stępień (85, 21. Kacper Skóra), 6. Sebastian Milewski, 36. Michał Bednarski (85, 31. Jerzy Tomal), 10. Christian Alemán (64, 7. Adam Deja), 77. Mateusz Żebrowski (71, 9. Artur Siemaszko) - 68. Karol Czubak (85, 39. Maciej Rosołek).
Stomil Olsztyn: 31. Krzysztof Bąkowski - 3. Rafał Remisz, 22. Jonathan Simba Bwanga, 28. Maciej Dampc, 6. Jonatan Straus - 10. Karol Żwir (64, 11. Piotr Pyrdoł), 4. Wojciech Reiman (64, 8. Maciej Spychała), 33. Jakub Tecław (83, 98. Jakub Banul), 70. Merveille Fundambu (59, 37. Hubert Szramka), 13. Łukasz Moneta (83, 17. Patryk Zych) - 77. Patryk Mikita
Szczegóły Sędziował: Piotr Urban (Warszawa).
Widzów: 3846.

Piłkarze Stomilu Olsztyn skompromitowali się w wyjazdowym meczu w Gdyni. Olsztyńska drużyna przegrała z miejscową Arką Gdynia 0:6. Była to najwyższa porażka od momentu awansu do I ligi w 2012 roku.

Adrian Stawski na ostatni mecz w 2021 roku wystawił teoretycznie najsilniejszą jedenastkę jaką dysponuje w tej rundzie. Po kontuzji skręcenia stawu skokowego do podstawowego składu powrócił Jonatan Straus. Piłkarz kontuzji doznał podczas meczu z Puszczą Niepołomice, rehabilitował się w Białymstoku, na tyle skutecznie, że mógł zagrać w Gdyni. Kto wie czy to nie było ostatnie spotkanie tego zawodnika w barwach Stomilu, bo z końcem roku zawodnikowi kończy się umowa z olsztyńskim zespołem.

Pierwsze 30 minut nie wskazywały na to, że Stomil zostanie zmiażdzony przez Arkę Gdynia. Do momentu straty bramki spotkanie było wyrównane, ale punktów nie dostaje się za wrażenia artystyczne na boisku. Stomil wyglądał dość solidnie, momentami miał przewagę na boisku, stwarzał sytuację, ale żadna z akcji nie została zamieniona na gola.

Worek z bramkami otworzył się w 36 minucie. W pole karne dośrodkował Mateusz Stępień, a gola głową strzelił Michał Marcjanik. Chwilę wcześniej krycie zgubił Jonathan Simba Bwanga i gospodarze mogli cieszyć się z prowadzenia. Przed przerwą Stomil mógł jeszcze wyrównać za sprawą Patryka Mikity, ale piłka zatrzymała się na spojeniu słupka z poprzeczką.

Na drugą połowę Arka wyszła z nastawieniem jak najszybszego podwyższenia wyniku, a Stomil został w szatni, bo jak inaczej to nazwać, skoro podopieczni Stawskiego stracili po przerwie 5 goli!

Arce już w 47 minucie udało się podwyższyć wynik na 2:0. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, obrońcy Stomilu nie potrafili skutecznie przykryć Fabiana Hiszpańskiego i ten z bliskiej odległości podwyższył wynik. W 58 minucie Mateusz Żebrowski, także przy biernej postawie obrony Stomilu, podwyższył wynik meczu na 3:0. Gospodarzom to było za mało. W 69 minucie ładnym strzałem popisał się Adam Deja. Dwa ostatnie gole w tym meczu strzelił Michał Marcjanik, obrońca zanotował hattricka!

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 17:12:29

92' Koniec. Przegraliśmy 0:6!
85' Pyrdoł bliski strzelenia honorowego gola... 1
73' Michał Marcjanik podwyższa na 5:0! 1
69' Adam Deja bardzo ładnym uderzeniem podwyższa na 4:0!
60' Hubert Szramka wszedł za Merveille Fundambu. 1
58' Mateusz Żebrowski podwyższa na 3:0! 73
56' Maciej Dampc ukarany żółtą kartką. 1
47' Ledwo rozpoczęła się druga połowa meczu, a gospodarze prowadzą 2:0. Po rzucie rożnym gola strzelił Fabian Hiszpański.
46' Arka szybko mogła podwyższyć wynik, ale strzał Czubaka zablokowany. 73
46' Gramy! 1
46' Koniec pierwszej połowy.
45' Strzelał Milewski, ale dobrze broni Bąkowski. 73
42' Bąkowski broni strzał Stępnia! UFF! 73
40' Mikita trafia w spokojenie słupa z poprzeczką! 1
36' Arka wychodzi na prowadzenie. Dośrodkowanie w pole karne, krycie zgubił Jonathan Simba Bwanga, a głową naszego bramkarza pokonał Michał Marcjanik. 73
35' Zamieszanie w polu karny, ale Arka tylko z rzutem rożnym. 73
34' Jonathan Simba Bwanga napominany żółtą kartką. 1
33' Reiman z rzutu wolnego (25 metrów) prosto w bramkarza. 1
29' Żwir z 7 metrów chciał zmieścić piłkę po krótkim słupku. Niestety nadal remis 0:0. 1
24' Stomil coraz śmielej sobie poczyna, kolejna ofensywna akcja. Strzelał Moneta, Straus piętką przedłuża, ale był na spalonym. 1
19' Dobre uderzenie Żwira, ale tylko w boczną siatkę. 1
16' Moneta w pole karne, a Simba nie trafił w piłkę na 5 metrze. 1
15' Niezła wrzutka Reimana w pole karne, strzela Mikita, ale zablokowany. 1
13' Reiman z daleka, ale niecelnie. 1
9' Fundambu próbował przedostać w się w pole karne, został zablokowany. 1
5' Żebrowski wrzutka, ale nad poprzeczką. 73
4' Hiszpański wstrzeliwuje piłkę w pole karne, ale pewnie łapie Bąkowski. 73
1' Gramy! 1
Rozjemcą spotkania będzie Piotr Urban z Warszawy.
W Gdyni zamknięto sektor gości, dlatego Stomil nie może liczyć na wsparcie swoich kibiców.
W sierpniu 2021 roku Stomil Olsztyn przegrał u siebie 0:1 z Arką Gdynia.
Ławka rezerwowych: 1. Dawid Smug - 5. Beniamin Czajka, 8. Maciej Spychała, 11. Piotr Pyrdoł, 15. Shun Shibata, 17. Patryk Zych, 29. Damian Ciechanowski, 37. Hubert Szramka, 98. Jakub Banul. 1
Skład Stomilu: 31. Krzysztof Bąkowski - 3. Rafał Remisz, 28. Maciej Dampc, 22. Jonathan Simba Bwanga, 6. Jonatan Straus - 10. Karol Żwir, 33. Jakub Tecław, 4. Wojciech Reiman, 70. Merveille Fundambu, 13. Łukasz Moneta - 77. Patryk Mikita. 1
Skład Arki: Kajzer - Hiszpański, Marcjanik, Dobrotka, Valcarce - Stępień, Bednarski, Milewski, Aleman, Żebrowski - Czubak. 73
Były piłkarz Stomilu Olsztyn Artur Siemaszko w dzisiejszym meczu zacznie na ławce rezerwowych. 73
Za godzinę początek ostatniego meczu Stomilu Olsztyn w tym roku!

W niedzielę (5 grudnia) Stomil Olsztyn zagra ostatnie spotkanie w 2021 roku. Podopieczni Adriana Stawskiego zagrają na wyjeździe z Arką Gdynia. Początek meczu o godzinie 12:40.

Drużyna olsztyńskiego klubu poprzedni tydzień miała wolny od ligowej rywalizacji, ponieważ domowe spotkanie z GKS-em Jastrzębie zostało przełożone na marzec 2022 roku. Część piłkarzy rywali trafiło na kwarantannę po tym jak u jednego z członków sztabu szkoleniowego wykryto COVID-19.

Drużyna Stomilu wykorzystała ten wolny czas na solidne treningi oraz na porządną regenerację, bo piłkarze z podstawowego składu, na których opiera się gra w tym sezonie, odczuwają już trudy rundy jesiennej, która zaczęła się dla olsztyńskiej drużyny 1 sierpnia.

Stomil do meczu z Arką Gdynia przystąpi tym samym naładowany porządną dawką energii, tym bardziej, że będzie to ostatnie spotkanie w tym roku, i wszyscy chcieliby ją zakończyć bardzo miłym akcentem.

Opady śniegu z niedzieli na poniedziałek spowodowały, że Stomil musiał zmienić plany treningowe i przed tym spotkaniu zespół zamiast na bocznym boisku przy al. Piłsudskiego 69a, to trenował na olsztyńskich Dajtkach. - Pogoda pokrzyżowała nam plany, ale organizacyjnie udało się nam stanąć na wysokości zadania i treningi przeprowadzamy - mówi Adrian Stawski, trener Stomilu Olsztyn.

I dodaje: - Bardzo mocno chcieliśmy zagrać mecz z Jastrzębiem, ale nie udało się, a teraz w bojowych nastrojach czekamy na mecz z Arką. Sytuacja kadrowa zespołu jest ok, większość zawodników jest zdolna do gry. 2-3 młodych zawodników zmagają się jeszcze z przeziębieniami. Kluczowi zawodnicy są do mojej dyspozycji.

Żaden z piłkarzy w tym momencie nie pauzuje za żółte kartki, a największą niewiadomą jest to, czy w tym meczu wystąpi Jonatan Straus, który w Niepołomicach w meczu z Puszczą skręcił staw skokowy.

Arka Gdynia w tym sezonie spisuje się poniżej oczekiwań kibiców. Klub w październiku zmienił trenera, Dariusza Marca zastąpił Ryszard Tarasiewicz. Od tego momentu Arka u siebie wygrała wszystkie spotkanie, ale na wyjazdach przegrywa, więc nastroje w gdyńskim klubie zbytnio się nie poprawiły. Drużyna dostała na pewno dużej, pozytywnej energii, bo wyeliminowaniu w środę z Pucharu Polski ekstraklasowego Zagłębia Lubin.

W sierpniu Arka z meczu w Olsztynie zdobyła komplet punktów, po wygranej 1:0, a jedyna bramka padła wtedy w ostatniej minucie spotkania.

Stomil po ostatnim spotkaniu w lidze będzie miał jeszcze kilka dni roztrenowania. Adrian Stawski zaplanował m.in. rozmowy indywidualne z piłkarzami. Zespół do treningów powróci 10 stycznia. W planach są dwa mini zgrupowania Mrągowie oraz jedno poza naszym województwem.